Февруарки седмици броят, че изминаха половината си път! - Тема 8

  • 20 452
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 208
Относно отоплението ние ще сме с парно на дърва. Само че понеже ще става много топло ще намалявам до толкова, че да поддържа 15-18 градуса в спалнята.

Какво ли стана с Elileni.....

Пепито, много ви го харесвам това аксаково. Много поддържано градче.

# 61
  • Мнения: 2 474
Привет! Завърнах се от доктора с добри новини-всичко е наред и най-после мисля вече да се успокоя и да престана да откачам и да си живея щастливо поне до следващия преглед Crazy
Приятна вечер на всички! Hug
smile3501
Сега чакаме и Ели с добри новини. Peace
Аз най-накрая бях удостоена с програма!Моето синче и лупинги правило. Laughing Laughing Laughing

# 62
  • Мнения: 224
Добър вечер, момичета!!

Бях на преглед. Бебо е добре. Премята се, но аз не го усещам. Кръвното ми е 90 / 50  Shocked Качила съм 9 кг. от началото досега.
Днес съм много бясна  Twisted Evil Изчезвам.
Приятна вечер!

Последна редакция: пт, 16 сеп 2011, 22:12 от dani_l

# 63
  • Мнения: 74
отопление-климатик и камина,но климатика е в хола тоест не е директно в спалнята и затова не мисля че е вредно за бебето;) за СЕКСА- ние с мъжа ми през седмица две....не мисля че трябва да се лишаваме от тази наслада Laughing просто позите са малко неудобни на моменти смешни  Embarassed за ИЗСЛЕДВАНИЯТА слава богу всичко е наред с плода с мен като изключим че пак трябва да пия желязо Confused

# 64
  • Мнения: 13
Добър вечер и от мен за малко   Simple Smile

Не разбрах кога изписахте предната тема, че даже 5 стр. и от тази. Нямам много време за нет след работа, но си прочитам по 1-2 стр на вечер когато мога Rolling Eyes
 Гледам че се спрягаше идеята за среща! Аз съм твърдо ЗА. Стига да е в почивен ден, така че на всички да им е удобно, няма проблем. Тъкмо ще обменим опит с тези мами, които са с втора бременност и вече са доста по вещи от нас (с първа). Никога не е излишен някой съвет.

Вчера и аз бях на преглед. Всичко било наред, въпреки, че аз не се чувствам наред. Писна ми само да ми казват: "Всико е ОК" и никакви подробности, въпреки че питам. Бебето се въртеше като пумпал в стомаха ми и даже се почесваше по главичката  Mr. Green Не съм го усетила и аз в корема, или може би е ритало, ама аз като не знам как да различавам различните чувства в тумбака си  Grinning

# 65
  • Мнения: 24
Да се запиша и аз... страхотна тема, Елилени,  както винаги и както винаги, "набъбва стремглаво' мн.бързо  Peace
Днес като се върнах от работа мъжо искаше да ме снима, че бях малко по-издокарана от обикновено - с рокличка и бели сандалки....а по принцип мн.обичам да си ходя с дънки и няк.блузка... и не се сдържа... ще кача след малко снимки в албумчето от днес да ми видите тумбата... днес забелязах и че пъпът ми започва сериозно да си променя формата отвътре..ама още не е изкочил де, хич не искам да изкача значи.... Crossing Arms
А за секса...ами, аз съм на моменти, ту мн.ми се прави, ту хич.. хормоните ми полудели направо...и настроенията...и те...ту така, ту иначе.... Мъжо иначе е винаги готов за подвизи... но като правим секс си личи колко мн.внимава да не ме натисне случайно и сакън да не се отпусне ни най-малко.... е, някои любми мои/наши пози се налага май да ги оставим за др.път, но пък преоткрихме нови, не по-лоши, даже напротив... Heart Eyes Иначе ми е голямо удобство, че още на втория месец мъжо се изнесе да си в др.стая.... лежим си един до друг преди да си легнем официално да си говорим, но иначе си спя мн.спокойно и се ширя....
Супер мн.се радвам за добрите вести от доки-тата днес...чакаме и Елилени....Моля вс.варненски мами, да не измисляме ден и час, неудобен за работещите.... нека се съберем наистина всички, т.е. колкото се може повече,аз съм работеща, но и аз мн.искам да ви познавам и лично  Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet

# 66
  • Мнения: 74
Моля вс.варненски мами, да не измисляме ден и час, неудобен за работещите.... нека се съберем наистина всички, т.е. колкото се може повече,аз съм работеща, но и аз мн.искам да ви познавам и лично  Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet
И АЗ СЪМ ЗА СРЕЩА   bouquet  bouquet  bouquet

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Отличнички  Grinning Насъбра ми се работа, а вие сте изписали 10 стр. Grinning

Да се отчета по актуалните въпроси Mr. Green

- Сексим се, ама м.... му имам контракции после и пия магнезий, ако се развихрим, така че съм решила да станем кротки и бавни, бавни Mr. Green

- "Пенчо" ме посритва вече доста отчетливо и сериозно Grinning, което ме радва естествено, надявам се това да е знак, че всичко е ОК. Чувствам се добре, най-накрая, даже се радвам на прилив на енергия и разгеле, защото както казах имам доста работа.

- за разните атрибути за млади мами, ще имаме време много да ги обсъждаме, моят опит накратко е:
Стерилизирах в тенджера само веднъж и създадох модерно изкуство от странно деформирана пластмаса Mr. Green След това си купих стерилизатор за МВ на Авент - много бях доволна. А стерилизирах, гладих като луда всичко и т.н., докато един ден не докопах моя хубосник, току що беше пропълзял, да смуче с кеф в коридора калните гуми на количката си. След това престанах да се вживявам по всички параграфи Laughing
Нямах шише за подгряване, ползвах МВ, но си мисля, сега да си купя, защото все повече се говори за това, че МВ променя структурата на веществата. Моят мъж се хили на тези теории, но авторитетен за мен микробиолог ми каза, че ги споделя и не използва МВ за затопляне на течности и храна за консумация.
Бебефон нямах, сега може и да си взема за разкош. Перях бебешките неща отделно, разбира се и  сега продължавам да отделям детското пране, в началото с бебешки прах, ама чак пък на ръка Mr. Green или пък да купувам бебешка пералня Crazy
Термошише за разходки, обаче си трябва, особено зимата и пролетта.
Мразех да готвя, както и сега и си отгледах хлапето с колкото имаше кърма, адаптирано Аптамил, същите каши и пюрета Семпмер. Навремето бяха ОК, сега не знам как е. Но за това има време.
Да добутаме до първа база Grinning

п.с. Хаха, прочетете новия надпис на лентичката ми, току що го видях и се спуках да се хиля Joy

Последна редакция: пт, 16 сеп 2011, 22:56 от elsi

# 68
  • Мнения: 25
п.с. Хаха, прочетете новия надпис на лентичката ми, току що го видях и се спуках да се хиля Joy

  Joy Joy Joy Five  smile3521

# 69
  • Мнения: 8
Опс.. мами  Grinning!

Аз идвам привикана от някои скъпи съфорумки да ви успокоя, че всичко мина по мед и масло.. Всички органчета са нормални и се развиват добре, пишоче също  Mr. Green, което вся вечно спокойствие у бащата  Crazy. Вървим с два дни напреде иначе, имаме голяма и кръгла глава, малко по-дълги бедра (ама мяза на таткото) и чипо носле (как го видя не знам).

Хайде кажете една дата за среща де!

Много ми се спи и ще лягам  Hug!

# 70
  • Мнения: 19
А има ли между нас и майки-студентки ?!?! Аз съм последна година икономика в Свищов и направо не знам как ще се справя със всичко до края .... сега имам 5 изпита до края на годината пред 2-3 седмици и ще бъде някакъв ужас със всичко .....  ooooh!

И аз съм студентка. Очаква ни голям зор, но ще трябва да се справяме няма къде да идем  Grinning Дано поне бебчетата ни са кротки, че да ни оставят да учим, че иначе бабите ще трябва да се притичат на помощ. Аз само се чудя как ще ходя по изпити в края на януари с големия корем  Joy ще бъде голям смях  Joy

# 71
  • Мнения: 83
Добро утро!
Докато уж изчета всичко, и нова тема имало...
Първо да се отчета- вчера бях на преглед. Всичко е ОК с бебо, 266гр. и си избързва с 1 седмица. Отново се опита да се покрие, но доки се амбицира да види пола на 100%. Ели ще си има сестричка, ЖиЗ Heart Eyes stork-girl Мъжо е най-щастлив, защото двете щерки щяли да го обожават и обгрижват  Mr. Green Казах му, че има да почака десетина годинки докато някоя му направи кафе Laughing
Моето диване пак беше болно, този път седя 2 седмици вкъщи. Енергия почти не ми остава за странични дейности, но се надявам нещата да се променят. В понеделник тя се връща на ясла, аз започвам работа и силно се надявам да разнообразя мисловната си дейност Sunglasses
По обсъжданите теми:
За секса- положението е урта-будала, сиреч от дъжд на вятър. Което е много НЕтипично за мен. Отдавам го на хормоните.
За джаджите- бебефон все още ползвам. Стерилизирах до 6м. със стерилизатора на ТТ. Вода до 5м. не давах, защото изцяло си кърмех, така че не ми се е налагало да преварявам дотогава. Сега й вземам розов Девин, но не от големите туби, защото слагат много бисфенол А за стабилност на тубите (във Франция не се препоръчва да се дава вода от туби на деца поради тази причина...водело до ранен пубертет и хормонален дисбаланс...). Все още пера дрехите й отделно, с бебешки прах, и гладя всичко (и чорапите hahaha), по скоро по навик. Но не съм вманиачена на тема клинично почистване на макросредата й, въпреки че съм гнуслива. Нека си изгражда сама имунитет. Тепърва ще се дискутират още много джаджи, ще се разменят списъци...още не ви е затресла шопинг треската като гледам Wink

И аз съм ЗА среща на Варненки, която е крайно време да осъществим  Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 6 262
Добро утро!  Hug За среща - аз в неработни дни може и да не мога, че често няма на кой да оставя малката.  Peace

# 73
  • Мнения: 41
Здравейте!
Да се разпиша и аз най-сетне в новата темичка преди да хукна за работа.

Вчера първи работен ден след дългия болничен, после на родителска среща и накрая да нахраня домочадието...увиде ми се!
Трябва пак да вляза в ритъм и да съчетавам работата с къшната работа, че ще ми се вземе акъла за отрицателно време Mr. Green

И моята микробиология излезе и е чиста. Като се замисля, течението наистина е по-силно, но пък не е лепкаво и е едно такова рядко. Лекарката ме посъветва профилакточно да си взема Гинофит ако искам, заради увеличената киселинност, а и левкоцитоте били гранични. Това са 6 дозички вагинално гелче. Като му прочетох мистовтата пишеше, че облекчава сърбежа и дискомфорта. Някой се оплакваше от сърбеж при чиста МБ, та може да пробва. Аз сърбеж нямам и няма да мога да споделя впечатления.

А шишета и аз съм изварявала в тенджерка много дълго, но сега мисля да си взема стирилизатор. Специално шишетата се изваряват не просто заради бактериите, а заради млечните такива, които не е сигурно, че от миенето с четка ще се махнат, а те са много опасни за бебето и може да доведат до сериозни натравяния.

Айде аз ще бягам...

# 74
  • Мнения: 27
Честит празник! Честито на именниците! Пожелавам на всички много вяра, надежда и любов!

Общи условия

Активация на акаунт