По-млада или по-възрастна жена за детегледачка

  • 8 662
  • 111
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 156
Не съм чела цялата тема, но не може ли и двете жени да се наемат. В последствие може да освободиш едната от тях, а може да останат и двете.


Това е идейно - пробен период !

# 106
  • София
  • Мнения: 313
Не съм чела цялата тема, но не може ли и двете жени да се наемат. В последствие може да освободиш едната от тях, а може да останат и двете.


Това е идейно - пробен период !

За мен също това е варианта, ако нещата са на кантар. Така авторката ще добие реални впечатления от работата и на двете и интуицията ще и подскаже, коя е точната детегледачка.
Предвид лъжата за годините обаче, бих имала едно наум за по-възрастната дама, а може би бих и поискала обяснение.

Иначе, според мен не е правилно всички след определена възраст да се считат за непълноценни, защото хората са много различни. Баба ми започна да гледа едно момченце на 65, а на 69 пое и братчето му, което беше на около 8-9 месеца. Децата я обожаваха, а родителите безкрайно я уважаваха. Никога не се е оплакала, че е преуморена или изтощена от грижите за децата. Трябваше да гледа и моето момче, но си отиде внезапно като пътник в автомобил при нелепа катастрофа  Cry
Жената, която наехме е на 66 г. и се справя чудесно, въпреки че малкия е фурия. Не си позволява волности във възпитанието и отглеждането, а спазва точно моите инструкции. Изцяло е отдадена на детето докато е с него - играят, говори му, пее му, изключително е търпелива, особено при храненето, защото дребния обядва по 1 час. Не на последно място, за нас е важно и спокойствието, че утре няма да ни напусне заради друга работа или осигуровки, защото неизбежно това ще бъде травма за сина ни.
Никоя от по-младите жени с които се срещахме не ни вдъхна такова доверие - повечето ни се сториха твърде припряни, интересуваха се повече от заплащането и от моята и на съпруга ми професии, отколкото от детето, а една от кандидатките беше потресена от продължителното хранене на детето и каза, че щяла да направи нещо по въпроса  Shocked

Та, нещата са много индивидуални и вътрешното усещане играе основна роля този избор.  bouquet

# 107
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Откъдето и да го погледна, независимо от личностните особености, 69 години за мен са си много! Никога не бих поверила бебе/ малко дете на детегледачка на такава възраст. Независимо от останалите обстоятелства.

# 108
  • София
  • Мнения: 337
Предложението за пробния период ми харесва, но предвид обстоятелствата, мисля, че няма да е честно и към жените и към децата ми. Аз само от няколкото срещи с жените се привързах по един или друг начин и като вчера трябваше да откажа на едната, цял ден ме боля главата и се чувствах виновна. Знам, че звучи тъпо, но се натоварих емоционално.

В крайна сметка ще опитаме с по-младата, предвид изтъкнатите и от мнозина от вас факти. Дали изборът е бил правилен, ще мога да кажа след месец-два.

Никоя от по-младите жени с които се срещахме не ни вдъхна такова доверие - повечето ни се сториха твърде припряни, интересуваха се повече от заплащането и от моята и на съпруга ми професии,
П.П. на мен пък ми стана много странно, че нито една от многото жени, с които се срещахме не се поинтересува от нас с мъжа ми  newsm78. Аз лично държах да знам каква е тяхната професия и с какво друго са се занимавали освен гледането на деца.

# 109
  • Мнения: 5 710
Не прочетох темата, но то е очевидно - взима се човек според нуждите ти.
Ако имаш нужда от човек, който да шофира,  естествено е да търсиш такъв.

Според мен дните на бебетата се изтъркулват бързо, и би ми било важно човекът да има доза култура, защото не е само да тича след едно дете, бих искала да му говори правилно да го занимава с неща, които да му развиват мозъчните гънки, да възпитава и т.н. Освен това аз самата предпочитам контакта с културен човек, би ми било по-лесно да се разбираме.

така че трябва да се преценят нуждите  и от там насетне да се търси човек, не обратно.
От приятелки в София, които имат детегледачки оставам с впечатлението, че да се намери читав човек, на когото да не трябвад а му се обяснява всяка стъпка и действие е адски трудна работа.

# 110
  • Мнения: 4 202
10 c's , много добре си синтезирала нещата, които и мен ме вълнуваха. Предпочитам да общувам с културни и естествени хора, и жената, която гледа детето сега е точно такава. За мен това беше водещото, въпреки, че е възрастна и доста се притеснявах дали ще се справи. След нервите, които изхабих в търсене на детегледачка, в крайна сметка реших да се доверя на нея.
Преди това, за кратко, се бяхме спрели на една много по-млада дама, която след 2рата ни среща, ми стана ясно, че не е мой тип човек, не ми е приятна комуникацията с нея и не бих искала детето ми да прекарва много време в компанията й.

# 111
  • Мнения: 91
От приятелки в София, които имат детегледачки оставам с впечатлението, че да се намери читав човек, на когото да не трябвад а му се обяснява всяка стъпка и действие е адски трудна работа.

10 c's, това важи за абсолютно всички сфери и бих казала във всички държави.

Моята стратегия сега вече е да предлагам малко над средната заплата с условието 'пробен период', като след този период увеличавам заплатата, за да задържа. Също така загубих скрупулите си и сменям докато намеря правилния човек. Затуй е този пробен период, в крайна сметка!
Лоялността идва едва след като се убедя, че човекът си върши качествено работата.

Общи условия

Активация на акаунт