Как отглеждате децата си, ако живеете в малко жилище?

  • 19 739
  • 246
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 12 560

Други пък си остават с едно дете само по причината, че живеят в гарсониера!


Това някакво непростимо зло ли е да си останеш с едно дете? newsm78

# 76
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 579
Най- малкото съм визирала теб, въпреки че бях убедена, че веднага ще ми отговориш на това изречение  Laughing  Не, не е непростимо зло. Непростимо за мен е причината за това да е панелната гарсониера  Peace

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Касита - теб притеснява ли те положението? За мен си знам - ако ме притеснява ще въртя и ще суча, постоянно ще пробвам това и онова, мира няма да имам, НО ако не ме притеснява, въпреки, че по принцип е за притеснение - няма да обръщам внимание. Пример давам с памперса - според повечето хора наоколо (бабите) е притеснително децата да са с памперс до 3г, мен не ме притеснява и памперса го махнах, когато ми беше удобно.


А да спят двете деца заедно пробвала ли си?

# 78
  • Мнения: 46 598
Касита, значи сте доста напред с материала  Simple Smile измисли някаква награда, дори да не е материална, ти си познаваш детето, нещо, което ще го накара да се чувства голямо и отговорно. Пък ако не стане, здраве да е, като преместиш и малкото, вече няма да е сама Simple Smile


Това някакво непростимо зло ли е да си останеш с едно дете? newsm78

Не, ако това е желанието ти, но има много, които казват, не искам дете, защото живеем в едва ... квадрата, като съм чувала вариации от 45 до 85 Laughing

# 79
  • Мнения: 10 547
Касита - теб притеснява ли те положението? За мен си знам - ако ме притеснява ще въртя и ще суча, постоянно ще пробвам това и онова, мира няма да имам, НО ако не ме притеснява, въпреки, че по принцип е за притеснение - няма да обръщам внимание. Пример давам с памперса - според повечето хора наоколо (бабите) е притеснително децата да са с памперс до 3г, мен не ме притеснява и памперса го махнах, когато ми беше удобно.


А да спят двете деца заедно пробвала ли си?

Не, не ме притеснява особено ситуацията. Отдавам я като особеност на детето си, но при второто ще се постарая да не минаваме по същия път. С малкото им е рано да спят- буди се понякога и по три-четири пъти на нощ. Надавям се скоро да спре да го прави и да го прехвърля при по-голямото на долния етаж от двуетажното легло.

НСЧ, и с награда пробвах- тренировки по карате. Ще видим.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Е щом не те притеснява - защо да го променяш?  Grinning

# 81
  • София
  • Мнения: 12 560
Най- малкото съм визирала теб, въпреки че бях убедена, че веднага ще ми отговориш на това изречение  Laughing  Не, не е непростимо зло. Непростимо за мен е причината за това да е панелната гарсониера  Peace

За теб може.  Grinning
И в моите очи са непростими много неща, направени от родители и довели до дългогодишни последици за децата им, ама то затова всеки мери според собствения си аршин.


Не се сърди
, аз също казвам, защото живеем...в еди колко си квадрата. И за мен това е сериозна причина. Освен останалите 10  Mr. Green

# 82
  • Мнения: 10 547
Е щом не те притеснява - защо да го променяш?  Grinning

Е, до осми клас ли да седя в стаята, докато заспи?  Mr. Green Или пък да чакам само да се откаже от присъствието ми /което е предпочитано пред това на таткото/?

# 83
  • Мнения: 697
Аз съм голям човек ,никога не съм живяла  в голям апартамент или къща ,но винаги съм обичала да имам къде да се усамотя. Затова и сега ми се иска детето ми да има негова си стая и винаги съм била ЗА това децата да си имат техните кътчета .Но за жалост действителността е друга и няма как .Точно по тази причина не бих рискувала с второ дете на този етап.

# 84
  • Мнения: 4 199
Ех, ако се съобразявахме изцяло с квадратурата, за да се решим да имаме деца, някои от нас трябва да си останат бездетни.

# 85
  • София
  • Мнения: 38 962
В момента голямата е на училище, малкото спи, свеки е на балкона и ми е едно такова тихо и мрачно. И спокойно. Mr. Green

# 86
  • Мнения: 4 555
Принципно изглежда да си права, но не си ли забелязала колко теми има на майки, които "не си делят децата" (и описано с много думи значение на израза), а въпросните деца са като зверове едно с друго?
Честно казано, не съм. Може би просто не ми е направило впечатление или не съм попадала на тези теми. Даже сред приятелите и роднините си нямам такива, които да не се разбират с братята и сестрите си. Може би затова гледам само от хубавата страна на тези отношения, друга не съм виждала.

И перманентният бой между тях всъщност си е именно желание да не са все заедно, т.е. нужда от лично пространство.
Боят може да показва много неща, но аз лично, ако съм майка на биещи се деца, предвид отношението ми към проблемите и начините за тяхното решаване, не бих сметнала за решение да ги разделя. Бих потърсила причината да се бият. Хората са социални същества и в природата им е да живеят заедно. Единачеството не е типично, дори да има хора, склонни към отшелничество (с които Човечето веднага ще дойде да ми даде пример  Mr. Green) Така че боят за мен няма да значи "искам да съм си сам". Говоря за деца под 10г възраст. Като започне пубертета са прекалено чувствителни и там ситуациите са други.
Та за мен боят ще значи, че имат конфликт, който не могат да разрешат. Може да е признак за по-дълбок проблем, който не се вижда на пръв поглед. Ще им помогна да разрешат конфликта, защото смятам, че няма неразрешими конфликти. И двете страни ще имат възможност да се научат да правят компромис, да не отдават прекалено значение на дребни неща, да се съобразяват.

Сега е моментът да подчертая, че това е моето мнение. Аз по този начин бих решила проблема, защото ако двете деца се бият, те ще се бият и отделни стаи да си имат, понеже няма да стоят само там заключени. А не може всичко да се решава с дистанциране, не може да им се купят отделни жилища, за да не се срещат, че да не се скарат. Все някъде трябва да се сложи границата.
За мен умението да се съжителства и да се правят компромиси е много важно. Виждала съм хора, които не го могат и не е приятно покрай тях. Взела съм си бележка, че това е едно от основните неща, на които трябва да си науча децата, наред с четене и писане  Mr. Green
Споделям си мнението, понеже въпросът беше зачекнат. А който има друга гледна точка, си има своите основания за това  Peace

# 87
  • Варна
  • Мнения: 957
Конфликтите започват съвсем прозаично при нас - малката иска да разполага с тези магически интересни неща, които са в ученическата чанта на кака ѝ, нищо че има купени подобни и за нея. Иска точно това, с което се занимава кака ѝ. Дори иска да ѝ облича дрехите. Крие нещата, които не е получила, добре ги крие, не издава скривалищата си.
Съвсем адекватни неща, не мисля, че имам проблем, но има и викове, а понякога и удари се разменят.
След минута е мир и любов, след три - поредна свада.
Броят стаи не решава тези малки драми - каката си влиза в стаята, малката - след нея. Вкъщи се заключва само тоалетната "за гости".
В малко, в голямо жилище, детската глъч е факт.
Пространството има значение повече за нас, а за децата ще е важно на един по-късен етап.

# 88
  • Мнения: 1 615
Елора, с теб и двете имаме по 1 дете, така че си говорим как мислим на теория. Точно така тези майки на края на силите си са имали тоерия как ще се справят, но на практика не го постигат...
Впрочем, и моята теория беше друга, ама съвсем друга, но практиката ми показа, че едно дете ми е по силите. В личната си история, обаче, не смятам да навлизам точно тук Wink

# 89
  • София
  • Мнения: 9 517
Принципно изглежда да си права, но не си ли забелязала колко теми има на майки, които "не си делят децата" (и описано с много думи значение на израза), а въпросните деца са като зверове едно с друго? Най-малкото децата имат разлика във възрастта. После често и в пола. А не е без значение и фактът, че може да са със коренно различен темперамент. Рядко са заедно от бебета, поне първото не е. И перманентният бой между тях всъщност си е именно желание да не са все заедно, т.е. нужда от лично пространство.
аз да се изкажа като майка на две деца, на всичко отгоpе от pазличен пол, че и с pазличен темпеpамент, пък и с pазлика 3 години, които в последните 3 години и 9 месеца не бяха делени.... ами че се каpат - каpат се, че спим всички в една стая - спим, но тази година като отиде големия пpи баба си за седмица... двамата изгоpяха един за дpуг... само за дpугия говоpеха, големия спял с една възглавница и казвал, че е сестpа му, ситната пък ми стопи неpвите за бати... няма такова чудо. Е, като се събpаха изкаpаха 3 часа и се скаpаха, но аз не повяpвах на това, което се случи Peace

Общи условия

Активация на акаунт