По-млада или по-възрастна жена за детегледачка

  • 8 669
  • 111
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 22 508
При споменаване конкретно на възрастта, определено вече твърдо бих заложила на по-младата жена.
Свекърва ми е по-млада от въпросната жена и въпреки всичко виждам как и е трудно да се занимава с детето, дори и когато беше бебе.
Също така трудно разбират защо искаш дадени неща точно по определен начин, а не както те си знаят и трябва време, за да ги убедиш.
И т.н. други неща от сорта, които определено са трудност.
Не бих поверила бебе на толкова възрастна жена.

# 91
  • Мнения: 1 615
На 68 да гледа бебе и да спазва нечии изисквания? Абсурд!
Нямам опит с бавачки, но с учителки на тази възраст - бол. Хем това им е професия - е, не няма такъв ужас, честно!
Дори с риск да не е особено дългосрочно сътрудничеството ви, по-добре вземете "младата".

# 92
  • Мнения: 10 547
Млада, млада, млада! Никога не бих поверила децата си за целодневна грижа на човек по-възрастен от 55 г. с изключение на свекърва ми. Даже майка ми на няма и 60 е вече неспособна за такава дейност. И вчера беше пред очите ми една такава баба-гледачка изгуби довереницата си. Реално дете й се скри /мисля, направи го нарочно Simple Smile/, докато онази надълго и на широко разказваше колко добре разбира детската душевност за разлика от нас, майките, как е хубаво детето да се гледа от такива като нея, защото онези, които предпочитали детски градини, оставяли без хляб пенсионерките /т.е. не ги наемали да им гледат децата/.

# 93
  • Мнения: 307
Без да се колебая много, бих наела младата жена. Наблюденията ми върху по-младите детегледачки са, че момичетата са по - търпеливи, по-жизнени, по-грижовни дори и най-големия плюс, според мен, че са по-склонни да се вслушват и изпълняват предпочитанията на майката за отглеждане на детето. Като добавим в конкретния случай, че жената е активен шофьор, бих направила този избор.

# 94
  • Мнения: 571
В градините нямало на по 23г учителки.Е ок де,ами тези,които са завършили начална педагогика/или както му е там правилният термин/какво?Стоят си в къщи и чакат да станат на 50г ли newsm78 Че да са по-отговорни и компетентни.
А и по-възрастната вече си е изградила начин на работа.Т.е възпитава детето по своите си проумици.Не се интересува какво очаква и иска майката.За пример,който не е мн удачен понеже не са бавачки а баби.Всекито/по-възрастна с 15ина г от майка ми/-да,добре,да,ясно.И си прави каквото си иска.Майка ми винаги ме пита дали одобреявам,може ли,не може ли,така ли иаз мисля по въпроса.И не защото едната е чуцда за мен жена,а другата ми е най-близка го казвам.А защото действително разлика има.И бих я избрала ако е в полза на по-младата жена

# 95
  • Мнения: 22 508
В градините няма по-млади учители, защото просто никой не ги наема.
Възрастните си стоят там до пенсия и не можеш да ги мръднеш.
Същото е положението и в училищата.
А не защото младите нямат желание за подобен вид работа.

А тази възрастна жена до сега работила ли е като детегледачка? Някакъв опит има ли?
И все пак, за мен е прекалено възрастна, за да се наема и оставя по цял ден с малко бебе.

# 96
  • Мнения: 2 381
Едно е да разчиташ на роднини, които смятат, че след като си им близък могат да си позволят да дават съвет, съвсем друго да наемеш човек, на когото плащаш. Във вторият случай можеш ясно да сложиш правилата и от другата страна се очаква да ги спази.
Нашата жена е на 66 и спазва правилата.
Ако на 68 годишната са й отказвали преди няколко пъти заради възрастта съвсем нормално е да излъже. И аз бих постъпила така ако искам да почна работа и това се ядява пречка.

# 97
  • София
  • Мнения: 12 643
В градините няма по-млади учители, защото просто никой не ги наема.
Възрастните си стоят там до пенсия и не можеш да ги мръднеш.
Същото е положението и в училищата.
А не защото младите нямат желание за подобен вид работа.
Бъркаш. До 5 години ще се пенсионират почти 50% от началните учители и няма кой да ги замести, защото завършващите педагогика не искат да работят по специалността си. Колко млади хора биха работили за 300- 400 лв в детска градина?

# 98
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Едно е да разчиташ на роднини, които смятат, че след като си им близък могат да си позволят да дават съвет, съвсем друго да наемеш човек, на когото плащаш. Във вторият случай можеш ясно да сложиш правилата и от другата страна се очаква да ги спази.
Нашата жена е на 66 и спазва правилата.
Ако на 68 годишната са й отказвали преди няколко пъти заради възрастта съвсем нормално е да излъже. И аз бих постъпила така ако искам да почна работа и това се ядява пречка.
Добре де, ти хубаво ще излъжеш. И като те разкрият, дали ще се чувстваш добре? Мислиш ли, че с лъжа ще спечелиш доверието на един родител?

# 99
  • Мнения: 2 381
Излъгах, после си признах и работих за тях дълго. Все още поддържаме прекрасни отношения. Не са забравили за нито 1 мой рожден ден. (дете съм гледала. Когато станах майка се съветвах с бившата си работодателката си как да наема човек).
Работодателят ти трябва да е тиква с кашон на главата, за да не разбре, защо си излъгал.

# 100
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Излъгах, после си признах и работих за тях дълго. Все още поддържаме прекрасни отношения. Не са забравили за нито 1 мой рожден ден. (дете съм гледала. Когато станах майка се съветвах с бившата си работодателката си как да наема човек).
Работодателят ти трябва да е тиква с кашон на главата, за да не разбре, защо си излъгал.
Не става въпрос за това, дали ще разбере защо си излъгал, или не.
Става въпрос за друго.
Днес ще ме излъже за възрастта си. Утре, ако детето ми има синина, ще каже, че детето само се е ударило, аз как да й повярвам на това? Особено, когато е толкова възрастен човек...
Всеки човек със собствените си интереси, а когато става въпрос за собственото ми дете, не бих толерирала лъжа, дори и за възрастта.

# 101
  • Мнения: 22 508
Бояна, в малките градове ще се радват да работят за такива пари.

# 102
  • Мнения: 2 160
Бояна, в малките градове ще се радват да работят за такива пари.
Да,ама там и не търсят детегледачки за 800лв !
И аз бих избрала да се ангажирам с едно дете,
дори за 400лв,вместо за същите пари с 30 деца.

# 103
  • София
  • Мнения: 1 120
Не съм чела цялата тема, но не може ли и двете жени да се наемат. В последствие може да освободиш едната от тях, а може да останат и двете.

# 104
  • Мнения: 4 916
Грешите, ако мислите, че няма млади кадри, които да искат да работят в детските градини. Само че директорките  си имат начини едно работно място да не бъде заето от някаква неизвестна млада жена, която кандидатства на общо основание.

Общи условия

Активация на акаунт