Бременност след секцио и риск от руптура на матката

  • 31 864
  • 121
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 509
Krasidika,

след месец пак ще бъда, но вече там където ще раждам, дано успеят да ми отговорят на този простичък в-с, защото е много подходящ за случая  Peace

# 76
  • Мнения: 347
Момичета, аз малко се притесних като ви чета Embarassed На мен секциото ми беше преди 7 години, сега докторът ми не ми е казвал да има проблем, но дали може да не е забелязал нещо? Аз никога не съм виждала шева на ултразвука newsm78 Според вас дали има изобщо смисъл да повдигам въпроса за нормално раждане при положение, че имам и миома?

# 77
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 199
Според мен е редно да говориш с наблюдаващия те лекар.Той може да ти даде най-компетентен отговор.  Peace

# 78
  • Мнения: 2 990
както обещах, се включвам след ФМ при Врагалева

Силвър, чак сега ти видях поста - благодаря за информацията!

Моята последна инфо от специалиста по ФМ е, че тук не се смятало за необходимо да се правят такива проверки при първа бременност след секцио, правели се при трета-четвърта, тогава бил нараствал рискът от руптура.  Thinking  Откровено казано се радвам, че никой не се притеснява около мен, лекарите ми дадоха пълна свобода на избор - ако искам ВБАК, ще чакаме до седем дни след термин, иначе - планово секцио в 39 г.с., като мога да си променя решението по всяко време преди и по време на раждането. Бре! Чак не очаквах такава гъвкавост от тях.

Да са ни живи и здрави бебетата, пък как точно ще се родят - бял кахър.

# 79
  • Мнения: 509
Ianajar,

е блазе ти, направо ти завиждам благородно за лекарите, аз вече имам и дата за секцио, а преди това ще ходя всяка седмица на консултация. Много се шашкат тук, но аз си кретам и усещането ми е добро ...че ще устискам, не са ме налегнали лоши мисли още, макар че ако слушам лекарите #Crazy

# 80
  • София
  • Мнения: 364
ianajar, а в БГ ли е било първото раждане или пак в щатите?
Много ме е яд, че излезе от отчетната тема, но е добре че и тук може да се възползваме от компетентността ти!

# 81
  • Мнения: 2 990
krasidika, в Щатите беше първото ми раждане, при същите лекари.

silvergreen, честно казано аз с първата бременност много исках някой да се шашка и ме дразнеше това тяхно вечно спокойствие, но сега добре ми действа. Може би защото вече съм минала през това и знам, че спокойствието му е цаката. Важното е, че ти се чувстваш добре. Леки оставащи седмици! 

# 82
  • Мнения: 410
Момичета, не съм се включвала отдавна в тази тема и искам бързо да споделя с вас, че вчера бях на преглед и новата ми лекарка все повече почва да ми вдъхва доверие и спокойствие. Вече минаха почти 3 месеца и половина от раждането и ми каза че матката ми започва да се възстановява и яйчниците ми започват да образуват фоликули (защото до момента нямаше такива признаци). Каза че малко по-малко новините стават все по-добри и по-добри и каза че може да изчакам поне до февруари и може да започнем опитите за друго бебче. Малко ме е страх, но се надявам този път Господ да е с мен и всичко да мине този път успешно. Малък лъч на светлина в тъмнината...
Silvergreen, Krasidika как вървят нещата при вас? Отдавна не съм виждала да пишете. Искренно се моля за вас всичко да е наред и да си имате най, ама най здравите бебчета както и при вас всичко да мине като по вода!!!  Praynig Hug Praynig

# 83
  • Мнения: 509
Joli24,

добро утро, ние сме добре, все още 2in1, чакам датичката за секцио и се моля всичко да е наред. Цикатрикса продължава да намалява, около 2 мм е в момента, но ме следят много често и засега лежа вкъщи с терапия против контракции, разбирай многооо магнерот  Hug

Дано скоро има с какво да се похваля на всички, целувки  Heart Eyes

# 84
  • Мнения: 410
Радвам се за теб. Силно стискам палци да изчакаш още мааааалкичко . Дръж се не остана  Simple Smile Всичко ще бъде наред ще видиш!!!
Целувки и чакам само хубави новини  Hug

# 85
  • София
  • Мнения: 364
silvergreeen,

браво мила, не остана! Много се радвам,  че още сте 2в1!
При мен всичко е нормално, шансовете за естествено раждане са големи, напълно здрави сме и двамата, не пия никакви химии/лекарства. Засега не планирам раждане с екип, мисля да си остана в къщи до последно.

Joli24, още съвсем малко търпение и ще дойде и вашето утро!

# 86
  • Мнения: 656
Здравейте,момичета
Аз съм с 3 бр. секцио.След второто секцио ми казаха повече да не забременявам,защото матката ми била много изтъняла,едва са ме зашили и едва ли ще износя трета бременност.Но две години след това аз потърсих мнение на няколко добри специалисти,все пак исках да съм сигурна,че не поемам голям риск.Три години след второто секцио родих пак със секцио ,точно един ден преди термин.Не съм имала никакви проблеми с третата бременност,като изключим страха и притесненията,а третото секцио ми беше най-леко и най-бързо се възстанових.
Според мен е много важно човек да намери добри специалисти ,на които може да се довери.
Успех на всички момичета Hug Hug Hug
Joli24,много се радвам за теб,мила,че имаш добри новини.
Силвър ,специални  Hug Hug Hugза теб,всичко ще бъде наред Hug

# 87
  • Мнения: 2
Zdraveite,na vsi4ki .Moeto mom4ence po4ina na 53 dni sled tejka sarde4na operaciq .Ve4e minaha po4ti 2 meseca otkakto go nqma ,a na men mi stava vse po-tejko,vsi4ki kazvat vremeto lekuva ,no ne e taka.Tazi maka e ogromna.Az sa6to go rodih sekcio za6toto be6e sedali6tno .Sled kato se slu4i hodih pri ginekojkata koqto mi vodi bremennostta i tq kaza 4e trqbva da minat 2 godini.A tova e tolkova mn vreme .A uteha 6te ni bade  drugo detence,to 6te ni dade sili i jelanie za jivot ...

# 88
  • Мнения: 646
geri86dineva  , ужасно съжалявам.Знам колко ти е тежко  на душата ,знам как се чувстваш   Cry .и... знам  колко те боли. Аз загубих моята бебка преди два месеца и половина и аз   исках ако може веднага да забременея и на мен ми се струваше много дълго 1-2г. Моята гинеколоожка ми каза да почакам около 1г. Важно е и психически да се въстановиш.........невярвах,че  ще се науча да живея с тая болка,но се научих и продължавам напред с надежда за следваща  така желана бременност .На мен много ми помогна ,това което изчетох тук, подкрепата на момичетата, намерих много сродни души.От скоро почнах и физиотерапия за да не получа сраствания.Промених коренно живота си(по-точно той ме промени),но към по-добро.
Миличка ,желая ти от все ама все сърце скоро  да видиш двете черти4ки,пък кой знае може и двете да бременеем заедно(Дай-боже) Кураж и имай вяра  Hug

# 89
  • Мнения: 410
Мила geri86dineva много съжалявам за загубата ти  Cry Напълно разбирам мъката ти, защото и моето момиченце го няма от два месеца, а сякаш са минали двеста години. Знам много добре колко объркана се чувстваш след като са ти казали за тези 2 години. На мен също така ми казаха и точно затова се допитах до момичетата тук, защото вярвам че не медицинските учебници правят медицината, а личния опит. Благодарна съм на всяка една за споделеното защото точно те ми дават сили да повярвам че има светлина в тунела. Точно поради тази причина мисля и аз да изчакам една година, пък каквото стане. Няма да позволя на страха да бъде по-силен от мен! Затова кураж, сили и вяра-с миналото няма как да не живеем, но все пак да не забравяме че живеем заради бъдещето.  Ако имаш нужда просто да споделиш каквото и да било знай че съм насреща  Hug
Veseto може ли да кажеш малко повече за тази физиотерапия? Наистина ми стана интересно, не знам тук в нашия град изобщо дали са чували за подобно нещо, но все пак може да опитам. На последния преглед изрично питах докторката за тези сраствания и тя ми каза "няма страшно и да има ние при следващо секцио ще ги отстраним".  #Crazy Изглеждаше ми много уверена и спокойна, чак взех че и повярвах  Simple Smile Дано наистина този път съм попаднала на истински лекар  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт