На излизане от училище - Франция 29

  • 46 049
  • 758
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 004
Ще погледна, мерси Hug

# 736
  • Мнения: 31
Zayo,
Аз съм ходила в Груисан преди около 10 години и особено не ми хареса, защото имаше един вятър непрекасното и въпреки, че беше около 30 на мен ми беше студено. Но цените преди 10 години бяха доста по-ниски от другите места около Ср. море във Франция( сега не знам как е). Освен това, го намерих и доста скучно, освен дя ходиш на плажа и да караш сърф , нямаше кои знае какво за правене (но тогава нямах и деца де), но дори и сега с дете изобщо не ми се ходи там. Имаве една дискотека, в която бяхме 2-3ма човека и имаше един увеселителен парк.
 Друго място във Фр, с плажове което е добре за море с деца може да бъде La grande motte до МОнтепллие. За мен едно от най-хубавите места е Корсика,(и Лазурния бряг разбира се) но лятото е скъпо.  Но ако резервираш сега може би да намериш нещо не толкова скъпо. Плажовете са страхотни (около Пропирано), водата  супер чиста, между 25°С и 30°С лятото и е далеч по-оживено от Груисан.

# 737
  • Мнения: 1 194
zippar
не съм zayo, но ти благодаря за споделения опит. За Корсика вече е късно, колкото и парадоксално да звучи. за там резервациите се правят м/у ноември и началото на януари. Не че сега няма нищо, но най-изгодните неща са отишли. казвам го защото натам се бях запътила и гледах сайтовете за резервация. Отказахме се заради скъпия транспорт дотам, който утежнява бюджета.
За мен е ценно мнението ти за Ла Гранд Мот, защото моите колежки -"севетнички" имат малко по-различни разбирания за морска почивка, почитателки са на "автентичния туризъм" в малки забутани селца, без шум и навалица. Та те ми отрекоха тотално Ла Гр. Мот, "ужас" било, бетонни блокове, народ, кич Joy. Аз си представям, че е нещо като нашите комплекси на морето, та може и натам да се огледам за нещо по-интересно.
А около Марсилия конкретно някой има ли отзиви? Ла Сиота например. Как са плажовете? Заради този вятър все по-на изток се измествам Laughing Иска ми се докъм март да резервирам нещо да ми се маха от главата Laughing

Как карате ваканцията иначе? Моите калпазани са супер недоволни, е никъде няма да ходят, ама с моите зъби плановете малко ги пренебрегнаха. Дано времето остане меко, да могат да излизат в парка с баба си. Днес им бях предложила да ходм на кино, но не постигнахме консенсус за филма и май ще се отложи. Отидоха сега с баща си малко покрай Сена, да не е без нищо неделята Sunglasses

Лек уикенд на всички Hug

# 738
  • Мнения: 44
Привет момичета, аз съм близо до La Ciotat.
 Живея в едно малко и китно градче- Sanary sur mer. Миналата година още през април беше топло и пристигнаха първите немски туристи. Лятото е голяма лудница, цените са високи и на 1 септември изведнъж всички си заминават и града става пуст и скучен. Цяло лято има опашки пред малките ресторантчета  за обяд и вечеря. Обиколила съм почти всички малки градчета в областта и ако мога с нещо ще помогна.
Например :Cassis е много красив, но има много туристи. Плажът е с хубав пясък( което е радкост, повечето са със ситни камъчета и задължително трябват силиконови обувки). В Cassis e  красиво, има корабчета с които можете да обиколите прословутите Les Calanques de Cassis, близките островчета или да разгледате от водата воените кораби в пристанището на Тулон.
La Ciotat е по-голям град, има старо пристанище, но е доста сив и еднообразен. Цените са по-ниски и ако сте с личен транспорт ще можете да ходите в съседните селца.
Bandol- е толкова близо до нас, че мога и пеша да стигна до там. Малък, китен и известен с провансалското си вино. Цветът на прословутото Бандолско розе се е наложил като отделен цвят в света на дегустацията. Simple Smile Малко по- евтино е от при нас. Имат страхотен плаж, подходящ и за гмуркане, близо до пристанището  и  има паркинг( което е адски удобно). Близо до плажната ивица има много кафенета и ресторанти. Минус на централния плаж- става дълбоко изведнъж. Сестра ми например, не ходи там, защото племеницата е малка. Плажната ивица е доста дълга, така, че може да си потърсите друго място.
Six-Four les plages-  има голяма плажна ивица, която е обща и за нашия град. Някои от плажовете са доста малки( например за 10 човека) и това ги прави предпочитани от бабите и майките с деца. Ако сте с личен автомобил можете да се разходите до  La Casallet- най-китния и посещаван от туристи град в Прованса или да се качите до Notre Dame du Mai ( хем за пикник на чист въздух, хем за малък поход с раница) Ние изкачваме половината път с кола а другата част пеша.
Ако искате и забавления за децата- има страхотен парк в Hyeres, където децата могат да яздят пони( ако са по- малки). В почти всички градчета предлагат разходка с кораб, гмуркане, летене с парашут и каквото ви душа иска(50 е гмуркането, от 12 до 25 е за разходка с кораб, парашутите бяха около 100 е.)В Toulon можете да се качите с лифта над града. Гледката е уникална,има зоо градина, ресторанти, кафенета, чист въздух. Лифта беше 7 е. и можеш цял ден да прекараш там. Хората си правят пикници-има дървени масички.
Ох, много дълго стана. Ако се интересувате от конкретно място мога и снимки да ви препратя( стига да съм ходила ) Дано да съм била полезна!

# 739
  • Мнения: 628
Мария, бих казала, че около Марсилия не си е за почивка, освен ако не си наемете къщичка с басейн и щъкате насам натам. Плажовете са тесни, с камъчета и нагъчкани, особено ако има малко пясък (в Carry le rouet са Камъни, в Carro вече пясък, но ти ходят по главата). Иначе има много за гледане, разходки и посещение на интересни неща.
Пианото, ние сме били "съседки", на няма и час път Wink аз често си водех гостите (извън сезона обаче) до St Cyr sur mer, много го харесвам, Бандол също, Каси ме дразни с цените на всичко. Мидите са по 12-13 е, а до нас (Кари ни беше на 10 -15 мин) по 8 (за ресторантите говоря). Ако някой избира нещо из района, пращайте на лични да ви казвам как е локацията и какво има наоколо). Нашата къща е точно на средата между Марсилия и Екс-ан-Прованс. Екс е страхотен град, в Марсилия има също много хубави неща за гледане, до острова на Граф монте кристо може да се иде и също каланките дс се видят.
Нашата къща е наета от юни до септември, така че не се учудвам на ранните резервации, които споменавате. При нас само ни остава да сменим помпата на басейна, която се е спукала от студа (-12) миналата седмица.

# 740
  • Мнения: 31
A Sorry Maria,
Аз малко бързо прочетох мненията...
 През Гранд мотте съм минавала но не съм почивала, но ако не ти харсева бетонирането, не трябва да ходиш там...
Друг вариант където е хубаво е около Lavandou. Аз честно казано най-обичам Антиб и Juan Les pins, но през лятото на плажа след 9 не можеш да си намериш място, и паркирането е ужас. Но има страшно много неща за ражглеждане, има хубави малки селца в аrrière pays, Кан, Ница и Монако не са толкова далече, но ако не обичаш навалицата е за избягване...
Други хубаво място не толкова далече, за което се сещам са Италианските езера.Ние бяхме на Lago Magiore миналото лято и много добре прекарахме.

# 741
  • Мнения: 44
Боби, радвам се, че сте наблизо.   bouquetАко имате желание може да се запознаем като идем на кафенце някой път. Аз все поглеждам в темата и се надявам да има скоро среща на Провансалските момичета Simple Smile

# 742
  • Мнения: 1 004
Извинявам се, че поста ми ще бъде малко мрънкащ, но аз съм много объркана. Търся си място, което да е на континента, за да можем да съчетаем с разходка някъде, да видим нещо. Търся го обаче да е подходящо за деца, което значи спокойно, плитък плаж без опасности от какъвто да е вид... Лошото е, че май август няма такова място Sad Или ако има ще е много скъпо  newsm78 Досега винаги сме били юни, юли на море, последно бяхме в Хърватска и беше наистина спокойно и евтино...но голямата почна училище и тази година нямаме шанс за друго време...затова съм до никъде с търсенето Sad Ту харесам район и накрая се оказва, че не е толкова подходящ за нас, отделно пък не искаме да ни е много далече, понеже ще пътуваме от Германия с кола....ако някой знае такова място по Франция изпитано с деца, моля да сподели  Praynig
Гледах и в Испания, но не можах да харесам плаж, подходящ за деца в Коста Брава, което ни е най-близо, надолу вече става много далече и не си струва... ooooh!

