По-млада или по-възрастна жена за детегледачка

  • 8 665
  • 111
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 481
спокойно Бояна, за щастие вероятността аз да кандидатствам за детегледачка при теб клони към нула.  Sunglasses
 Но признай си, че не е приятно да усещаш, че работодателят ти няма капка доверие и контролира всяка твоя стъпка.
Ти как би определила такъв работодател ( с една дума, ако обичаш)?

# 46
  • Мнения: 481
Цитат
aко работиш в офис, но не знаеш, че има камери всичко ще е точно.
не бих казала.
Това май не е разрешено (или)?

# 47
  • Sf
  • Мнения: 978
47-55 според мен е възрастта за гледане на дете до 3 г. Преди това не са достатъчно мъдри, след това не са достатъчно пъргави. Разбира се, луди има на всяка възраст.

Не ми е много ясно, защо си се зачудила още преди да се срещнеш с тях. Запознайте се, пък тогава се чуди. Може да не ти харесат и двете и да потърсиш друга.

# 48
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Цитат
aко работиш в офис, но не знаеш, че има камери всичко ще е точно.
не бих казала.
Това май не е разрешено (или)?
Въпроса беше принципен.
Работила съм на място, където имаше камери навсякъде. Всяко мое движение се следеше. И съм била наясно, че има камери, не са ми пречили.
В хранителните магазини и супермаркети също има камери и служителите го знаят, но не са наясно с всяко местоположение на отделна камера.
Но, ако става въпрос за дете, опира до недоверие. Ами да, всяка майка, колкото и да се е доверила на жената, която гледа детето й, все пак би искала да я контролира по някакъв начин, или поне да наблюдава процеса на грижа...

# 49
  • София
  • Мнения: 337
Не ми е много ясно, защо си се зачудила още преди да се срещнеш с тях. Запознайте се, пък тогава се чуди. Може да не ти харесат и двете и да потърсиш друга.
Явно не е станало ясно, но аз съм се срещнала и с двете. Бебето също беше на срещата. Срещах се и с други, просто тези двете са моите фаворитки. Основните разлики между двете са възрастта и шофьорската книжка, която оценявам най-вече като полза за самата жена по отношение придвижването и до и от нас.
Друг плюс е, че има шофьорска книжка и е активен шофьор, т.е. аз няма да я мисля как ще се прибира по нощите зимата, като се стъмва рано, а и тя няма да губи часове във висене по спирките, защото живеем на много неудобно за придвижване с градски транспорт място. Също така, мога да разчитам през деня с колата, ако се наложи да свърши и някаква друга работа, например да отидат на консултация с бебето в поликлиниката.

Благодаря ви за мненията, лошото е, че са разделени почти поравно!

# 50
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Не ми е много ясно, защо си се зачудила още преди да се срещнеш с тях. Запознайте се, пък тогава се чуди. Може да не ти харесат и двете и да потърсиш друга.
Явно не е станало ясно, но аз съм се срещнала и с двете. Бебето също беше на срещата. Срещах се и с други, просто тези двете са моите фаворитки. Основните разлики между двете са възрастта и шофьорската книжка, която оценявам най-вече като полза за самата жена по отношение придвижването и до и от нас.
Друг плюс е, че има шофьорска книжка и е активен шофьор, т.е. аз няма да я мисля как ще се прибира по нощите зимата, като се стъмва рано, а и тя няма да губи часове във висене по спирките, защото живеем на много неудобно за придвижване с градски транспорт място. Също така, мога да разчитам през деня с колата, ако се наложи да свърши и някаква друга работа, например да отидат на консултация с бебето в поликлиниката.

Благодаря ви за мненията, лошото е, че са разделени почти поравно!
А ти коя чувстваш, че е по-редно да вземеш?
Детето ти показа ли някаква емоция към която и да е от двете жени?
А те към него?

# 51
  • Мнения: 102
При тази ситуация, бих се доверила на интуицията си.Имам чувството, че твоята клони към по-младата жена. Така или иначе ще скачаш в тъмното, направи своя избор, пък времето ще покаже дали е бил правилен.

# 52
  • Germany
  • Мнения: 7 998
Бих избрала по младата. На 40+ не е толкова млада, че да ме притеснява липсата на опит, а определено ще е по активна при обгрижването на детето.  Имала съм и възрастни детегледачки и по млади /около 50/ и разликата е огромна. Много повече се съобразяват с моите изисквания, много по жизнени са, повече се занимават с децата... Шофирането не би ми било критерий, защото предпочитам, ако се наложи спешно да стигнат до лекар и т.н, да вземат такси и жената да стои до детето. Дано направиш правилния избор и да бъдете доволни и ти и детенцето ти! Simple Smile

