АПРИЛските деца продължават да играят и вече страшно много знаят!

  • 68 954
  • 552
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 161
Альона, честито бебче! Да ви е жив и здрав и мнооооого да ви радва!   bouquet
Честит Първи учебен ден на всички първокласници, на учителите и на всички ученици. Винаги 15ти септември ми навява едни носталгични и приятни спомени! На всички успех и късмет!  bouquet
Сега да се похваля какъв съм заплес....приеха ме за магистратурата и изпуснах срока за записване hahaha.....нямам думи, ама здраве да е! bowuu
Утре съм на родителска среща, ще попитам и ще водя записки какво трябва да научат във втора група  Mr. Green, нашите госпожи са повече от страхотни, също сме по програмата на издателство "Изкуства", но като ни върнаха папчицата от първа група, беше пълно с листчетата, по които е работила, а има и още една папка с рисунки и апликации извън тези по учебното помагало. Наистина много зависи от учителките  Rolling Eyes. Криси държи да ходи първа сутрин, не зная дали защото си е свикнала от яслата и от времето, когато бях на старата си работа,милото беше там в 7 часа и по-рано....или просто й харесва.
С пожелание за усмихнат и успешен ден  Hug

# 31
  • Мнения: 6 438
Альона, честито бебоче! Да ви е здраво и много да ви радва!

За тръгването на 6,5 и според мен е по-добре да си тръгнат на 7,5, отколкото на 6,5. Понеже ми е болна тема в момента и събирам много мнения и искам да чуя всеки, който е минал през това, всички споделят мнението на Лина, че даже и сега да са си в час, после започва да се усеща разликата и трудностите да се преодоляват с повече мъки.Затова предпочитам да е на 7,5  Peace

Изпратих го на ДГ и преди малко се върнахме от тържеството. И на мен много носталгично ми става по такива празненства  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 161
Пате, и моето мнение е, че е по-добре на 7,5 г. Rolling Eyes ....аз съм родена април и съм тръгнала на 6,5 г., не ми е било по-трудно, не ми е било в тежест, но това си е една година, която лично аз не искам да взимам от детството на детето ми Mr. Green. Ако споделя причините за решението на майка ми да ме пусне по-рано.....ще се посмеете хубаво. Crazy В класа бяхме две-три деца от моя набор, другите бяха по-големи, дори в гимназията, в класа имаше по-големи от мен с година и два-три месеца.

# 33
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 706
Добре де, по мои сметки - сега нашите са 2-ра група, от другата година следват 2 години предучилищна /нали така/, и реално 2014 трябва да са първи клас, т.е. точно 7,5 години.

# 34
  • Мнения: 1 981
Да, Ели и аз така ги смятам... Wink
Успех на всички ученици и здрави нерви на родителите им!

# 35
  • Мнения: 6 438
Добре де, по мои сметки - сега нашите са 2-ра група, от другата година следват 2 години предучилищна /нали така/, и реално 2014 трябва да са първи клас, т.е. точно 7,5 години.
Защо 2 години предучилищна?  newsm78Води си се 3-та група в градината и после предучилищна.


# 36
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 706
Добре де, по мои сметки - сега нашите са 2-ра група, от другата година следват 2 години предучилищна /нали така/, и реално 2014 трябва да са първи клас, т.е. точно 7,5 години.
Защо 2 години предучилищна?  newsm78Води си се 3-та група в градината и после предучилищна.

Нали 2 години искат да стане предучилищната - на 5 и 6 години.

# 37
  • София
  • Мнения: 9 097
Нали 2 години искат да стане предучилищната - на 5 и 6 години.
Ами май приеха като е на навършени 5 детето да кара задължително предучилищна и за това стават две предучилищнш години.

# 38
  • Мнения: 6 438
Да, сега като се замисля са 2 задължителните.Но защото на 3-та група не и казват предучилищна, затова се обърках  Peace

# 39
  • Мнения: 161
Да, сега като се замисля са 2 задължителните.Но защото на 3-та група не и казват предучилищна, затова се обърках  Peace
Тя сигурно е подготвителна за предучилищна  newsm78 пред-предучилищна  Mr. Green
Много ми е объркано.... мисля, че имаше тема за предучилищната някъде из форума, за това на 5 или на 6 или на 7 години се тръгва на училище.... Thinking

# 40
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Сестра ми е родена декември и тръгна на училище в годината в която навърши 8 години. Досега не и е създало проблеми.
Днес ни беше ден за тържества - първо в училище, след това на Теди в детската.
Всичко мина добре, сега остава да се справим и със занималнята

# 41
  • Мнения: 161
ДейзиГ, много вълнуващ ден явно! Много радости и успех!  bouquet
И пак към предучилищната, тази сутрин попитах учителката на Криси, каза ми, че 3та и 4та група се водят предучилищна, 3та група се води предучилищна, защото учебниците не се заплащат от родителите, а държавата плаща за тях....Някъде миналата година по това време са го приели, защото нейният син миналата година е бил 3та група, първо са платили родителите учебниците и след това са им връщали парите. Thinking

# 42
  • София
  • Мнения: 9 097
ДейзиГ, много вълнуващ ден явно! Много радости и успех!  bouquet
... 3та група се води предучилищна, защото учебниците не се заплащат от родителите, а държавата плаща за тях....
Това дали означава, че след трета (=предучилищна) може да се тръгне в първи клас, т.е. да не се налага детето да прескача трета и да кара 4-та с по-голяма група  newsm78.

# 43
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
ДейзиГ, много вълнуващ ден явно! Много радости и успех!  bouquet
... 3та група се води предучилищна, защото учебниците не се заплащат от родителите, а държавата плаща за тях....
Това дали означава, че след трета (=предучилищна) може да се тръгне в първи клас, т.е. да не се налага детето да прескача трета и да кара 4-та с по-голяма група  newsm78.

За набор 2007 мисля, че предучилущната е задължително 2 години

# 44
  • Мнения: 1 925
училище - Аз със сигурност ще пусна Мая като навърши 7, т.е. на 7,5. Безсмилено е да и взимам от най-безгрижното време 1 година, така или иначе от там нататък все това я чака Crazy
пловдивчанки - съвсем се изгубиха, бургазлийки и те... май най-активни сме София и любимата ми Варна Heart Eyes
Мая - след малка почивка от 1 месец, пак почнаха балет. Реших да и купя пачка  Heart Eyes и трико, понеже за сега само пачки им дават от детската, но тя много се вълнува и искам да я стимулирам. Аз лично съм твърдо "за" спорт, танци и такива неща за децата, защото не само, че се раздвижват, ами едно от най-важните неща е дисциплината, която създават. Чакам да стане 1-2-ри клас и да видя дали ще продължи с танци или ще я запиша на някакъв спорт.

Альона, честито бебче! Да ти е жив и здрав и много да ви радва!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт