Помощ в търсенето на работа-14

  • 38 618
  • 758
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 2 412
Здравейте момичета. Нахлувам в темата с един въпрос - как мога да открия сигурни фирми, които посредничат за работа в чужбина? Има много обяви в нета, но дали са сигурни newsm78. Примерно от тази фирма ми отговориха http://www.work-for-europe.eu/news.php, но някак ми изглежда съмнително, че искат медицинско само от един център и превод на докуметни също само от една фирма. Моля, ако някой има опит да сподели Praynig. Не открих друга темичка и реших да пиша тук.

# 751
  • Мнения: 8 804
Ще помоля за мнения по един въпрос, който обсъждаме разгорещено от дни насам у нас. Синът ми е МИО с английски, но иска да се прехвърли МИО с немски. Една негова колежка се прехвърлила от френски при тях в английски и иска и той да се мести, но в немски. Защо е цялата врява, да обясня: той завърши английска гимназия, взе и сертификат на Кембридж, но диплома за немски, който изучава 12 години, няма. В специалността МИО езикът/ бизнес немски в случая/ се учи от І до ІV курс вкл. и се полага и държавен изпит, тоест може да го ползва като диплома, а той вижда, че на много места за изучаван език, освен като първа специалност, признават и изучаван като втора такава или положен държавен изпит и ще може да ползва немския за работа, която изисква диплома по езика. От друга страна в бизнеса английския е водещ и баща му мрънка, че се отказва от нещо, към което всички се стремят. Аз съм неутрална. Какво мислите? Rolling Eyes

# 752
  • Мнения: 960
Ще помоля за мнения по един въпрос, който обсъждаме разгорещено от дни насам у нас. Синът ми е МИО с английски, но иска да се прехвърли МИО с немски. Една негова колежка се прехвърлила от френски при тях в английски и иска и той да се мести, но в немски. Защо е цялата врява, да обясня: той завърши английска гимназия, взе и сертификат на Кембридж, но диплома за немски, който изучава 12 години, няма. В специалността МИО езикът/ бизнес немски в случая/ се учи от І до ІV курс вкл. и се полага и държавен изпит, тоест може да го ползва като диплома, а той вижда, че на много места за изучаван език, освен като първа специалност, признават и изучаван като втора такава или положен държавен изпит и ще може да ползва немския за работа, която изисква диплома по езика. От друга страна в бизнеса английския е водещ и баща му мрънка, че се отказва от нещо, към което всички се стремят. Аз съм неутрална. Какво мислите? Rolling Eyes

аз пък съм пристрастна Laughing, но ако е само за тапията - няма смисъл, кои са тези работодатели, които да държат на тапията, не на владеенето. ако си знае езика винаги може да се яви на изпит и да си вземе документа

# 753
  • Мнения: 960
Здравейте момичета. Нахлувам в темата с един въпрос - как мога да открия сигурни фирми, които посредничат за работа в чужбина? Има много обяви в нета, но дали са сигурни newsm78. Примерно от тази фирма ми отговориха http://www.work-for-europe.eu/news.php, но някак ми изглежда съмнително, че искат медицинско само от един център и превод на докуметни също само от една фирма. Моля, ако някой има опит да сподели Praynig. Не открих друга темичка и реших да пиша тук.

на сайта на агенцията по заетостта има списък с всички лицензирани посредници за България и чужбина

# 754
  • Мнения: 2 412
petita  bouquet, но въпроса ми е по-скоро колко от тях наистина помагат? Има ли някой с опит с тези фирми, т.е да е заминал чрез посредничество с тях?

# 755
  • Мнения: 7 987
dafinov list, зависи каква работа търсиш в чужбина.
unadaptable, аз бих го оставила да учи, това което иска.

# 756
  • Мнения: 1 446
Пак казвам дори и сега да се чувстваш, че е огряло на твоята уличца не знаеш какво ще е да не казвам утре, но след 2 години. smile3549

Не бива да мислим негативно...Който е добър, ще си намери работа и в криза, и без връзки.

dafinov list, лигитимни са тези, които НЕ Ви искат пари. Никакви, за нищо. И Ви оставят да си подготвите документите сами. Работила съм в такава фирма, някакъв ад беше,затова и напуснах по едно време.

unadaptable, ако е само за документа, няма смисъл. Нека да са му на високо ниво езиците, пък другото се подрежда.

# 757
  • Мнения: 108


Алекс, наистина мисля че ако ти трябва работа правиш всичко което се изисква без да мрънкаш. Започваш от някъде, учиш, продължаваш и се изкачваш нагоре. Иначе оставаш зад борда, сори че звучи гадно.... добре дошла в реалния живот и успех  Peace
Пак твърдя, връзките са полезно нещо, а моята неквалифицирана позната ако не я мързеше и се беше напънала можеше да си намери да гледа деца или да чисти домове за в пъти по-добро заплащане. И сервитьорка вечер, защо не? Според мен профвсията "лелка" е за студентки и за дами в предпенсионна възраст....


Фри, къде ме видя да мрънкам  newsm78 Влезнах в темата , за да попитам за едни документи, а ти ме изкара едва ли не, че с връзки съм отишла на тази работа, че хората които работят като " лелки" са мързеливи и не стават за нищо друго. Може пък да ме удовлетворява за момента тази работа( не че е сигурно , че ще ме назначат точно мен, принципно говоря). Това , че съм с икономическо образование не означава че на всяка цена искам да работя в офис или да се " изкачвам по стълбичката" на успеха. И защо си мислиш, че да гледаш деца или да чистиш домове е по-хубава работа, ти работила ли си я?  В никакъв случай не се заяждам, тук всеки споделя своите виждания. Много от момичетата дават съвети - учи , преквалифицирай се, премести се в по-голям град с повече възможност за работа и т.н., и т.н. Но когато е намесен и фактора "дете" нещата стоят по съвсем различен начин, тогава самите приоритети ти се променят.  Peace

# 758
  • Велико Търново
  • Мнения: 283
Нова тема заповядайте  Hug

Общи условия

Активация на акаунт