Живеещи в Италия, част 119

  • 49 727
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 710
Деске, надвисналите облаци над Лондон са от моята завист, да знаеш Twisted Evil Mr. Green
Има един ресторант наблизо казва се спайс, индийски, много ви е удобен:)

Аз при това положение с кестените не бих яла.

# 706
  • Мнения: 3 425
Eeee,стига дееееееееееее......аз няма да ги ям нон стоп....веднъж ядох преди 10 дни,защото още не ядях всичко и не ги  Sick ,което си беше постожение  bowuu сега са ми се прияли от тия печените по улиците  Crazy само не знам У наше Ли къде ги продават  Crazy

Тук е толкова мрачно.че уличните лампи светят  Crazy

 

# 707
  • Мнения: 765
Аз бих си яла кестени. Умерено, както важи за всичко. Вероятно и доматите (например) водят до ужасни поражения, ако изядеш 20 кг за един ден. А що се отнася за кестените по врме на кърмене - според мен се избягват от гледна точка на евентуална връзка с коликите.

Вчера гласувах в 16 следобед местно време, когато всъщност резултатите в България вече бяха обявени. Доста идиотско чувство, да гласуваш, когато вече всичко е официално ясно (защото и иначе пак общо взето си знае човек, че гласът му е обречен). Ама ей тъй, по-скоро защото вярвам в гласуването като изявление на демокрацията... Айде да не продължавам, че става тъжно.

Тук е разкошна есен - сутрин и вечер студено, по обед слънчево и топло, цветовете постепенно започват да преливат към червено и жълто... Катерички пресичат улицата и носят жълъдчета... Идилия  Laughing. Обаче кестени не съм видяла да продават, трябва да погледна пак по-внимателно. Тук са на тема тикви, включително кафето в Старбъкс (и на други места) в този период е с тиквен аромат  Laughing.

# 708
  • Мнения: 8 549
Ти поне си гласувала,ние от Милано нямаше къде  Mr. Green

# 709
  • Мнения: 1 545
Привет, mind the gap!!!
Завърнахме се от Лондон, както стана ясно /за незапознатите с лондонските потайности, горната фраза я повтарят в метрото почти на всяка спирка, да не вземе някой да падне между влака и платформата/.
Искам ощееееее, в най-скоро време пак планирам да се върна там. Според мен е най-удобния град, най-организирания и най-подредения. Ходихме до Грийнуич с корабче, видяхме /без да се качваме или влизаме/ Биг Бен, Уестмингстър, Бъкингам, Лондон брийдж, колелото..... Моткахме се по Пикадили и Оксфорд съркъс, Сохо и чайна таун,  ядохме китайски и японски манджи, фиш едн чипс..... И в Хародс влязохме. На мюзикъл за съжаление не успяхме да идем, но..... следващия път.
п.с. Лени, не си завиждала достатъчно явно, времето беше слънчево и пролетно, язък, че не си взех слънчеви очила!

Последна редакция: вт, 25 окт 2011, 15:33 от dessita

# 710
  • Мнения: 3 425
Банда, къде ходите в тоя студ и вятър  Crazy

Кой си е пуснал парното  Crazy аз му се чудя от 2 дни  newsm78

Дессита,сигурна ли си,че си била в Лондон  Joy Joy Joy

Днес съм на кестени...е не са печени,че ме домързя да ги *кръстосвам*  Crazy ,но бяха учудващо вкусни  Mr. Green

# 711
  • Мнения: 2
Хелоууу момичета...гледам доста кестени са се изяли в тая темичка тези дни,аз никога не съм яла подобно нещо,даже и сготвено не знам и как изглежда,но явно ще е вкусно,не съм от най-експериментиращата в кухнята,но се замислям и аз дали да не видим какви са тея чудесии с тея кестени,newsm78
dessita чудесно е че ваканцията ви е минала толкова приятно и е оправдала очакванията ви Peace
Оххх за Симончели. Cry....лека му пръст на момчето,толкова млад Cry.То всеки спорт си крие своите рискове,но когато е с млади и жизнени хора е още по тежко.Приятелят ми е много запален моторист,от първи клас покрай баща си е бил покрай моторите,та до днес,сменил е какви ли не,това беше и една от причините да дойде тук....да сбъдне мечтата си да си вземе мечтания мотор. Rolling EyesСега и това е големия спор между нас,защото знам че то като по наследство се предава едва ли не от баща на син, и изтръпвам само при мисълта че и синът ми като порасне ще се качи на мотор.Да не ви казвам с какви чуства съм го изпращала когато е излизал с мотора-и инциденти е имало,но слава на бога се е разминавало с малкия дявол както се казва.Та да треперя  и за двамата...ох няма да го преживеч ooooh!
И аз харесвам моторите,но осъзнавам опасностите и лекомислието в някои случаи , трагедиите са жестоки и фатални-преди 2 години в жестока катастрофа между два мотора загубихме двама от най-близките ни приятели..трагедията беше неописуема,а едното момче тъкмо беше разбрало че ще става баща.....днес детенцето е на почти 2 годинки и е прекрасно,но за жалост никога няма да познава баща си Cry CryСлед този инцидент мислех че и приателят ми се е стреснал,защото го преживя наистина тежко...но уви мина се време и страстта отново надделя над страха....сега само се моля всеки ден Бог да е с него,да го пази  Praynigа аз продължавам да го изпращам със свито сърце у буца в гърлото всеки път,добре че от както сме тук няма това свободно време за този спорт и се случва рядко да излиза с мотора Praynig
Оххх натъжих се малко,съжалявам че и вас занимавам ама с този инцидент се сетих за болката от загубата на приятелите ни които тогава бяха само на 26 и 29 години newsm45

# 712
  • Мнения: 1 545
Кала, кога ще се разбере какво е бебето?
И на мен ми се ядат кестени, ще взема да ида да си купя, да си опечем довечера. Ако има хубави де, отсреща на магазина, иначе не ми се обикаля.
А определено в Лондон бях, и снимки имам за доказателство, и даже се "принудих" да си купя ново, по-леко палто, че ми беше топло с това, с което бях тръгнала  Joy
Тук също времето е топло, рано е за парно.

# 713
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Dessita, добре завърнала се, и на мен ми се ходи в Лондон, но кога ли ще ме огрее ooooh! Rolling Eyes
Не ми говорете за парно, вчера бях на първата в живота ми асамблеа кондоминиале, и в София не  съм била, но след като два часа само се джафкаха и си крещаха, вместо да обсъдят наложащите точки по план графика, едната от тях смяна на калдаята ,не издържах и се прибрах.
Сега намирам нов плик в пощенската че пак ще се събират другата седмица, явно вчера до никъде не са я докарали, а сме само 10 семейства в блока, добре че не сме някакъв 10 етажен блок, че щяха още да кибичат долу ooooh!
Направо си изгубих вчера времето,  имах 100 неща да правя в къщи, а трябваше до 8 часа да стоя права и да им гледам сеира, гладна и уморена,много се ядосах newsm78 #Cussing out
Повече на такива мероприятие твърсо НЕ Naughty #2gunfire
Ние още сме в търсене на нов дом, не знам как до януари ще намерим, дано жената да се съгласи да ни даде още време Peace
Тук е мрачно и дъждовно, а при вас?

# 714
  • Мнения: 3 425
Вероника, за съжаление и от моторини/те май няма да можем да *избягаме*,макар че аз смятам,че на 14 е твърде рано и не само,заради самите тинейджъри,а и заради другите шофьори  Rolling Eyes

само кестени харесвам...другите кестенообразни не  Crazy

Дессита,  Joy Joy Joy за бебето след 2/3 седмици  Peace

Линдита,  #Crazy събранията на входа са  #Crazy #Crazy #Crazy и ние сме 15 семейства май и един ромпик....и уж всички смятат така,но идеите му са все сред 1вите в списъка  Thinking добре,че сме в самостоятелен вход и може да не ходим всеки път  Crazy

И тук е мрачно....снощи беше 20 градуса,но с много вятър...добре,че днес спря  Mr. Green

# 715
  • Мнения: 8 549
Може ли някой да ми каже какво означава думата cerfoglio-купих си книга за пастата 250 страници със снимки и рецепти с паста  /с риба ,месо,на фурна и салата с паста/
Искам да приготвя една от рецептите и не разбирам какво е това .Точния израз е 1 mazzetto di cerfoglio
И в речника търсих не го намерих.

# 716
  • Мнения: 3 425
МГ, гугъл ми дава  Кервел,каквото и да означава това  newsm78 ,на снимките в гугъл е нещо тревно  Crazy

# 717
  • Мнения: 6 362
Керевиз. Мяза на магданоз.

# 718
  • Мнения: 8 549

Barbabeau ,
×Кала×°
Много ви благодаря, мъжа ми си е харесал от книгата Tagliatelle al ragu di pollo e peperoni
Сега като се загледах в снимката то има едно стръкче кервиз ама кой да го види  Mr. Green




# 719
  • Мнения: 3 425
Ехооооооооо, как сте?


Тралала да Почерпи Днес  Mr. Green Честит Рожден Ден   bouquet  bouquet  bouquet
 

Общи условия

Активация на акаунт