Гърне или адаптерна седалка

  • 2 406
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 445
И според мен е по-удобно направо в тоалетната на детска седалка, обаче и моята предпочита гърне. Бях купила и такава седалка и две различни вида гърнета и никъде не желаеше да седне, нито да я издържам. Преди месец и половина, сама без никакъв натиск от моя страна седна на гърне и учудващо бързо се научи да се усеща и да си казва. Обаче навън сме си с памперс, нито иска да кляка, нито да я издържам, мъкнах и гърнето, обаче тя се заиграва и рядко си казва. Сега съм я оставила за навън с памперс и това, че се научи в къщи не е малко. Тя също ще тръгва направо на ДГ септември догодина, но в нашата детска има и гърненца за най-малките.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Дъщеря ми никога не е ползвала гърне. На 1 и 11 м. махнах памперса и директно на детска дъска за тоалетна. Тя си свикна, пък и за мен беше много по-удобно. В градината не е ползвала гърне.

# 17
  • гр. София
  • Мнения: 81
Момичета, БЛАГОДАРЯ, вашите отговори категорично ме насочиха да ползваме седалката!

# 18
  • Мнения: 1 418
аз съм за Адапторна седалка

# 19
  • Мнения: 808
Детето само си показва кое предпочита. Ако му е по-удобно със седалка, то няма смисъл да минавате на гърне. Моят син например ползваше гърне до третата година. После мина на тоалетната чиния. 

# 20
  • София
  • Мнения: 5 657
Детето само си показва кое предпочита. Ако му е по-удобно със седалка, то няма смисъл да минавате на гърне. Моят син например ползваше гърне до третата година. После мина на тоалетната чиния.  

Точно така  Peace Не бих пресирала нещата, но ако предпочита на тоалетната, няма да настоявам за гърне. А ако си иска гърнето, бих изчакала да прояви интерес към тоалетната  - така или иначе този момент ще се появи, като станат по-големи, им е неудобно да клечат на малки гърненца Simple Smile Ние бързо махнахме и адаптора за тоалетната, защото на моите им беше трудно да сядат и слизат сами от него, а и ги беше страх да не се измести той и да паднат.

В детската градина имат малки детски тоалетни чинии, които се ползват лесно от децата, а те бързо свикват, особено като гледат, че и другите правят така.

# 21
  • София
  • Мнения: 38 535
Габи така и не се научи на тая детска седалка. Научи се направо на тоалетната.
Преди си ползваше гърнето.

# 22
  • Мнения: 506
При нас беше първо гърнето,после седалката.Без да съм насилвала нищо.На гърнето му беше интересно,защото свиреше като се свърши работата,а на седалката се чувстваше голям като нас и горд.

# 23
  • гр. София
  • Мнения: 81
Моята госпожица и без това върви много висока, мислят я за три годишна, така че няма да и е висока седалката в скоро време.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 742
За момента нито гърне иска,нито детска седалка.Ако я държа и 2-те сме на тоалетната върши всичко,но отказва категорично да седне на гърне,от седалката се мести и пак не става.

# 25
  • София
  • Мнения: 374
Ние сме със седалка. Така и не се научи на гърне, не го иска и това е. Въпреки че в яслата ползва.
От седалката съм много доволна, не се налага допълнително изхвърляне и миене на гърне, а и повторното приучване вече от гърне съм тоалетна чиния...

# 26
  • Мнения: 11 007
Първо пробвах с гърне, но дъщеря ми не искаше дори да го докосне. Сърдеше се и бягаше от него. Сложих я на седалка и всичко се получи много лесно. След като се научи на седалката, се престраши да седне на гърнето. Няколко месеца си ползваше и двете, докато не реши, че само бебетата ги слагат на гърне. Mr. Green Оттогава си ходи само в тоалетната.

# 27
  • Мнения: 510
Малкия използва и двете..все още Simple Smile

# 28
  • Мнения: 8 242
Гърне ползвахме от 6 до 18м.
Адаптерна седалка - от 18м. до 2,5 г.
След това направо на тоалетната.
Памперса за акане го махнахме още на 6м., за пишкане - дневен на 1г., нощен на 15м.
Ама имах цялото време на света да се занимавам с него  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 5 355
И двете ползва все още. Тъй като банята е една, не мисля скоро да прибирам гърнето.

Общи условия

Активация на акаунт