Купи,хвърли,купи...

  • 8 843
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ще инвестирам в някоя фирма произвеждаща препарати за почистване на стъклени повърхности ...

# 32
  • Мнения: 4 555
Значи за да върви икономиката, трябва да купуваме нова техника всяка година. За да върви по-бързо, да купуваме на всеки 6 месеца. А представете си как би се оправила не само китайската, но и индийската, индонезийската и нигерийската икономика, ако си купуваме нова техника всяка седмица. Но след време може би това също няма да е достатъчно, защото ще се наложи да мислим за хаитянската, сомалийската и мианмарската икономика. Колко техника ще се изкупи, за която няма да ни остане време да я погледнем, камо ли докоснем и ще трябва да я хвърляме, за да има с какво да си хранят семействата хората в някоя развиваща се държава. Колко води и почви ще са замърсени с токсични отпадъци, произведени и изхвърлени в името на развиващата се икономика и за да могат бедните да си позволят храна от магазина, произведена и докарана от другия край на планетата.
И аз пък какви ги приказвам  ooooh! Важното е да изкарваме много пари. Много, за да може с тях да си купим всичко, което ни хрумне. Нищо, че няма да имаме време да го използваме, понеже и без това не ни трябва. Голяма работа, ще го изхвърлим.

# 33
  • Мнения: 5 710
страхотно!
ох, това ми напомня нещо, което гледах по дискавъри.. как науката изпреварва научната фантастика. Никой не говори по мобилен  в СтарТрек:)

Последна редакция: вт, 13 сеп 2011, 10:55 от 10 c's

# 34
  • Мнения: 81
Не мога да разбера защо точно за китайците се хванахте, въпреки изричното ми предупреждение в първия пост...
Но като сте почнали  Mr. Green

Нужно ли е да пиша, че благодарение баш на китайците вкъщи имате плоски телевизори и последни модели перални, фотоапарати, компютри? Я попитайте майките си колко години са карали с перлата...

Дори на iPhone отзад пише - "Designed in California. Assembled in China."

Нищо де, докато потребявате ток вкъщи и купувате дрешки, ясно е че с нещо ще се опитвате да си успокоявате съвестта... аз нямам проблем с това. Но вие явно имате.  Wink

# 35
  • Мнения: 5 710
аз нямам проблем с потреблението, дори смятам че след определна възраст с промяна на приоритетите, потребителството намалява. на 30 нямам нужда от телевизор всяка година, или телефон. Имам нужда от пари за детска градина и пенсия  ( например)
А на китайците тепърва няма да им е лесно, защото нали обясняваха и тук, че след 1 поколение, 1 ще изхранва поне 2ма.

# 36
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
те са лесни, ще им нареди компартията и ще народят по 3-4 ...

# 37
  • Мнения: 81
10 c's, мдаа, много си права.

Много повече ме дразнят раздутите сватбарска, погребална и бебешка индустрии, където търговците безцеремонно използват емоционалните състояния на хората, за да правят огромни марджини... На фона на това, "чип" който ще ми развали принтера ми звучи маловажно.

Ама кой ти гледа в тази конспиративна мъгла...  Mr. Green
Лабрадор, за инвестициите в почистващи препарати и аз се замислих след този клип, но имайки предвид, че до 2050 Google ще изкупят всичко и ще ни тикнат във виртуалния second life, се чудя дали да не заложа на матрични пържоли...   Wink

# 38
  • Мнения: 4 300
10 c's, мдаа, много си права.

Много повече ме дразнят раздутите сватбарска, погребална и бебешка индустрии, където търговците безцеремонно използват емоционалните състояния на хората, за да правят огромни марджини...
Имаш ли някаква идея какво точно значи марджин, или го използваш за тежест  Grinning

# 39
  • Мнения: 81
10 c's, мдаа, много си права.

Много повече ме дразнят раздутите сватбарска, погребална и бебешка индустрии, където търговците безцеремонно използват емоционалните състояния на хората, за да правят огромни марджини...
Имаш ли някаква идея какво точно значи марджин, или го използваш за тежест  Grinning
Само за тежест...  Wink

Все пак, за да не съм голословен и да не загубим апетит и двамата, че идва обяд, ето какво имах предвид:

http://www.investopedia.com/terms/m/margin.asp#axzz1Xos6twQM

И за да ти спестя отварянето на нов прозорец в браузъра, заповядай този копи-пейст:

"3. In a general business context, the difference between a product's (or service's) selling price and the cost of production."

Понякога думите имат повече от едно значение, не мислиш ли?

# 40
  • Мнения: 753
За съжаление това е истината - нещата се произвеждата така, че да се счупят бързо и да купим следващите.
Когато почнах да правя сокове на дребното си купих модерна и скъпа сокоизтисквачка.Счупи се.Купих следващата УЖ по-качествена.Не ми беше удобна и не правеше добри сокове, пускаше парченца.Прабабата на мъжът ми като разбра "изкопа" от тавана някаква руска сокоизтисквачка/леле колко бях против и какво "избълвах"/ но........до сега я ползвам, няма чупене, сока е такъв какъвто трябва да бъде!!!!!Видът и е потресаващ, но работи безотказно.

Имам и такава "праисторичека" ножичка за нокти Солинген, от първите.Пак подарък от прабабата.Е, няма такава ножичка!

# 41
  • София
  • Мнения: 38 861
Старото Сони Тринитрон си работи и пее!

Новия ни телевизор се скапа няколко месеца след като му изтече гаранцията.
Стана точно като в клипчето - поискаха ни толкова много пари за поправка, че си купихме нов ТВ.
С по-дългичка гаранция, барем успеем да му се порадваме след като го изплатим.

А тия новите енергоспестяващи крушки какво менте са!
Може и да е от нашата ел. мрежа, ама пукат като пуканки!
И си мисля - егати ползата за околната среда, като непрекъснато се развалят и купувам нови, и изхвърлям - т.е. замърсявам, а някой ги произвежда - т.е. и той замърсява. И накрая околната среда е тотално ос.ана от крушките, дето били полезни за нея! #Cussing out

# 42
  • Мнения: 81
L'Agent, по подобие на крушките, имаше такъв случай, дето някакъв обиколил половината град с кола, за да търси енергоспестяващ уред... и накрая го купил, като "натворил" достатъчно изгорели газове.   Wink

# 43
  • Мнения: 5 710
марджин не е ли печалба?  Blush Mr. Green

# 44
  • Мнения: 521
Излишък, резерва, минимална печалба и т.н.
Не е в марджина проблема, а в консуматорският ни чип, който ни бе имлантиран напълно закономерно.

Ние потребяваме повече от прародителите си, но пък за изработката на тези продукти се плащат заплати, т.е. омагьосаният кръг някак се затваря, не мислите ли? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт