Бихте ли подновили това приятелство?

  • 5 201
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 372
Добре де,ти ли прекрати отношенията си с нея или тя с теб?Да не би да ти се обиди,че си искаш ключовете?Тя търсила ли те е след това?Постъпила си правилно.Ако искаш дай шанс на приятелката ти,може да останеш приятно изненадана.А и нищо не губиш,тъй като нищо и не влагаш,имаш си резерви вече Wink.

# 16
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Аз за това съм се зарекла-бизнес отношения с приятел-никога.
Патила съм си точно три пъти, и трите пъти ни се разпаднаха приятелствата.
Ако стане въпрос за покупка на жилището на приятел, ще се договоря предварително с него, че ако остава да живее там за неопределено (или дори определено време) ще плаща наем, защото само "добра воля" не ям...
Не бих подновила такова приятелство.

# 17
  • Мнения: 2 134
Не не бих. Такава среща дори би ме натоварила много, за какво да си го причинявам. Тези отношения са невъзобновими, излишно усилие. Минали са 8 години, вие сте различни хора вече.
Тя какво иска, всъщност от теб, защо те търси?
Предлага на съпругът ми да се видим,сетила се за нас,в момента са в страната и той,
като добра душа ,след всяко обаждане - "Какво ще кажеш?"
Отговорът ми е един и същ.
Исках да прочета и други мнения,защото се замислям от жегата ли,от егн-нето ли е,
но не приемам подобно поведение.
Тя не знаела за какво съм се отдръпнала.....

# 18
  • Мнения: X
Намесят ли се делови отношения, с приятелските е свършено, в това съм се уверявала многократно. Имам няколко подобни случая, поднових контакта, но не е същото, по-скоро сме познати.

# 19
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086

Тя не знаела за какво съм се отдръпнала.....
Хахаха, че и нагла на всичкото отгоре... ooooh!

# 20
  • Мнения: 2 134
Добре де,ти ли прекрати отношенията си с нея или тя с теб?Да не би да ти се обиди,че си искаш ключовете?Тя търсила ли те е след това?Постъпила си правилно.Ако искаш дай шанс на приятелката ти,може да останеш приятно изненадана.А и нищо не губиш,тъй като нищо и не влагаш,имаш си резерви вече Wink.
Да,обиди се,че си поисках ключовете и пред
съседи и общи познати е казала ,че не е очаквала от приятелка да я изгони по този начин!!!!!!!!
Всичките тези хора ми се чудеха на търпението,
Но "не е луд,който яде баницата...",но и другото е вярно "пусни го под одъра ...."
Не съм търсила печалба,жеста не се оцени,а мен ме боли,
боли ме за предателството.
Есенна мецанка,така е !
Намесят ли се делови отношения, с приятелските е свършено, в това съм се уверявала многократно. Имам няколко подобни случая, поднових контакта, но не е същото, по-скоро сме познати.
С тази разлика,че не искам и да сме добри познати.
Просто пораснах !

# 21
  • Мнения: 5 710
Не не бих. Такава среща дори би ме натоварила много, за какво да си го причинявам. Тези отношения са невъзобновими, излишно усилие. Минали са 8 години, вие сте различни хора вече.
Тя какво иска, всъщност от теб, защо те търси?

Тя не знаела за какво съм се отдръпнала.....

малко не е ли позакъсняла да се пита?
Според мен иска да те 'преслуша'. Да се видите, да се попремерите кой къде е, да ти разкаже как живее и пр. ... изобщо среща, която ще те натовари, аз бих отклонявала поканата й, и ако стане много настоятелна дори бих обяснила защо отказвам.

# 22
  • Мнения: 2 134
Тя предвидливо звъни на съпругът ми и чрез него се пробва.
За мен едно приятелство след, като е прекъснато -
значи изобщо не е било такова.
А може би,точно затова са подобни моменти ,за  да се "пресеят".
И да,за мен ще бъде натоварващо,както и усещането за "сделката".
И до сега си се чудя ,как допуснах 6 месеца това хазайчествене.

# 23
  • Мнения: 1 334
Аз бих се видяла с нея, да чуя за какво дава толкова зор и какво иска да ми каже. И бих го направила точно така, с показно безразличие..., за да няма повод  да се обажда отново, и да спре да звъни на съпруга.

Тъкмо ще и разясниш в детайли за какво си се отдръпнала.
Вероятно жената е надробила попара и на други места, и ако те смята за Мека Мария е решила да се пробва пак.
За най-голямо съжаление много от близките познати и приятели в последно време се самозабравяват, аз имам няколко примера пред себе си и изглежда повече от ужасно.

# 24
  • София
  • Мнения: 23 096
Та това притятел ли е?!
Дори и да се видите, нищо няма да е както преди. Не си струва!

# 25
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Аз бих дала шанс, просто няма "да затворя вратата"  newsm78 и ако последва нова издънка - ще пазя дистанция  newsm78

Коректно би било - да те помоли за отсрочка - виждайки, че е нужно повече време  newsm78 предполагам й е био неудобно и се е скатавала, а ти си губила търпение - също не влизайки в директен разговор.

През моя поглед - и двете имате равна вина, че разговорът не се е провел навреме, но "тя се е възползвала" от ситуацията, а ти си "ощетена".

За мен най-добрия вариант е да се срещнете с усливка и да споделиш - какво те е подразнило, разочаровало, какво отношение си очаквала и разбира се, да подчертаеш и своята грешка - на въздържание от разговор - защот претендираш за интереси, а не ги отстояваш  newsm78

И в този момент - нейната реакция - за мен би била показателна - дали тя е в отбора или не  Peace

# 26
  • Мнения: 1 959
Не, не бих.
Била съм в подобна ситуация.
Краят на приятелството го преживях все едно мъж ме е зарязал.
После разбрах, че тя пита за мен, иска да подновим някакви отношения.
Мислех тогава-приятелка не може да ми бъде пак..
Познати, с които да си пия кафето и говоря за времето -много.
Но там няма напрежение и минали горчилки.. За какво ми е тогава тя...
Минало.

# 27
  • Мнения: 1 174
Подобен случай имаме. Свекърът ми, след смъртта на свекървата, се събра да живее с една жена на неговите години. Тя си има собствено жилище, но за по - удобно дойде да живее в неговия имот. След 3 години почина свекъра. Ние й казахме, че може да остане известно време, колкото й е нужно да си нагласи нещата, да си оправи апартамента, че ходеше само от дъжд на вятър там.
Тя остана 6 месеца. Живееше си като у тях, без да смята да се мести.
Накрая се наложи да й натъртим, че уговорката беше за временно оставане, не за неопределено време.
Тя обидено се изнесе, като помъкна и част от мебелите и камината, която ползваха за отопление.  ooooh!
Не ни трябваше имота, сега е празен, но все пак си има някакво съобразяване.
Накрая как стана, че тя се разсърди, не разбрах  Thinking

# 28
  • Мнения: 2 134
Роси Боси,то случките са аналогични - страдаме от предоверяване.
В едно се убедих,че трябва да има ясни правила,без значение
кой кум,кой сват,кой на булката брат !
Отчитам грешката си и оставям всичко в миналото.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 345
Не бих го подновила в никакъв случай. Имам подобна случка, в която аз отрязах приятелката си от детските години, с която бяхме дупе и гащи от 8 годишни. Вчера тази случка напомни за себе си по много грозен начин и се радвам,че аз  не поднових контактите, която тя също търсеше не чрез мен, а чрез близки на мен хора. Също съм чувала от тях  репликата " Ама тя нещо сърдита ли ми е аз не знам защо". Накратко ще ти кажа за да си имаш едно на ум въпреки,че мисля ти си категорична и няма да подадеш. Направи ми кофти номер след като многократно съм и подавала ръка и помагала  много пъти (явно си е мислела,че съм длъжна знам ли). От раз и по телефона заявих "Не ти искам извиненията" и затворих. Така без контакт 2 или 3 години. След това тя опита да поднови контактите си с мен. Започна и мен да засича с децата по градинки и да пита, защо не се обаждам. Аз отговарях с въпрос "А ти защо не се обаждаш?" и толкова. Вчера разбирам,че по-злобно и долно същество от нея няма. Коментирала е семейното ми положение от към родители, моето също  и то неверни неща. Разпространила е че съм дете на разведени родители, а пу пу майка ми и баща ми са си заедно и не мислят за развод те са на по 65 години вече. Говорила за майка ми врели не кипели простотии ( тя е доста глезена жена и много и завиждат). Говорила как мъжът ми и аз сме били уж еди кви си пък карам бръкма. Едва ли не аз съм длъжна на света да с еотчитам що мъжът ми работи това и видиш ли що предпочитам да карам по-стара кола? Тя е да кажем от доста бедно семейство никога през 20 годишното ни приятелство не съм си позволила да коментирам какво има или няма и къде работи или не.Дори след като прекратих отношенията си с нея не съм си позволя някъде да я из коментирам, а вчера разбрах толкова грозни неща  излезли от нейната уста,че още съм в шок и не знам как да реагирам. Да я насмета или да и се изсмея на мутрата. 

Извинявай стана дълго ама се опитах най-кратко да опиша. Аз ако съм на никаква цена не приемам обратно твоята приятелка, та ако ще и само за едно кафе като с непознат да е. Ето моята ситуация отново ми напомни горчилката.

Общи условия

Активация на акаунт