По-млада или по-възрастна жена за детегледачка

  • 8 688
  • 111
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 169
Мира, и все пак си мисля,че хората кандидатстващи
за тази работа имат представа,че работата не е в офис и с точно
фиксирано раб.време и минутки за почивка.
Отговорността е голяма.
Погледнете в детските градини,учителките на каква възраст са - на 23г. няма.

# 61
  • Sf
  • Мнения: 978
Не ми е много ясно, защо си се зачудила още преди да се срещнеш с тях. Запознайте се, пък тогава се чуди. Може да не ти харесат и двете и да потърсиш друга.
Явно не е станало ясно, но аз съм се срещнала и с двете. Бебето също беше на срещата. Срещах се и с други, просто тези двете са моите фаворитки. Основните разлики между двете са възрастта и шофьорската книжка, която оценявам най-вече като полза за самата жена по отношение придвижването и до и от нас.


Значи едната е на 42-43 г. да кажем, а другата е на 65-67, правилно ли разбирам? При равни други условия, разбира се по-младата.  Peace Висенето по спирките е фактор, особено в софийски условия с вечните зимни задръствания. А и възрастна ми се вижда втората, ако наистина е на толкова. Разболяват се повече на тази възраст, вечни проблеми с кръвното, нестабилни са зимно време на хлъзгав терен. А и все гледат да облекат децата с петдесет ката дрехи, не им се движи... С две думи, след 61-62 г. трябва да е нещо много велико, че да я наема за детегледачка за дете под училищна възраст.

# 62
  • Мнения: 91
По-младата винаги!  Peace

Съжалявам, но и аз вече остарявам и много добре знам, като правя сравнение, колко повече енергия и ентусиазъм, а и повече лоялност имах като млада. Без колебание бих избрала младата. Колкото по-млада, толкова по-добре.  Peace


ПП Леле, сега като прочетох, то 'младата' се оказала по-стара от мен...  Embarassed
Бих си търсила някой под 25 години. Аз на 18 гледах бебе (брат ми) и бях супер отговорна. Какво друго да ти кажа?...

Последна редакция: чт, 15 сеп 2011, 18:34 от Валентина007

# 63
  • Мнения: 2 381

При инцидент детегледачката трябва да се обади на 911. Пристигат за 2 мин (проверено). Абсолютно не разрешавам детето да се вози в кола на тийн или на който и да е било освен на мен и на баща й. Още по- малко в София . (Живея в още по- голям град)
Арогантни хора и млади и стари съм виждала.

# 64
  • Мнения: 106
Бих избрала по-младата Peace Тя също е отглеждала деца ,шофьорската книжка за мен е + . Отделно ,че по-възрастната е по-болнава ,както каза Валентина.Рискът да получи внезапно удар примерно /да не дава Господ Praynig / е по-голям. Останалите причини момичетата са ги написали.
Успех Hug

# 65
  • Канада
  • Мнения: 264
Не мога да приема човек да лъже за възрастта си при обява за работа.
В тази ситуация бих изключила по-възрастната, и бих се срешнала с другата.
А най-вероятно ще потърся и трета...
Не би ми  било приятно някой почти непознат  да вози  с кола бебето ми, честно.Освен инцидентно, по спешност.

# 66
  • Мнения: 106
Не мога да приема човек да лъже за възрастта си при обява за работа.
В тази ситуация бих изключила по-възрастната, и бих се срешнала с другата.
А най-вероятно ще потърся и трета...
Не би ми  било приятно някой почти непознат  да вози  с кола бебето ми, честно.Освен инцидентно, по спешност.
Ама защо не четеш?
Жената се е срещала с други детегледачки ,но се двууми между тези две ,също така се е срещала и с двете.

# 67
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086

При инцидент детегледачката трябва да се обади на 911. Пристигат за 2 мин (проверено). Абсолютно не разрешавам детето да се вози в кола на тийн или на който и да е било освен на мен и на баща й. Още по- малко в София . (Живея в още по- голям град)
Арогантни хора и млади и стари съм виждала.
Не, че нещо ама първо на 911 може да се обадиш, ако живееш в САЩ, а не в България.
Второ-не става въпрос за тийн.

# 68
  • Канада
  • Мнения: 264
Ванилия, благодаря за забележката  Peace

ами тогава няма да се двоумя, а избирам 40 годишната.И няма да и давам да вози детето с колата Naughty

# 69
  • Мнения: 2 381

Не че нещо и аз, но при инцидент се вика линейка. Опитвам се всячески да кажа, че в кола на друг не бих оставила детето си.

Това, че е скрила възрастта си едната не би ме притеснило. Изобщо не бих я нарекла лъжа даже.

# 70
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086

Не че нещо и аз, но при инцидент се вика линейка. Опитвам се всячески да кажа, че в кола на друг не бих оставила детето си.

Това, че е скрила възрастта си едната не би ме притеснило. Изобщо не бих я нарекла лъжа даже.


Мда, вика се линейка, но никога не е излишно да знаеш, че детегледачката ти е мобилна и ако се наложи може да реагира.
А, аз не бих оставила детето си на жена, която лъже за възрастта си. Peace

# 71
  • Мнения: 2 381
Мецо, Мецо, Мецанке Simple Smile Хем би си гледала сама детето, хем знаеш какво ще направиш Simple Smile Ще ти подшушна, че ако ти стигне до главата няма да ти е толкова лесно да вземеш решение. Не го приемай като заяждане. Говоря от опит Simple Smile
И аз винаги съм смятала, че искам млад човек, но нещата така се развиха, че сме с баби. Бих искала на тяхната въраст да съм толкова усмихната и уравновесена като тях Simple Smile))
Как бих искала също никой да не ме заклеймява като "стара" един ден, ако физически съм здрава.

# 72
  • София
  • Мнения: 6 810
Не изчетох цялата тема, но аз бих наема по-младата.  Peace

# 73
  • Мнения: 18 057
... нестабилни са зимно време на хлъзгав терен.

Сори ама все едно за автомобил говорите  Mr. Green

# 74
  • София
  • Мнения: 6 810
Освен това, да не подценяваме лъжата за възрастта. Още не си я наела и лъже, представи си после какво ще става. Мразя хора, които лъжат.

Общи условия

Активация на акаунт