Как отглеждате децата си, ако живеете в малко жилище?

  • 19 702
  • 246
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 555
Аз бих се притеснила, ако две деца на 4 и 6, които до сега са споделяли една стая, започнат да се нуждаят от лично пространство  Confused

Децата до голяма степен свикват с това положение, в което са поставени от бебета. Ако майката в стремежа си да им осигури лично пространство, ги раздели от раждането, до известна степен им отнема избора да кажат как биха предпочели.

# 61
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 970
А, да, мястото на бебето е в една стая с майката/родителите. Това е и мое непоклатимо мнение. А иначе отделянето им не е заради представата на родителите за нуждата на бебето от лично пространство, а за са да се "научи на самостоятелност" и да не им досажда уж дълго време.  Grinning

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 23 874
Моите ги отделих наскоро, няма и два месеца. Реших, че им е време, големият на 4 и половина, малкият на 3г. Големият не искаше да спи съвсем сам, докато останалите спим заедно, но след като и брат му ще спи при него - няма проблем. Това е в потвърждение на тезата ми, че за моите деца е добре да са заедно - никога не биха се съгласили да спят съвсем сами в отделни стаи.

# 63
  • Мнения: 10 547
А бебето кога е редно да се отдели от родителите в самостоятелна стая или в тази на по-голямото дете?
При голямото изпуснахме отдавна моментът- спа при нас до четвъртата си година и въпреки наличието на прекрасна детска стая ни се налага да го приспиваме като бебе. Малкото е при нас, но слагайки го да ляга, се стремя да си намирам работа извън стаята. Усещам, че ако прекрачи третата година ще ни е много-много трудно.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 957
Аз бих се притеснила, ако две деца на 4 и 6, които до сега са споделяли една стая, започнат да се нуждаят от лично пространство  Confused

Не те разбирам. Защо?
Приятелите им може да не са едни и същи, най-малкото. Може да имат режими, които се разминават. Може да започнат да слушат различна музика.
Тийнейджърката ще иска да мечтае, а тийнейджърът да прави лицеви опори.
Къде е драмата?

О, извинявай, ти говориш за деца на 4 и 6г.
Сега те разбрах.

# 65
  • София
  • Мнения: 5 658
А бебето кога е редно да се отдели от родителите в самостоятелна стая или в тази на по-голямото дете?
При голямото изпуснахме отдавна моментът- спа при нас до четвъртата си година и въпреки наличието на прекрасна детска стая ни се налага да го приспиваме като бебе. Малкото е при нас, но слагайки го да ляга, се стремя да си намирам работа извън стаята. Усещам, че ако прекрачи третата година ще ни е много-много трудно.

Смятам, че за всяко дете е индивидуално. Моите деца се преместиха в отделна стая на 3-годишна възраст, но не съм целяла това нарочно, просто така се получи. Когато малката се роди, големия навърши 3 години и за да не му пречи бебето, когато плаче през нощта, го сложихме да спи в детската, в началото с баща му, след това си спеше сам. Когато малката навърши 3 години, сколасахме да преобзаведем стаята и да предвидим обзавеждане за двамата. Факт е, че нито един от тях не заспива, ако има други хора в стаята, приспиващи ги например. Тоалет, приказка, целувка за лека нощ и изчезвам от стаята.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 23 874
А бебето кога е редно да се отдели от родителите в самостоятелна стая или в тази на по-голямото дете?
При голямото изпуснахме отдавна моментът- спа при нас до четвъртата си година и въпреки наличието на прекрасна детска стая ни се налага да го приспиваме като бебе. Малкото е при нас, но слагайки го да ляга, се стремя да си намирам работа извън стаята. Усещам, че ако прекрачи третата година ще ни е много-много трудно.
Според мен момента настъпва когато детето започне да спи по цяла нощ. По мои наблюдения у нас този момент настъпва към 2 до 2 и половина.
Какво имаш предвид като казваш "приспиваме като бебе"? Аз приспивам като легна и го гушна. Като пораства по някое време почвам да чета книжка. Сега големите двама се приспиват като изкъпани си лягат, четем по 2 приказки - по избор на всеки един - после ритуала с последната чаша вода, последна прегръдка, последна целувка, гася голямата лампа и светвам едно малко нещо 25 вата да свети да не е съвсем тъмно и излизам.

# 67
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Жилищната площ, заплатата или нещо подобно никога не са били в основата на желанията ми и решенията ми да имам деца. Днес е така, утре не се знае.
Като забременях с малката имахме бизнес, живеехме под наем и се оглеждахме за закупуване на дом. Само за две години нещата така коренно се промениха, че се чудя тези, които къщата и парите са Началото, какво биха правили на мое място...

# 68
  • Мнения: 10 547
Какво имам предвид под "приспиваме се като бебета? ли. Ляга, чете, но аз трябва да съм в стаята, докато заспи, ако изляза и за секунда скача от леглото и хуква след мен.


 

# 69
  • Мнения: 1 615
Аз бих се притеснила, ако две деца на 4 и 6, които до сега са споделяли една стая, започнат да се нуждаят от лично пространство  Confused

Децата до голяма степен свикват с това положение, в което са поставени от бебета. Ако майката в стремежа си да им осигури лично пространство, ги раздели от раждането, до известна степен им отнема избора да кажат как биха предпочели.

