Гласът на България тема 5 Концертите на живо - И нека по-добрият победи!

  • 32 518
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 552
Чудех се вече кога и кой ще изпее прословутото парче на Ищар! Имах предположения за Мелинда или Стелиана- все пак гласовете им го позволяват- красиви, мощни, обемни...Но това виещо гласче Ани взе, че ги изпревари - УЖАС ! Спомнете си изпълнението на Преслава Пейчева в един от "Мюзик Айдълите" и го сравнете с това на Ани- то май изобщо няма място за сравнение- Преслава се справи с класи над Ани! А и кой стилист я облече като оперна прима , като ще пее етно-парче?! Внушението на песента не просто се загуби от слабото изпълнение, но и стайлингът допълнително го провали!

# 721
  • UK
  • Мнения: 3 959
И й личеше, че са й написали текста с българска транскрипция и така го е научила, егати произношението.

# 722
  • Мнения: 1 525
Чудех се вече кога и кой ще изпее прословутото парче на Ищар! Имах предположения за Мелинда или Стелиана- все пак гласовете им го позволяват- красиви, мощни, обемни...Но това виещо гласче Ани взе, че ги изпревари - УЖАС ! Спомнете си изпълнението на Преслава Пейчева в един от "Мюзик Айдълите" и го сравнете с това на Ани- то май изобщо няма място за сравнение- Преслава се справи с класи над Ани! А и кой стилист я облече като оперна прима , като ще пее етно-парче?! Внушението на песента не просто се загуби от слабото изпълнение, но и стайлингът допълнително го провали!
Волно-неволно и аз направих сравнение на това изпълнение с изпълнението на Преслава. Е, просто няма смисъл.
Не харесвам Ани. Не ми е симпатична. На мен. Което естествено е само лично отношение. Не ми харесва как пее. И не разбирам хвалебствията към нея. Писала съм и преди, ама нито сексапил, нито неповторимо сценично присъствие виждам. Нито изграден певец.
Жалко, че заради снощния вот, един срещу друг застанаха два силни гласа. Радвам се, че победи Валентина.

# 723
  • Мнения: 1 050
Радвам се, че си отиде Радо Whistling. Следващата ще е Ани. А Богдана и Стелянка трябваше да се хванат и да си ходят заедно. След тях и Георги. Браво на Игор - аз съм си за него.  Wink

# 724
  • Мнения: 2 172
Много ме е яд,че си отиде Радо.Ама много  Crossing Arms

Ани ми е противна вече,ос.а песента на Ищар,какво е това разклечено пеене,какво е това чудо.Пее в стил Кристина Димитрова,отвратително,лигаво и преотворено  Sick И всяка една песен я пее по този нейния си начин.Няма никакво чувство за стил  ooooh!

Валентина
-тя ми е скучна по принцип.

Стелияна-много ми харесва как пее това момиче.Няма много добро сценично поведение,даже почти никакво,много е плаха и неуверена,но пък пее просто брилянтно  Heart Eyes

Игор-харесвам го,но вчера доста изкривяваше.Иначе като цяло не е лош.Той и Радо бяха единствените,които взривяваха публиката и правиха истински концерти.
Кажете ми колко бг изпълнители/от новите/ пеят на живо,правят грандиозни концерти и никъде не фалшивеят.Абсолютно нормално е да се случва,все пак те танцуват и скачат през цялото врем.Задъхват се,пулсът се ускорява,няма начин всичко да излиза абсолютно чисто.Важното е да не е драстично и това да не попречи на цялостното впечатление.
Пак се повтарям,че Миро пее яко фалшиво на живо,но пък е мега готин   Laughing

Само тези слушах,другите не мога да коментирам.Ядосана съм за Радо  Crossing Arms Пак спечелиха старите пробутани до болка познати песни  ooooh!

# 725
  • Мнения: X

Стелияна-много ми харесва как пее това момиче.Няма много добро сценично поведение,даже почти никакво,много е плаха и неуверена,но пък пее просто брилянтно  Heart Eyes


На моменти се улавям че толкова ме дразни присъствието й на сцената, че дори не я слушам как пее... Странно, никой друг не му задирям толкова за сценично поведение, ама такова дърво като нея хич не ми се гледа  Naughty
Толкова много ми се иска тя да хване Жорката за ръчичка и да си ходят! Снощи определно бях за Богдана.
Иначе фаворит ми остава Игор  Wink

# 726
  • Мнения: 3 405
Упях да изгледам снощния концерт. Всичко вече сте казали, но все пак:
Като свърши концерта ми идваше да изхвърля компа - съсипаха едни от най-любимите ми песни> Непростимо!
Георги - това е престъпление срещу музиката и срещу паметта на Фреди. Вярно че съм пристрастна към КУин, но да пееш тяхна песен в стил бг естрада  #2gunfire
Ани - Ищар изпята като на Сан Ремо или Златния орфей. Обикновено настръхвам от тази песен, а сега превъртях клипа. Мислех си че хората са я спасили и нея и Георги само и само да не ги мъчат втори път с изпълненията си.
Игор - втора любима песен съсипана за една вечер. Много харесвам Игор, и като глас и като поведение, но Бон Джови е твърде висока топка за него - повече му отива кроткия Браян Адамс. Немощен му беше гласа на изпълнението, още повече издъхна от подскачането. Само преди 2 месеца я слушах на живо тази песен от Бон Джоуви и мога да кажа, че Игор не се справи по никакъв начин.
Радо и Валя - и двамата ми харесаха. Валя - нетипично изпълнение на песента, но много вярно и въздействащо. Радо - уникален по стил, добър в това, което пее, макар и да не е за масовия вкус (което според мен изигра лоша шега при гласуването - хората избраха мелодичната песен в лошо изпълнение, пред доброто изпълнение, на абсолютно непозната песен, която не могат да разберат).
Другите от отбора на Мариана - толкова безлични, че даже не можах да запомня нито кой е пял, нито какво е пял. Който и да си беше тръгнал от 4 на Мариана - все едно. Можеха да изгонят двама от нейните, вместо Радо на Маричков.

# 727
  • Мнения: 633
Другите от отбора на Мариана - толкова безлични, че даже не можах да запомня нито кой е пял, нито какво е пял. Който и да си беше тръгнал от 4 на Мариана - все едно. Можеха да изгонят двама от нейните, вместо Радо на Маричков.

+1

# 728
  • София
  • Мнения: 747
Май,от цялото предаване, най-много ми хареса изпълнението на Кирил Маричков с отбора му Peace

# 729
  • Мнения: 28
Май,от цялото предаване, най-много ми хареса изпълнението на Кирил Маричков с отбора му Peace


Е, имаше и недоразумения като Ани, които разваляха песента...  Wink

# 730
  • Мнения: 245
Жалко, че Радо не беше харесан от публиката и се озова на елиминации точно с Валентина.
Можеше да изкара още един, два концерта.
Все се надявах, че Маричков ще избере Радо, макар да знам, че по-добрият изпълнител е Валя.
Така, че съвсем в реда на нещата е, че тя беше предпочетена.
Ако и публиката я харесва може и до финал да стигне.
Игор може и да не се справи за отличен с песента на Bon Jovi, но направи най-доброто изпълнение на It's my life от всички, които са се явявали с тази песен на прослушване на различните музикални формати и след това на концертите.
От другия отбор-този на Марияна, само Невена беше на ниво в този концерт. Много ми хареса как изпя песента на Vaya Con Dios. Другите няма да ги коментирам.

# 731
  • Мнения: 1 525
Интересно ми е, тези проценти, които дават като резултат от гласуването, на какъв брой хора отговарят?

# 732
  • София
  • Мнения: 8 019
На сайта на предаването пишеше, че се взема предвид и онлайн гласуването, т.е. не са само смс-те.
Мисля, че това предаване е с по-висока гледаемост от Х-фактор и сигурно събира повече аудитория.
Разликата между отбора на Маричков и останалите е осезателна. Наистина в началото изборът му изглеждаше странен, алогичен, но всъщност се оказа, че старата школа си казва думата.
Мен също ме разочарова решението да отпадне Радо. От друга страна ми направи впечатление хъса, с който изпълни песента. Явно това е стилът, който му подхожда и го въодушевява. Надявам се, че няма да остане незабелязан и най-малко ще се измъкне от регионалните заведения, в май се изявява.

# 733
  • Мнения: 0
X factor е много по-интересното и гледано предаване.Там има личности,които са запомнящи се,докато в Гласът на България повечето от участниците се знаят като от на някого отбора.

# 734
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Мале доста съм съм изпуснала докъто бях на село.Отивам в сайта да наваксам и после ще почета и тук Hug

Общи условия

Активация на акаунт