Февруари още е далече, но коремчето личи ни вече! - Тема 7

  • 23 858
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 27
ама нещата от живота-ВАЖНА Е НАГЛАСАТА,спокойствие и силна храна,и си казавам на всяко нещо-какво от това и обръщам страницата Simple Smile.... Hug

По никакъв начин не дразниш, аз разсъждавам по подобен начин за повечето неща, а тоз бебок вече толкоз много години го чакаме,че със сигурност съм решила да му отделя внимание и да не се съобразявам с обществени нагласи и простотии, това, за което се притеснявам е предимно за работата си - щото нали знаеш, ако не работя - няма парички ни за памперси ни за наем, а ми се плаща на час, т.е. няма как да мине просто ей тъй, пък и да не беше така, аз не съм от хората, които се скатават, но вярвам,че ще се оправя, никога не съм можела да стоя на едно място повече от ден и да не правя нищо, просто не го умея - ко да се прави луд умора няма...
Сега трябва да отделям малко повече време за четене и подготовка, и междвременно ще си направя ориентировъчен план за времето, който съвсем няма да се осъществи, но поне ще ме накара да се чувствам по-подготвена  Laughing

За апаратите за кръвно - Сия е права на тея за китка им нямайте вяра, аз почти всеки ден си следя кръвното, но с такъв над лакътя...за сега не виждам сериозни изменения, но учестен пулс и аз имам.

# 706
  • Мнения: 1 798
http://www.hipp.bg/?id=780
Аз мисля да отида:)
Ходили ли сте на подобно училище за бременни?
В края на 16-та седмица едва ли се усещат ритниците на бебето,но движенията се индикират от  бъдещата мама.Аз цяла нощ не спах от странни въртележки в корема си,че от страх пих дори и още  един допълнителен, към схемата ми 3х1, магнерич.

# 707
  • Мнения: 62
Олееее и мен много ме мързи да чистя пък в къщи е бом-бок.След още един два месеца смятам да викам някой да ми поизчисти и подреди.
Стерилизатор имах на авент,трябва пак да го изровя,че не помня къде го прибрах.Иначе мляко никога не съм затопляла,от както е роден синът ми млякото си го пие студено.Рядко и му готвех,карах я на купени пюрета и храни и бях много доволна.
Бебефони - микрофони - касетофони  Joy   не сме имали и няма и да имаме.

# 708
  • Мнения: 62
http://www.hipp.bg/?id=780
Аз мисля да отида:)
Ходили ли сте на подобно училище за бременни?
В края на 16-та седмица едва ли се усещат ритниците на бебето,но движенията се индикират от  бъдещата мама.Аз цяла нощ не спах от странни въртележки в корема си,че от страх пих дори и още  един допълнителен, към схемата ми 3х1, магнерич.


Аз ходех на нещо  такова,незнам точно училище ли е да го нарека,в болницата където раждах и беше интересно.Научих доста неща,показваха ни упражнения за дишане.Последния месец темата беше за кърменето,но аз тъй като родих месец по-рано не успях да отида и по ирония на съдбата кърменето ми не се получи

# 709
  • София
  • Мнения: 6 263
А, и АМ го давах със стайна Т (ние се дохранвахме, нищо че се кърмехме 9 м, не стигаше; малката не беше лакома, т. е. лактацията не се стимулираше достатъчно - посуче малко, па ме погледне и се захили; нещо и хормоните ми май не бяха в час, та и приятелките ми от ЛЛЛ не успяха да ми помогнат  Wink ).

# 710
  • Мнения: 219
А, и АМ го давах със стайна Т (ние се дохранвахме, нищо че се кърмехме 9 м, не стигаше; малката не беше лакома, т. е. лактацията не се стимулираше достатъчно - посуче малко, па ме погледне и се захили; нещо и хормоните ми май не бяха в час, та и приятелките ми от ЛЛЛ не успяха да ми помогнат  Wink ).

И при нас така бяха нещата с кърменето  Wink. Кърмех и дохранвах 6 месеца. След това съвсем загуби интерес да суче като откри пюретата  Mr. Green.
Има си деца, които се пристрастяват към кърменето, други - не държат толкова   Joy.

# 711
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Давайте да се организираме лека-полека за среща, явно доста от нас вече сме в болнични...  Peace

мая06, с какъв апарат си мери кръвното? Мене два дена ме боля глава и реших да си го премеря, ама с такъв за китка - 160/100!  Laughing Да, ама аз нали съм си..., викам си, ще си допия кафето и хоп-главата ми помина, а ако беше отчел вярно апаратът, състоянието ми трябваше да се влоши. После ходих до офиса на майка ми и я накарах и тя да ми го премери - 110/70, а трябваше да се е вдигнало след ходенето пеш по жегите... Та, знам си аз, че тия апарати за нищо не стават, особено по вр. на бременност - при сърцебиене (учестен пулс) нали се сещате тия апарати как отчитат (баш едно към гьотер)!
Toчно при ходене по жегите трябва д ти падне кръвното, а не да се вдигне.

# 712
  • Мнения: 62
А, и АМ го давах със стайна Т (ние се дохранвахме, нищо че се кърмехме 9 м, не стигаше; малката не беше лакома, т. е. лактацията не се стимулираше достатъчно - посуче малко, па ме погледне и се захили; нещо и хормоните ми май не бяха в час, та и приятелките ми от ЛЛЛ не успяха да ми помогнат  Wink ).

И при нас така бяха нещата с кърменето  Wink. Кърмех и дохранвах 6 месеца. След това съвсем загуби интерес да суче като откри пюретата  Mr. Green.
Има си деца, които се пристрастяват към кърменето, други - не държат толкова   Joy.


Ох,а има други,които се пристрастяват към биберона,като моя малкия,незнам как ще махаме това биби,май ще е откараме до 5-6г възраст така като гледам.

# 713
  • Мнения: 596
http://www.hipp.bg/?id=780
Аз мисля да отида:)
Ходили ли сте на подобно училище за бременни?
В края на 16-та седмица едва ли се усещат ритниците на бебето,но движенията се индикират от  бъдещата мама.Аз цяла нощ не спах от странни въртележки в корема си,че от страх пих дори и още  един допълнителен, към схемата ми 3х1, магнерич.

minie mouse, мерси за линка  Hug
И аз се записах, тази събота е работна, обаче, за съжаление, ще ходя от другата....  Sad

Аз съм ходила при 1та бременност в уч-ще "Ма-ма", при Елена Василева и съм много доволна, беше ми изключително полезно.

# 714
  • София
  • Мнения: 6 263
Давайте да се организираме лека-полека за среща, явно доста от нас вече сме в болнични...  Peace

мая06, с какъв апарат си мери кръвното? Мене два дена ме боля глава и реших да си го премеря, ама с такъв за китка - 160/100!  Laughing Да, ама аз нали съм си..., викам си, ще си допия кафето и хоп-главата ми помина, а ако беше отчел вярно апаратът, състоянието ми трябваше да се влоши. После ходих до офиса на майка ми и я накарах и тя да ми го премери - 110/70, а трябваше да се е вдигнало след ходенето пеш по жегите... Та, знам си аз, че тия апарати за нищо не стават, особено по вр. на бременност - при сърцебиене (учестен пулс) нали се сещате тия апарати как отчитат (баш едно към гьотер)!
Toчно при ходене по жегите трябва д ти падне кръвното, а не да се вдигне.

При 160/100 от жегите и движ. баш ще си се вдигне.  Peace Иначе в жегите и при покой наистина, съчетано с обезводняване, ще падне. Аз нали с тази си бременност започнах с хипотония, а ок. мене хипертоници бол...

# 715
  • Мнения: 62
така е,при жегите се вдига кръвното.Аз пия повече от 10г хапчета за високо кръвно и сега продължавам,просто за в момента ми ги смениха.Иначе преди 4 дни ми беше 130/80.

# 716
  • Мнения: 219

Ох,а има други,които се пристрастяват към биберона,като моя малкия,незнам как ще махаме това биби,май ще е откараме до 5-6г възраст така като гледам.

Твоето синче на колко е? Аз преди 2 седмици му скрих бибата като бях решила само при силна нужда да я давам  Simple Smile. Той принципно само за заспиване я ползваше и понякога вечер като се е изморил и поизнервил. За моя радост така и не я поиска и я отказа без драми и рев, а мислех, че е силно пристрастен. Но си е до детенце все пак. Някои им режат върха само и така самите деца се отказват като не се получава вакуум.

Извинете за "лиричното отклонение" по въпрос, който за момента е далеч от дневния ред   Simple Smile.

Аз ходих преди на курсове за бременни в ЦУМ, организирани от сп.9 месеца. Беше ми интересно, но не мога да кажа, че съм била по-подготвена. Аз се научих на всичко в движение, а и форумът ми беше в голяма помощ. Мамите февруарки 2010 (особено тези с второ дете) бяха изключително полезни със съветите и напътствията си, за което им благодаря искрено  Heart Eyes.

# 717
  • Мнения: 506
Момичета,внимавайте с високото кръвно че е опасно при бременност!Следете го редовно ако имате притеснения.Най-сигурни са обикновените апарати за кръвно,с помпичка и слушалка.Но пък другите са по-удобни.
За запушването на носа,ползвайте някой от спрейовете с морска вода-Стеримар,Тонимер и т.н.-доста видове са.Безопасани са и могат да се ползват дълго време.Вече при гнойни секрети или доказани бактерии,доктора ще ви каже как да лекувате.
Аз нали също си лежа вкъщи и понякога е скучно,ама гледам да не се поддавам на настроения.Чета много книги,гледам филми,интернет,когато детето е вкъщи играем разни игри в леглото и така минава времето.Е,ако можех да излизам навън,щеше да е по-различно,ама...

# 718
  • Мнения: 9
Бебефони - микрофони - касетофони  Joy   не сме имали и няма и да имаме.
Peace
и аз така, бебефон изобщо не ми е трябвал.Чувах дъщеря си и през две затворени врати, само да гъкне.  И този път мисля да не купувам. Аз ползвах стерилизатор на Чико за МВ. МНого бях доволна, мисля че до към 6ия месец. А уред за затопляне никога. Лично мое мнение е, че е излишен, да не говорим, че са и много скъпи. Млякото и пюрета ги ги затоплях в МВ. Пюрета и правех, и купувах. Купувах такива, които аз не можех да направя, например с малини, а и гледах месните пюрета да са купени, защото нямам много вяра на месото, което купувам.
А и да ви питам, знам че я нищихме темата за секса, но някой да го боли докато прави секс. Аз вече лееееееко започнах да се вкарвам във филми. newsm78 та ще се радвам, ако някой сподели!

# 719
  • София
  • Мнения: 6 263
А, да пюрета от хладилника и аз затоплях в МВ. Трябва само хубаво да се разбъркат.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт