Купи,хвърли,купи...

  • 8 844
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 627
Съни, явно само у вас работят добре тези марки. Rolling Eyes Прахосмукачката, която споменах е Самсунг.

Миналата зима беше върха. Толкова чифта ботуши имам чувството, че цял живот не си бях купувала. Пробвах със скъпи, пробвах с по-евтини...
И аз така. Sad

# 61
  • Мнения: X
Много ми хвалеха марката Самсунг едно време. Аз съм крайно разочарована от нея. Прахосмукачка, музикална система, мобилен телефон, всичко се скапа. Най-интересното е , че преди години майка ми подписа договор с мтел и с него и подариха едно телефонче Водафон, което беше обявено на цена от десетина лева. Аз много се ядосах тогава, защо купува тази еднодневка. Едно такова никакво, с елементарни функции, имах чувството, че същия ден ще се развали. Е, ползва го вече около пет години, нито зарядното се е повреждало, нито телефона, нито батерията-нищо!

# 62
  • Мнения: 4 300
И аз имам прахосмукачка Самсунг на 7 години, още си работи. Изтървах и контейнера за боклук, който се посчупи ( работи или с него, или с традиционна торбичка за боклук), но пък аз си го залепих и всичко беше ок. Сега обаче се измързеливих и минах на робот, което както се досещате внася огромни изменения в отношенията дом-човек-прахосмукачка.  Въпреки, че самсунгът си е жив, здрав и работещ.

# 63
  • Мнения: 353
Пронобис-дай да опростим нещата-предлагам да се въведе данък "икономика" и да си го плащаме с цел бутането на икономиката,а пък после да си купуваме качествени стоки и дрехи.Ще пестим нерви и време,щом е срамно да се пестят пари  Mr. Green

Пронобис-де го чукаш,де се пука  Mr. Green.Хайде сега като не ща разни комършъл  Mr. Green типове да ми продава скъпо боклучави стоки и да хващам гората .
Те точно аз търся сивото,бе брат! Wink


Нямам развалящи се електроуреди.Най-старите ми са на 4 години -тогава се преместихме в сегашната ни не обзаведена квартира.


# 64
  • Мнения: 81
Ветинари, благодаря за двойното обръщение, почувствах се специален.  Grinning
Аз също нямам развалени уреди, та започвам да се чудя за какво изобщо иде реч.
Останалото по темата се изпразни от смисъл.

# 65
  • Мнения: 353
Останалото по темата се изпразни от смисъл.

Да,разговорът тръгна към сравнение на марките,а наистина не е това идеята.


Ами развалените  уреди не са център на темата също.ПО-скоро центърът е умишленото вкарване на човечеството в порочният кръг производство-потребление-излишък-отпадъци-замърсяване-мизерия....Може и да не е такъв редът  Mr. Green
 

тю-май ще си сменям лаптопа-явно има чип с лимит за писане и след 1000 думи курсора започва да подскача ,правейки писането мъчително ,а текста на "омлет" Mr. Green

# 66
  • Мнения: 627
ПО-скоро центърът е умишленото вкарване на човечеството в порочният кръг производство-потребление-излишък-отпадъци-замърсяване-мизерия....
Едно от средствата за това е именно липсата на качество в иначе утвърдени марки. Затова сме по темата като ги коментираме. Поне според мен.
Понякога се чудя като заливаме планетата с тонове боклук, какво ще остане за децата ни. Водата от детството ми имаше друг вкус, въздухът - също. Сега моите деца дишат Кроношпан и пият хлор...

# 67
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Добре ето един пример.
Дръжките на стирките са така направени, че да изгниват бързо.
Закрепването на пластмасовия държател долу е с пресовка която задължително скъсва пластмасовото покритие. Резултата е корозия и бързо счупване и замяна с нова.
С това си осигуряват хляба хората, всяка година по 2 дръжки по 1 милион домакинства са 2 милиона дръжки по ....
Правил съм си експеримент, ако залепя с лепило прорезите удължавам живота двойно на дръжката, но има ли смисъл се питам? Левче струва само ...

