По-млада или по-възрастна жена за детегледачка

  • 8 665
  • 111
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 23 125
shams u amar, я по-кротко, ако обичаш!
Теб пък кой те отразява, дори не бях видяла поста ти  ooooh!
Щом обичаш да даваш непоискани съвети като някоя дърта свекърва, твоя воля.

# 31
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Та, бих избрала по-млада жена, която задължително има книжка. И, ако е майка, определено бих била по-доволна. (Под по-млада имам предвид жена между 25-40 годишна).

В моя случай под по-млада имам предвид 40 плюс години, но пък има собствени вече порастнали деца.
Еми значи избери нея.
Така като гледам, явно доста хора не са забелязали този пост и си мислят наистина за млад човек.
Щом има пораснали деца, книжка и като цяло по-добро представяне, мисля че е по-добре да избереш нея Wink

# 32
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
да  newsm78 аз бях разбрала, че младата е на 23г   newsm78 Peace

над 40г с две нейни деца е ок  Peace

ако има контакт и с децата на гледачката - може да добие още впечатления и за майка им  Peace

# 33
  • Мнения: 427
shams u amar, я по-кротко, ако обичаш!
Теб пък кой те отразява, дори не бях видяла поста ти  ooooh!
Щом обичаш да даваш непоискани съвети като някоя дърта свекърва, твоя воля.
   Я по - кротко , казвай само у вас . Не съм ти подчинена , за да ми нареждаш.
    Поста ти беше след моя .
    Ако ти си казваш мненията като дърта свекърва  , добре .
    Все още съм далеч от момента да стана свекърва  Mr. Green
    

# 34
  • Мнения: 7 947
Децата обикновено възприемат по-младите като приятели, по-възрастните - с малко по-различен респект.
Зависи от това какво иска майката.

# 35
  • Мнения: 1 788
Единственото, което малко би ме притеснило в по-възрастната, ще е това, че ме е излъгала.
От друга страна ще мисля, че ме е излъгала, защото предишните й "кандидат-работодатели" са имали нещо против възрастта й.
На младата жена не бих поверила детето си да го вози в кола. Макар че инциденти стават, дори и ако сами се возим и шофираме на някъде.
Възрастната може пак да реагира навреме, поъчвайки такси при необходимост. По същата логика, обаче, с такси също може да се случи инцидент. Но сякаш ще съм по-спокойна. Все пак - подобни ситуации за бързо реагиране не са ежедневни и няма да има нужда от придвижване с кола непрекъснато.
Възрастната жена ще има и повече опит, подход, предполагам ще знае повече неща.
Може би бих избрала нея.

# 36
  • Мнения: 12 683
Излъгала е, за да я допуснат до интервю. Вие се дразните, като ви питат за децата и не ви наемат затова. Но с детегледачките е същото.

# 37
  • Мнения: 427
Излъгала е, за да я допуснат до интервю. Вие се дразните, като ви питат за децата и не ви наемат затова. Но с детегледачките е същото.
   То това вече стана основно правило за всички работодатели. Изискванията на повечето са да си под 35 години , да нямаш ангажименти към деца и семейство  Peace

# 38
  • Мнения: 8 656
Бих взела по-младата!

п.п Имам наблюдения в-у няколко детегледачки, по-младите се справят по-добре, повече контактуват с децата, а по възрастните ги приемат като работа-товар(сякаш емоционално са изхабени)!

# 39
  • София
  • Мнения: 12 642
Излъгала е, за да я допуснат до интервю. Вие се дразните, като ви питат за децата и не ви наемат затова. Но с детегледачките е същото.
Аз не бих излъгала, че нямам деца, нито бих наела човек, който ще излъже. Смятам, че ако държиш човека, който наемаш да има точно определени качества, включително и възраст е нормално кандидатите, които не отговарят на тези изисквания да потърсят работа другаде, вместо да лъжат.
 Предполага се, че човек, който лъже още на интервюто утре ще излъже, за не си загуби работата. когато става въпрос за детегледачка на бебе, което не говори доверието е много важно. Аз бих инсталирала и камера със знанието на гледачката. повечето нехайни такива отказват да работят в къща с камера.

# 40
  • София
  • Мнения: 23 125
Бояна, напълно съгласна съм с теб.
Дори и невинна, на пръв поглед, лъжа не бих приела. Лъжата си е лъжа, и човек, способен да лъже, няма място при детето ми и в дома ми.

# 41
  • Мнения: 481
Аз бих инсталирала и камера със знанието на гледачката. повечето нехайни такива отказват да работят в къща с камера.
аз също бих отказала да работя на място, където ме наблюдават с камера през цялото време. Подобна липса на доверие е подтискаща и говори колко нервротична е майката/ работодателят.

# 42
  • Мнения: 18 037
Бих взела по-младата!

п.п Имам наблюдения в-у няколко детегледачки, по-младите се справят по-добре, повече контактуват с децата, а по възрастните ги приемат като работа-товар(сякаш емоционално са изхабени)!

Ето тук бих поспорила, но това отново доказва, че не трябва да правим общи заключения, а да съдим според конкректния човек. Толкова песнички  и игри, колкото научи моята дъщеря от "възрастната" гледачка не знам дали щеше научи при друга. А колко ми е помагала и с домашните на голямата, без никой да я кара, ако беше някоя друга жена /млада или стара/, щеше да си каже- това не ми е работа.

Когато се срещахме първоначално с тях, трите жени, които дойдоха ми направиха съвсем различни впечатления, те се оказаха решаващи:
- първата- похвали се колко може и знае, колко деца е гледала, уточнихме сумата и толкова -
- втората- изцяло за пари говореше
- третата /нашата/- разказа за себе си, каза си, че никога не е гледала толкова малко дете, но е гледала нейните собствени и е сигурна, че ще се справи. Единствено тя пожела да види "обекта", дори и носеше банан и вафла за каката. Е нямаше как да избера първите 2. Интуицията ми се оказа много вярна, възрастта не ме притеснила нито за миг, а впоследствие жената се доказа многократно Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 12 642
Аз бих инсталирала и камера със знанието на гледачката. повечето нехайни такива отказват да работят в къща с камера.
аз също бих отказала да работя на място, където ме наблюдават с камера през цялото време. Подобна липса на доверие е подтискаща и говори колко нервротична е майката/ работодателят.

Ето ,точно затова говоря. аз не бих наела човек, който би си позволил да ми поставя диагнози и да ме квалифицира. не това е работата на една детегледачка.

# 44
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Аз бих инсталирала и камера със знанието на гледачката. повечето нехайни такива отказват да работят в къща с камера.
аз също бих отказала да работя на място, където ме наблюдават с камера през цялото време. Подобна липса на доверие е подтискаща и говори колко нервротична е майката/ работодателят.

Ето ,точно затова говоря. аз не бих наела човек, който би си позволил да ми поставя диагнози и да ме квалифицира. не това е работата на една детегледачка.
Абсолютно!
Ако работиш в офис, но не знаеш, че има камери всичко ще е точно.
Но, ако гледаш нечие малко дете и си наясно, че има камери в къщата, то майката на това дете веднага бива квалифицирана като невротична Tired

Общи условия

Активация на акаунт