ВМ-НВД 46 ЧАСТ

  • 51 438
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 90
vici,и аз не съм била в темата,когато си писала,но ужасно ме заболя като прочетох за детенцето ти.В такъв момент си мисля,колко сме нищожни хората с дребните си проблеми...Ще се помоля за бързо и скорошно оздравяване на малкият Голям човек,и много сили да се пребори с болестта Praynig  Hug
Иначе аз съм къде режимна,къде - не...пустите плодове развалят нещата и съм в застой.Иначе се чувствам добре - сита и като че ли по-стегната...

# 17
# 18
  • Мнения: 1 488
vici  Hug душата, ние сме на земята за да изживеем нашият път с всичките му трудности и радости!Не спирай да търсиш решения и не се питай защо на мен?!Търси начини да помогнеш не само на детето си,но и на себе си!Защото това е изпитание и за теб! Прегръщам те и знай,че има и други майки с подобни проблеми,потърси ги!Когато сте на едно положение е някак по лесно да си помагате и поддържате. Grinning ...................................................................
По режима:
Закуска 2 яйца с масло и маслини
Обяд яйца с пипер и масло
вечеря пиле/домашно/със салата и зехтин.
Кардио 30 мин.
Вода 3л.

# 19
  • Мнения: X
ооо Вики  Hug Hug Hug

толкова тъжно ми стана
много сили ви желая в това тежко изпитание
и всичко да приключи успешно

помня една канадска майка в същата ситуация
бяха оправили детето в Канада

дано и при вас американските лекари да постигнат същия успех
все пак именно в САЩ постигат доста добри резултати при това лечение

ще ви мисля непрекъснато

# 20
  • Мнения: 10 264
W'A'S'P' толкова пъти си ни давала съвети и кураж за ВМ-НВХ, благодаря и сега. Така ми се ще да споделиш толкова богата информация и за нашия проблем, но човек като не се е сблъсквал...А и всичко е строго индивидуално. Потърсих тук във форума и други майчета със същия проблем, но нищо не намирам. Намирам хора от България, но много ме отчайват и просто не искам да се натоварвам повече защото ще експлоадирам скоро. Като чета тук в Щатите има успеваемост 80%, в България неуспеваемост 80%. Та така. Иначе ни изписаха от болницата преди седмица и сме в нас, детенце се чувства много по-добре. И аз обърнах на ВМ-НВХ отново. Дано и моите сили се върнат малко, че съм отпаднала доста физически. Не знам след колко време мога да очаквам резултати (не говоря за отслабване и красота, вече станах на скелет и без друго)? Кога мислите че мога да си възвърна силата-лошо ми е постоянно, вие ми се свят и все ми се посядва. Да включа ли въглени? Какво да правя и от къде да я почна мозъка ми не може да асимилира? Ако отида на лекар знам че ще ми каже да не ям мазно и да наблегна на салатите, но за това и дума не може да става. Как мога да се оттърва от стреса на първо време? Знам че на всеки са се случвали различни стресови ситуации от най-различно естество. Как сте се справяли?

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Бих искала и аз да се присъединя към вас.
vici75 , потресена съм от нещастието, което ви е сполетяло и много , много съжалявам. Пожелавам ви да имате много  сили и късмет и детенце да се пребори с ужасната болест.  Hug

# 22
  • Мнения: 1 488
Ето ме и мен  Hug тия дни не съм май много много в режимавсе някоя нережимност пробягва у хоп в устата ми.Утре съм планувала яйца с масло за закуска,а после ще му мисля.
Закуска кисело мляко с овесени ядки и /3 бухтички/
Обяд свинско със зеле
Вечеря телешка супа /2ф.хляб/, кисели краставички
Големи издънки,но и по големи съм правила.Ади утре ще съм по сериозна.

За стрес!Релаксация,йога или някое такова изкуство.
И аз днес се обадих на една приятелка дали е родила да и честитя,а тя ми каза,че брати починал и не и се говори и че е в голям стрес!Ха и аз направо се почудих какво да и кажа!Окопитих се бързо и веднага и казах,че като и се говори може да ми звънни и те така!На мен като почина баща ми, бях в такъв шок!Имах нужда да разкажа на всички,за да ми е по добре

# 23
  • Мнения: 871
W'A'S'P' толкова пъти си ни давала съвети и кураж за ВМ-НВХ, благодаря и сега. Така ми се ще да споделиш толкова богата информация и за нашия проблем, но човек като не се е сблъсквал...А и всичко е строго индивидуално. Потърсих тук във форума и други майчета със същия проблем, но нищо не намирам. Намирам хора от България, но много ме отчайват и просто не искам да се натоварвам повече защото ще експлоадирам скоро. Като чета тук в Щатите има успеваемост 80%, в България неуспеваемост 80%. Та така. Иначе ни изписаха от болницата преди седмица и сме в нас, детенце се чувства много по-добре. И аз обърнах на ВМ-НВХ отново. Дано и моите сили се върнат малко, че съм отпаднала доста физически. Не знам след колко време мога да очаквам резултати (не говоря за отслабване и красота, вече станах на скелет и без друго)? Кога мислите че мога да си възвърна силата-лошо ми е постоянно, вие ми се свят и все ми се посядва. Да включа ли въглени? Какво да правя и от къде да я почна мозъка ми не може да асимилира? Ако отида на лекар знам че ще ми каже да не ям мазно и да наблегна на салатите, но за това и дума не може да става. Как мога да се оттърва от стреса на първо време? Знам че на всеки са се случвали различни стресови ситуации от най-различно естество. Как сте се справяли?
Аз я познавам канадската майка, на която детето оздравя с тежка форма на левкимия. Минаха 4-5 години и детето порастна, живее нормален живот в Торонто. Пиши й тук - Sneji. Тя ще ти помогне Hug
А за стреса няма рецепти. Храненето няма да помогне ако не оправиш проблемът в главата. Няма никакво значение какво ядеш, организмът така или иначе не я приема в такива екстремни ситуации. Пробвай медитация, йога ако си се занимавала. Ако не, просто осъзнай, че ти си опората на детето си и че ако ти си нестабилна и нямаш вяра, и него ще повлечеш. Силата на мисловната енергия е незаменима.

Последна редакция: нд, 11 сеп 2011, 03:19 от greendream

# 24
  • Мнения: X
greendream, много се радвам за това детенце
дано всички проблеми вече да са зад гърба му


вики, не мисли сега нито храна, нито нищо
гледай да бъдеш спокойна заради детето си
все пак даже да се храниш режимно, ако има стрес, то от него скача инсулинът и полза никаква от усилията с храненето, а даже е и опасно за здравето в дългосрочен план

такова тежко изпитание не съм имала и съвет не мога да ти дам, съжалявам

знам от познати, че в тежки моменти се насочват към изкуство - да създават нещо с ръцете си
или към книги, или към разходки
или просто потъват в повече работа
или си взимат куче, коте,... - но това при вас май е абсолютно неприложимо

дано намериш твоя начин

има и книги по темата, доколкото знам, но не съм чела и не мога да препоръчам
както и дискове с релаксираща музика, но и там нямам опит

каквото и да правиш, само знай, че ние ще сме тук и ще те подкрепяме, макар и виртуално и от много хиляди км


иначе за проблема, ето тук изкочи малко инфо:
http://www.westonaprice.org/search/search?q=leukemia

а моите лични размишления са в посока намаляване храните, водещи до секреция на инсулин (т.е. НВХ), защото висок инсулин води до висок Insulin-like growth factor (http://en.wikipedia.org/wiki/Insulin-like_growth_factor), чиито високи нива се свързват именно с растеж на туморни клетки
но пак казвам, това са мои размисли въз основа на прочетено
не смея да препоръчвам нищо без да съм чела по-задълбочено
лекарите какво казват за храната на детето?

 Hug Hug Hug

# 25
  • Мнения: 9
Вики, понякога Господ ни изправя пред предизвикателства,  с които трябва да се справим. Не съм от най-набожните, но вярвам, че има някой, някъде, който бди над нас и изправяйки ни пред неща, с които не вярваме че ще се справим, ни прави по-силни и по сигурни в себе си. Затова не губи вярата си, мисли позитивно, зарежи диети и т.н. и просто бъди с детето си.
Намери си някакво хоби, които винаги си искала да опиташ, но досега не си. Аз например винаги съм искала да се занимавам с глина, мисля е много успокоява или рисуването.

Щък и аз като теб малко излязох от правия път  Embarassed Хапнах едно парче черен шоколад и снощи подпийнах леко  Laughing Иначе си хапвам пържолки, яйца, шунка и много зеленчуци.
И да питам, някой беше писал нещо за стриите, с какво да ги мажа ужасно е Sad

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
vici, ти преди спортуваше редовно, на мен спорта ми помага когато съм стресирана, макар че при теб нещата са несравними. Момичетата са прави, че трябва да помислиш и за себе си, за да бъдеш опора за детенце. HugМога само да си представя колко ти е трудно Cry Ще ви стискаме палци, мислим много за вас.
Мимиту, в темата за целулита прочети последните постове на a.l.e.n.a, тя е успяла да се отърве от нейните стрии, описала е нещата , които е ползвала напоследък.
Гледам, че се храните по 3 пъти на ден, в сайта на спайдерите препоръката беше за 4 пъти ако не се лъжа. Аз си хапвам  по 4-5 пъти по малко, иначе съм гладна.

За първи път се пробвам с това хранене и много ми допада, последната седмица  бях  режимна , с 1 единствено изкушение и съм -1кг.  На талията махнах още 1 см и стана 62 см, само 2см повече отпреди раждането. Усещам как мазнинките се топят. Достигнах бленуваните 52кг.
Сутринта хапнах един омлет с извара и кашкавал, на обяд вратна пържола на скара, сега мисля да си направя една  шопска салата.  Плодовете малко ми липсват, но сега поне изкушенията са по-малко.
Какво ще кажете за спазването на  този режим от бременни?

# 27
  • Мнения: 4 615
Ако не се лъжа беше писано за режима и бременността в предната тема. И ако помня добре (предвид загубата на дългосрочна и краткосрочна памет заради майчинството Crazy) беше ОК ако до момента на настъпването й е спазван или поне си била близо до него.
За стриите знам, че се мажат с мазно, но предразположен ли е човек май няма спасение. Мас, зехтин по два пъти дневно и обилно.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
michelangela simoni ,merci Hug

# 29
  • Мнения: 4 615
Ама, Марги, не съм надежден източник. Simple Smile Честит резултат обаче.
vici, не спирай да пишеш! Детето ще се справи, но то трябва да види вяра и във вашите очи. Предполагам може да ти помогне и писхолог. Ако палците помагат да знаеш, че всеки ден отделям време да ги постискам за малкия герой. Кураж!

Общи условия

Активация на акаунт