Цитат
Понякога се чудя като заливаме планетата с тонове боклук, какво ще остане за децата ни. Водата от детството ми имаше друг вкус, въздухът - също. Сега моите деца дишат Кроношпан и пият хлор...
Ще се пригодят към средата, не се кахъри.

# 68
  • Мнения: 4 555
Понякога се чудя като заливаме планетата с тонове боклук, какво ще остане за децата ни.
Развита икономика и достатъчно високи заплати, с които на свой ред да захранват колелото на потреблението - купуване и хвърляне.

# 69
  • Мнения: 2 719
В лекциите ми по опазване на околната среда, основната идея беше, че за да се спаси планетата, трябва всички ние да се превърнем от общество на потреблението, в общество на услугите. Но професионалния ми опит и познания ме карат да мисля, че вече сме достигнали точката, от която няма връщане назад. Съблюдавам колкото ми е посилно природосъобразен начин на живот с едничката надежда да греша.

Последна редакция: вт, 13 сеп 2011, 17:11 от Хеликаза

# 70
  • Мнения: 190
Добре ето един пример.
Дръжките на стирките са така направени, че да изгниват бързо.
Закрепването на пластмасовия държател долу е с пресовка която задължително скъсва пластмасовото покритие. Резултата е корозия и бързо счупване и замяна с нова.
С това си осигуряват хляба хората, всяка година по 2 дръжки по 1 милион домакинства са 2 милиона дръжки по ....
Правил съм си експеримент, ако залепя с лепило прорезите удължавам живота двойно на дръжката, но има ли смисъл се питам? Левче струва само ...

Цитат
Понякога се чудя като заливаме планетата с тонове боклук, какво ще остане за децата ни. Водата от детството ми имаше друг вкус, въздухът - също. Сега моите деца дишат Кроношпан и пият хлор...
Ще се пригодят към средата, не се кахъри.
ХММ  май  съм  склонна  да  вярвам   , 4е наистина  са програмирани  да  се развалят  моята  перлани4ка  нова LG се  скапа  40  дена  след  като   и  изтека  гаранцията .А  майстора  ни препоръ4а  да  си  вземем  нова  ,нямало смисъл   да  се прави   щяли  сме  да  даден   толкова пари  колкото  за нова  Simple Smile))   и  к'во    на  2-3   години   нови пералня   да не  ни  омръзва   хахах

# 71
  • Мнения: 5 710
вие все пак хвърляйте по едно око на развитието на технологиите.
боклуците ще стават все по-малко

и моля ви се, не така за LG... имам точно 2 перални от новото им поколение, в класациите на перални са в челната двойка, тройка ..

# 72
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Аз съм убедена, че са направени така, че като им изтече гаранцията и да се развалят. Което ми напомня, че климатика е Самсунг и тази година не сме му правили профилактика....
Най-интересното е , че преди години майка ми подписа договор с мтел и с него и подариха едно телефонче Водафон, което беше обявено на цена от десетина лева. Аз много се ядосах тогава, защо купува тази еднодневка. Едно такова никакво, с елементарни функции, имах чувството, че същия ден ще се развали. Е, ползва го вече около пет години, нито зарядното се е повреждало, нито телефона, нито батерията-нищо!

А да попитам М-тел нали имат тяхна марка телефони. Някой случайно да има наблюдения върху тях? Знам, че даваха някъв смартфон дори на луп абонатите  newsm78

# 73
  • София
  • Мнения: 38 861
Водафон са оператор, а не производител!

Още един глас против Гнусмас! /чети на обратно/

# 74
  • Мнения: 190
вие все пак хвърляйте по едно око на развитието на технологиите.
боклуците ще стават все по-малко

и моля ви се, не така за LG... имам точно 2 перални от новото им поколение, в класациите на перални са в челната двойка, тройка ..
Ми  и  аз така мисля  вси4ко  във  къщи  е LG , но  пералнята  се  развали    Sad ,та  сега  прежалих  за  ремонт  та  да  видим  дали  ще  стане

Общи условия

Активация на акаунт