По-млада или по-възрастна жена за детегледачка

  • 8 653
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
а бих избрала по-възрастната, свеки е на 62г и чудесно се справя, майак ми е на 59г и също няма проблеми с тичането

майка ми е активен шофьор и шофира от над 30г

не бих си поверила детето на жена, която не е ила майка и не е гледала собствени деца  Peace

по-възрастният човек е по-спокоен, по-премерен, по-търпелив (в общия случай от моите наблюдения) и по-верен някак

иначе покрай приятелка съм се нагледала на всяакви издънки  newsm78 с всякави глеачки  newsm78

ако спешно трябва да се ходи на лекар има и таксита, подобре друг да шофира, а тя да е с детето, не да го хвърли отзад  newsm78 (ако има възможност, разбира се  Peace)

# 16
  • София
  • Мнения: 337
Та, бих избрала по-млада жена, която задължително има книжка. И, ако е майка, определено бих била по-доволна. (Под по-млада имам предвид жена между 25-40 годишна).

В моя случай под по-млада имам предвид 40 плюс години, но пък има собствени вече порастнали деца.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 481
Щом има намесена лъжа на такъв ранен етап- ясна е работата.

# 18
  • Мнения: 5 370
Абсурд карането на кола да ми е критерий за бавачка! Не поверявам сина си на никакъв друг човек да го вози, освен на баща му, в краен случай, за спешни ситуации, бих оставила налични пари за такси!

# 19
  • Мнения: 405
И аз бих се опряла в този случай на интуицията си.

Не можеш да знаеш предварително къде какво ще се обърка.
Можеш обаче да събереш всяка поотделно с бебето и да усетиш как са нещата.
Интуицията ще ти подскаже кое е правилното решение за теб и на коя ще ти е по-спокойно да се довериш. [hug]

# 20
  • Мнения: 186
Хубавото на възрастните жени,е че са по-търпеливи с децата.Докато младите освен,че ще търсят по-добра работа може да са по-нервни и нетърпеливи с детето.Само,че за това каква е бавачката нямаш гаранции.Нищо от изброеното не ти гарантира,че детето ще  е гледано добре и няма да получава по някое пляскане от време на време.Още повече,че е малко и не може да си каже.

Тези жени работили ли са като бавачки преди?Разговаряхте ли за семействата им?Като цяло как ги усещаш?

# 21
  • Мнения: 186
Ако имат някакви препоръки или тел на бивши работодатели можеш да ги проучиш по-обстойно.

# 22
  • София
  • Мнения: 12 146
Хубавото на възрастните жени,е че са по-търпеливи с децата.
Зависи. Това си е до човека, а не до възрастта. Толкова баби съм виждала да бият малки деца по градинките...

ПП Наистина не бих взела на каквато и да е работа човек, който ме лъже още на интервюто.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 635
Моят опит е с по-възрастна жена и веднага ще ти кажа от какво не съм доволна. Много трудно е да промениш навиците на възрастен човек.

Когато започна работа, малката едва беше проходила и още се возеше активно в количка. Сега продължават да излизат навън с количката, защото гледачката "не можела да я носи". А, на мен ми се иска детето (2 г.) да ходи повече, за да свиква. В никакъв случай не я карам да я носи, просто всеки ден да увеличават по малко разстоянието, докато дребната се натренира. Вече от месеци говорим по въпроса и не виждам напредък.

Когато ограничих кърменето, ми трябваха две седмици да я убедя да дава кисело мляко заедно с плодовете за следобедна закуска.

Има още примери, но мисля тези са достатъчни. Накратко, трява ми супер много време и усилие да я убедя да прави нещата, както аз искам, а не както тя е свикнала. Липсва всякаква гъвкавост. Става за гледане на бебе, но не и на малко дете. Може и до човек да е, така че ти прецени според случая. Това, че едната жена е покрила възрастта си също не ми говори добре.

# 24
  • Мнения: 7 947
По-възрастна. Опитът има огромно значение за мен. Методите вече преценяваш във времето.

# 25
  • Viena
  • Мнения: 3 582
Aз бих взела по-възрастната жена.

# 26
  • Мнения: 427
  Аз бих се доверила на интуицията си  Peace
  Имала съм и по- възрастна , и по - млада детегледачка .
  С възрастната си имах проблеми . Установих че когато излизат на разходка , тя го води в дома си
  и си върши домакинските задължения . А когато са били в къщи , детето по цял ден спеше.
  По - младата пък водеше от време на време и дъщеря си . В един такъв ден , дъщеря и забила главата на малката в стената толкова силно , че и потекло кръв от носа  ooooh! Това беше прикрито от мен , разбрах го след няколко дни от големият ми син . Синът ми е бил заплашен да мълчи за инцидента , защото иначе го е чакало бой  Shocked
 От този момент не ползвам детегледачки . Опитвах се сама да се справям и с работа , и с деца .
 Трудно ни беше със съпруга ми , но не е невъзможно .
  Моят съвет към авторката е : Ако нямаш наистина спешна нужда от детегледачка , просто сама
  си гледай детето .

# 27
  • София
  • Мнения: 23 097
На този етап, докато детето е мъничко, бих взела по-възрастната жена. За дете на 3-4 годинки, щях да наема по-младата.

Добре де, авторката задава конкретен въпрос. Защо е необходимо повечето от вас да я заливат със съвети сама да си гледа детето.  ooooh!

# 28
  • Мнения: 17 987
По- възрастната  Peace Личен опит  Heart Eyes

Но до голяма степен и интиуицията, всеки човек е различен, довери се на вътрешното усещане  Peace

# 29
  • Мнения: 427
На този етап, докато детето е мъничко, бих взела по-възрастната жена. За дете на 3-4 годинки, щях да наема по-младата.

Добре де, авторката задава конкретен въпрос. Защо е необходимо повечето от вас да я заливат със съвети сама да си гледа детето.  ooooh!
   
   Това е мое мнение  с което не задължавам никого, като не ти харесва не го чети .
   За главоболие има аналгин , за нерви има валериан  Mr. Green
   А авторката сама ще си прецени , дали и какво да/ ще  приеме .

Общи условия

Активация на акаунт