По-млада или по-възрастна жена за детегледачка

  • 8 660
  • 111
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 337
При относително равни други условия, за Вас ще има ли значение възрастта на жената, която искате да наемета за детегледачка на бебе (става въпрос за разлика от 23 години).
В голяма чуденка съм, а времето напредва и трябва да реша.
Виждам различни плюсове и минуси, свързани с различната възраст.
Ще съм много благодарна, ако споделите и Вашата гледна точка, защото вече сама се сугестирам и ме заболя главата.

По-младата е по-жизнена и предполагам с по-голяма лекота ще се справя с грижите около бебето, когато то проходи например. Друг плюс е, че има шофьорска книжка и е активен шофьор, т.е. аз няма да я мисля как ще се прибира по нощите зимата, като се стъмва рано, а и тя няма да губи часове във висене по спирките, защото живеем на много неудобно за придвижване с градски транспорт място. Също така, мога да разчитам през деня с колата, ако се наложи да свърши и някаква друга работа, например да отидат на консултация с бебето в поликлиниката.
Притесненията ми, обаче са свързани с това, че макар да сме се договорили за парите, жената може да реши да се оглежда  за по-добре платена работа  (не като детегледачка), защото все пак е далече от пенсия.

По-възрастната жена скри възрастта си от мен в началната ни кореспонденция (сигурно се опасява, че ако е много възрастна няма да и се обади никой). Факт е, че и мен ме притеснява физическата и възможност да тича след бебето, като проходи и почне да се домогва до контактите и т.н. Също така не смее да кара кола, но твърди, че дългият път с градския транспорт не я притеснява и ме уверява, че за това не трябва да се безпокоя. Жената е пенсионерка, има си пенсия и заплатата като детегледачка допълва доходите и и тя твърди (аз съм склонна да вярвам), че така парите са и напълно достатъчно, т.е. мога да съм по-спокойна, че няма по тази причина да реши да търси друга работа.

Вие какво смятате? В никакъв случай не искам възрастта да прозвучи като дискриминационен фактор, просто се опитвам да мисля в перспектива и се чудя, кой е по-разумния избор, ако искам да сме със същата жена заедно поне през следващата година-две.

# 1
  • софия
  • Мнения: 636
Аз лично бих гледала бебето си поне до 1 година и половина, но това е друг въпрос. За по-малко дете не бих се доверила на детегледачка. Иначе в твоя случай при изредените факти-избери младата. Възрастната щом веднъж нещо е скрила и те е послъгала, кой ти гарантира, че утре няма да скрие нещо, което се е случило с детето ти. Моя приятелка нае така една по-възрастна дама, която първоначално също казваше да се се притеснява за транспорта после се почна първо да иска карта за цярата градска мрежа и второ като и кажат ела в 7 да идва в 8, защото чакала рейс. Впоследствие ги принуди да я водят и връщат с кола, така че и възможността за шофиране има значение.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 460
При равни други условия- по- младата жена. Ще издържи физически и психически на гледането на бебето/ детето, а тази работа не е за уморени хора. А и щом по- възрастната вече те е излъгала най- вероятно ще продължи в този дух и занапред.
И не се притеснявай от дискриминацията по възраст. За определени неща възрастта има значение и няма как да го променим колкото и широко скроени да сме.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
По-младата /при така изложените факти/.
Аз не бих оставила бебето си на друг човек, освен ако парите не ме притискат наистина жестоко. Знам, че не питаш за това, но все пак да си кажа.

# 4
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
По принцип не бих наела друг човек, за да ми гледа детето, но ако се налага, бих избрала по-младата.

# 5
  • Мнения: 22 475
Аз също бих избрала по-младата жена.
Има повече енергия, по-лесно ще се адаптира и ще гледа детето спрямо твоите изисквания, а не "както си знае".
Да си активен шофьор в София е голям плюс, всичко се случва и може да се наложи непредвидена ситуация, в която да трябва да се реагира бързо.

# 6
  • Мнения: 2 381
По стечение на обстоятелствата по- възрастни жени гледат детето.
Съвсем не е вярно, че не могат да тичат и да са активни. Голям плюс за нас е, че са търпеливи с детето.
Ние държим на по- дългосрочното гледане. Младата при намиране на по- добра работа, училище веднага би оставила детето (огромен шок е).
Не бих дала на която и да е детегледачка да я вози в кола. Изобщо.
...
Когато видиш един човек без значение oт възрастта сама ще избереш. Довери се на вътрешния си глас. Обикновено не лъже.

Последна редакция: ср, 14 сеп 2011, 22:15 от Niki1

# 7
  • Мнения: 2 156
Всичко е относително.
Възрастта за мен не е /-/
както  и/+/ шофирането.Детегледачката не отнема функцията на майката.
Относно транспорта - всеки преценява,но работа до дома ......
Моя близка е на 67г. и от 5 години е детегледачка,търсена и предпочитана.
Пътува от единия край на София до другия,поели са и картата за градския транспорт,
не закъснява и не отказва,ако на родителите  се наложи да се забавят.
Всичко е до хора и уговорка.

# 8
  • Мнения: 1 761
Срещни се с двете жени и тогава реши.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 957
Срещни се с двете жени и тогава реши.

А най-добре срещни и двете жени с бебето.
Да, единственото, което би ме притеснило при избора на по-младата жена е как ще контактува с бебето и дали няма бързо-бързо да си намери нова, по-атрактивна работа. А да е има "текучество" покрай бебето не е много добре.
Най-вероятно бих разчитала на интуицията си.

# 10
  • София
  • Мнения: 337
Срещни се с двете жени и тогава реши.

Срещнала съм се. Харесвам ги и двете. Бебето ги даряваше и двете с много усмивки. Нямам забележки към никоя от жените, доколкото мога да имам впечатление от няколко разговора и среща. Точно за това и се опитвам да намеря критерии, по които да предпочета едната пред другата, защото и двете изглеждат съвестни и отговарят на останалите ми изисквания и представи.

# 11
  • Мнения: 481
аз бих взела по-възрастната жена

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Ще се изкажа чисто хипотетично, понеже не ми се е налаго да ползвам детегледачка.
Младата жена не е ли много млада, за да гледа бебе? Тя самата има ли деца? Достатъчно опит?
А и е млада  Mr. Green, т.е. голяма е вероятността да има наситен живот и вечер да не може да остава с бебето.
При възрастната жена соц.ангажименти май са по-малко. Но пък е излъгала веднъж Confused Това си е минус.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 957
На 18 години ме наеха да гледам през деня, а когато се налага и вечер, бебе на 7-8 месеца.  Докато навърши годинка и тръгна на ясли. От 9 до 13-14ч, рядко до 17ч.
Хабер си нямах от бебета, майката явно не си е и давала сметка за това, аз също. Справих се, но и инциденти нямаше. Изобщо не ми е минало през ума, че може и да има. Но сега ми се вижда страшничко, не е като да гледаш бебе вечер, след като е приспано, и да звъннеш на майката, ако се наложи. Не знам. Но момичето може да има опит, разбира се.
Много възрастна жена също не ми е по вкуса, но си зависи от човека.
То какво остана - професионална детегледачка? Е, рядко се намират, поне у нас.

# 14
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
По стечение на обстоятелствата по- възрастни жени гледат детето.
Съвсем не е вярно, че не могат да тичат и да са активни. Голям плюс за нас е, че са търпеливи с детето.
Ние държим на по- дългосрочното гледане. Младата при намиране на по- добра работа, училище веднага би оставила детето (огромен шок е).
Не бих дала на която и да е детегледачка да я вози в кола. Изобщо.
...
Когато видиш един човек без значение oт възрастта сама ще избереш. Довери се на вътрешния си глас. Обикновено не лъже.
Извън коментарите на останалите, но...представи си, че нещо се случи с детенцето ти и се налага спешно откарване до болница. Жената, която няма книжка ще извика Бърза помощ и ще чака, а докато времето минава може да се случи всичко. От друга страна, тази която има книжка и автомобил ще може да реагира по-адекватно и по-бързо да закара детето ти в болница...
За мен това е голям плюс. Не зависи от  възрастта, така е. Но и реакциите на един млад човек, в масовия случай са много по-бързи и адекватни, отколкото на по-възрастен.
Ще дам пример. На една майка от квартала преди време й гледаха синчето бавачки. Последната беше около 60-65 годишна жена. Много мила и се държеше добре с детенцето. Та, седим на площадката, децата играят, викат-знаете как е. Въпросното детенце се качи на парзалката да се пусне, но нещо се наведе и падна. Вярно, падна в пясъчника, та нараняванията му не бяха сериозни, но жената скочи от пейката, отиде до детето, което се късаше от рев, хвана го грубо за ръката и го вдигна във въздуха, след което го напляска по дупето, крещейки му "ЗАРАДИ ТЕБ, МУХЛЬО, ЩЕ МЕ УВОЛНЯТ СЕГА", а детето започна да крещи още по-силно. Станах, грабнах детето от ръцете й, гушнах го и тя чааак тогава се осъзна, че е направила пълна простотия...
Естествено беше уволнена след това. Не съм видяла нито една млада жена, независимо майка, бавачка, леля, сестра, братовчедка и прочие да реагира по този безумен начин с дете, което очевидно се е наранило.

Та, бих избрала по-млада жена, която задължително има книжка. И, ако е майка, определено бих била по-доволна. (Под по-млада имам предвид жена между 25-40 годишна).

# 15
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
а бих избрала по-възрастната, свеки е на 62г и чудесно се справя, майак ми е на 59г и също няма проблеми с тичането

майка ми е активен шофьор и шофира от над 30г

не бих си поверила детето на жена, която не е ила майка и не е гледала собствени деца  Peace

по-възрастният човек е по-спокоен, по-премерен, по-търпелив (в общия случай от моите наблюдения) и по-верен някак

иначе покрай приятелка съм се нагледала на всяакви издънки  newsm78 с всякави глеачки  newsm78

ако спешно трябва да се ходи на лекар има и таксита, подобре друг да шофира, а тя да е с детето, не да го хвърли отзад  newsm78 (ако има възможност, разбира се  Peace)

# 16
  • София
  • Мнения: 337
Та, бих избрала по-млада жена, която задължително има книжка. И, ако е майка, определено бих била по-доволна. (Под по-млада имам предвид жена между 25-40 годишна).

В моя случай под по-млада имам предвид 40 плюс години, но пък има собствени вече порастнали деца.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 483
Щом има намесена лъжа на такъв ранен етап- ясна е работата.

# 18
  • Мнения: 5 370
Абсурд карането на кола да ми е критерий за бавачка! Не поверявам сина си на никакъв друг човек да го вози, освен на баща му, в краен случай, за спешни ситуации, бих оставила налични пари за такси!

# 19
  • Мнения: 405
И аз бих се опряла в този случай на интуицията си.

Не можеш да знаеш предварително къде какво ще се обърка.
Можеш обаче да събереш всяка поотделно с бебето и да усетиш как са нещата.
Интуицията ще ти подскаже кое е правилното решение за теб и на коя ще ти е по-спокойно да се довериш. [hug]

# 20
  • Мнения: 186
Хубавото на възрастните жени,е че са по-търпеливи с децата.Докато младите освен,че ще търсят по-добра работа може да са по-нервни и нетърпеливи с детето.Само,че за това каква е бавачката нямаш гаранции.Нищо от изброеното не ти гарантира,че детето ще  е гледано добре и няма да получава по някое пляскане от време на време.Още повече,че е малко и не може да си каже.

Тези жени работили ли са като бавачки преди?Разговаряхте ли за семействата им?Като цяло как ги усещаш?

# 21
  • Мнения: 186
Ако имат някакви препоръки или тел на бивши работодатели можеш да ги проучиш по-обстойно.

# 22
  • София
  • Мнения: 12 460
Хубавото на възрастните жени,е че са по-търпеливи с децата.
Зависи. Това си е до човека, а не до възрастта. Толкова баби съм виждала да бият малки деца по градинките...

ПП Наистина не бих взела на каквато и да е работа човек, който ме лъже още на интервюто.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 635
Моят опит е с по-възрастна жена и веднага ще ти кажа от какво не съм доволна. Много трудно е да промениш навиците на възрастен човек.

Когато започна работа, малката едва беше проходила и още се возеше активно в количка. Сега продължават да излизат навън с количката, защото гледачката "не можела да я носи". А, на мен ми се иска детето (2 г.) да ходи повече, за да свиква. В никакъв случай не я карам да я носи, просто всеки ден да увеличават по малко разстоянието, докато дребната се натренира. Вече от месеци говорим по въпроса и не виждам напредък.

Когато ограничих кърменето, ми трябваха две седмици да я убедя да дава кисело мляко заедно с плодовете за следобедна закуска.

Има още примери, но мисля тези са достатъчни. Накратко, трява ми супер много време и усилие да я убедя да прави нещата, както аз искам, а не както тя е свикнала. Липсва всякаква гъвкавост. Става за гледане на бебе, но не и на малко дете. Може и до човек да е, така че ти прецени според случая. Това, че едната жена е покрила възрастта си също не ми говори добре.

# 24
  • Мнения: 7 947
По-възрастна. Опитът има огромно значение за мен. Методите вече преценяваш във времето.

# 25
  • Viena
  • Мнения: 3 596
Aз бих взела по-възрастната жена.

# 26
  • Мнения: 427
  Аз бих се доверила на интуицията си  Peace
  Имала съм и по- възрастна , и по - млада детегледачка .
  С възрастната си имах проблеми . Установих че когато излизат на разходка , тя го води в дома си
  и си върши домакинските задължения . А когато са били в къщи , детето по цял ден спеше.
  По - младата пък водеше от време на време и дъщеря си . В един такъв ден , дъщеря и забила главата на малката в стената толкова силно , че и потекло кръв от носа  ooooh! Това беше прикрито от мен , разбрах го след няколко дни от големият ми син . Синът ми е бил заплашен да мълчи за инцидента , защото иначе го е чакало бой  Shocked
 От този момент не ползвам детегледачки . Опитвах се сама да се справям и с работа , и с деца .
 Трудно ни беше със съпруга ми , но не е невъзможно .
  Моят съвет към авторката е : Ако нямаш наистина спешна нужда от детегледачка , просто сама
  си гледай детето .