Принципно изглежда да си права, но не си ли забелязала колко теми има на майки, които "не си делят децата" (и описано с много думи значение на израза), а въпросните деца са като зверове едно с друго? Най-малкото децата имат разлика във възрастта. После често и в пола. А не е без значение и фактът, че може да са със коренно различен темперамент. Рядко са заедно от бебета, поне първото не е. И перманентният бой между тях всъщност си е именно желание да не са все заедно, т.е. нужда от лично пространство.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 23 874
Какво имам предвид под "приспиваме се като бебета? ли. Ляга, чете, но аз трябва да съм в стаята, докато заспи, ако изляза и за секунда скача от леглото и хуква след мен.
Ами ако оставиш вратата отворена и да те вижда в другата стая, на първо време, да прекъсваш контакта постепенно? Или да и дадеш нещо твое да спи с него, примерно мушни и твоята възглавница от страни в леглото. Или малко детско уоки токи или бебефон да знае, че може да те извика.
От тъмното ли се страхува или от това да остане сам?

# 71
  • Мнения: 46 590
А бебето кога е редно да се отдели от родителите в самостоятелна стая или в тази на по-голямото дете?
При голямото изпуснахме отдавна моментът- спа при нас до четвъртата си година и въпреки наличието на прекрасна детска стая ни се налага да го приспиваме като бебе. Малкото е при нас, но слагайки го да ляга, се стремя да си намирам работа извън стаята. Усещам, че ако прекрачи третата година ще ни е много-много трудно.

Предполагам си ме чела много пъти, да не пиша всичко пак, но като майка на дете, което от бебе си спи в креватчето и не заспиваше, ако има човек в стаята, и което изведнъж на 2 г. реши, че ще спи при нас, ти казвам, че всичко е индивидуално. Мислех си, че съм създавала някакъв навик, но ми се разбиха илюзиите, така че зависи от детето, не от друго  Rolling Eyes при вас понеже са 2, по-лесно ще дойде желанието предполагам...
На 6 и половина се изнесе, вече не вярвах, че ще дойде този ден, приемаше го като обида, че вече не сме както го наричаше "Едно щастливо семейство"  Crazy но си узря и след първата нощ каза, че повече никога, ама никога не иска да спи при нас  Laughing
Вече от вас зависи дали вие ще инициирате местенето, когато решите или ще чакате Peace

За приспиването въпросът го решихме на около 4 г., условието беше, акоиска да спи в нашата спалня - чета приказка и излизам, не оставам прии нея.

Тарталета, много си права, затова с чудя на хора, които смятат, че са осигурли децата си за години напред, та чак и за висшето мислят, животът е толкова непредвидим, че ме е страх даже да се замисля.

# 72
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Тарталета, много си права, затова с чудя на хора, които смятат, че са осигурли децата си за години напред, та чак и за висшето мислят, животът е толкова непредвидим, че ме е страх даже да се замисля.

Абсолютно това имам предвид. Онази ми родила 2 деца, понеже, видиш ли, им е осигурила частна забавачка, курсове по английски и плуване от 6- месечна възраст и колеж в Щатите  Rolling Eyes И си вярват колко са велики...

Други пък си остават с едно дете само по причината, че живеят в гарсониера!

Днес си тук, утре те няма- това причина ли е изобщо да останеш бездетен, понеже не знаеш кога ще оставиш детето си сирак?!?!?!

# 73
  • Варна
  • Мнения: 957
Приспиването е кратко. Или четем къса история, или си говорим за деня. После аз/баща ѝ излизаме. Голямата си чете сама от книгата. Заспиват си по стаите, но малката винаги идва по-късно при нас. Кака ѝ идваше почти до 5-тата си година. Изведнъж спря. Беше свързано с ремонт на детската стая, ново легло.

В момента голямата ми дъщеря се радва, че си има стая - реди си нещата в шкафчетата по неин ред, има си скривалища. Преподрежда непрекъснато. Рядко се заседява там обаче, освен докато учи и спи. Предпочита да чете в нашата спалня. Нарочно няма нито телевизор, нито компютър в стаята ѝ, ползва нашите. Все още.
Малката си ползва стаята за склад за играчки, с които играе из цялата къща.

# 74
  • Мнения: 10 547
Какво имам предвид под "приспиваме се като бебета? ли. Ляга, чете, но аз трябва да съм в стаята, докато заспи, ако изляза и за секунда скача от леглото и хуква след мен.
Ами ако оставиш вратата отворена и да те вижда в другата стая, на първо време, да прекъсваш контакта постепенно? Или да и дадеш нещо твое да спи с него, примерно мушни и твоята възглавница от страни в леглото. Или малко детско уоки токи или бебефон да знае, че може да те извика.
От тъмното ли се страхува или от това да остане сам?

Спи на нощна лампа, пробвахме с бебефона- тц; отворена врата- не; методи и хитринки всякакви- нищо не помага.
И понеже иде реч за седемгодишно, а в семейството има и двегодишно, то проблемът не е в ревността, заспиването е било винаги драма- буквално от раждането.

НСЧ, детето не спи в нашата стая от навършване на 4-тата му година /вчера стана на 7/. Просто заспива задължително в мое или на баща му присъствие.

Тарталета, много-много права си. И аз от личен опит говоря.

Общи условия

Активация на акаунт