Как отглеждате децата си, ако живеете в малко жилище?

  • 19 705
  • 246
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 62 595
При тези високи цени на жилищата, собствено местенце ще видя като се пенсионирам и децата пораснат и се изнесат. Дотогава не виждам как ще стане. Просто го приемаме и живеем.

# 136
  • София
  • Мнения: 9 517
При тези високи цени на жилищата, собствено местенце ще видя като се пенсионирам и децата пораснат и се изнесат. Дотогава не виждам как ще стане. Просто го приемаме и живеем.
и мечтаем за момента, в който ще отлетят от домашното огнище, ама пък тогава ще ни липсват  Wink

# 137
  • Мнения: 2
Кухнята става спалния, спалнята става детска а  балкона пред хола се усвоява и става дневна с разтегателен диван +бокс+трепезария. У дома сме живели така цял живот три деца и четирима възрастни. Майка и татко в хола на дивана, баба и дядо в спалнята а брат ми аз и сестра ми в детската стая,не, че ни е било широко но не ни беше и кой знае колко тясно справяхме се щом сме живели така.

# 138
  • Мнения: 330
Въпросът "Как отглеждате децата си, ако живеете в малко жилище?" е твърде риторичен.
Неудобно, на моменти изнервящо, с надежда са се разширим в скоро време, но и да не стане търпим, имаме ли избор.
Каквито са  възможностите в такова жилище се живее. И да си обясняваме колко готино е в малко няма много смисъл. Все едно да ви убеждавам как е по-хубаво да имам стара вместо нова кола и т.н. Виж темата как да се преустрои една или друга стая на малкото жилище за да стане по-функционална вече си е за темата "Нашият дом" и заслужава съвети.

# 139
  • Варна
  • Мнения: 773
Въпросът "Как отглеждате децата си, ако живеете в малко жилище?" е твърде риторичен.
Неудобно, на моменти изнервящо, с надежда са се разширим в скоро време, но и да не стане търпим, имаме ли избор.
Каквито са  възможностите в такова жилище се живее. И да си обясняваме колко готино е в малко няма много смисъл. Все едно да ви убеждавам как е по-хубаво да имам стара вместо нова кола и т.н. Виж темата как да се преустрои една или друга стая на малкото жилище за да стане по-функционална вече си е за темата "Нашият дом" и заслужава съвети.
Това със старата и новата кола също съм го чувала:))) Като приказката за високото грозде дето е кисело.

# 140
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Няма лошо да си разсъждавате както искате , но тонът е груб и обиден . Какво значи онази родила и им осигурила еди какво си . Проблем ли е за вас , че онази е дала най - доброто за децата си според своите виждания ?
По същия начин онази би могла да каже - тази пък , родила две деца , а ги натъпкала в гарсониера и няма пари за едни маратонки , ама тръгнала да ражда ?
Не е приятно , нали ?


Ох, ама що на някого трябва да му е приятно  newsm78 Говоря принципно, не визирам никого, така че кой къде се разпознава в думите ми малко никак не ме касае  Peace Който каквото иска да осигурява на децата си, дай Боже всяко дете да живее в двуетажна къща, да се вози в последен модел Мерцедес и да рита с маратонки от 300 кинта  Praynig

Последна редакция: нд, 25 сеп 2011, 17:21 от Тарталета

# 141
  • Мнения: 2 401
Всичко си е индивидуално, за всеки човек различни неща са приоритет, а и много зависи какви са взаимоотношенията в семейството. Аз лично не бих оставила това да е определящо затова дали да имам още едно дете или не.

# 142
  • Мнения: 2 908
За мен лично това е доста определящо и ако не виждах никакъв начин в бъдеще да имам по-голямо жилище, не бих се навила на второ. Сега сме в 67 кв.м. и ми е кошмарно тясно, добре,че има перспективи за по-голямо. Сега, от както се роди бебето таткото с голямата се изнесоха в хола, ние с бебето спим в спалнята, а кухнята е отделно помещение. Обаче когато стане време за обща детска ще трябва да сменяме жилището,защото не можем да превърнем хола (който е най-голяма стая) в кухня и хол общо(както ми се иска). И тогава няма как да направим детска, та да имаме и спалня, и кухня+хол.

# 143
  • Мнения: 46 590
...Сега сме в 67 кв.м. и ми е кошмарно тясно...

Не само квадратурата има значение, но и разпределението. Преди живеехме на 75 квадрата с 1 спалня и ми беше тясно, сега сме на 59 квадрата с 2 спални и ми е ок. Няколко години след като се нанесохме едната не я ползвахме и в един момент щях да откача, замислих се и за смяна на апартамента, но като стегнахме другата стая всичко си дойде по местата...
Не е невъзможно да се чувства човек комфортно и с 1 спалня, но трябва да си организира добре дома, за да си има всичко място, ниши, шкафове, всяко местенце да се използва Peace

Другият момент е, че 60 квадрата при новото строителство си е чиста гарсониера в старото, така че квадратите лично за мен са на втори план, важно е разпределението Simple Smile

# 144
  • Пловдив
  • Мнения: 23 874
С мъжа ми винаги сме искали 3 деца. Място в нас има достатъчно, не това ме притеснява. Знаете ли кое истински ме озадачава? За много от вас може да се стори глупаво, смешно и т.н. Но... мен ме притеснява какво возило би ни побрало с целия багаж, с три столчета отзад и количка Thinking, ние доста пътуваме и винаги сме с много багаж  Crazy При това- да не е ван, нито пък "пикапи" тип Наваро и т.п.
Отговора на въпроса ти е - ван, 7седалков. Последните две седалки са свалени и си качвам количката несгъната. Когато бебето спре да ползва количка ще ги кача обратно и ще мога да качвам пътници. На тройната седалка имам три столчета. Имам и снимки на три маймуни в столчета Simple Smile

# 145
  • Мнения: 6 206
Не е необходимо да е ван, има коли с много големи багажници и място...
Всяка марка има подобна семейна кола
За Опел се сещам, че това е примерно Зефира
Ситроен Пикасо и тн т

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 23 874
Мъжът има служебна зафира, та местих столчета вътре, гласих - ми малка е! Особено с количка и жена склонна към "багажене".

# 147
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не се оправдавай момиче Naughty, ние живеем в студио Mr. Green

# 148
  • Мнения: 6 206
Мъжът има служебна зафира, та местих столчета вътре, гласих - ми малка е! Особено с количка и жена склонна към "багажене".

абе, моля ти се, да ти е единствена кола и в тико ще се съберете /първата ми кола беше тико и събрах в нея мастербокс цигари, така че от тогава не искам да чувам коментари каква кола какво може да събере/
сега от апартаменти минахте на коли

# 149
  • София
  • Мнения: 1 455
 Абсолютно съм съгласна, разположението е изключително важно, нашият апартамент беше стандартен двустаен и с дете би ни било тясно според мен. Затова преди да родя  направихме килера част от холо- кухнята, бившата кухня с усвоена тераса - детска, а спалнята - за нас. Така ни е о.к.   Peace Според мен става за 2 възратни и 2 /поне/ деца, но според мъжът ми и сега ни е тясно  Mr. Green. Но вече се повтарям  Laughing
А за голяма кола предлагам Субару трибека  Heart Eyes  Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт