Как да приучим детето си да пие от чаша със сламка?

  • 2 193
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 304
Моята дъщеря проявява голям интерес към всякакви накрайници и от всичко се научи да пие много рано.От шешетата на сокчета "теди",от минерални води шишета тип спорт,от преходни шишета,от сламки.По никакъв начин не съм я учила сама се научи още на 10-11 месеца.От нормална чаша обаче и е трудно още.В смисъл пие си,но много се олива и понякога се дави.Но се надявам и със тях скоро да свикне.

# 16
  • Троян
  • Мнения: 141
Моите много бързо се научиха да пият с обикновенна сламка,някъде около годинаката.Само като усетеха че в чашата не е вода ,а сок и веднага започваха да смучат Laughing

# 17
  • Мнения: 84
Моят син е на 1г и 3м. и все още си пие от биберон. Имам 3 различни шишета с накрайник, които категорично отказва, без значение дали ще пие от тях сок, чай или вода, просто не ги иска, лапва го, намръщва се и го хвърля. За сламката - имам и шише със сламка, което също не иска. Давала съм му чаша с обикновена сламка - това беше най-успешно - така пи няколко пъти, но вече явно не му е интресно и това отказва. Срамно,несрамно оставям си го с биберона щом толкова си го иска, той ще си покаже, когато е готов за друго. Важното е да пиедостатъчно течности.

# 18
  • Мнения: 925
Всяко дете е различно. Моят така и не свикна да пие от чаша с накрайник - мек, твърд, никакъв не възприе, но пък за сметка на това започна да пие от чаша със сламка като от магия. Идея си нямам как стана  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт