БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-13

  • 22 719
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21
Леле,като гледам килограмите на дечицата ви,направо се притеснявам за моето... Confused
Той сега е на 6м,и сме 8.500кг,и е 76см висок...дале сме мнооооого над нормата,как мислите Thinking
Малчо си иска да си папка на 3 часа,рядко изкарва на 4...леле,ужас...

# 16
  • Мнения: 21
Но пък и не се спира-стои вече абсолютно сам изправен(само малко равновесито от време на време го губим:),постоянно е в движение...но като се замисля за затлъстяването при децата.... Shocked Shocked Shocked

# 17
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
Радвам се, че ви открих! Ние вчера започнахме с оризова каша, ама май не му се харесва много-много...  newsm78
Ще ви следя!   bouquet

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
elleni , и моето дете не я искаше тази оризова каша.

Благодаря ви за отговорите. Може да й дам някой път каша с какао. А може ли прясно мляко с какао ? И какво? 

# 19
  • Мнения: 320
Paolina, не е ли малък да стой изправен  Shocked не го стимулирайте, костната му система не е готова!

# 20
  • Мнения: 3 114
Момичета, моята педиатърка ще ме побърка вече. Преди два месеца моят юнак нали спря да пие мляко и тя ми препоръча да пробвам различни варианти - каши Лека нощ, зеленчуково-млечно пюре и т.н. Ивенце беше писала, че във Франция дават зеленчуково пюре и АМ и понеже съм сигурна, че там са много по-напред от нас, а и се чудех как да му давам сирене, че той не ще попара, ето на - това е нашия вариант. Започнах да правя вечер готвено пюре със сирене, масло и добавям АМ. Обадих й се да питам дали може и тя каза - Даааа, чудесно. Днес, месец и нещо по-късно ми заявява, че трябва да давам кашите Лека нощ, защото това, което давам било трудно смилаемо и не било редно???????!!!!!!!!!???????????!!!!!!!!!! Моля ви, споделете мнение!

# 21
  • Мнения: 15 379
Аз не съм педиатър, но моето мнение е, че млечно-зеленчуково пюре е идеална вечеря.
Не е нужно да добавяш сирене, щом си сложила АМ и масло.
Домашна манджа е в пъти по-удачен вариант от готова каша "Лека нощ".

Всъщност при преминаването към преходна хрна за подходяща вечеря се счита именно зеленчуково ястие+нещо млечно, най-често чаша кисело мляко.

# 22
  • Мнения: 1 402
Здравейте, синът ми е на 7 месеца и половина, от две седмици въвеждам месо, въвела съм пилешко и пуешко, искам да попитам долу горе в какъв ред да въвеждам останалите видове месо, сега след пуешкото кое следва? Също така искам да попитам кога мога да въведа риба? Благодаря предварително.  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 3 114
Добавям сирене, защото се боя, че млечните за деня не са му достатъчни. От всичко, което и аз съм чела и съветите, които са ми давани във форума и аз споделям твоето мнение. Благодаря  още веднъж  Hug!
Тоанто, можеш да въведеш заешко. С другите почакай - телешко и шунка около 10 навършени. С рибата също - около годинка.

# 24
  • Мнения: 15 379
toanto, заешкото месо е наред. След около месец - телешко. После агнешко и свинско.

# 25
  • Мнения: 4 615
Paolina, не е ли малък да стой изправен  Shocked не го стимулирайте, костната му система не е готова!

Щом го може само детето значи е готово за упражнението. Няма начин да го държи легнал ако може да се изправя сам. Просто няма как да се случи:)

# 26
  • Мнения: 27 524
Добавям сирене, защото се боя, че млечните за деня не са му достатъчни.

Сирене, масло и АМ нямат място заедно  Wink

Michael@, ти повече питаш и се притесняваш, отколкото да реагираш адекватно  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3 114
Защо сирене, масло и АМ да нямат място заедно? Така известната попара нали е със сирене и масло? Или и маслото се дава самостоятелно  Simple Smile? Благодаря ти за етикета!!!

Последна редакция: ср, 14 сеп 2011, 08:33 от Michael@

# 28
  • Мнения: 1 897
Момичета,искам и аз да Ви попитам за храненето на моето дете.По принцип това което съм чела за режима за след годинка е да се спре сутрешното мляко и да се включи постна манджа за вечеря.Синът ми пие млякото в 7ч.и вечер в 22ч.За да включа вечеря към 20ч.примерно,трябва да закусва в 8,30-9,00ч.,но той няма намерение да се откаже от сутрешното си мляко.Затова му давам 150гр. като се събуди и след 2ч.закуската,но не знам дали е правилно,не му ли се събират много хранения?

# 29
  • Мнения: 3 114
Независимо колко публикации имам и за колко знаеща се смятам, никога не бих отговорила на някоя майка така подигравателно, а бих обяснила спокойно защо. Ако някой друг можеда го направи, моля!

Общи условия

Активация на акаунт