Как отглеждате децата си, ако живеете в малко жилище?

  • 19 725
  • 246
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 10 547
Ако ти се наложи да смениш удобствата за външна тоалетна, едва ли ще си толкова очарована.

# 196
  • Мнения: 7 947
Заменям апратамент с Топлофикация Simple Smile на нанайстия етаж срещу къща с двор и външна тоалетна !!

Най-голямата заблуда на хората, които не са живяли в къща и не знаят как се отоплява това нещо!

# 197
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
  • Мнения: 355
Всеки има право на избор - нали така - но не мисля че е някаква драма да отоплиш къща /етаж от къща - което може да се каже че е също за апартамент/ - слагаш дограма - изолация - и който й начин за отопление да избереш - друг е въпроса ако имаш 7 деца и къща на 4 етажа - това незнам как се отоплява

# 198
  • Мнения: 7 947
А, щото на апартамент не слагаш изолация и дограма , а? Само дето там повече от половината стени обикновено не са външни и те топлят отгоре и отдолу обикновено, а в къщата всичко е външно! Но не ми се спори. Отоплявам къща за около 600-700лв зимата. Толкова.

# 199
  • Мнения: 65
Абсолютната класика, описана дори в безценната "Книга за домакинята" е, че семейството живее в двустаен апартамент, като стаята е за децата, а спалнята на родителите - в хола:)

Има разбира се вариант 2 - сериозен ремонт. При който в зависимост от жилището може да се преразпределят помещенията, според какво ви е по-удобно.

Ние живеем на 50 кв.м. 4 човека.
Свиква се:)
И ние сме така - много ни е трудничко, особено за детето е мъка и гледам да е навън при всяка възможност.

# 200
  • Мнения: 1 615
Ако е за свикването, то на всичко се свиква, но не всеки има желание зорлем да свиква на по-лошо.
По такива поводи цитирам един виц, който е дългичък и ме мързи да го пиша. Затова го потърсих в нета и, естествено, намерих негова разновидност, която копирам тук директно:

Някои по-възрастни може и да помнят анекдота за един, дето се оплаква на приятел, че като му се родило дете, апартаментът му отеснял. "Викни баща си и майка си от село и ги настани в хола." След време се срещат, този с апартамента с кръгове под очите, бащата по цяла нощ хъркал гръмовно от хола, не можели да мигнат. "Кажи на жена ти да привика и нейните родители, набутайте ги в кухнята", бил сега съветът. При трета среща препоръката била да докарат и козата от село и да я вържат на балкона. Следващия път, когато вече мисъл за самоубийство спохождала нашия човек с нароилите се "квартиранти", съветът бил да върне козата на село. "Как е сега?", "Ох, живнахме". "Отпрати бабата и дядото и ми се обади за резултата", бил диалогът този път. Благодарностите, които последвали след време, нямали край. "Хайде сега и майка ти и баща ти - друм на село."
Както се досеща читателят - апартаментът се оказал разкошен, щастието било безмерно.

# 201
  • Мнения: 11 747
То това не е виц, а си е направо мъдрост.  Laughing

# 202
  • Мнения: 6 206
А, щото на апартамент не слагаш изолация и дограма , а? Само дето там повече от половината стени обикновено не са външни и те топлят отгоре и отдолу обикновено, а в къщата всичко е външно! Но не ми се спори. Отоплявам къща за около 600-700лв зимата. Толкова.

това за сезона, нали така?
изолацията си е изолация, хубавата дограма си е хубава дограма - зимата една камина с въздуховоди отоплява хол, трапезария, бокс, детска стая и спалня, плюс всичките му прилежащи коридори и бани. това за 600 лв на сезон, дненонощно топло
а и топлината от климатиците не може и да се доближи до тази на огъня

# 203
  • Мнения: 10 547
600 лв. на сезон, но за колко квадрата РЗП, обаче?
Защото моята къща е триетажна, 80 кв.м. етаж с общо локално отопление. Да, на съседите РЗП-то е 102 кв.м. и се топлят около 4-5 кубика дърва. Дават толкова, колкото и аз за парно в апартамент със същата квадратура.

Затова сравненията са нелепи. Може, ако речете да си мерим и кубатурата на басейните и да спорим, защо на моя поддръжката е толкова, а на вашия три пъти повече или по-малко.  Sunglasses

# 204
  • Мнения: 7 947
За месец. Парно на ток, защото имам м алко дете, ние работим - няма кой да поддържа камина, нито искам ми ризми и прахоляци. Площ 160 квадрата. Големи коридори, големи стаи, външни стени, единствени в къщата, тоест без съседи отгоре, отстрани или отдолу или по средата.
Без изолация сме, с дървена дограма, що годе добра.
НО изолация и дограма се слага и в апартамент, та не знам защо се споменава? И на двете места ще смъкне сметките.
А, да добавя - риненето на сняг зимата, прочистването на калта и прах след дъжд и лошо време сега ни предстои. Както и поддръжка на оградата и портата, както и нови улуци. Но ще видим...Това само по повод колко е прекрасно да се живее в къща...да, ама и много по-скъпо, факт.

# 205
  • Мнения: 6 206
не знам колко е квадратурата - мисля около 100 кв м
а риене на сняг има и в блока
също има и малки снегоринчета по строителните хипермаркети /по 100 лв са на ток/, които вършат чудна работа
мит е, че поддържката на къща е скъпа работа
единственото по-скъпо е тока за лампите в двора

а, и от камината няма никакви миризми /тоест има само приятни/, нито пушилки - ако камината е направена професионално, почистването и паленето отнема между 5 и 7 минути на ден

# 206
  • Мнения: 7 947
Мда  Laughing
Същото е да излинеш сам пред блока квадратчето да излизаш от входа до улицата - като това да изринеш половината двор, където минаваш, както и тротоара пред целия двор - защото сутрин все от някъде трябва да се измъкнеш, това са квартални улици - дето не се почистват...
Пък за прахоляка - също не ми се спори. Повече от половината ми съседи са на дърва - та знам за какво иде реч. И стените, и мебелите, и тн...

# 207
  • Мнения: 10 547
Е, дали в 100 кв.м. къща или в 100 кв.м. апартамент в хубава кооперация, с двор, разлика не виждам. Да, освен в обема на работата.  Simple Smile

2-3 декара двор например не се поддържат с размахване на пръчица.

# 208
  • Мнения: 7 947
Е, дали в 100 кв.м. къща или в 100 кв.м. апартамент в хубава кооперация, с двор, разлика не виждам. Да, освен в обема на работата.  Simple Smile

2-3 декара двор например не се поддържат с размахване на пръчица.

 Joy
И средставата за поддръжка.

# 209
  • Мнения: 6 206
ок, вие знаете
ще ви кажа за моя двор - той е един декар
когато решихме да го облагородяваме взехме оферти от различни фирми, най-евтината беше 5000 лв, като само за райграса ни искаха 3000 лв,
е, мъжът ми реши сам да си го направи - излезна ни около 2000 лв, нещо което от фирма няма как да падне под 10... специалисти станахме, даже наскоро питаха от някакво списание за градини дали искаме да дойдат да снимат. всичко сами си правихме и правим, средства няма и не отиват, единствената разлика е, че въобще не може да се сравни с която и да е кооперация в града - нито спокойствието, нито тишината, нито условията осигурени за децата.

спирам с оффовете, че темата е за малкото жилище

Общи условия

Активация на акаунт