Как отглеждате децата си, ако живеете в малко жилище?

  • 19 700
  • 246
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 615
...Не си правя извод само по себе си...

Разбира се, никой не съди само по себе си  Simple Smile
Може би наблюденията ми са такива, понеже около мен като дете, а и сега, са по-често срещани съревноваващи се братя/сестри, които често са се хващали за косите Simple Smile едно дете, което е поставено в ситуация, в която няма избор се адаптира, няма къде да ходи, но след това живее, както му харесва и това може да избие във всякакви посоки. Именно едно малко лично пространство като дете, може да породи желание за повече свобода след това.
Специално за темата няма значение, но при многодетни семейства, с възможност за самостоятелни стаи, не виждам защо децата да нямат думата  Hug

 Peace

Толкова ми е липсвало малко лично простанство по времето, когато съм нямала думата, че никога не бих го причинила на детето си.

# 46
  • Мнения: 4 555
В пубертета ли си била  Laughing

# 47
  • Мнения: 1 615
В пубертета ли си била  Laughing

И преди, и след него, т.е. през целия ми живот в дома на родителите ми  Peace

# 48
  • Мнения: 169
Толкова ми е липсвало малко лично простанство по времето, когато съм нямала думата, че никога не бих го причинила на детето си.
А ако нямаш възможност?
Може да не ти се иска,но си принуден от обстоятелствата.

# 49
  • Мнения: 1 615
Толкова ми е липсвало малко лично простанство по времето, когато съм нямала думата, че никога не бих го причинила на детето си.
А ако нямаш възможност?
Може да не ти се иска,но си принуден от обстоятелствата.

Може. Но сега тя има съвсем мъничка стая. Сърце не ми даде да натъпча още едно дете в нея. Може и да съжалявам след време, но мислейки за детето, което вече имам, това ми се струва правилно решение.

# 50
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 970
Е то сърцето на родителя едно може да каже, ама сърцето на детето - друго. Поне до едно време.  Grinning

Моите пък не ми дава сърце да ги разделя, защото не искат. Искат да са двамата в една стая. 

# 51
  • Мнения: 46 590
Толкова ми е липсвало малко лично простанство по времето, когато съм нямала думата, че никога не бих го причинила на детето си.
А ако нямаш възможност?
Може да не ти се иска,но си принуден от обстоятелствата.

Мисълта ми беше, че умението да съжителстваш с др. хора в бъдеще, не се изгражда задължително с делене на стаята с брат/сестра. Затова нито тези, които нямат избор трябва да се притесняват, че е фатално, нито другите, които имат много стаи, трябва да се ограничават и да лишват децата от избор Simple Smile

# 52
  • Мнения: 1 615
И какво се очаква от мен да отговоря? Че съм престъпник, защото не съм родила още 2-3 деца, които да живеят в 8 квадрата стая?

# 53
  • София
  • Мнения: 12 555
И какво се очаква от мен да отговоря? Че съм престъпник, защото не съм родила още 2-3 деца, които да живеят в 8 квадрата стая?

Не се впрягай.   bouquet
Естествено, че не си престъпник, макар че за форумските супермайки е напълно нормално 8 души да живеят в боксониера, щото децата са най-хубавото нещо на света.  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 4 555
Моите пък не ми дава сърце да ги разделя, защото не искат. Искат да са двамата в една стая. 
Е, не се ли притесняваш, че могат да се травмират от липсата на достатъчно лично пространство  Laughing

Аз си спомням много ясно как веднъж като много малка (сигурно на 3 съм била, защото сестра ми още ходеше на детска градина) ме пратиха при баба и дядо сама (в друг град). За майка си не знам дали съм плакала, нямам спомен, но за сестра си как плаках тогава! Баба ми за да ме утеши, ми показваше нейни снимки в един албум и аз се разплаквах още по-силно  Laughing Подобна емоция не съм изпитвала друг път в живота си, никой не ми е липсвал толкова силно.

В пубертета и аз исках да си имам собствена стая  Sunglasses

# 55
  • София
  • Мнения: 1 455
 Ох, двата полюса в мненията, както в повечето подобни теми  Grinning
Аз по- скоро мисля, че е до нагласа, мироглед и възможност. Според мен в стаята на сина ни /около 10 кв.м./, има място за 2 деца, но мъжът ми смята, че е по скоро малка дори за едно дете   Mr. Green
 Така че свят широк, хора разни  Peace

# 56
  • Мнения: 4 555
И какво се очаква от мен да отговоря? Че съм престъпник, защото не съм родила още 2-3 деца, които да живеят в 8 квадрата стая?
Какво ти пука другите какво мислят!? Тук нали всеки говори за себе си и за причините да е взел определено решение? По който и да е въпрос, има хора, които са съгласни с теб и такива, които не са. Съвсем нормално.

# 57
  • Мнения: 1 615
И какво се очаква от мен да отговоря? Че съм престъпник, защото не съм родила още 2-3 деца, които да живеят в 8 квадрата стая?

Не се впрягай.   bouquet
Естествено, че не си престъпник, макар че за форумските супермайки е напълно нормално 8 души да живеят в боксониера, щото децата са най-хубавото нещо на света.  Mr. Green

Ти пък Wink Га ли да не се впрегна... имам 3 страхотни примера за подобни "обстоятелства", но излагането им тук малко клюкарско ще дойде, та ще се въздържа...

Елора, така бих била по-съгласна Simple Smile Малко контренето на всяко изказано мнение леко ме подразва, но, признавам, ще го прижвия Wink

# 58
  • София
  • Мнения: 12 555
И какво се очаква от мен да отговоря? Че съм престъпник, защото не съм родила още 2-3 деца, които да живеят в 8 квадрата стая?

Не се впрягай.   bouquet
Естествено, че не си престъпник, макар че за форумските супермайки е напълно нормално 8 души да живеят в боксониера, щото децата са най-хубавото нещо на света.  Mr. Green

Ти пък Wink Га ли да не се впрегна... имам 3 страхотни примера за подобни "обстоятелства", но излагането им тук малко клюкарско ще дойде, та ще се въздържа...

Всъщност не е и нужно.
Както и убеждаването другиму.
Моите принципи са си мои. Животът и решенията също.  Wink

# 59
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 970
Е, не се ли притесняваш, че могат да се травмират от липсата на достатъчно лично пространство  Laughing

Ще се притесня ако въпреки желанието им за лично пространство, аз реша да ги държа в една стая, за да ги науча уж да се съобразщяат с другите.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт