Живеещи в Италия, част 119

  • 49 715
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 545
Привет!
Девойки от Миланско, организира ли ви се среща из ваше село на 18 февруари? Имам възможност да дойда тогава, събота се пада, и докато мъжо се мота из фиерата, аз мога да се мотам където реша, и би ми било приятно да се срещнем. Пишете, моля ви, става ли, че трябва да купя билети.
И последно питане - кое от вашите летища е най-удобно и близко до фиерата на Ро?

# 736
  • Мнения: 8 536
Линате и Малпенса изборът е твой

# 737
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Привет!
Девойки от Миланско, организира ли ви се среща из ваше село на 18 февруари? Имам възможност да дойда тогава, събота се пада, и докато мъжо се мота из фиерата, аз мога да се мотам където реша, и би ми било приятно да се срещнем. Пишете, моля ви, става ли, че трябва да купя билети.
И последно питане - кое от вашите летища е най-удобно и близко до фиерата на Ро?

Десита, т'ва много далече, бе  Laughing
ако съм тук, с удоволствие  Wink

# 738
  • Мнения: 1 545
Кое е далеч, 18-ти февруари ли? Или фиерата, щото аз до нея не смятам да ходя, ако се организирам с вас.

# 739
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Кое е далеч, 18-ти февруари ли? Или фиерата, щото аз до нея не смятам да ходя, ако се организирам с вас.

Февруари, фиерата ма мен ми е под носа  Laughing

между другото, някой преглеждал ли е цените на уиз за 2012?
на мен ми се струва, че никакви оферти няма за София  Shocked
в смисъл, под 100 евро нема никой  #Crazy

пп. Тралала, честито на патерица, сега прочетох   bouquet

# 740
  • Мнения: 2 804
Добро утро !
Еднократна помощ дават , но варира в различните райони и общини , така , че най-добре си провери в общината където се намирате .

# 741
  • Мнения: 402
Дессита, фиерата е според мен удобна за всички от миланско Peace
Днес бях там, има хубави и спокойни барчета.
Ако всичко е наред,ще дойда и аз на евентуалната среща - така ще се видим и тези ,който сме си и от мил.район Hug

# 742
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Здравейте и от мен  bouquet

На мен ми е близко , но не знам дали ще мога да дойда.
Момичета, искам да ви питам нещо, знаете ли ако откажа продължение на договора след изтичане на пророгата, тоест откажа нова пророга дали мога да кандидаствам за безработни. Имам големи проблеми с колежките на работа и честно казано си мисля да напусна. Не мога повече, всеки ден ново 20, правят ми нарочно номера, клюки невероятни, не съм попадала на подобно място и не издържам повече. В случая не си подавам оставката по време на договор, а не приемам продължението за нови 3 месеца.
Трябва да се допитам и до ИНПС, но искам да питам дали нямате опит случайно с подобен казус...

# 743
  • Мнения: 765
Линдита, за съжаление нищо не знам по въпроса!

Обаче имам друг един въпрос - какви рецепти с тиква правите? Аз, както можеше да се очаква, имам няколко тикви след Хелоуин, и съм в настроение да ям тиква, само че по сайтовете нещо не можах да намеря рецептата (може и сладка, и солена), за която да си кажа, "Опа, това ще е и всички ще го харесат!"
Та в този смисъл - някой нещо?   chef

# 744
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Тралала, на мен ми е много любим класическия десерт с тиква, захар, прясно мляко и яйца.
Правиш си смес от разбити яйца, прясно мляко, захар , изсипваш в една тавичка където си наредила парчетата тиква и печеш на 180 градуса.
Порциони не мога да ти кажа , аз на око правя, но не сипваш много мляко, колкото само да покрие едва едва тиквата.
Не съм го правила от много отдавна, но е супер.
Колкото до моите главоболия, искам следващата ми работа ако може да е само с колеги мъже, това жените сме страшна работа, а аз съм с 20 жени мамини фръцли всичките на по 20 и кусур години и двама мъже Cry
Приятен уикенд  bouquet  bouquet

# 745
  • Мнения: 2 804
Линдита , до колкото знам имаш право да обявиш , ме не искаш да ти бъде продължен договора и от там при приключването съответно се регистрираш на борсата . Ако имаш работени в последните две години 1 цяла година ще получаваш пари между 6 и 8 месеца след което нищо . Ако обаче имаш само малко стаж през тези две години трябва да си работила поне 72 дни ако не се лъжа и ти дават еднократна сума от порядъка на една заплата - такава каквато си взела при посладния ти фиш .
При напускане трябва да ти се платят отпуски , заплати 13 и 14 евентуално и да ти ликвидират за пенсията парите ТФР .

# 746
  • Мнения: 765
Момичета, новата тема. Заповядайте!

Общи условия

Активация на акаунт