Февруари още е далече, но коремчето личи ни вече! - Тема 7

  • 23 796
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10
Добро утро,
Благодаря за темата  Heart Eyes
И аз съм с контракций, особено вечер.Корема ми се стяга и изопва като барабан и място не мога да си намеря. Грешка правя, че се къпя с много гореща вода, но това е единственият начин да заспя. Откакто съм забременяла все ми е студено, все ме втриса, а горещите душове са противопоказни. По отношение на покупки, ще купувам само дрехи, защото другите неща ги имам, а което нямам все ще си намеря  Mr. Green Количката ми е mutsy Mного пари дадохме за нея, но в момента 3то бебе се вози в нея и все още е здрава. С четири огромни гуми-помня как зимата в южния парк по лед и преспи минавах като с джип, а другите колички едва движеха. Сега са излезли и олекотени модели, но съм станала такава скръндза в тази криза, че ще се въздаржа от много пазаруване. Дано следващият път на консултация  ми кажат пола, за да поръчам космонавтче, че не възнамерявам до пролетта да си седя вкъщи.
Някой беше писал за сърцебиене- и такова имам и задъхване и този път бебето ми е много високо и подозирам, че пак в последните месеци ще ме ритат в диафрагмата.

# 31
  • Мнения: 308
Запис в новата тема, въпреки че още не успявам да прочета последните 7-8страници на предишната. Вечер като се прибера от работа не знам кое по-напред да направя да готвя, чистя или да седна пред компютъра.
Мацки да ви попитам някоя от вас страда ли от киселини и как се справя с тях? Аз и с предишната бременност имах, но като че ли започнаха по-късно а сега много отрано ме подпукаха и от тях си губя апетита.

# 32
  • Мнения: 98
Добро утро, не мога да смогна да ви изчета,много готина темичка.  Laughing
Да си кажа и аз за списъците- с Лаура когато бях бременна четох, четох и накупих доста абсолютно ненужни неща, ако имам време поне като се върна в Бг ще направя списък с това, което наистина използвахме  Peace .............например ако сте решили да кърмите съвсем няма нужда от помпи, шишета, биберони и стерилизатори................защото бебето цока само и единствено от гърдата на поискване до 6 месец и няма нужда от вода, тя се въвежда с храната..............
 другото за което се сетих са дрешките- януари месец започват зимните намаления, 50, 60-80 процента  Flutter...................ами аз тогава ще си взема каквото трябва.....................
 Трябва да скачам да домакинствам, весел ден, забавлявайте се  Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 6 260
...

Днес свекър ми има РД,ще снимам само тортата  и погачата,другото да се оправят сами за гостите.Това ще е от мен.....


И моят мъж има РД днес, а току-що разбрах, че приятелката на съседа на 06.09. е родила 3 - едно момче и две момиченца!  Hug

# 34
  • Мнения: 61
Ауу трички,браво  Heart Eyes
Да са Ви живи и здрави рожденниците  Hug

# 35
  • Мнения: 115
Добро утро   bouquet
За киселините предния път противно на всяка логика ми помагаше като изям една ябълка, пробвай.
За коремче че имам имам, ама аз до преди нова година си изглеждах на бременна(с корем).След това отслабнах 10кг и сега изглеждам точно като преди нова година, на приятели които не знаят не казвам за бебето защото като излезем запалвам по някоя цигара.А като разберат започват да набиват обръчи по въпроса.Мерси ама си имам глава на раменете.Човека който трябва да ми направи забележка си мълчи а някви дето не им е работа като започнат направо избеснявам.Знам че вредя, ама проблема и решението са си мои.
Като съм започнала с грехове я кажете колко и изобщо правите ли секс.Тоя въпрос ме притеснява много.....Дали не правим лошо на бебето  Rolling Eyes

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Граци, аз също съм решила да купувам mutsy . Колебая се между 2 модела, 4rider или urban rider. Твоята какъв модел е? Вторите не ги намирам в БГ магазините, май, а ми се струва по-добра.
Чудя се дали да взема втора употреба или новичка,но е почти сигурно, че няма да бременея повече и ак ще ми се изплати не знам  Mr. Green. Още повече, че замислям да закупя всички опции и аксесоари, които предлагат Mr. Green Всъщност кои от тях ти вършат работа?
За контракциите - много внимавай, защото с първата бременност имах големи тревоги, писах по-рано как лежах за задържане, на системи и т.н. Пий магнезий, почивай и никаква топла вода

Спящата, Честит ви РД! Весел празник!
Petetoy , и на теб честит малък мъж!  LaughingДа ти кажа, честно, много съм щастлива и горда с моето малко мъжле и се радвам много, че първото ми дете е момченце.

мая06, правя секс без грам притеснение /откакто не ми е лошо и не повръщам/ и не пуша Peace

# 37
  • Мнения: 61
мая06 Правим,но доста по-рядко от преди..аз и желание нямам много.За цигарите и на мен са ми порок,припалвам от време на време,в процес на отказване съм,но не мога..Много майки ще ме обвинят,но само аз си знам хала Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 16
Момичета-кокичета, може ли и на мен данните за пощата и албумчето?  Simple Smile
Мерси много предварително!  Laughing

# 39
  • Мнения: 8
мая06 аз тъкмо това мислех да питам  Simple Smile . Ние секс не правим - нямам желание като цяло, а и от началото лекарят не дава, че дразнело матката, а аз все съм с някакви болки.
Иначе скоро гледахме с приятеля ми филма Позабременяла и там главният герой се притесняваше при секс дали не удря бебето, дали после то няма да помни и т.н. и много се посмяхме  Joy

# 40
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Здравейте, мами!
musiiv, аз съм с киселини от самото начало, защото си имам стомашен рефлукс. Това е не добро затваряна на клапата към хранопровода и от там връщане на стомашни киселини. Това състояние е характерно и за здрави бременни жени в късните месеци, когато матката притиска стомаха и го избутва. При първата ми бременност нещата започнаха към края, но пък беше страшно. Не можех да легна въобще, маах хапчета яко. Като родих се успокоиха нещата, но с годините проблемът започна да се задълбочава и от няколко години си лягам с Фамотидин. Мислех, че е нещо, което е предизвикано от бременността, но Гастроентероложката каза, че просто в един момент започва да се задълбочава това заболяване. Било често срещано. При някои в по-лека форма, при други в по-тежка. Тъй-като е рано все още за рефлукс, предизвикан от бременността е възможно да имаш някакъв такъв лек преоблем или друг стомашен. За съжаление обаче по време на бременност са забранени всякакви медикаменти, с изключение на Талцид. Взимай по една таблетка вечер преди лягане. А иначе подкрепям твърдението на Мая за ябълката. Аз от толкова години го имам този проблем, а само преди седмица открих, че това ми помага.
мая, засмя ме въпросът ти - дали не правим лошо на бебето? Напомни ми на един виц, дето се родило едно хлапе и извикало: Кой е баща ми? Човекът отговорил-аз. А хлапето започнало да го почуква ритмично по челото и го запитало: А хубаво ли ти е така????  hahaha
Споко, бебето е защитено добре в матката, далеч от случващото се. Друг въпрос е, че някои жени нямат желание за секс. Ние не сме спирали. Като цяло малко по-лекичко я караме, особено първите месеци. Другото, което е ние ползваме презервативи. Целта не е предпазване от забременяване  Joy , а съм чувала, че спермата изглажда шийката на матката и може да предизвика разкритие. Точно, заради това пък в деветия се препоръчва. Примерно аз отидох с 4 см разкритие първия път без контракции, предполагам благодарение на дивия секс последните седмици, ама се бях разгонила... После едва ли не не мърдах от тези 4 см.
elsi, aко купиш хубава количка от чужбина, просто после ще я продадеш лесно. Имах дори познат, който за внучето си донесе от Германия някакъв модел на Чико, дето само фарове за мъгла нямаше. Тук струвал 1500 лв, а той го взе от някакъв сайт в Германия за 400Е, ползваха я там 1 година примерно и я продадоха от раз за 700 лв, даже дошли някакви хора от Габрово да я купят.
А това за бебчето, родено в 20-та седмица и мен ме озадачи. Та на това не му ли се вика аборт???? Аз също имам спомени, че най-най-рано в 23-та семица може да бъде спасен плода и то не е сигурно. Ако го спасят това бебче, просто ще е чудо!

# 41
  • Мнения: 27
мая06 Правим,но доста по-рядко от преди..аз и желание нямам много.За цигарите и на мен са ми порок,припалвам от време на време,в процес на отказване съм,но не мога..Много майки ще ме обвинят,но само аз си знам хала Wink

И ние така....

А за киселините
един път бяха особено зле и взех половин талцид -помогна...

Последна редакция: пт, 09 сеп 2011, 10:36 от bibilyana

# 42
  • Мнения: 15
elsi  за мен нямаше значение  пола , но просто докато превключа от розови на сини гащи   беше странно . Но пък сега пак ми е кефче и звъня  да казвам , че  се оказа момче . И пада голям смях.
 Да са ни живи и здрави бебоците , пък другото няма значение .
Момичета да ви питам ,  понеже с мъж ми сме харесали една количка на Бертони ... дали са хубави , тоест заслужават ли си  Thinking    ?
musiiv  и аз имам  киселини , които ме мъчат  стабилно вече от 2-3 седмици- сутрин , като закуся и вечер преди да си легна . Ама нещо  нищо не ми помага , особено вечер са ужасни тея киселини .
Арадия И после да кажеш дали съня ти се е сбъднал ,че да почнеме и ние да те питаме кога ще родим   bouquet  Simple Smile

# 43
  • София
  • Мнения: 6 260
А, киселините и при мене взеха да се появяват, зависи какъв ти е коремът и какво точно притиска. Моят нали е високо... С предишната бременност май се явиха по-късно, иначе и на мене ябълките ми помагаха.  Peace

# 44
  • Мнения: 115
Хахахах и аз знам че е защитено от матката и съм далеч от идеята да го бие нещо по главата но въпроса ми е свързан с вчерашния да контракциите.Явно не съм се изразила добре.Дали контракците които се получават не вредят на бебето? В сравнение от предния път желанието ми е по малко, но нали парен каша духа та всичко което съм правила предния път подлагам на съмнение сега.Така или иначе не се разбра конкретната причина за ранното раждане.Секс правихме до последно, но така или иначе отидох без разкритие, то се появи три дни по късно.

Общи условия

Активация на акаунт