Бременност след секцио и риск от руптура на матката

  • 31 821
  • 121
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 509
Jiema,

на мен и първото ми секцио е там, при Димитров, сигурна съм че е ок шева, но изтънява, и това ги кара да се притесняват да не би да трябва да режат по рано, иначе съм спокойна, знам че съм в добри ръце и ще се погрижат за мен и беб  Peace

# 61
  • Мнения: 646
Здравйте и от мен  Hug.......
............с мен се случи същото като при joli24 ,затова за мен/нас  е много важно това което споделяте(от опит или близки приятелки).Момичета.....направо се прозълзих,след като прочетох ,че може маааалко по-раничко да почваме с опитите,стига всичко да е наред с матки,психики и т.н..........Ако Господ е решил да имам друго дете,смятам да е отново със секцио,защото  и аз не мисля да чакам 2г. ooooh!...толкова ми се вижда далече че.....Първата ми дъщеря я родих нормално(сравнитлено леко раждане) ,нооо....следващото раждане беше спешно секцио в 32г.с.(отлепване на плацентата)и  завърши фатално за моето ангелче  Cry а и после като говорих с доктора,каза че е имало голям  риск и за мене,преливаха ми кръв и т.н.,но да не се отклонявам.
Благодаря за споделения опит и желая от сърце,здрави дечица с най-прекрасните мами  Hug

П.С. само да кажа,за тези които се двоумат дали секцио или нормално,ако всичко е наред ,съм  100000...%- за нормалното раждане Peace Успех!

Последна редакция: сб, 15 окт 2011, 23:08 от Veseto_

# 62
  • София
  • Мнения: 364
Весето,
чета, чета и почвам да плача като виждам какви трагедии са ви сполетяли.... та стигам до извода, че най- важно е да съхраним децата си живи, и няма значение как ще дойдат на този свят. Кураж мила!

# 63
  • Мнения: 410
Момичета аз не съм имала нормално раждане никога и не знам какво е, но... аз също като veseto съм за нормалното раждане. Бях чувала от познати "секциото не боляло"...това са пълни глупости. Толкова ме болеше като излизах от упойка, също когато дойде и момента на раздвижването....а няма да говоря за последствията които носи секциото, как е шева, зарастнал ли е, всичко наред ли е все пак си е операция и как сега трябва да чакам за друго детенце. Повечето от вас зная за какво говоря. При мен нещата толкова глупаво станаха....в момента в който лягам на опреционната маса, ми слагат маската и ме упояват, аз заспивам и започват да ми слагат катетър и представете си виждат че аз имам разкритие......обаче вече нищо не могат да направят и така стана секциото. А съм абсолютно сигурна, че вече са знаели че няма шанс за детенцето ми и можеше поне в това да ме "улеснят" като ми дадат шанс за нов живот много по-рано, а не сега това убийствено чакане. Дните минават все едно са години... Cry
Пожелавам на всички който са загубили дечицата си скоро да успеят отново да се похвалят в някоя по-весела тема, а на тези които скоро очакват да станат мами мога да пожелая леко и безпроблемно раждане с най-здравите бебоци на финала  Hug

# 64
  • Мнения: 646
krasidika ,много се зарадвах на лентичката ти,затова сега не бъди тъжна,радвай се на бременността си,семейството,живота и всичко около теб  Hug ,много положителни емоции и почивка разбира се  Hug

joli24 ,незнам мила дали имаш проблеми след секциото сега  newsm78 ,защото аз се осмелих да отида  месец и половина,след трагедията и се оказа,че матката е малко по-големичка(било нормално ми вика докторката),но гледаше много странно ехографа(кви за капии,как се издават само),после каза че единия ми яйчник е застанал зад матката,а самата тя била много нагоре ooooh! ooooh! ooooh!,пълен мармалад ми е в корема Sick  .......Дано се наместят нещата Thinking . Дано са ме зашли както трябва  Praynig
Прегръдки  Hug

# 65
  • Мнения: 509
Весето,

толкова много неща искам да ти кажа, като чета какво ти се е случило. Сега пък чета, че матката и яйчника не са както трябва...дано скоро се възстановиш и почнете са правите опити за бебче  Praynig Hug Heart Eyes

# 66
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте милички, май не съм се включвала след раждането. След като родих попитах доктора какво е състоянието на матката и каза, че всичко е било ок и след 2 години може да действаме отново /друг е въпроса, че едва ли ще се престраша/ нямало е изтъняване, сраствания и т.н. Предполагам, че си е до организъм и от това как са оперирали предния път. Относно нормално раждане след секцио - никога не бих рискувала - още повече, че ако не са минали поне 2 - 3 години. При първото раждане се мъчих доста часове - позната ми е болката - и за мен секциото бе песен в сравнение с опитите за нормално раждане. Да - наистина се чувствам прецакана с тази операция - прецакана, защото вече ще ме е страх да раждам /сега направих тежка тахикардия и то от притеснение на операционната маса - много се изплаших/ И така милички - всичко си е до организъм, бях чела, една мама направила тиха руптура 7 години след първото секцио - така че годините не са гаранция. Сега смятам да ходя на физиотерапия - казват, че предпазвала от сраствания и темподобни.
Искам да пожелая успех на всички бременни в момента и на милите момичета, които както аз правих - броят месеците, след които ще започнат да правят опити. Нека Бог е с вас и да се сдобиете с прекрасни рожби   Praynig
Силвърче - мило, за теб съм сигурна, че всичко ще е наред. В добри ръце си  Hug

# 67
  • София
  • Мнения: 1 549
Светле, честита малка принцеса! Нека ти носи много, много радост! Радвам се, че всичко е завършило благополучно  Hug

Veseto, пожелавам ти да се възстановиш бързо и да няма пречки за ново забременяване. И при мен установиха впоследствие, че след първото секцио са ми разместили матката и пикочния мехур - толкова се шашнах като разбрах. Изобщо не можех да си представя как нещо може да ти е разместено. Явно не пречи толкова на нормалните функции, а при втората ми рискова бременност следящия ме доктор ми обясни, че дори в някаква степен това ми помогна, защото изтънелия ми цикатрикс се крепеше точно на пикочния мехур, колкото и абсурдно да звучи. Стискам ти палци и при теб да има положителна развръзка.

Jiema,

на мен и първото ми секцио е там, при Димитров, сигурна съм че е ок шева, но изтънява, и това ги кара да се притесняват да не би да трябва да режат по рано, иначе съм спокойна, знам че съм в добри ръце и ще се погрижат за мен и беб  Peace
Димитров ми направи второто секцио. Много, много съм благодарна.

# 68
  • Мнения: 509
Ianajar,

както обещах, се включвам след ФМ при Врагалева, измери цикатрикса с вагинален трансдюсер и беше 0,38 см и изтънява от тежестта на главата на бебока, но с честичко следене нещата може и да не са много зле и да стигнем до успешен финал Praynig Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 646
silvergreen ,кажи ми всичко, Simple Smile искам да знам ,дори и да не е в моя/наша полза  Hug  .Стискам палци да "ударжиш фронта" до края  Praynig

svetl@ ,честито и от мен за бонбончето  Heart Eyes  Hug .Добре ,че си ти да ме светнеш за физиотерапията,вчера и аз си взех направление -тия дни мисля да почвам

Jiema Благодаря от сърце  Hug

joli24  Hug

# 70
  • Мнения: 509
Veseto_,
то при мен проблем имаше от 13 до 25 седмица, когато плацентата се беше разположила в/у цикатрикса, а това е опасно, защото може да инвазира през него и да се приключи и с мен и с беб, ако не се установи навреме. Това разположение на плацентата ми обясниха тогава, че е просто мал шанс, няма общо с периода между двете бременности.
Бях под наблюдение, на всеки 3 седмици ФМ с вагинален ехограф при д-р Врагалева от Фемина, следене на кръвотока, моя и на бебето. В 25 седмица обаче с нарастването на матката плацентата се измести над цикатрикса, но пък той започна прогресивно да изтънява от тежеста на бебчо. На 20.09 е измерен 1 см, а днес -0,38 см, когато беб вече е 1900кг. Днес док ми обясни, че все едно гледаш плик, но полупрозрачен, и наистина виждаше се главичката на бебчо, но се надявам с чести прегледи да устискаме до дата на планирано секцио.
Изтъняване винаги имало, но в каква степен ще бъде зависело от тежестта на бебчо и от това как е правено предишното секцио, както и от организма, матката ...един куп условности, но аз вярвам че всички ще успеем, рано или късно Praynig Hug Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 410
silvergreen искрено се моля всичко да е наред и с теб и с бебо...само бъди спокойна и вярвай че всичко ще се наред и ще си имаш най-здравото и сладко бебенце на света Hug Praynig Hug

svetl@, veseto  какви са тези физиотерапии, аз не съм чувала за тях и никой и не ми е казвал. За първи път чувам че има такава въможност. Какво точно се прави и има ли ефект? Дали и аз да не почна такова нещо че по-бързо да идва време да почнем нови опити.

# 72
  • Мнения: 646
joli24 ,аз разбрах от Светлето(виж по-нагоре)и аз не бях чувала за това,в4ера отивам при личната и я питам ,а тя ми се хили  #Crazy #Cussing out е не е честно.Казах и право в очите(и без това ме прецака с болничния) "Кво ми се хилиш"...Защо не сте ми казали? и я направих луда  Mr. Green.............ами да ти кажа писна ми , взех си направление и сега издирвам добра рехабилитаторка,която работи със ЗК. Доколко помага незнам,но няма и да ни навреди !Аз лично за себе си знам следното-Ако ми кажат и лай.... ще изям,само и само да предпазя себе си и бебето от тук нататък..... Praynig
 Hug Hug Hug

# 73
  • Мнения: 410
И аз съм на същото мнение... определено и аз бих се подложила на всичко само и само да знам че всичко ще е наред от тук нататък  Simple Smile Определено аз не бих питала личния, защото именно този човечец ми препоръча "най-добрия" акушер гинеколог в града, чиито личен лекар пък е той и нали се сещаш  Rolling Eyes но наистина ще се опитам да разбера за тази физиотерапия че ми стана интересно. Само чакам да стане май-юни ииииии..... каквото стане  Simple Smile  Praynig

# 74
  • София
  • Мнения: 364
joli24 - имай вяра мила!
silvergreen - ще ходиш ли пак на ФМ? Ако се сетиш ще питаш ли колко е дебела по принцип стената на матката(не шева)? не ми се вярва да е повече от няколко мм......

Общи условия

Активация на акаунт