По-млада или по-възрастна жена за детегледачка

  • 8 669
  • 111
  •   1
Отговори
# 75
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Мецо, Мецо, Мецанке Simple Smile Хем би си гледала сама детето, хем знаеш какво ще направиш Simple Smile Ще ти подшушна, че ако ти стигне до главата няма да ти е толкова лесно да вземеш решение. Не го приемай като заяждане. Говоря от опит Simple Smile
И аз винаги съм смятала, че искам млад човек, но нещата така се развиха, че сме с баби. Бих искала на тяхната въраст да съм толкова усмихната и уравновесена като тях Simple Smile))
Как бих искала също никой да не ме заклеймява като "стара" един ден, ако физически съм здрава.
Ама аз сама си гледам децата. Оставих ги за първи път това лято за пет дни на мама, която още няма 50 Flutter
Просто казах, че  не бих наела възрастен човек, който е излъгал за възрастта си да ми гледа детето. Точка!

# 76
  • Мнения: 2 160
Таткото на какво мнение е ?

# 77
  • Враца
  • Мнения: 2 721
По-възрастната на 100 %.  Peace

# 78
  • Мнения: X
Моя опит е , че се срешнах с две жени-млада и възрастна. Младата нямаше много опит, но беше много приятна, културна и разбрана. Възрастната ми обясни как има 2 деца, 3 внума и пр. и как с бой всичко се оправя и дори използвала една мухобойка за целтааа Laughing #Crazy та така, никак не ми бе трудно да реша. Младата освен това беше много отговорна, имаше наистина желание да работи с деца, имаше книжка и кола, и въобще е тип състрадателен и добър човек. Много ми помогна, когато ми беше трудно - на нова стресова работа и с малко дете, което постоянно боледуваше първите месеци в яслата-точно за гледане , докато е болна я бях "наела". Друг е въпросът, че сега си се чудя на акъла защо не съм си взимала аз болнични и майната й на работата, ама тва е положението било към оня момент. Пък и не е имало сериозни болести, слава Богу.

# 79
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
По-възрастната на 100 %.  Peace
Само от любопитство, ама защо?

# 80
  • София
  • Мнения: 337

Организирах му последваща среща и с двете. Вече едната я видя, утре ще се срещне и с другата.
Като цяло той залага много на наличието на шофьорска книжка. Той редовно караше с колата предишната ни детегледачка (освободихме я като излязох по майчинство) вечер, като се прибере от работа и май му идваше в повече. Правеше го, защото, както казах по-горе до нас не стига удобен градски транспорт и трябва да се повърви и пеша, а зимата в тъмното е малко страховито.
Мога да допълня, че възрастта на по-старата жена в конкретния случай е 68г. но пък изглежда много сърцата и с голямо желание.

# 81
  • Мнения: 12 683
Ако трябваше да избира между 20 и 60, ясно Laughing

# 82
  • София
  • Мнения: 12 643
Ако трябваше да избира между 20 и 60, ясно Laughing

Не си разбрала, жената търси бавачка за детето, а не за таткото.

Em_ma 68 години е твърде много за целодневна детегледачка и то на бебе. Дано да е много сърцата. Успех!  bouquet

# 83
  • Мнения: 12 683
Бояна, мислех, че имаш чувство за хумор.
Покрай мен са все пенсионерки.  Идеално се справят с децата. А на 40 детегледачка?  А осигуровките?

# 84
  • София
  • Мнения: 12 643
Бояна, мислех, че имаш чувство за хумор.
И аз така мислех, но последната ми шега явно удари на камък. Embarassed

И по другото- нямам нищо против пенсионерките, но 68 е твърде много. И около мен са пенсионерки, но към 70 се отказват или поемат деца само за вечерни излизания на родителите. малко бебе, а после и прохождащо дете си е тежка работа, и физически, и психически. А и щом жената лъже за възрастта си явно усеща, че работата и възрастта и не си подхождат.

# 85
  • Мнения: 12 683

А и щом жената лъже за възрастта си явно усеща, че работата и възрастта и не си подхождат.

А как дамата е разбрала точната възраст? Та дори й е харесала.

# 86
  • Мнения: 2 160

Организирах му последваща среща и с двете. Вече едната я видя, утре ще се срещне и с другата.
Като цяло той залага много на наличието на шофьорска книжка. Той редовно караше с колата предишната ни детегледачка (освободихме я като излязох по майчинство) вечер, като се прибере от работа и май му идваше в повече. Правеше го, защото, както казах по-горе до нас не стига удобен градски транспорт и трябва да се повърви и пеша, а зимата в тъмното е малко страховито.
Мога да допълня, че възрастта на по-старата жена в конкретния случай е 68г. но пък изглежда много сърцата и с голямо желание.

Мисля,че трябва да се довериш на таткото.
Изненадващо,но в повечето случай взимат по-адекватни решения от нас,
касаещи децата.
Лично за мен 68г. е много за бейби систер,
но както писах, позната е 67г.и е супер дама и се справя перфектно.
Отново опираме до индивидуалността.
Някой повдигна въпроса и за заплащането .
Ако наемете по-младата,трябва ли да се плащат осигуровки?

# 87
  • София
  • Мнения: 337
А как дамата е разбрала точната възраст? Та дори й е харесала.

Жената е с рядко срещано име и като попитах чичко Гугъл директно попаднах на автобиографията и, публикувана в сайт за работа през 2008г. останалите неща съвпадаха, така че няма съмнение, че е същата. Отделно, че се порових в нета след срещата ни, когато жената ми се видя състарена за възрастта си.

За заплащанато - аз самата имам притеснения, че по-младата може да реши да работи нещо друго, заради парите, иначе твърди, че не иска осигуравки, защото се осигурявала чрез фирмата си. По-възрастната пък иска по-малко пари, отколкото ние сме предвидили и не иска да и се плаща нищо допълнително при инцидентни преспивания у нас например Shocked. Тъй като ние сме си определили колко пари можем да плащаме за целта, а и двете жени са ок с предложеното, мисля че няма смисъл да избирам едната само за това, че иска по-малко пари.

# 88
  • Мнения: 481
според мен, старата има по-лоши шансове да си намери работа, и именно за това би била по-лоялна ако избереш нея.

# 89
  • Мнения: 2 160
Опцията "с преспиване" не е за пренебрегване.

Общи условия

Активация на акаунт