# 53
  • Мнения: 571
Не ми се е налагало да наемам жена за гледане на детето.Но съм била свидетел на близко семейство,което смени няколко броя детегледачки #Crazy Децата-с 3г разлика-не свикнаха с нито една от тях.Налагало се е да оставям Мони докато взиема детксата кухня-взимах и за нас и за тях-и нямаше проблем.Мисля си,че тя би свикнала ако се наложеше да се гледа с всяка жена,която и обръща внимание,храни я,извежда я и си играе с нея.
За годините-не мога дасложа всеки човек подобщ знаменател.За мен е важно отношението и отговорността към детето ми.Реално възможно е една жена и на 50г да е безхаберна в грижите си,но едно 25г момиче да се старае и да показва огромно чивство за отговорност.
Лично аз може би бих взела по-младото момиче.Повече енергия,ентусиазъм.Ако има и опит чудесно.Жените с годините заповаме да губим търмение,нервираме се от всичко,изпадаме в параноя...ето аз съм великото спокойствие.И да падне и да се удари детето-не изпадам в паника.Но мами на 30 и отгоре направо откачат при най-малкото.Така е по мпе ЛИЧНОнаблюдение с жените като цяло

# 54
  • Мнения: 18 037
ето аз съм великото спокойствие.И да падне и да се удари детето-не изпадам в паника.Но мами на 30 и отгоре направо откачат при най-малкото.Така е по мпе ЛИЧНОнаблюдение с жените като цяло

Спокойна си, щото е паднало пред теб, сложи си ръка на сърцето и си признай, ако падне при гледачката кво ще помислиш  Mr. Green Това няма нищо общо с възрастта, а по- скоро с нагласата,  гарантирам от личен опит  Wink

# 55
  • София
  • Мнения: 12 642
спокойно Бояна, за щастие вероятността аз да кандидатствам за детегледачка при теб клони към нула.  Sunglasses
 Но признай си, че не е приятно да усещаш, че работодателят ти няма капка доверие и контролира всяка твоя стъпка.
Ти как би определила такъв работодател ( с една дума, ако обичаш)?
Разумен.
Няма работни места по света без контрол. контрола започва от спазване на работното време до качество на свършената работа. Работила съм и в компании, в които всеки клик от служебния ми компютър се преглежда от сис. администратор.
При детегледането е нормално да има видеонаблюдение, защото залога е голям- здравето и доброто на детето, а много от психичните отклонения, например, не се виждат с просто око, на цикли са и извън цикъла човека си изглежда повече от нормален. да не говорим, че бебето не може да каже как е минал денят му и няма начин да се разбере дали детегледачката не му е пускала цял ден сериали, дали го е оставяла гладно, непреобуто и тн.


Ти как би квалифицирала човек, който след две срещи с друг му има пълно доверие? И то за най- ценното си същество?


ПП Извинявам се за отклонението от темата. Спирам.

# 56
  • Мнения: 481
аз имам детегледачка от 7 години ( една и съща жена)
Наех я чрез агентура, има си референции, допадна ми още на първата среща и децата ми я обожават.
Не би ми минало през ума да я наблюдавам с камера. това е унизително и както аз не бих приела подобно отношение от работодател, така и не бих подложила детегледачката ми на такъв психически тормоз.
Ако не се чувствам спокойна за детето си има два варианта
1) търся си друга детегледачка
2) стоя си вкъщи и си гледам детето

# 57
  • Мнения: 2 160
Съпругът ти на какво мнение е ?

# 58
  • Мнения: 571
ето аз съм великото спокойствие.И да падне и да се удари детето-не изпадам в паника.Но мами на 30 и отгоре направо откачат при най-малкото.Така е по мпе ЛИЧНОнаблюдение с жените като цяло

Спокойна си, щото е паднало пред теб, сложи си ръка на сърцето и си признай, ако падне при гледачката кво ще помислиш  Mr. Green Това няма нищо общо с възрастта, а по- скоро с нагласата,  гарантирам от личен опит  Wink
Идеята ми не беще за това кой гледа детето-аз или бавачка.
А за това,че в различните възрасти хората се панират по различен начин на дадена ситуация.Аз по един,мама по дрг,свеки по трети,бабами/или тази на мъжа ми/по четвърти Peace

# 59
  • Мнения: 1 249

Рисковете са еднакви при равни други условия.
Няма по-добър вариант. Имам опит и с двата случая.
Има само едно нещо, което не ми допада в цялата картинка и само него ще посоча с цел да съм полезна на питащата. Чисто математически има дисхармония - излиза, че сумата, която ще заплащаш, да речем сумата Х, е приблизително еднаква и за двете жени.
Сама казваш, че за пенсионарката тя е добра и я удовлетворява за да си допълва пенсията и като събере двете да се получи удовлетворителна издръжка за нея.
Е, как при същата сума млада жена ( без пенсията) ще е доволна да работи и да поема и разходите за кола... Има ли нещо неизказано около тази млада жена (около 40-те) или предстои да те сюрпризира и с цената на бензина и т.н. за всеки ден до вас, или с невъзмовността да се впише в друг бизнес (изключвам ако е професионална гледачка).
А да ти води детето не лекар и да ти предава предписанията му си е предизвикателство, ама докато сама не опиташ, няма да ти стане ясно.
Провери и двете и се вслушай в усета си.
Няма единствен верен отговор задачката ти. Дано да имаш късмет ! Лека работа и спокойни отношения !

Общи условия

Активация на акаунт