Трябва ли да се срамуват?

  • 11 511
  • 306
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 841
newsm12 Защо масово си вадите извода,че след като  е попитало дали може-значи вече е пил??Не може ли да попита защото иска да се съобрази и с родителите си, все пак ще я пие пред тях!

Е именно де  Laughing

# 31
  • Мнения: 442
     
newsm12 Защо масово си вадите извода,че след като  е попитало дали може-значи вече е пил??Не може ли да попита защото иска да се съобрази и с родителите си, все пак ще я пие пред тях!

     То е ясно, че иска да се съобрази с родителите си, поне в конкретната ситуация. А дали е пило и преди това си личи. Ние не сме били там и не може да го твърдим със сигурност, затова само казахме, че е възможно...  Grinning
     Познава се дали пие за първи път по реакциите. Аз за братовчед (на 15) познах, че не пие за първи път, защото когато попита родителите си и те му разрешиха, си пи все едно е третата му. Т.е. без коментар, без никаква особена реакция и пр. Познава се, но ние няма как да разберем!

# 32
  • Мнения: 37
В кой век живеете?! Няма дете (тийнейджър) на 14-15 години,който да не е пил бира през живота си (най-малкото, което е) .........................И честно казано много по-приемливо ми се струва да го прави пред родителите си, отколкото тайно с някой друг. От забрани полза няма. Един човек, ако си е наумил, че ще прави нещо - Върви го спирай Wink. Нищо срамно няма в постъпката на родителите. Доверяват му се, запознали са го с това какво върши и какви могат да бъдат последствията от това...И всичко е ОКЕЙ Simple Smile . Ако детето нямаше акъл едва ли родителите щяха да поощряват пиенето на бира или каквото и да е било друго Simple Smile.

# 33
  • София
  • Мнения: 16 108
Нищо лошо не виждам в желанието на момчето да прокара пицата с бира.
Аз като родител не бих се срамувала.
Работя близо до 2 у-ща, виждам доста деца с галони бира в 10.30 сутринта. Вярно, че са извън двора на у-щата, на улицата. Но пак са си подрастващи.
В къщи баща ми винаги ми сипваше чаша вино или бира - не съм станала алкохолик.
Съзнателно учих дъщерята как да пие безопасно, да не се напива. Писнало ми е да гледам пияни пубери. Сега знам, че в заведение се весели с компания, а не се налива.
Тия дни навърши 22 г, събрахме се да се почерпим 3та с баща и. Специално и купих от любимата марка бира/ние сме на бяло вино/. Изпи не повече от 150 гр. с вечерята, отказа друг вид алкохол.
Не ме притеснява пиенето на малко бира или вино от децата.
Но е ми харесва постоянното пиене на енергийни напитки от много по-малки ученици.
Около въпросните 2 у-ща в Лозенец често виждам и от малките класове с кен Ред бул, Питбул и други подобни.
Това дали е редно?

# 34
  • Мнения: 183
newsm12 Защо масово си вадите извода,че след като  е попитало дали може-значи вече е пил??Не може ли да попита защото иска да се съобрази и с родителите си, все пак ще я пие пред тях!

Е именно де  Laughing
Именно какво?? Тарикат  или съобразителност??Въпрос на хитрина или въпрос на възпитание  и уважение спрямо родителите и тяхното мнение?? Whistling

# 35
  • София
  • Мнения: 16 108
За мене е уважение към родителите. Иначе можеше директно да поръча на сервитьорката.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 349
За мене е уважение към родителите. Иначе можеше директно да поръча на сервитьорката.



Директно поръчваш, ако си плащаш. Такова понятие като безопасно пиене не съм чувала да има. Въпросът е не толкова, че е забранено, а че влияе вредно на детския организъм дори и в малки количества.

# 37
  • Мнения: 442
        В конкретната ситуация в ресторанта- според мен е съобразителност! Особено ако преди това не е пил пред тях!

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 372
Не мисля,че трябва да се срамуват.Това си е тяхно решение.Детето си е тяхно.И не мисля,че 300мл. бира е голям проблем или пък детето ще започне да консумира алкохол след това или пък ще има каквито и да било пагубни последствия.Не разбрах на колко години е 14-15-16?Повечето от моите съученици/момчета/ на 16 години консумираха бира,особено през лятото,нито един не е станал алкохолик и нито един не се е провалил в живота,заради пиенето на 1 чаша бира в заведение.Аз също не намирам за нормално децата да консумират алкохол,но тийнеджъри на 16-18 години да изпият една бира, не го намирам за нещо ужасно,пагубно и свръхопасно.Става дума обаче за изпиването на една чашка,рядко,а не изпиването на 2-литрови бутилки в парка всеки ден. Wink

# 39
  • Мнения: 183
За мене е уважение към родителите. Иначе можеше директно да поръча на сервитьорката.

Съгласен  newsm10

# 40
  • Мнения: 13
Щом на 15 години ДЕТЕ пита родителите си дали може да пие /без значение какво/, то явно за 15 години тези родители не са си свършили работата като такива!
За уважение ли споменахте - та това е смешно!

# 41
  • София
  • Мнения: 16 108
Спомнете си какво сте правили вие на тази възраст.
Едва ли само уроци сте учили....
Защо забравяте живота си и искате младежите да останат по-дълго време деца?
Нали ние трябва да ги научим кое, как, кога.
Или предпочитате класната да се обади, че примерното рожбе е мъртво пияно на двора?

# 42
  • София
  • Мнения: 4 349
Спомнете си какво сте правили вие на тази възраст.
Едва ли само уроци сте учили....
Защо забравяте живота си и искате младежите да останат по-дълго време деца?
Нали ние трябва да ги научим кое, как, кога.
Или предпочитате класната да се обади, че примерното рожбе е мъртво пияно на двора?




Няма да е нужно никой да се обажда. При толкова толерантни родители мъртвопияното дете ще си е в къщи.

# 43
  • София
  • Мнения: 9 517
newsm12 Защо масово си вадите извода,че след като  е попитало дали може-значи вече е пил??Не може ли да попита защото иска да се съобрази и с родителите си, все пак ще я пие пред тях!

Е именно де  Laughing
Именно какво?? Тарикат  или съобразителност??Въпрос на хитрина или въпрос на възпитание  и уважение спрямо родителите и тяхното мнение?? Whistling
а може да е просто начин на изразяване - моите деца така питат "Мамо, може ли да ям", а не "Мамо, дай да ям"  Wink

# 44
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
newsm12 Защо масово си вадите извода,че след като  е попитало дали може-значи вече е пил??Не може ли да попита защото иска да се съобрази и с родителите си, все пак ще я пие пред тях!
Защото, ако не е пило преди това, едва ли ще си поръча нещо към яденето си, на което не му познава вкуса. Но може и да греша.

Освен това алкохолът не е вреден само заради вероятната зависимост, той вреди и когато не се консумира редовно. Това по повод изказванията на Аиша, която не е станала алкохоличка, но не се знае какви увреждания ще изскочат някой ден и тя изобщо няма да се усъмни, че това може да се дължи на алкохола, защото тогава нищо видимо не е имало.

Общи условия

Активация на акаунт