Колко струва едно бебе?

  • 39 455
  • 413
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 44 237
То принципно всичко е така, да вземат тогава да закрият форума най-добре Simple Smile

# 376
  • Мнения: X
Ако темата е за взаимопощо, е по-добре да определим основните неща, а кой за колко пари ще си ги купи, а въпрос на лично усещане и възможности.
Аз бих могла да опиша в списък нещата,които са ми трябвали за бебето през първите месеци и година ,но не виждам защо да пиша обстоятелствени постове ,когато все някой ще намери нарицателни и епитети да ни припише когато го направим. Ако е за взаимопомощ темата то тя битрябвало да е без нападане личният избор на другия, особено ако не искате и вашия да бъде нападан . Peace

# 377
  • Мнения: 15 067
Точно аз не съм нападала никого. Казвам от моя гледна точка аз какво бих дала и какво не бих за дадено нещо. А който иска, който може, за когото е важно, нека даде толкова, колкото смята за необходимо. Наистина всеки от нас гледа от собствената си камбанария, но, ако заложим и параметрите на тази камбанария, можем да помогнем на друг с подобни параметри на камбанарията, Аз поне така я разбирам темата и затова пиша, а не, за да се похваля или оплача колко ми е струвало детето до тук, още по-малко, за да нападам личният избор на някого да гледа детето си с по-скъпи или по-евтини неща. Даже напротив, по-скоро се радвам на хора, които дават повече пари, каквото и да им коства това, отколкото на такива, които искат да спестят и от храненето на детето си. Уточнявам - здравословното хранене, а не колички и т.н.

# 378
  • Мнения: 21 282
Всеки гледа ,както може да осигури необходимото за детето си,а хора,които искат да спестят за сметка на детето си едва ли има  #Crazy

# 379
  • София
  • Мнения: 44 237
Sunny29 -  то за мен не сладва да е въпрос на избор - здравословно хранене или количка Wink А и то храненето идва по-натам.

За съжаление точно от залагането на параметри идва спора, защото един като каже 1000-2000 и се почва, ау ненужно, уф, снобария.

Истина е, че не всеки може да даде такива суми, лошо няма, колкото може-толкова и стиска палци да изкара возилото или каквото там(защото аз писах и моят опит и защо бих дала сега ако имам възможност повече пари), но пък да се осъжда някой, че можел, искал и дал... не е много красиво.

За мен единственото важно е да не се пести от здравето и от предметите, които имат връзка към него, другото, може ако ще и пета употреба да е, за жълти стотинки, все тая.

# 380
  • Мнения: 192
Sunny29 -  то за мен не сладва да е въпрос на избор - здравословно хранене или количка Wink А и то храненето идва по-натам.

За съжаление точно от залагането на параметри идва спора, защото един като каже 1000-2000 и се почва, ау ненужно, уф, снобария.

Истина е, че не всеки може да даде такива суми, лошо няма, колкото може-толкова и стиска палци да изкара возилото или каквото там(защото аз писах и моят опит и защо бих дала сега ако имам възможност повече пари), но пък да се осъжда някой, че можел, искал и дал... не е много красиво.

За мен единственото важно е да не се пести от здравето и от предметите, които имат връзка към него, другото, може ако ще и пета употреба да е, за жълти стотинки, все тая.


Тук вече съм съгласна, че именно здравето и конфорта на детето е най-важно. Останалите неща са просто подробности, защото няма ли здраве всичко останало губи смисъл.

# 381
  • Мнения: 21 282

За мен единственото важно е да не се пести от здравето и от предметите, които имат връзка към него


+ 1  Peace

# 382
  • Мнения: 4
Ако мога да вметна само: двама родители пушат по една кутия цигари на ден. 4,50 х 2 броя = 9,00 лева х 365 дни = 3285 лева за година. #Crazy
Извинете, кое е скъпото на количката с 4 цифрено число.
Аз пък това не го разбирам.

# 383
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
.

Последна редакция: пн, 03 мар 2014, 16:17 от tani80s

# 384
  • Мнения: X
Количката за 4000 лв. е скъпа, защото я сравняваме със средната цена на количките.
Ако я сравним с яхта или с Бугати Вейрон, е за без пари направо.

Не разбрах пушенето каква връзка точно има с бебето и количките.  Rolling Eyes
И за адаптираното мляко не разбрах. Не могат ли да имат пари и за цигари, и за АМ?

# 385
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
Нямам явно право да негодувам за съществуването си дето водя  Tired.Сори за постовете ми.не смятам че макар и с по-малко средства съм лишила детето си от нещо.Е,вярно че не се вози в количка от 4000 лева,но пък е щастливо и обичано и кърмено...

Последна редакция: пн, 03 мар 2014, 16:20 от tani80s

# 386
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Количката за 4000 лв. е скъпа, защото я сравняваме със средната цена на количките.
Ако я сравним с яхта или с Бугати Вейрон, е за без пари направо.

Не разбрах пушенето каква връзка точно има с бебето и количките.  Rolling Eyes
И за адаптираното мляко не разбрах. Не могат ли да имат пари и за цигари, и за АМ?
Напротив,могат да имат.Яд ме е че ние се бутаме цял живот и все нямаме.......
И това какво общо има със сравнението за цигари и АМ?

# 387
  • Мнения: 21 282
И аз това се питах  Thinking

# 388
  • София
  • Мнения: 44 237
Лоши хора , бе.... имат пари за цигари и Ам и за колички по 4000 лв., кое не му разбрахте, момичето е притеснено  финансово и просто негодува срещу неравенството в живота.

# 389
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Лоши хора , бе.... имат пари за цигари и Ам и за колички по 4000 лв., кое не му разбрахте, момичето е притеснено  финансово и просто негодува срещу неравенството в живота.
И трябва да си озлобен от този факт..... Rolling Eyes
Недоумявам хората в какво се превръщат щом стандарта им на живот е по различен от този на заобикалящите ги... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт