Дружбенчето чака зимни чудеса покрито с есенни листа N 14

  • 47 296
  • 751
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 189
 welcome на ДиянаГ

hoty, ходихме вчера (събота) на панаира. Беше много хубаво и забавно. Театърабеше "Принцеситеи змея" - децата много се смяха. Имаше и доста игри - повече от предия път. Лъчи беше много доволен, ползвах възможността та и на метро го качих, видяхме се с прителки ние пихме кафе, децата се забавляваха. Та съм много доволна.
Сподели вие ходихте ли и ако да - как мина?

Иначе за градината аз слагам по един резервен чифт дрехи от същия тип, с който е облечен.
Като цяло децата обичат да им е удобно за игра, а и в градината ги учат сами да се справят, така че е най-добре за момиче с анцунг или клинчета. Инс. Гаджет е правя, че е горещо зимата и не е нужно да се  навличат децата. Проблемен е периода преди да пуснат парното, че обикновено се събират 1-2 седмици студуване, но повечето групи имат печки и калорифери.

Чершафи никъде не се носят. Събират се пари за рутинни консумативи и учебници. Задължително удобни пантофки. В началото дават и любима играчка. За друго май не се сещам newsm78

# 16
  • Мнения: 4 393
Ние днес ходихме на панаира, общо взето откарахме на рисуването с боички почти през цялото време. Гледахме и театъра де (Червената шапчица), аз си направих много хубава червена роза от салфетка, върза ми се на цвета на потника и на чантата. Рисуваха им лицата на децата, Стефания пак беше като тигър, разбира се...винаги това иска да й рисуват. Позабавлявахме се доста, а дори до последно се чудих дали да ходим. Добре, че се решихме в крайна сметка. Не се беше качвало детето никога на градския транспорт, та си беше приключение де, по-скоро за мен. Аз на новите тролеи също не съм се качвала, и това пищене при затварянето на вратите много ми натовари психиката. По едно време сама се чудих на акъла си защо не тръгнахме с колата  Naughty Както и да е, доволни сме, а Ния е толкова изтощена, че сега вече спи.
Момичета, вашите деца от колко годишни не спят следобяд? Стефания категорично вече отказва, случва се да спи, само ако е била на плаж и не е излизала от водата, и то не винаги. Няма начин да я накарам да заспи. В градината - също, не спяла, а като я питам: какво правиш, тя казва: само си почивам  Joy

# 17
  • Мнения: 989
Hoty, за нашата ясла трябват чаршафи, които ти връщат на две седмици за пране. Резервно съм дала едно боди, блузка и панталонче. Аз я обличам с къси панталони и боди, но понякога и с рокли. За по-студено време съм приготвила клинчета, но ние по принцип я обличаме доста по-малко от болшинството бебета. Гледам, че някои деца и сега са с дълги панталони. Бельо не слагам. Два ката дрехи ми се струват много. Искат пантофи. Не знам защо държат на тях. Аз им казах, че тя си ходи боса в къщи, но там задължително й обуват пантофите.

# 18
  • Мнения: 21
Момичета, гордо се записвам сред вашите редици и се надявам да ме приемете като пълноправна Дружбенка Wink Аз съм в Дружба 2 срещу стария пункт за раздаване на ДК (сега-клуб на ГЕРБ) скоро излизам в майчинство и ще имам време да следя какво става из квартала, иначе имам дъщеря на 5г която посещава ДГ 77 Андерсен
Ще се радвам да се запозная с мацки от квартала


И да Попитам някоя от вас знае ли нещо за щуротията пред Карфур, някакъв динозавър имало там...?

Поздрави на всички  Wink

# 19
  • гр.София
  • Мнения: 2 757


И да Попитам някоя от вас знае ли нещо за щуротията пред Карфур, някакъв динозавър имало там...?

Поздрави на всички  Wink
Добре дошла и лека бременност  Hug
Динозавъра го няма вече  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 189
 Sophi_Fote ,добре дошла Hug За динозавъра ето инфо:

http://www.themall.bg/News.aspx?News_ID=79

Nelika, как да ходи боса в градината newsm78Нали мият с препарати, които съдържат белина, влизат в тоалетните и къде ли не. В коя ясла сте, че носите спално бельо newsm78

инсп. Гаджет, всяко дете има различна потребност от сън, ако спи повече през нощта. Лъчи още спи по 2-3, та понякога и 4 часа на обяд, при положение че сутрин става в 8 и вечер ляга 21:30,явно е сънливко. Но съм опитвала да не го слагам на обяд да спи, не става.Заспива си, където го свари.

# 21
  • Мнения: 4 393
Явно идва студеният период, от днес вече не ходим със сандали на градина, а с маратонки. Nelika  няма начин да пуснат детето без пантофи, и моята вкъщи си ходи боса, но там си има други правила и те важат за всички. Стефания спи гола лятото, а зимата по потник, но на градина си носи пижамата и така ляга...Най-малкото предполагам, че това е и част от изискванията на ХЕИ.
Явно моята просто презарежда слънчевите батерии, няма начин да заспи на обяд. Вечер заспива към 22 и сутрин става към 8:30 (когато сме си вкъщи де, за градина я будя по-рано). Хубавото е, че за момента не са ни правили забележка, приемат го, в яслата миналата година имаше един период, като си легнат децата, тя ляга и почва да пее, ама всички песни, които знае, реди до откат. Накрая й хванаха цаката: госпожата ляга при нея на леглото и тя като няма накъде, заспива (към 14:30), след половин час съответно я будят  Laughing Абе, ужас...

# 22
  • София
  • Мнения: 5 726


И да Попитам някоя от вас знае ли нещо за щуротията пред Карфур, някакъв динозавър имало там...?

Поздрави на всички  Wink
Добре дошла и лека бременност  Hug
Динозавъра го няма вече  Mr. Green

Вчера беше там,раздаваха даже листовки в мола за него.

# 23
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
mikimik освен да са го скрили вътре , че отвън вече го няма  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 5 726
Може през нощта да му е писнало и да е хванал Витоша  Mr. Green.

# 25
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
Може през нощта да му е писнало и да е хванал Витоша  Mr. Green.
мани не думай ще уплаши народа  Joy Joy Joy

# 26
  • Мнения: 57
Момичета, благодаря ви за отговорите, във връзка с подготовката за яслата!   bouquet Аз питах информативно, ние не сме приети на държавна ясла и днес ще записваме Пипи на частната ясла в дружба 2. Аз тази вечер ще си попитам какво се очаква от мен точно да нося, но питах ориентировъчно вие как се подготвяте. Днес минах на обиколка по магазинчетата на пазара да проуча цените на комплектчета клинчета с блузки, както и на анцузи, раничка за багаж, чаршафчета и други. Все пак искам да се подготвя каква сума ще ми трябва...Но като видях цените и се разочаровах..Защото все пак за яслата не предвиждам някакви скъпи дрехи да купувам, а точно обратното - удобни, практични и по-евтини, защото мисля, че от игрите доста ще се протъркват, цапат и износват. За празниците ще ходим в Сливен при свекървата и май ще напазарувам всичко от там. Близо до тях има магазинче-борса за бебешки и детски стоки и всичко е значително по-евтино отколкото е тук. Бях забравила за пижама да видя, добре, че ме подсетихте сега Simple Smile
Благодаря,че ме посъветвахте дрешките да не са ватирани - аз каквато съм зиморничава щях точно такива да купя от страх детето да не настине там... Embarassed ooooh! За пантофите - аз й бях купувала миналата есен на бефадо и съм доволна, мисля пак такива да купя. Вие какви препоръчвате? Да не запарват крачетата...
За панаира - ние не ходихме Sad Така се бях ентусиазирала за театъра, но не ни огря Sad Пипи лепна едни гадни сополи, настина  в къщи, защото заради жегата е все течение у нас Sad И понеже не може и да спи заради запушено носле е като смазана, няма силици за нищо, милата...Борим сополите, пък да видим дали скоро ще се спасим от тях, че като знам преди как ги влачеше по 10 дена.. Sad

# 27
  • Мнения: 989
И ние сме със сополи  Cry И с температура на всичкото отгоре. Преди месец така излезе един кътник и се надявам сега да е същата причината, ама знам ли...
За яслата - ние сме в частната в Дружба 2, където Хоти ще записва Пипи. Там искат спално бельо. За пантофите сигурно сте прави, изобщо не ми позволиха да споря по въпроса. Трябва и толкова. Нашите не ги знам каква марка са, едва ли са нещо особено, но ги избрах, понеже са на дупчици и крачето й поне малко ще се проветрява. Купих си ги от Габрово.
Hoty, почти всеки ден й сменят бодито, понеже го изцапала. Сигурно докато се хранят. Така че, хич не ти трябват нови дрехи за там.

# 28
  • Мнения: 57

Hoty, почти всеки ден й сменят бодито, понеже го изцапала. Сигурно докато се хранят. Така че, хич не ти трябват нови дрехи за там.

То хубаво, ама стари дрехи нямаме Mr. Green Всичко ни е умаляло..Аз затова попитах за дрехите, за да преценя какво да купувам и сега се уверявам, че правилно съм се ориентирала в избора да са по-евтинки Wink
Да се похваля - вече се записахме на яслата! Те ми дадоха списък с нещата, които да носим и той включва всичко, което мислех да приготвям. Но така ми е по-добре като ми е написано - ще се ръководя по него да не забравя нещо и това е Simple Smile
Иначе направо ме разбиха със примерната седмична програма по дни - включва български език и литература, англ. език, социален свят, екология, проложни изкуства... И това за дете на две години!  Shocked #Crazy Grinning
Nelika, на нас ни дадоха право на избор в коя сграда да сме, защото Пипи е по-голяма, на 2 г. Иначе за малките е само до билла. На мен май ми е по-удобно на новото място, че е на две крачки с трамвая... newsm78 Още имам време да помисля, преди да я пуснем на ясла трябва да се обадя и да кажа къде ще я водим, за да я предвидят за храната.
Ами това засега от нас Wink Ще пиша повече като мине първия ни учебен ден Simple Smile

# 29
  • Мнения: 4 393
hoty учебната програма и мен ме уби, явно е много амбициозен екипът  Laughing
Каква е таксата между другото?

Общи условия

Активация на акаунт