Как отглеждате децата си, ако живеете в малко жилище?

  • 19 706
  • 246
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 7 947
Така де, какво са 2 бона само за дворчето  Whistling

# 211
  • Мнения: 11 747
За райграс 2000лв не са ли пари?
Категорично къща да се поддържа е по- скъпо - покрива си е само твой. За ремонт на една кооперация се събират по 700лв (примерно, при нас беше толкова) на апартамент. Ако покрива си е само твой, значи 7 000лв за покрив. Фасадата пак си е само твоя; водопровода и канализацията също. Няма начин къщата да струва колкото апартамента, освен ако не се зареже и не се живее в мизерия, както правят много хора.

# 212
  • София
  • Мнения: 62 595
Заинтригувахте ме с къщите. Аз не съм живяла в къща, но като съм ходила на гости, все ми е било студено на краката. Разбира се, трябва да направя уговорката, че са били къщи, строени най-късно по време на соца. Предполагам, че сега с новите материали и технологии една къща може да се стегне с всичките му видове изолации и да стане доста уютна и топла. Едни наши познати живеят в къща, иматт двор, познаваме се от повече от десет години, все ремонтират отвътре и отвън, сменяха дограми, то живо чудо, и все студено, мухъл... Отстрани като гледам, може и по-евтино да им излезе да я съборят и да си построят нова, с всичките екстри, вместо все да кърпят оттук-оттам. На мен може само така да ми се струва де, като страничен наблюдател.

# 213
  • Мнения: 6 206
За райграс 2000лв не са ли пари?
Категорично къща да се поддържа е по- скъпо - покрива си е само твой. За ремонт на една кооперация се събират по 700лв (примерно, при нас беше толкова) на апартамент. Ако покрива си е само твой, значи 7 000лв за покрив. Фасадата пак си е само твоя; водопровода и канализацията също. Няма начин къщата да струва колкото апартамента, освен ако не се зареже и не се живее в мизерия, както правят много хора.

оф, добре... казах райграса и всичките дървета, цветя, храсти, каскади.
и не го написах, за да казвам "2 бона за дворчето", а да кажа, че като имаш желание нещата стават перфектни и с по-малко пари
а покриви се поправят веднъж на 50 години
но наистина е излишно да се спори

# 214
  • София
  • Мнения: 12 555

а покриви се поправят веднъж на 50 години
но наистина е излишно да се спори

Малеееееее много си далеч от истината  Grinning

# 215
  • Мнения: 6 092
а покриви се поправят веднъж на 50 години
Shocked
20 години съм живяла в къща,не мога да се съглася с теб

# 216
  • Мнения: 10 547
Не, не е далеч от истината. Гаранцията на нашия покрив е 30 години, а цената му колкото гарсониера /вече може и двустаен/ в Обеля. Е, Брокович, това всеки с къща ли може да си го позволи? На нормален керемиден покрив е наложително да се качваш два пъти в годината- пролет и есен. А това че ти и семейството ти имате късмета да живеете в нова /или реновирана/, добре изолирана, добре отоплена, добре покрита къща с добре поддържан, затревен с подходящия за терена райграс и вероятно да се плацикате в басейн, вярвай ми, не се случва на всички с къщи.
Отдавам мненията ти на наивитет.

# 217
  • София
  • Мнения: 44 284
Andariel - то и подово може да се сложи Simple Smile абе който има средства и елание може да си направи къщата топла, който няма може и в апартамента да си зъзне Simple Smile

# 218
  • Мнения: 110
Еййй, живи да ви ожали човек, цъ цъ цъ  Laughing

# 219
  • Мнения: 6 206
Отдавам мненията ти на наивитет.
Peace
може и да си права, затова не съм чак толкова компетентна, пък и темата не е за това
продължавам да споделям мнението, че щастието не зависи от квадратите
а за покривите - къщата в която съм родена е строена в началото на шейсетте, първия /и основен/ ремонт на покрива й беше през 2005.

# 220
  • Мнения: 3 421
Момичета това вече се обърна за подфорума Наш Дом,идеята беше друга май.

# 221
  • София
  • Мнения: 1 455
 
Момичета това вече се обърна за подфорума Наш Дом,идеята беше друга май.
Да, със заглавие какво да изберем апартамент или къща, и имаме  ли пари да поддържаме дома си  Thinking

# 222
  • Мнения: 110
Ами то всичко, което можеше да се каже е казано.
В кратце от моя гледна точка: за децата е без особено значение, за възрастните кофти, липса на лично простраство.
За това е хубаво да живееш в, макар и малка, къща с двор, че поне да можеш да се изнесеш на палатка на своя територия ако много ти писне  Mr. Green

# 223
  • Мнения: 10 547
И за децата не е без значение. Не виждам как към днешна дата бих разпредели ученика и 2-годишната хала, ако се налагаше да учат и играят в едно помещение.

# 224
  • Мнения: 110
E не едно помещение, даже и авторката говореше за двустаен апартамент. Далеч сме от квартирната криза в братска Русия навремето, гдето 3 5-членни семейства обитават един апартаментс преградки. Надявам се..

Общи условия

Активация на акаунт