# 743
  • France - Toulouse
  • Мнения: 95
Здравейте и от мен, аз се включвам веднъж на високосна година и ето, че дойде моментът.

 zayo, аз живея в Тулуза и ходим на плаж в Грюисан за уикенда понякога, защото е на час и половина с колата, за нас е удобно с малките деца, вятър има наистина, но зависи как ще случите. Ако се запътите към Грюисан ще ти обясня на лични как се стига до един див плаж дълъг километри, на който най-близките до вас хора могат да са на половин километър, ние от години ходим там с приятели, последните години с децата по-рядко, но е страхотно, има спот (съжалявам за думата, която не съм никак убедена, че съществува на български, ако някой има еквивалент моля да го даде) за кайт сърф. Сравнително близо до Грюисан, за дневна разходка можете да отидете до Каркасон (около 80км са, но това по памет, не съм проверявала точно), може да отидете и до един парк африкан сафари в Сижан към испанската граница. Тази година средата на август водата беше топла в морето, на мен все ми е студено, но тази година, така де миналата по-скоро, беше ОК. За цените в Нарбон и Грюисан бих казала, че са по-скоро приемливи, не се води някой шикозен курорт имай предвид това не знам вие какъв стандиг търсите, но е по-скоро народен курорт и събота и неделя половин Тулуза се изсипва на палжа.
Лично ние с двете малки деца ходим за дълга ваканция на море на океана в Осегор, наистина водата е по студена и има големи вълни, но сме свикнали и така ни харесва, а плажовете са прекрасни и толкова големи, че никога не може да е натоварено.
С деца бих препоръчала Тарагона в Испания, но може би ви е далечко.

Ако се сетя още нещо за Грюисан ще пиша, ти ако имаш някякви конкретни въпроси питай, ако мога да ти помогна с удоволствие

Поздрави на всички и лека седмица, моята е два дни работа и три дни ваканция да разберат нещо и моите дребосъци от ваканция, че то според сина ми щом ходел на "проветрив център" не било ваканция, е да ама аз нямам 2 седмици отпуска на всеки 6 седмици + 2 месеца лятото.
 

# 744
  • Мнения: 628
Боби, радвам се, че сте наблизо.   bouquetАко имате желание може да се запознаем като идем на кафенце някой път. Аз все поглеждам в темата и се надявам да има скоро среща на Провансалските момичета Simple Smile

Хубава идея, само дето от 8 месеца сме си в София вече. Остана ни къщата до Екс, ходим си рядко, няма време. Иначе за среща - Чумби и други момичета(не форумски бг) са през събота в Екс на бг училище. Много е хубаво, свържи се и може хубави разходки и срещи да имаш! На нас сега много ни липсва бг училището - хем моя мъж учеше, хем аз се виждах с приятели! Ама сега сме далече.

# 745
  • Мнения: 1 004
Svety, благодаря  Hug
Има ли ги там тези риби бодящите по плажа?  Crazy
Аз за разходки по района се информирах много добре и точно затова реших, че това ще е района....има много места за гледане наистина....
Аз не искам шикозност, искам нормални цени и да мога спокойно да се разминавам по улиците и плажа  Grinning И да ме разбират естествено на английски или немски...френски не знам  Rolling Eyes

# 746
  • Мнения: 273
Ех, че хубава тема сте подхванали - море, море  Simple Smile При нас това лято, да е живот и здраве, ще ни се размине морето. Но пък давате както винаги чудна информация  Hug

Лека и спорна седмица на всички!

# 747
  • Мнения: 3 241
zayo, дано намерите правилното място Simple Smile

Веринка, ти как си? Кога ще се разбере пола на бебето?

Поздрави и лека седмица на всички.
На кого е ред за нова тема?

# 748
  • Мнения: 273
Добре съм за сега  Simple Smile На 23 ти сме на ехограф и ще разберем пола на бебко. По съм притеснена, че риска ми за синдрома на Даун е висок и изчакваме ехографа, за да решим дали да правим амнио. Стискайте ми палци  Simple Smile

# 749
  • Мнения: 44
Боби, жалко че сте в БГ вече
Чумби беше обещала да пише, когато организират среща в Прованса. Не искам да се натрапвам. Надявам се скоро да има, защото като родя няма да имам толкова свободно време. Wink
Аз обожавам Екс, мисля че това е най-красивия град в Южна Франция.
Verinka, колко е твоя резултат за Даун? Моя беше 1/270, но доктора каза, че има риск от усложнения при амнио-то и ние не посмяхме да го направим. Не се притеснявай, всичко ще е наред!
Zayo, то тука си е лудница цяло лято, цените също са си високи целогодишно. Плажовете не са много хубави, но е пълно с туристи с малки деца. Нашия район е хубав, има много места за зяпане- Кан, Сен Тропе, Екс, Монако, Ница, Сан Ремо в Италия... и ...всичко е на околко 2 часа път.  Ако искате хем море, нем да попътувате с колата. Има много тихи селца, които не са на море, цените на наемите са по-евтини а когато има условия да си готвите-излиза още по-изгодно.  Пожелавам ти приятно организиране на почивката и да намериш мечтаното местенце Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт