Елегантна рокля с тънка презрамка ще облече всяка Дюканка-255

  • 40 969
  • 726
  •   1
Отговори
# 675
  • Пловдив
  • Мнения: 14 088
Мира, браво на децата, да ти пратя и моите за обучение?  Flutter

А теб за издържането на тестените изкушения съм те признала, на мен нали те са ми слабост ... Sad

# 676
  • Мнения: 0
MariDi, Mira 1919, tatianka, mimensita, skarlet71 много, много, много благодаря за съветите и подкрепата.
Не съм искала да звуча прекалено песимистично, но при мен е в пълна сила
приказката за иглата и балона.
Сега някак намерих и друга форма на отчетност... вече не само пред себе си или пред кантара, но и пред вас... като се чудя дали да се премеря и дали да посегна към триците, вие сте ми в главата. Hug Взех решение да започна да се меря веднъж на два дни и да се опитвам постепенно да увелича интервала... пък и знам, че веднъж премина ли психологическата граница от 65кг, при която се чувствам и изглеждам що годе нормално, ще имам много повече търпение до постигането на целта.

bi_bi, ArhMih, относно стевията, пробвах една от Щатите, уж изцяло натурална, но си е все същата гадост. Що се отнася до следобедното/вечерното хранене със сладко, казват, че млечните продукти са една от най-добрите храни за късен прием, отчасти заради съдържанието на триптофан (служи като предшественик на серотонина, който помага на организма да регулира апетита, съня и настроението) и заради съдържанието на протеини, които спомагат за регенериране на тялото по време на сън... така че изварено сладкишче (без трици) би бил добър вариант.

# 677
  • Мнения: 7
И аз съм почитател на сладичкото вечер - обикновено кисело мляко със степче. А във връзка с мерки и теглилки - също си създадох навик да се тегля и меря всеки ден. Така минусите са ми стимул, а когато има + обикновено са само на кантара, най много да се отразят и на см в талията, което според мен е от водата, така че не се отчайвам.
Мира, браво на децата!

# 678
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Mira 1919, моята дъщеря беше на 5, когато започна сама да си приготвя закуската.
Имам един спомен от онова време. Тогава живеехме в двустаен апартамент. Аз съм си поспаланка, така че и нея сутрин си спях. По едно време чух скърцане на шкафове в кухнята, но не го "отразих". Като станах видях следната гледка: една диря от капчици кръв от кухнята към банята и обратно до шкафа с лекарствата. Госпожицата се порязала докато си прави сандвичи. Отишла, промила си раната и си сложила лепенка. Тогава разбрах, че е самостоятелна, а не "глезаната на мама".
След това от дъжд на вятър правех нещо, което тя тогава не можеше, докато се научи и на тези неща.
Та така.......браво на теб и на децата ти - така се облекчава твоето ежедневие, а те се учат на труд  Peace

Вижте какъв чай си купих днес http://www.yogiproducts.com/products/details/cold-season/ 
 Ето превода от гугъла ми:
Студения сезон е успокояващ всички органични билков чай, специално синтезирани за използване по време на студените метеорологични условия сезон. Започваме с билки за затопляне на Аюрведа, джинджифил, кардамон, канела и карамфил, известен като "отопление билки", които поддържат функцията на носа и бронхите. Сместа се допълва с традиционни билки мента, евкалипт и босилек в подкрепа на свободното дишане, както и лимонена трева, един от най-добрите билки за поддържане на здравословен синусите. Така че, когато студения сезон има държат на вас, отпуснете се и глътка димяща чаша чай на студения сезон, за да поддържате вашия вътрешен огън пламнал .*

Баси и цената: 8 лв. за 15 пакетчета!!!  Shocked Но си бях наумила да го опитам. Доооста странен и нетрадиционен чай, с черен пипер вътре, та поналютява на небцето след изпиването му. Но ми хареса  Mr. Green

Последна редакция: чт, 13 окт 2011, 14:07 от skarlet71

# 679
  • Плевен
  • Мнения: 369
Мира, бравос на дечицата! Така, така - нека мама си пие кафето, дакато те се трудят на масата! Ууу - супер! Точно така трябва! Моите на времето и те, горкичките все сами се гледаха (след училище, докато се приберем от работа) - от първи клас - самички с 3 ключа на врата! Сипват, режат си хляб (тогава нямаше такива глезотии с нарязани филии), де яли, де - не, де заключили, де - не - добре, че Господ ги е пазил! Абе, други времена бяха! Но се смееха на разни техни съученици, че не могат и една филия да си намажат сами, ами чакат баба си! Ще станат хора и вашите деца - денят си личи от сутринта!
 Анджък за сладкото вечер, де! Нали от това чудо сме се подредили така! Хайде сега сме във втора фаза, ами като дойде трета, четвърта - писала съм и друг път - нали ще прибягваме до истинските сладки храни! Ако тогава пак посегнем към шоколада в 22 часа - какво мислите, че ще стане!?! Отключваме прасчо отма! Аз лично искам да си изкореня навика да ям сладко вечер! До скоро карах само с киселото мляко, но нещо сега започнах да си го подслаждааам! Преди пиех една чаша топло прясно мляко (сега по-рядко!) Заместих я с чиста гореща вода - свиква се! Значи просто трябва някакви ритуалчета да си намерим, но подходящи за сваляне на килца или задържане на постигнатото! Затова и не си правя режимни сладкишчета, защото поддържам любовта си към сладкото така! Освен, че аспартама е вреден! Амин!
Скарлет, що не си намериш липтон - зелен чай и има всякакви вариации - с ванилия и др. - 20 пирамидки вътре - 3,50 - 3,80! Има го обикновено в Кауфланд и е тоолкова истински и вкусен, че просто няма равен на себе си!

# 680
  • Лутаща се
  • Мнения: 788

Скарлет, що не си намериш липтон - зелен чай и има всякакви вариации - с ванилия и др. - 20 пирамидки вътре - 3,50 - 3,80! Има го обикновено в Кауфланд и е тоолкова истински и вкусен, че просто няма равен на себе си!
Миииии  newsm78  щото не знаех за него  Mr. Green

# 681
  • Плевен
  • Мнения: 369
Ами този пък къде го намери - в аптеките ли? Не, че ще тръгна да го търся и да се харча, де?

# 682
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Ами този пък къде го намери - в аптеките ли? Не, че ще тръгна да го търся и да се харча, де?
Ако искаш ми вярвай - купих го от книжарница "Хеликон"  Rolling Eyes Joy

# 683
  • София
  • Мнения: 482
ArhMih, има го и в големите вериги.

О, забравих да ви питам за триците: някъде по рецептите срещам, че според фазата са разрешени 2 или 3 с.л. Мисля, че и в темата четох, че някои слагат само по 1 с.л. при П дни. Как процедирате?

# 684
  • Варна
  • Мнения: 2 757
Здрасти  Hug

аз съвсем за малко, успявам да чета оттук-оттам  Blush

по повод желанието за сладко:

преди време бях чела, че ароматът на ванилия го убива. Та така: да живеят ароматните свещи!!!

Само чеееее  Embarassed
Аз не съм го пробвала това
Моля, ако някой пробва, да пише тук в темата!!!

# 685
  • Мнения: 170
Някой пита, с какво се замества изварата в чужбина, а не видях да има отговори на въпроса, ама може и да съм пропуснала, та в чужбинско на изварата и викат кварк/котидж или поне на мен така ми е останало в ума, ако някой е по наясно да свирка, но по спомени така се казваше....

# 686
  • Мнения: 139
E Тумбе, мислех си, че предишния ти аватар е върхът, ама тоя направо трепИ  ooooh! От де ги вадиш таквиз  Joy Joy Joy
Мирка, браво на дечицата, браво! Мойта госпо'ица още ми иска да и намажа филийката...а е в седми клас  Thinking
Аз да не спамя, ама си кротувам, щото ми е тежък и дълъг МЦ и си седя още на 70 и нещо #Cussing out

# 687
  • Мнения: 45
Често се четат реплики, че в темата се обсъждат само въпроси относно първа и втора фаза, което е съвсем нормално, защото шашкането е в началото на режима, после се окопитваш и повечето неща стават рутинни.   Та понеже, взех да откривам топлата вода на стари години, да споделя някой наблюдения на една четвъртофазничка. Това с четвъртата фаза, вече сме го коментирали, че е доста трудно и се отдава само на някой и то в повечето случай, когато напълняването е стресово или при бременност т.е. е епизодично, а не генно обосновано т.е. да си пълничък по рождение или предразположен към напълняване. Приели сме , че режима на Дюкан е едва ли не само за дебеланки, защото повечето сме такива, но той е както за смъкването на 50 така и на 5 килограма. Вярно е, че за по малко килограми има и по леки режими, но щом са тук, явно дамите не са се справили по друг начин. Не уважавам анорексичните мераци, но разни хора, разни идеали. Та за 3-та е ясно -  направена е така, че да може в този дълъг период всеки сам за себе си да разбере от коя храна качва, вкарвайки един по един продукти от различните категории и да коригира количествата, които са оптимални за неговия организъм. Ако преди режима някой ми беше казал, че от 1 кг. ябълки на ден/разбира се плюс другото хранене/ ще качвам килограмите, със сигурност щях да му се изсмея. За това ежедневното тегленето  в тази фаза е задължително/според моите разсъждения разбира се/. След като сме видяли в трета какво трябва и колко да ядем, за да запазим постигнатото - идва "така наречената четвърта". Наричам я така, защото такава фаза за повечето от нас - няма. При нея обаче има други характерни неща - например факта, че независимо дали някога си качвал  от шоколад, трябва да хапваш по мъничко и рядко, защото лишаването води до по големи бели. Освен това констатирах, че когато през деня ям малко /не умишлено разбира се/ килограмите ми стават нестабилни и в повечето случай 1-2 нагоре. Когато премина към обичайните си количества -  всичко си идва на мястото. Ако ми се дояде нещо, макар и да знам, че не е полезно - си хапвам по малко. Готвя си, като използвам табличката с толерираните храни, като ориентир. Не се лишавам от нищо, но спазвам здравословните норми -  не на пърженето /готвя със минимални количества зехтин/ и захарта/за мен Стевията е доста добър продукт, но аз не съм критерии защото не съм сладохолик/ , на белия хляб и тестяното/освен ако не съм го направила аз/, на червените меса и саламите/особен на малотрайните/. Зеленчуците умерено, плодовете също, сокове много внимателно т.е. рядко и домашно изцедени. Вземам особено зимата малко добавки - Омега 3, Калмацин и витамин Ц.  Стоя си два килограма под калкулатора/макар и прословутото окръгляне да не ми се размина и на мен/ и внимавам да се задържа там, защото ако почна да качвам освен, че не се харесвам, започват  и болежките.  Надолу пък гравитацията и  възрастта не прощават, а доктор Енчев взема много скъпо! Надали съм казала нещо ново, ама поне като си го повтарям, може и да си повярвам Joy

Последна редакция: чт, 13 окт 2011, 19:20 от bigbaba3

# 688
  • Пловдив
  • Мнения: 14 088
Здрасти  Hug

аз съвсем за малко, успявам да чета оттук-оттам  Blush

по повод желанието за сладко:

преди време бях чела, че ароматът на ванилия го убива. Та така: да живеят ароматните свещи!!!

Само чеееее  Embarassed
Аз не съм го пробвала това
Моля, ако някой пробва, да пише тук в темата!!!

Едно време возих една госпожа в колата си. Имах ароматизатор с аромат на ванилия. Тя ми каза, че от такива ароматизатори се отслабвало - след като го вдишваш цял ден организмът ти се пренасищал и повече не искал да го възприема нито като мирис, нито като вкус. Само че не забелязах да съм отслабнала, докато го имах  Mr. Green

# 689
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 435
Marito, аз досега в Щатите не съм намерила баш извара, затова си правя, много е лесно, ако те интересува как, пиши на лични да не спамиме. Иначе от пресните "сирена" може quezo blanco или рикота, аз лично котидж чийз не обичам, но става.
И аз да се отчета, не съм писала отдавна, но гледам поне да чета. Пуста работа, ама айде - остават 25 години до пенсия. За 3 седмици на режима съм свалила 5 кг, не съм се мерила последните 2 дни, щото МЦ ме е налазил и не искам да си развалям настроението. Надявам се да са 6 кг. до месечинката. В сантиметри резултата е супер. Макар че 5 кг не са толкова много (имам да свалям още 20), нося един размер по-малки дрехи и много се кефя, че има какво да си облека! Понеже съм много доволна от резултата, ми мина всякакъв ищах за забранени неща. Тази  седмица съм подложена на жестоки изкушения, зашото децата са във ваканция, но  Naughty нищо не съм си позволила, много съм горда от себе си, а домашните са втрещени.
Ще гледам да се включа повече тия дни във форума, много ми е полезен и се радвам, че ви има, момичета! Иначе на всички им писна да говоря за моята диета...Тази сутрин казах на мъжо "Кантара ти звъни, ама не знам къде е!" hahaha Пълно вманиачаване...

Общи условия

Активация на акаунт