# 27
  • София
  • Мнения: 23 111
На този етап, докато детето е мъничко, бих взела по-възрастната жена. За дете на 3-4 годинки, щях да наема по-младата.

Добре де, авторката задава конкретен въпрос. Защо е необходимо повечето от вас да я заливат със съвети сама да си гледа детето.  ooooh!

# 28
  • Мнения: 18 014
По- възрастната  Peace Личен опит  Heart Eyes

Но до голяма степен и интиуицията, всеки човек е различен, довери се на вътрешното усещане  Peace

# 29
  • Мнения: 427
На този етап, докато детето е мъничко, бих взела по-възрастната жена. За дете на 3-4 годинки, щях да наема по-младата.

Добре де, авторката задава конкретен въпрос. Защо е необходимо повечето от вас да я заливат със съвети сама да си гледа детето.  ooooh!
   
   Това е мое мнение  с което не задължавам никого, като не ти харесва не го чети .
   За главоболие има аналгин , за нерви има валериан  Mr. Green
   А авторката сама ще си прецени , дали и какво да/ ще  приеме .

# 30
  • София
  • Мнения: 23 111
shams u amar, я по-кротко, ако обичаш!
Теб пък кой те отразява, дори не бях видяла поста ти  ooooh!
Щом обичаш да даваш непоискани съвети като някоя дърта свекърва, твоя воля.

# 31
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Та, бих избрала по-млада жена, която задължително има книжка. И, ако е майка, определено бих била по-доволна. (Под по-млада имам предвид жена между 25-40 годишна).

В моя случай под по-млада имам предвид 40 плюс години, но пък има собствени вече порастнали деца.
Еми значи избери нея.
Така като гледам, явно доста хора не са забелязали този пост и си мислят наистина за млад човек.
Щом има пораснали деца, книжка и като цяло по-добро представяне, мисля че е по-добре да избереш нея Wink

# 32
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
да  newsm78 аз бях разбрала, че младата е на 23г   newsm78 Peace

над 40г с две нейни деца е ок  Peace

ако има контакт и с децата на гледачката - може да добие още впечатления и за майка им  Peace

# 33
  • Мнения: 427
shams u amar, я по-кротко, ако обичаш!
Теб пък кой те отразява, дори не бях видяла поста ти  ooooh!
Щом обичаш да даваш непоискани съвети като някоя дърта свекърва, твоя воля.
   Я по - кротко , казвай само у вас . Не съм ти подчинена , за да ми нареждаш.
    Поста ти беше след моя .
    Ако ти си казваш мненията като дърта свекърва  , добре .
    Все още съм далеч от момента да стана свекърва  Mr. Green
    

# 34
  • Мнения: 7 947
Децата обикновено възприемат по-младите като приятели, по-възрастните - с малко по-различен респект.
Зависи от това какво иска майката.

# 35
  • Мнения: 1 788
Единственото, което малко би ме притеснило в по-възрастната, ще е това, че ме е излъгала.
От друга страна ще мисля, че ме е излъгала, защото предишните й "кандидат-работодатели" са имали нещо против възрастта й.
На младата жена не бих поверила детето си да го вози в кола. Макар че инциденти стават, дори и ако сами се возим и шофираме на някъде.
Възрастната може пак да реагира навреме, поъчвайки такси при необходимост. По същата логика, обаче, с такси също може да се случи инцидент. Но сякаш ще съм по-спокойна. Все пак - подобни ситуации за бързо реагиране не са ежедневни и няма да има нужда от придвижване с кола непрекъснато.
Възрастната жена ще има и повече опит, подход, предполагам ще знае повече неща.
Може би бих избрала нея.

# 36
  • Мнения: 12 675
Излъгала е, за да я допуснат до интервю. Вие се дразните, като ви питат за децата и не ви наемат затова. Но с детегледачките е същото.

# 37
  • Мнения: 427
Излъгала е, за да я допуснат до интервю. Вие се дразните, като ви питат за децата и не ви наемат затова. Но с детегледачките е същото.
   То това вече стана основно правило за всички работодатели. Изискванията на повечето са да си под 35 години , да нямаш ангажименти към деца и семейство  Peace

# 38
  • Мнения: 8 594
Бих взела по-младата!

п.п Имам наблюдения в-у няколко детегледачки, по-младите се справят по-добре, повече контактуват с децата, а по възрастните ги приемат като работа-товар(сякаш емоционално са изхабени)!

# 39
  • София
  • Мнения: 12 460
Излъгала е, за да я допуснат до интервю. Вие се дразните, като ви питат за децата и не ви наемат затова. Но с детегледачките е същото.
Аз не бих излъгала, че нямам деца, нито бих наела човек, който ще излъже. Смятам, че ако държиш човека, който наемаш да има точно определени качества, включително и възраст е нормално кандидатите, които не отговарят на тези изисквания да потърсят работа другаде, вместо да лъжат.
 Предполага се, че човек, който лъже още на интервюто утре ще излъже, за не си загуби работата. когато става въпрос за детегледачка на бебе, което не говори доверието е много важно. Аз бих инсталирала и камера със знанието на гледачката. повечето нехайни такива отказват да работят в къща с камера.

# 40
  • София
  • Мнения: 23 111
Бояна, напълно съгласна съм с теб.
Дори и невинна, на пръв поглед, лъжа не бих приела. Лъжата си е лъжа, и човек, способен да лъже, няма място при детето ми и в дома ми.

# 41
  • Мнения: 481
Аз бих инсталирала и камера със знанието на гледачката. повечето нехайни такива отказват да работят в къща с камера.
аз също бих отказала да работя на място, където ме наблюдават с камера през цялото време. Подобна липса на доверие е подтискаща и говори колко нервротична е майката/ работодателят.

# 42
  • Мнения: 18 014
Бих взела по-младата!

п.п Имам наблюдения в-у няколко детегледачки, по-младите се справят по-добре, повече контактуват с децата, а по възрастните ги приемат като работа-товар(сякаш емоционално са изхабени)!

Ето тук бих поспорила, но това отново доказва, че не трябва да правим общи заключения, а да съдим според конкректния човек. Толкова песнички  и игри, колкото научи моята дъщеря от "възрастната" гледачка не знам дали щеше научи при друга. А колко ми е помагала и с домашните на голямата, без никой да я кара, ако беше някоя друга жена /млада или стара/, щеше да си каже- това не ми е работа.

Когато се срещахме първоначално с тях, трите жени, които дойдоха ми направиха съвсем различни впечатления, те се оказаха решаващи:
- първата- похвали се колко може и знае, колко деца е гледала, уточнихме сумата и толкова -
- втората- изцяло за пари говореше
- третата /нашата/- разказа за себе си, каза си, че никога не е гледала толкова малко дете, но е гледала нейните собствени и е сигурна, че ще се справи. Единствено тя пожела да види "обекта", дори и носеше банан и вафла за каката. Е нямаше как да избера първите 2. Интуицията ми се оказа много вярна, възрастта не ме притеснила нито за миг, а впоследствие жената се доказа многократно Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 12 460
Аз бих инсталирала и камера със знанието на гледачката. повечето нехайни такива отказват да работят в къща с камера.
аз също бих отказала да работя на място, където ме наблюдават с камера през цялото време. Подобна липса на доверие е подтискаща и говори колко нервротична е майката/ работодателят.

Ето ,точно затова говоря. аз не бих наела човек, който би си позволил да ми поставя диагнози и да ме квалифицира. не това е работата на една детегледачка.

# 44
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Аз бих инсталирала и камера със знанието на гледачката. повечето нехайни такива отказват да работят в къща с камера.
аз също бих отказала да работя на място, където ме наблюдават с камера през цялото време. Подобна липса на доверие е подтискаща и говори колко нервротична е майката/ работодателят.

Ето ,точно затова говоря. аз не бих наела човек, който би си позволил да ми поставя диагнози и да ме квалифицира. не това е работата на една детегледачка.
Абсолютно!
Ако работиш в офис, но не знаеш, че има камери всичко ще е точно.
Но, ако гледаш нечие малко дете и си наясно, че има камери в къщата, то майката на това дете веднага бива квалифицирана като невротична Tired

# 45
  • Мнения: 481
спокойно Бояна, за щастие вероятността аз да кандидатствам за детегледачка при теб клони към нула.  Sunglasses
 Но признай си, че не е приятно да усещаш, че работодателят ти няма капка доверие и контролира всяка твоя стъпка.
Ти как би определила такъв работодател ( с една дума, ако обичаш)?

# 46
  • Мнения: 481
Цитат
aко работиш в офис, но не знаеш, че има камери всичко ще е точно.
не бих казала.
Това май не е разрешено (или)?

# 47
  • Sf
  • Мнения: 978
47-55 според мен е възрастта за гледане на дете до 3 г. Преди това не са достатъчно мъдри, след това не са достатъчно пъргави. Разбира се, луди има на всяка възраст.

Не ми е много ясно, защо си се зачудила още преди да се срещнеш с тях. Запознайте се, пък тогава се чуди. Може да не ти харесат и двете и да потърсиш друга.

# 48
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Цитат
aко работиш в офис, но не знаеш, че има камери всичко ще е точно.
не бих казала.
Това май не е разрешено (или)?
Въпроса беше принципен.
Работила съм на място, където имаше камери навсякъде. Всяко мое движение се следеше. И съм била наясно, че има камери, не са ми пречили.
В хранителните магазини и супермаркети също има камери и служителите го знаят, но не са наясно с всяко местоположение на отделна камера.
Но, ако става въпрос за дете, опира до недоверие. Ами да, всяка майка, колкото и да се е доверила на жената, която гледа детето й, все пак би искала да я контролира по някакъв начин, или поне да наблюдава процеса на грижа...

# 49
  • София
  • Мнения: 337
Не ми е много ясно, защо си се зачудила още преди да се срещнеш с тях. Запознайте се, пък тогава се чуди. Може да не ти харесат и двете и да потърсиш друга.
Явно не е станало ясно, но аз съм се срещнала и с двете. Бебето също беше на срещата. Срещах се и с други, просто тези двете са моите фаворитки. Основните разлики между двете са възрастта и шофьорската книжка, която оценявам най-вече като полза за самата жена по отношение придвижването и до и от нас.
Друг плюс е, че има шофьорска книжка и е активен шофьор, т.е. аз няма да я мисля как ще се прибира по нощите зимата, като се стъмва рано, а и тя няма да губи часове във висене по спирките, защото живеем на много неудобно за придвижване с градски транспорт място. Също така, мога да разчитам през деня с колата, ако се наложи да свърши и някаква друга работа, например да отидат на консултация с бебето в поликлиниката.

Благодаря ви за мненията, лошото е, че са разделени почти поравно!

# 50
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Не ми е много ясно, защо си се зачудила още преди да се срещнеш с тях. Запознайте се, пък тогава се чуди. Може да не ти харесат и двете и да потърсиш друга.
Явно не е станало ясно, но аз съм се срещнала и с двете. Бебето също беше на срещата. Срещах се и с други, просто тези двете са моите фаворитки. Основните разлики между двете са възрастта и шофьорската книжка, която оценявам най-вече като полза за самата жена по отношение придвижването и до и от нас.
Друг плюс е, че има шофьорска книжка и е активен шофьор, т.е. аз няма да я мисля как ще се прибира по нощите зимата, като се стъмва рано, а и тя няма да губи часове във висене по спирките, защото живеем на много неудобно за придвижване с градски транспорт място. Също така, мога да разчитам през деня с колата, ако се наложи да свърши и някаква друга работа, например да отидат на консултация с бебето в поликлиниката.

Благодаря ви за мненията, лошото е, че са разделени почти поравно!
А ти коя чувстваш, че е по-редно да вземеш?
Детето ти показа ли някаква емоция към която и да е от двете жени?
А те към него?

# 51
  • Мнения: 102
При тази ситуация, бих се доверила на интуицията си.Имам чувството, че твоята клони към по-младата жена. Така или иначе ще скачаш в тъмното, направи своя избор, пък времето ще покаже дали е бил правилен.

# 52
  • Germany
  • Мнения: 7 980
Бих избрала по младата. На 40+ не е толкова млада, че да ме притеснява липсата на опит, а определено ще е по активна при обгрижването на детето.  Имала съм и възрастни детегледачки и по млади /около 50/ и разликата е огромна. Много повече се съобразяват с моите изисквания, много по жизнени са, повече се занимават с децата... Шофирането не би ми било критерий, защото предпочитам, ако се наложи спешно да стигнат до лекар и т.н, да вземат такси и жената да стои до детето. Дано направиш правилния избор и да бъдете доволни и ти и детенцето ти! Simple Smile

# 53
  • Мнения: 571
Не ми се е налагало да наемам жена за гледане на детето.Но съм била свидетел на близко семейство,което смени няколко броя детегледачки #Crazy Децата-с 3г разлика-не свикнаха с нито една от тях.Налагало се е да оставям Мони докато взиема детксата кухня-взимах и за нас и за тях-и нямаше проблем.Мисля си,че тя би свикнала ако се наложеше да се гледа с всяка жена,която и обръща внимание,храни я,извежда я и си играе с нея.
За годините-не мога дасложа всеки човек подобщ знаменател.За мен е важно отношението и отговорността към детето ми.Реално възможно е една жена и на 50г да е безхаберна в грижите си,но едно 25г момиче да се старае и да показва огромно чивство за отговорност.
Лично аз може би бих взела по-младото момиче.Повече енергия,ентусиазъм.Ако има и опит чудесно.Жените с годините заповаме да губим търмение,нервираме се от всичко,изпадаме в параноя...ето аз съм великото спокойствие.И да падне и да се удари детето-не изпадам в паника.Но мами на 30 и отгоре направо откачат при най-малкото.Така е по мпе ЛИЧНОнаблюдение с жените като цяло

# 54
  • Мнения: 18 014
ето аз съм великото спокойствие.И да падне и да се удари детето-не изпадам в паника.Но мами на 30 и отгоре направо откачат при най-малкото.Така е по мпе ЛИЧНОнаблюдение с жените като цяло

Спокойна си, щото е паднало пред теб, сложи си ръка на сърцето и си признай, ако падне при гледачката кво ще помислиш  Mr. Green Това няма нищо общо с възрастта, а по- скоро с нагласата,  гарантирам от личен опит  Wink

# 55
  • София
  • Мнения: 12 460
спокойно Бояна, за щастие вероятността аз да кандидатствам за детегледачка при теб клони към нула.  Sunglasses
 Но признай си, че не е приятно да усещаш, че работодателят ти няма капка доверие и контролира всяка твоя стъпка.
Ти как би определила такъв работодател ( с една дума, ако обичаш)?
Разумен.
Няма работни места по света без контрол. контрола започва от спазване на работното време до качество на свършената работа. Работила съм и в компании, в които всеки клик от служебния ми компютър се преглежда от сис. администратор.
При детегледането е нормално да има видеонаблюдение, защото залога е голям- здравето и доброто на детето, а много от психичните отклонения, например, не се виждат с просто око, на цикли са и извън цикъла човека си изглежда повече от нормален. да не говорим, че бебето не може да каже как е минал денят му и няма начин да се разбере дали детегледачката не му е пускала цял ден сериали, дали го е оставяла гладно, непреобуто и тн.


Ти как би квалифицирала човек, който след две срещи с друг му има пълно доверие? И то за най- ценното си същество?


ПП Извинявам се за отклонението от темата. Спирам.

# 56
  • Мнения: 481
аз имам детегледачка от 7 години ( една и съща жена)
Наех я чрез агентура, има си референции, допадна ми още на първата среща и децата ми я обожават.
Не би ми минало през ума да я наблюдавам с камера. това е унизително и както аз не бих приела подобно отношение от работодател, така и не бих подложила детегледачката ми на такъв психически тормоз.
Ако не се чувствам спокойна за детето си има два варианта
1) търся си друга детегледачка
2) стоя си вкъщи и си гледам детето

# 57
  • Мнения: 2 156
Съпругът ти на какво мнение е ?

# 58
  • Мнения: 571
ето аз съм великото спокойствие.И да падне и да се удари детето-не изпадам в паника.Но мами на 30 и отгоре направо откачат при най-малкото.Така е по мпе ЛИЧНОнаблюдение с жените като цяло

Спокойна си, щото е паднало пред теб, сложи си ръка на сърцето и си признай, ако падне при гледачката кво ще помислиш  Mr. Green Това няма нищо общо с възрастта, а по- скоро с нагласата,  гарантирам от личен опит  Wink
Идеята ми не беще за това кой гледа детето-аз или бавачка.
А за това,че в различните възрасти хората се панират по различен начин на дадена ситуация.Аз по един,мама по дрг,свеки по трети,бабами/или тази на мъжа ми/по четвърти Peace

# 59
  • Мнения: 1 249

Рисковете са еднакви при равни други условия.
Няма по-добър вариант. Имам опит и с двата случая.
Има само едно нещо, което не ми допада в цялата картинка и само него ще посоча с цел да съм полезна на питащата. Чисто математически има дисхармония - излиза, че сумата, която ще заплащаш, да речем сумата Х, е приблизително еднаква и за двете жени.
Сама казваш, че за пенсионарката тя е добра и я удовлетворява за да си допълва пенсията и като събере двете да се получи удовлетворителна издръжка за нея.
Е, как при същата сума млада жена ( без пенсията) ще е доволна да работи и да поема и разходите за кола... Има ли нещо неизказано около тази млада жена (около 40-те) или предстои да те сюрпризира и с цената на бензина и т.н. за всеки ден до вас, или с невъзмовността да се впише в друг бизнес (изключвам ако е професионална гледачка).
А да ти води детето не лекар и да ти предава предписанията му си е предизвикателство, ама докато сама не опиташ, няма да ти стане ясно.
Провери и двете и се вслушай в усета си.
Няма единствен верен отговор задачката ти. Дано да имаш късмет ! Лека работа и спокойни отношения !

# 60
  • Мнения: 2 156
Мира, и все пак си мисля,че хората кандидатстващи
за тази работа имат представа,че работата не е в офис и с точно
фиксирано раб.време и минутки за почивка.
Отговорността е голяма.
Погледнете в детските градини,учителките на каква възраст са - на 23г. няма.

# 61
  • Sf
  • Мнения: 978
Не ми е много ясно, защо си се зачудила още преди да се срещнеш с тях. Запознайте се, пък тогава се чуди. Може да не ти харесат и двете и да потърсиш друга.
Явно не е станало ясно, но аз съм се срещнала и с двете. Бебето също беше на срещата. Срещах се и с други, просто тези двете са моите фаворитки. Основните разлики между двете са възрастта и шофьорската книжка, която оценявам най-вече като полза за самата жена по отношение придвижването и до и от нас.


Значи едната е на 42-43 г. да кажем, а другата е на 65-67, правилно ли разбирам? При равни други условия, разбира се по-младата.  Peace Висенето по спирките е фактор, особено в софийски условия с вечните зимни задръствания. А и възрастна ми се вижда втората, ако наистина е на толкова. Разболяват се повече на тази възраст, вечни проблеми с кръвното, нестабилни са зимно време на хлъзгав терен. А и все гледат да облекат децата с петдесет ката дрехи, не им се движи... С две думи, след 61-62 г. трябва да е нещо много велико, че да я наема за детегледачка за дете под училищна възраст.

# 62
  • Мнения: 91
По-младата винаги!  Peace

Съжалявам, но и аз вече остарявам и много добре знам, като правя сравнение, колко повече енергия и ентусиазъм, а и повече лоялност имах като млада. Без колебание бих избрала младата. Колкото по-млада, толкова по-добре.  Peace


ПП Леле, сега като прочетох, то 'младата' се оказала по-стара от мен...  Embarassed
Бих си търсила някой под 25 години. Аз на 18 гледах бебе (брат ми) и бях супер отговорна. Какво друго да ти кажа?...

Последна редакция: чт, 15 сеп 2011, 18:34 от Валентина007

# 63
  • Мнения: 2 381

При инцидент детегледачката трябва да се обади на 911. Пристигат за 2 мин (проверено). Абсолютно не разрешавам детето да се вози в кола на тийн или на който и да е било освен на мен и на баща й. Още по- малко в София . (Живея в още по- голям град)
Арогантни хора и млади и стари съм виждала.

# 64
  • Мнения: 106
Бих избрала по-младата Peace Тя също е отглеждала деца ,шофьорската книжка за мен е + . Отделно ,че по-възрастната е по-болнава ,както каза Валентина.Рискът да получи внезапно удар примерно /да не дава Господ Praynig / е по-голям. Останалите причини момичетата са ги написали.
Успех Hug

# 65
  • Канада
  • Мнения: 264
Не мога да приема човек да лъже за възрастта си при обява за работа.
В тази ситуация бих изключила по-възрастната, и бих се срешнала с другата.
А най-вероятно ще потърся и трета...
Не би ми  било приятно някой почти непознат  да вози  с кола бебето ми, честно.Освен инцидентно, по спешност.

# 66
  • Мнения: 106
Не мога да приема човек да лъже за възрастта си при обява за работа.
В тази ситуация бих изключила по-възрастната, и бих се срешнала с другата.
А най-вероятно ще потърся и трета...
Не би ми  било приятно някой почти непознат  да вози  с кола бебето ми, честно.Освен инцидентно, по спешност.
Ама защо не четеш?
Жената се е срещала с други детегледачки ,но се двууми между тези две ,също така се е срещала и с двете.

# 67
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086

При инцидент детегледачката трябва да се обади на 911. Пристигат за 2 мин (проверено). Абсолютно не разрешавам детето да се вози в кола на тийн или на който и да е било освен на мен и на баща й. Още по- малко в София . (Живея в още по- голям град)
Арогантни хора и млади и стари съм виждала.
Не, че нещо ама първо на 911 може да се обадиш, ако живееш в САЩ, а не в България.
Второ-не става въпрос за тийн.

# 68
  • Канада
  • Мнения: 264
Ванилия, благодаря за забележката  Peace

ами тогава няма да се двоумя, а избирам 40 годишната.И няма да и давам да вози детето с колата Naughty

# 69
  • Мнения: 2 381

Не че нещо и аз, но при инцидент се вика линейка. Опитвам се всячески да кажа, че в кола на друг не бих оставила детето си.

Това, че е скрила възрастта си едната не би ме притеснило. Изобщо не бих я нарекла лъжа даже.

# 70
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086

Не че нещо и аз, но при инцидент се вика линейка. Опитвам се всячески да кажа, че в кола на друг не бих оставила детето си.

Това, че е скрила възрастта си едната не би ме притеснило. Изобщо не бих я нарекла лъжа даже.


Мда, вика се линейка, но никога не е излишно да знаеш, че детегледачката ти е мобилна и ако се наложи може да реагира.
А, аз не бих оставила детето си на жена, която лъже за възрастта си. Peace

# 71
  • Мнения: 2 381
Мецо, Мецо, Мецанке Simple Smile Хем би си гледала сама детето, хем знаеш какво ще направиш Simple Smile Ще ти подшушна, че ако ти стигне до главата няма да ти е толкова лесно да вземеш решение. Не го приемай като заяждане. Говоря от опит Simple Smile
И аз винаги съм смятала, че искам млад човек, но нещата така се развиха, че сме с баби. Бих искала на тяхната въраст да съм толкова усмихната и уравновесена като тях Simple Smile))
Как бих искала също никой да не ме заклеймява като "стара" един ден, ако физически съм здрава.

# 72
  • София
  • Мнения: 6 810
Не изчетох цялата тема, но аз бих наема по-младата.  Peace

# 73
  • Мнения: 18 014
... нестабилни са зимно време на хлъзгав терен.

Сори ама все едно за автомобил говорите  Mr. Green

# 74
  • София
  • Мнения: 6 810
Освен това, да не подценяваме лъжата за възрастта. Още не си я наела и лъже, представи си после какво ще става. Мразя хора, които лъжат.

# 75
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Мецо, Мецо, Мецанке Simple Smile Хем би си гледала сама детето, хем знаеш какво ще направиш Simple Smile Ще ти подшушна, че ако ти стигне до главата няма да ти е толкова лесно да вземеш решение. Не го приемай като заяждане. Говоря от опит Simple Smile
И аз винаги съм смятала, че искам млад човек, но нещата така се развиха, че сме с баби. Бих искала на тяхната въраст да съм толкова усмихната и уравновесена като тях Simple Smile))
Как бих искала също никой да не ме заклеймява като "стара" един ден, ако физически съм здрава.
Ама аз сама си гледам децата. Оставих ги за първи път това лято за пет дни на мама, която още няма 50 Flutter
Просто казах, че  не бих наела възрастен човек, който е излъгал за възрастта си да ми гледа детето. Точка!

# 76
  • Мнения: 2 156
Таткото на какво мнение е ?

# 77
  • Враца
  • Мнения: 2 710
По-възрастната на 100 %.  Peace

# 78
  • Мнения: X
Моя опит е , че се срешнах с две жени-млада и възрастна. Младата нямаше много опит, но беше много приятна, културна и разбрана. Възрастната ми обясни как има 2 деца, 3 внума и пр. и как с бой всичко се оправя и дори използвала една мухобойка за целтааа Laughing #Crazy та така, никак не ми бе трудно да реша. Младата освен това беше много отговорна, имаше наистина желание да работи с деца, имаше книжка и кола, и въобще е тип състрадателен и добър човек. Много ми помогна, когато ми беше трудно - на нова стресова работа и с малко дете, което постоянно боледуваше първите месеци в яслата-точно за гледане , докато е болна я бях "наела". Друг е въпросът, че сега си се чудя на акъла защо не съм си взимала аз болнични и майната й на работата, ама тва е положението било към оня момент. Пък и не е имало сериозни болести, слава Богу.

# 79
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
По-възрастната на 100 %.  Peace
Само от любопитство, ама защо?

# 80
  • София
  • Мнения: 337

Организирах му последваща среща и с двете. Вече едната я видя, утре ще се срещне и с другата.
Като цяло той залага много на наличието на шофьорска книжка. Той редовно караше с колата предишната ни детегледачка (освободихме я като излязох по майчинство) вечер, като се прибере от работа и май му идваше в повече. Правеше го, защото, както казах по-горе до нас не стига удобен градски транспорт и трябва да се повърви и пеша, а зимата в тъмното е малко страховито.
Мога да допълня, че възрастта на по-старата жена в конкретния случай е 68г. но пък изглежда много сърцата и с голямо желание.

# 81
  • Мнения: 12 675
Ако трябваше да избира между 20 и 60, ясно Laughing

# 82
  • София
  • Мнения: 12 460
Ако трябваше да избира между 20 и 60, ясно Laughing

Не си разбрала, жената търси бавачка за детето, а не за таткото.

Em_ma 68 години е твърде много за целодневна детегледачка и то на бебе. Дано да е много сърцата. Успех!  bouquet

# 83
  • Мнения: 12 675
Бояна, мислех, че имаш чувство за хумор.
Покрай мен са все пенсионерки.  Идеално се справят с децата. А на 40 детегледачка?  А осигуровките?

# 84
  • София
  • Мнения: 12 460
Бояна, мислех, че имаш чувство за хумор.
И аз така мислех, но последната ми шега явно удари на камък. Embarassed

И по другото- нямам нищо против пенсионерките, но 68 е твърде много. И около мен са пенсионерки, но към 70 се отказват или поемат деца само за вечерни излизания на родителите. малко бебе, а после и прохождащо дете си е тежка работа, и физически, и психически. А и щом жената лъже за възрастта си явно усеща, че работата и възрастта и не си подхождат.

# 85
  • Мнения: 12 675

А и щом жената лъже за възрастта си явно усеща, че работата и възрастта и не си подхождат.

А как дамата е разбрала точната възраст? Та дори й е харесала.

# 86
  • Мнения: 2 156

Организирах му последваща среща и с двете. Вече едната я видя, утре ще се срещне и с другата.
Като цяло той залага много на наличието на шофьорска книжка. Той редовно караше с колата предишната ни детегледачка (освободихме я като излязох по майчинство) вечер, като се прибере от работа и май му идваше в повече. Правеше го, защото, както казах по-горе до нас не стига удобен градски транспорт и трябва да се повърви и пеша, а зимата в тъмното е малко страховито.
Мога да допълня, че възрастта на по-старата жена в конкретния случай е 68г. но пък изглежда много сърцата и с голямо желание.

Мисля,че трябва да се довериш на таткото.
Изненадващо,но в повечето случай взимат по-адекватни решения от нас,
касаещи децата.
Лично за мен 68г. е много за бейби систер,
но както писах, позната е 67г.и е супер дама и се справя перфектно.
Отново опираме до индивидуалността.
Някой повдигна въпроса и за заплащането .
Ако наемете по-младата,трябва ли да се плащат осигуровки?

# 87
  • София
  • Мнения: 337
А как дамата е разбрала точната възраст? Та дори й е харесала.

Жената е с рядко срещано име и като попитах чичко Гугъл директно попаднах на автобиографията и, публикувана в сайт за работа през 2008г. останалите неща съвпадаха, така че няма съмнение, че е същата. Отделно, че се порових в нета след срещата ни, когато жената ми се видя състарена за възрастта си.

За заплащанато - аз самата имам притеснения, че по-младата може да реши да работи нещо друго, заради парите, иначе твърди, че не иска осигуравки, защото се осигурявала чрез фирмата си. По-възрастната пък иска по-малко пари, отколкото ние сме предвидили и не иска да и се плаща нищо допълнително при инцидентни преспивания у нас например Shocked. Тъй като ние сме си определили колко пари можем да плащаме за целта, а и двете жени са ок с предложеното, мисля че няма смисъл да избирам едната само за това, че иска по-малко пари.

# 88
  • Мнения: 481
според мен, старата има по-лоши шансове да си намери работа, и именно за това би била по-лоялна ако избереш нея.

# 89
  • Мнения: 2 156
Опцията "с преспиване" не е за пренебрегване.

# 90
  • Мнения: 22 475
При споменаване конкретно на възрастта, определено вече твърдо бих заложила на по-младата жена.
Свекърва ми е по-млада от въпросната жена и въпреки всичко виждам как и е трудно да се занимава с детето, дори и когато беше бебе.
Също така трудно разбират защо искаш дадени неща точно по определен начин, а не както те си знаят и трябва време, за да ги убедиш.
И т.н. други неща от сорта, които определено са трудност.
Не бих поверила бебе на толкова възрастна жена.

# 91
  • Мнения: 1 615
На 68 да гледа бебе и да спазва нечии изисквания? Абсурд!
Нямам опит с бавачки, но с учителки на тази възраст - бол. Хем това им е професия - е, не няма такъв ужас, честно!
Дори с риск да не е особено дългосрочно сътрудничеството ви, по-добре вземете "младата".

# 92
  • Мнения: 10 547
Млада, млада, млада! Никога не бих поверила децата си за целодневна грижа на човек по-възрастен от 55 г. с изключение на свекърва ми. Даже майка ми на няма и 60 е вече неспособна за такава дейност. И вчера беше пред очите ми една такава баба-гледачка изгуби довереницата си. Реално дете й се скри /мисля, направи го нарочно Simple Smile/, докато онази надълго и на широко разказваше колко добре разбира детската душевност за разлика от нас, майките, как е хубаво детето да се гледа от такива като нея, защото онези, които предпочитали детски градини, оставяли без хляб пенсионерките /т.е. не ги наемали да им гледат децата/.

# 93
  • Мнения: 307
Без да се колебая много, бих наела младата жена. Наблюденията ми върху по-младите детегледачки са, че момичетата са по - търпеливи, по-жизнени, по-грижовни дори и най-големия плюс, според мен, че са по-склонни да се вслушват и изпълняват предпочитанията на майката за отглеждане на детето. Като добавим в конкретния случай, че жената е активен шофьор, бих направила този избор.

# 94
  • Мнения: 571
В градините нямало на по 23г учителки.Е ок де,ами тези,които са завършили начална педагогика/или както му е там правилният термин/какво?Стоят си в къщи и чакат да станат на 50г ли newsm78 Че да са по-отговорни и компетентни.
А и по-възрастната вече си е изградила начин на работа.Т.е възпитава детето по своите си проумици.Не се интересува какво очаква и иска майката.За пример,който не е мн удачен понеже не са бавачки а баби.Всекито/по-възрастна с 15ина г от майка ми/-да,добре,да,ясно.И си прави каквото си иска.Майка ми винаги ме пита дали одобреявам,може ли,не може ли,така ли иаз мисля по въпроса.И не защото едната е чуцда за мен жена,а другата ми е най-близка го казвам.А защото действително разлика има.И бих я избрала ако е в полза на по-младата жена

# 95
  • Мнения: 22 475
В градините няма по-млади учители, защото просто никой не ги наема.
Възрастните си стоят там до пенсия и не можеш да ги мръднеш.
Същото е положението и в училищата.
А не защото младите нямат желание за подобен вид работа.

А тази възрастна жена до сега работила ли е като детегледачка? Някакъв опит има ли?
И все пак, за мен е прекалено възрастна, за да се наема и оставя по цял ден с малко бебе.

# 96
  • Мнения: 2 381
Едно е да разчиташ на роднини, които смятат, че след като си им близък могат да си позволят да дават съвет, съвсем друго да наемеш човек, на когото плащаш. Във вторият случай можеш ясно да сложиш правилата и от другата страна се очаква да ги спази.
Нашата жена е на 66 и спазва правилата.
Ако на 68 годишната са й отказвали преди няколко пъти заради възрастта съвсем нормално е да излъже. И аз бих постъпила така ако искам да почна работа и това се ядява пречка.

# 97
  • София
  • Мнения: 12 460
В градините няма по-млади учители, защото просто никой не ги наема.
Възрастните си стоят там до пенсия и не можеш да ги мръднеш.
Същото е положението и в училищата.
А не защото младите нямат желание за подобен вид работа.
Бъркаш. До 5 години ще се пенсионират почти 50% от началните учители и няма кой да ги замести, защото завършващите педагогика не искат да работят по специалността си. Колко млади хора биха работили за 300- 400 лв в детска градина?

# 98
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Едно е да разчиташ на роднини, които смятат, че след като си им близък могат да си позволят да дават съвет, съвсем друго да наемеш човек, на когото плащаш. Във вторият случай можеш ясно да сложиш правилата и от другата страна се очаква да ги спази.
Нашата жена е на 66 и спазва правилата.
Ако на 68 годишната са й отказвали преди няколко пъти заради възрастта съвсем нормално е да излъже. И аз бих постъпила така ако искам да почна работа и това се ядява пречка.
Добре де, ти хубаво ще излъжеш. И като те разкрият, дали ще се чувстваш добре? Мислиш ли, че с лъжа ще спечелиш доверието на един родител?

# 99
  • Мнения: 2 381
Излъгах, после си признах и работих за тях дълго. Все още поддържаме прекрасни отношения. Не са забравили за нито 1 мой рожден ден. (дете съм гледала. Когато станах майка се съветвах с бившата си работодателката си как да наема човек).
Работодателят ти трябва да е тиква с кашон на главата, за да не разбре, защо си излъгал.

# 100
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Излъгах, после си признах и работих за тях дълго. Все още поддържаме прекрасни отношения. Не са забравили за нито 1 мой рожден ден. (дете съм гледала. Когато станах майка се съветвах с бившата си работодателката си как да наема човек).
Работодателят ти трябва да е тиква с кашон на главата, за да не разбре, защо си излъгал.
Не става въпрос за това, дали ще разбере защо си излъгал, или не.
Става въпрос за друго.
Днес ще ме излъже за възрастта си. Утре, ако детето ми има синина, ще каже, че детето само се е ударило, аз как да й повярвам на това? Особено, когато е толкова възрастен човек...
Всеки човек със собствените си интереси, а когато става въпрос за собственото ми дете, не бих толерирала лъжа, дори и за възрастта.

# 101
  • Мнения: 22 475
Бояна, в малките градове ще се радват да работят за такива пари.

# 102
  • Мнения: 2 156
Бояна, в малките градове ще се радват да работят за такива пари.
Да,ама там и не търсят детегледачки за 800лв !
И аз бих избрала да се ангажирам с едно дете,
дори за 400лв,вместо за същите пари с 30 деца.

# 103
  • София
  • Мнения: 1 120
Не съм чела цялата тема, но не може ли и двете жени да се наемат. В последствие може да освободиш едната от тях, а може да останат и двете.

# 104
  • Мнения: 4 916
Грешите, ако мислите, че няма млади кадри, които да искат да работят в детските градини. Само че директорките  си имат начини едно работно място да не бъде заето от някаква неизвестна млада жена, която кандидатства на общо основание.

# 105
  • Мнения: 2 156
Не съм чела цялата тема, но не може ли и двете жени да се наемат. В последствие може да освободиш едната от тях, а може да останат и двете.


Това е идейно - пробен период !

# 106
  • София
  • Мнения: 313
Не съм чела цялата тема, но не може ли и двете жени да се наемат. В последствие може да освободиш едната от тях, а може да останат и двете.


Това е идейно - пробен период !

За мен също това е варианта, ако нещата са на кантар. Така авторката ще добие реални впечатления от работата и на двете и интуицията ще и подскаже, коя е точната детегледачка.
Предвид лъжата за годините обаче, бих имала едно наум за по-възрастната дама, а може би бих и поискала обяснение.

Иначе, според мен не е правилно всички след определена възраст да се считат за непълноценни, защото хората са много различни. Баба ми започна да гледа едно момченце на 65, а на 69 пое и братчето му, което беше на около 8-9 месеца. Децата я обожаваха, а родителите безкрайно я уважаваха. Никога не се е оплакала, че е преуморена или изтощена от грижите за децата. Трябваше да гледа и моето момче, но си отиде внезапно като пътник в автомобил при нелепа катастрофа  Cry
Жената, която наехме е на 66 г. и се справя чудесно, въпреки че малкия е фурия. Не си позволява волности във възпитанието и отглеждането, а спазва точно моите инструкции. Изцяло е отдадена на детето докато е с него - играят, говори му, пее му, изключително е търпелива, особено при храненето, защото дребния обядва по 1 час. Не на последно място, за нас е важно и спокойствието, че утре няма да ни напусне заради друга работа или осигуровки, защото неизбежно това ще бъде травма за сина ни.
Никоя от по-младите жени с които се срещахме не ни вдъхна такова доверие - повечето ни се сториха твърде припряни, интересуваха се повече от заплащането и от моята и на съпруга ми професии, отколкото от детето, а една от кандидатките беше потресена от продължителното хранене на детето и каза, че щяла да направи нещо по въпроса  Shocked

Та, нещата са много индивидуални и вътрешното усещане играе основна роля този избор.  bouquet

# 107
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 491
Откъдето и да го погледна, независимо от личностните особености, 69 години за мен са си много! Никога не бих поверила бебе/ малко дете на детегледачка на такава възраст. Независимо от останалите обстоятелства.

# 108
  • София
  • Мнения: 337
Предложението за пробния период ми харесва, но предвид обстоятелствата, мисля, че няма да е честно и към жените и към децата ми. Аз само от няколкото срещи с жените се привързах по един или друг начин и като вчера трябваше да откажа на едната, цял ден ме боля главата и се чувствах виновна. Знам, че звучи тъпо, но се натоварих емоционално.

В крайна сметка ще опитаме с по-младата, предвид изтъкнатите и от мнозина от вас факти. Дали изборът е бил правилен, ще мога да кажа след месец-два.

Никоя от по-младите жени с които се срещахме не ни вдъхна такова доверие - повечето ни се сториха твърде припряни, интересуваха се повече от заплащането и от моята и на съпруга ми професии,
П.П. на мен пък ми стана много странно, че нито една от многото жени, с които се срещахме не се поинтересува от нас с мъжа ми  newsm78. Аз лично държах да знам каква е тяхната професия и с какво друго са се занимавали освен гледането на деца.

# 109
  • Мнения: 5 710
Не прочетох темата, но то е очевидно - взима се човек според нуждите ти.
Ако имаш нужда от човек, който да шофира,  естествено е да търсиш такъв.

Според мен дните на бебетата се изтъркулват бързо, и би ми било важно човекът да има доза култура, защото не е само да тича след едно дете, бих искала да му говори правилно да го занимава с неща, които да му развиват мозъчните гънки, да възпитава и т.н. Освен това аз самата предпочитам контакта с културен човек, би ми било по-лесно да се разбираме.

така че трябва да се преценят нуждите  и от там насетне да се търси човек, не обратно.
От приятелки в София, които имат детегледачки оставам с впечатлението, че да се намери читав човек, на когото да не трябвад а му се обяснява всяка стъпка и действие е адски трудна работа.

# 110
  • Мнения: 4 202
10 c's , много добре си синтезирала нещата, които и мен ме вълнуваха. Предпочитам да общувам с културни и естествени хора, и жената, която гледа детето сега е точно такава. За мен това беше водещото, въпреки, че е възрастна и доста се притеснявах дали ще се справи. След нервите, които изхабих в търсене на детегледачка, в крайна сметка реших да се доверя на нея.
Преди това, за кратко, се бяхме спрели на една много по-млада дама, която след 2рата ни среща, ми стана ясно, че не е мой тип човек, не ми е приятна комуникацията с нея и не бих искала детето ми да прекарва много време в компанията й.

# 111
  • Мнения: 91
От приятелки в София, които имат детегледачки оставам с впечатлението, че да се намери читав човек, на когото да не трябвад а му се обяснява всяка стъпка и действие е адски трудна работа.

10 c's, това важи за абсолютно всички сфери и бих казала във всички държави.

Моята стратегия сега вече е да предлагам малко над средната заплата с условието 'пробен период', като след този период увеличавам заплатата, за да задържа. Също така загубих скрупулите си и сменям докато намеря правилния човек. Затуй е този пробен период, в крайна сметка!
Лоялността идва едва след като се убедя, че човекът си върши качествено работата.

Общи условия

Активация на акаунт