МАШИНА ЗА ХЛЯБ-43 тема

  • 65 232
  • 742
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 7 779
  chef извадила съм си ето тази рецепта, това е гръцки коледен хляб, как мислите, дали ще излезе нещо, или дайте някоя изпитана Simple Smile))
80гр масло
100мл мляко(прясно)
1ч.л цол
7гр суха мая
смокини сушени
600 гр брашно
3 яйца
 newsm78
това е
чудя се как все още не е излязъл дядото да ви напердаши Laughing
запознайте се с първа страница на темата , също така хвърлете един поглед и на блога. освен да ви е от полза за друго не се сещам за какво може да ви е.
свикнете с правенето на най-обикновен хляб , а след това се хвърляйте на останалите.
до Коледа има още време   bouquet

# 601
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Може ли някой да ми каже, дали мога да заменя бялото брашно с пълнозърнесто пшенично е рецептата за обикновен хляб? newsm78

# 602
  • Мнения: 4 753
Може ли някой да ми каже, дали мога да заменя бялото брашно с пълнозърнесто пшенично е рецептата за обикновен хляб? newsm78

Имам изпитана рецепта за хляб с пълнозърнесто пшенично брашно... Ако искаш ще ти я напиша... Правила съм и такъв по рецептата от пакета с брашно - там е изцяло с пълнозърнесто... Получи се добре...

# 603
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Може ли някой да ми каже, дали мога да заменя бялото брашно с пълнозърнесто пшенично е рецептата за обикновен хляб? newsm78

Имам изпитана рецепта за хляб с пълнозърнесто пшенично брашно... Ако искаш ще ти я напиша... Правила съм и такъв по рецептата от пакета с брашно - там е изцяло с пълнозърнесто... Получи се добре...

Да, моля те да ми я напишеш (тази изпитаната Simple Smile ), че нямам търпение да изпробвам машината  Hug

# 604
  • Мнения: 7 779
Може ли някой да ми каже, дали мога да заменя бялото брашно с пълнозърнесто пшенично е рецептата за обикновен хляб? newsm78
да замениш бялото брашно с пълнозърнесто пшенично ли ?

# 605
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Може ли някой да ми каже, дали мога да заменя бялото брашно с пълнозърнесто пшенично е рецептата за обикновен хляб? newsm78
да замениш бялото брашно с пълнозърнесто пшенично ли ?

да, с пълнозърнесто пшенично, може ли?

# 606
  • Мнения: 54
Само да подсетя, че рецептите с различните брашна са за различни програми на машината.
В книжката с рецепти нямаш ли рецепта за пълнозърнест хляб? Количеството вода е повече от обикновения, солта и захарта са различно количество. Да не говорим, че програмата е друга - на Мулинекса е 27 минути по-дълга.
Същото важи и за Анди - програма 8 е за експресен бял хляб (най-кратката възможна 1 час и 20 минути) и рецептата е с 3,5 ч.л. мая! А ръжен селски е на програма 3 - 3 часа и 32 минути.

# 607
  • Мнения: X
Съвсем не е задължително при пълнозърнест хляб водата да е повече и програмата да е за пълнозърнест хляб. Получава ми се добре на основната програма. В моята книжка (за Панасоник) няма разлика на водата при бяло и пълнозърнесто брашно. При ползване на ръжено брашно е необходима повече вода. При различните модели Мулинекс номерата на програмите са различни (при мен програма 8 е за хляб с Омега - 3 и никога не съм я пробвала).

# 608
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Само да подсетя, че рецептите с различните брашна са за различни програми на машината.
В книжката с рецепти нямаш ли рецепта за пълнозърнест хляб? Количеството вода е повече от обикновения, солта и захарта са различно количество. Да не говорим, че програмата е друга - на Мулинекса е 27 минути по-дълга.
Същото важи и за Анди - програма 8 е за експресен бял хляб (най-кратката възможна 1 час и 20 минути) и рецептата е с 3,5 ч.л. мая! А ръжен селски е на програма 3 - 3 часа и 32 минути.


Ами рецептите , които имам  съдържат освен пълнозърнестите брашна и бяло брашно..Та за това питам дали е задължително да слагам и него или мога да сложа същия грамаж пълнозърнесто  newsm78

# 609
  • Мнения: 3 410
В началото на темата има линк към блога - там има отговор на всички въпроси, съотношения на видовете брашна, съотношение течност-брашно и тн

# 610
  • Мнения: X
Ами рецептите , които имам  съдържат освен пълнозърнестите брашна и бяло брашно..Та за това питам дали е задължително да слагам и него или мога да сложа същия грамаж пълнозърнесто  newsm78

Сложи само пълнозърнесто брашно. Опитай и на двете програми - за бял хляб (основната) и за пълнозърнест. Гледай течността (без олиото, ако добавяш) да е около 60% от количеството на брашното. Наблюдавай топката при замесване дали е хубава и еластична, дали е рошава и суха или пък маже под бъркалките. Записвай си какво си сложила и коригирай при следващия опит (поне аз така правех в началото). И още нещо - за пълнозърнест хляб добавям трици и пшеничен зародиш (но с количеството трябва да се внимава).

# 611
  • Мнения: 4 753
Може ли някой да ми каже, дали мога да заменя бялото брашно с пълнозърнесто пшенично е рецептата за обикновен хляб? newsm78

Имам изпитана рецепта за хляб с пълнозърнесто пшенично брашно... Ако искаш ще ти я напиша... Правила съм и такъв по рецептата от пакета с брашно - там е изцяло с пълнозърнесто... Получи се добре...

Да, моля те да ми я напишеш (тази изпитаната Simple Smile ), че нямам търпение да изпробвам машината  Hug

Опитай тази с изцяло пълнозърнесто брашно:

500 гр. пълнозърнесто пшенично брашно
8 гр. мая
10 мл олио
10 гр. сол
300 мл вода

Редът е като при останалите рецепти - първо водата, после олиото, сол, брашно, мая... Програмата да е за хляб с трици/пълнозърнесто брашно или някоя около 3 часа и 40 мин.

# 612
  • Мнения: 3 410
Обаче много сте ми интересни в стремежа си ама само пълнозърнест или ръжен да е хляба, и плясвате 10 гр сол на едно хлебче. При здравословна доза - 3гр на ден......
Ми като карате здравословно махнете и солта де - Ердинч е дала сума рецепти с по 1/2 каф лъжичка сол. Здравословното хранене не е само пълнозърнесто брашно.Но това е друга тема.

# 613
  • София
  • Мнения: 3 298
Точно мацките, които питат за пълнозърнесто брашно ли настояват за здравословно хранене? Те едва ли ще успеят да изядат целия хляб, така че 10 гр е ок.
За такова брашно наистина и маята и солта е повече, за да се намали солта трябва да се сложи и бяло брашно. Така пише на моята Филипс.

Е, може да ги пратите да четат в началото на темата, там сигурно пише.

# 614
  • Пловдив
  • Мнения: 687
stelt, мерси за рецептата   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт