Как отглеждате децата си, ако живеете в малко жилище?

  • 19 755
  • 246
  •   1
Отговори
# 225
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
A be темата  за какво е  newsm78  за малко жилище или ...... Thinking   Може би първо трябва да се уточни какво значи малко  Whistling

# 226
  • София
  • Мнения: 12 560
A be темата  за какво е  newsm78  за малко жилище или ...... Thinking   Може би първо трябва да се уточни какво значи малко  Whistling

Според европейските норми под „средни условия“ се разбира на един човек от домакинството като жизнено пространство да се падат една стая и същевременно 30 кв. м от общата площ на жилището.

Можеш да си го намериш лесно в нета. Което значи, че за моето тричленно семейство средната жилищна площ е 90 кв.м. Ние живеем в 43 кв.м. Ето какво е тясно.

# 227
  • Мнения: 6 206
Да, бе, тогава англичаните живи да ги ожалиш - аз наскоро бях за първи път в англия и съм впечатлена от кибритените кутийки, в които живеят. Гледаш отпред кола за 100 000 евро и една кутийка без коридори, сигурно 50 квадрата цялата и си живеят и хич не им пука. Сигурно трябва да са много зле и да не са и чували за европейския стандарт.

# 228
  • София
  • Мнения: 12 560
Да, бе, тогава англичаните живи да ги ожалиш - аз наскоро бях за първи път в англия и съм впечатлена от кибритените кутийки, в които живеят. Гледаш отпред кола за 100 000 евро и една кутийка без коридори, сигурно 50 квадрата цялата и си живеят и хич не им пука. Сигурно трябва да са много зле и да не са и чували за европейския стандарт.

Имала съм възможност да работя и живея с англичанин една година. Така че от първа ръка мога да ти кажа, че къщата му в Англия беше двуетажна с две спални, две бани и тоалетни, хол и кухня. Сам човек.

# 229
  • Мнения: 11 747
На децата не им пречи теснотията до към 7-8 годишна възраст, но после става мъчение и за тях. Все още си спомням като съм била дете и знам, че ми беше тясно и трудно. Или тук става дума само за бебета и деца в градинска възраст? Като, че ли с такова впечатление оставам. А, да! За после не се мисли, не се знае живота какво ще ни поднесе - днеска нямаш, утре имаш - ще се разширите. Както писах - родителите ми 30 години чакаха това разширение и така и не го дочакаха.

# 230
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
A be темата  за какво е  newsm78  за малко жилище или ...... Thinking   Може би първо трябва да се уточни какво значи малко  Whistling

Според европейските норми под „средни условия“ се разбира на един човек от домакинството като жизнено пространство да се падат една стая и същевременно 30 кв. м от общата площ на жилището.

Можеш да си го намериш лесно в нета. Което значи, че за моето тричленно семейство средната жилищна площ е 90 кв.м. Ние живеем в 43 кв.м. Ето какво е тясно.


 Hug  Znam nana77 , в София за да си имаме собствено домакинство предпочитахме да живеем под наем т.е.  не при родители  Wink та знам какво е 3 членно сем. в гарсионера  Crazy

   Имам позната , чудесно семейство 4 членно , живеят в 50 кв.  Tired (под наем ) Събират пари за собствен апартамент, по-голям  Grinning  надявам се скоро да се похвалят  Hug



По горния ми пост бе ироничен  Wink просто някои започнаха да си мерят къщята тук  Grinning и темата се измести  Wink

# 231
  • София
  • Мнения: 2 217
Живеехме в гарсониера, пригодена за двустаен, когато очаквахме третото си дете....Беше...невероятно - сега в големия си тристаен апартамен нямаме толкова удоволствие, ред, уют и задружност...Бих се върнала там -колкото и незряло да звучи..И на децата им харесваше повече, само на тати не Mr. Green

# 232
  • Мнения: 3 425
Обичам да ми е уютно,ама в момента готвя на терасата,която е остъклена(а аз си искам тераса в истинския смисъл на думата,да си пия кафето и да имам простор),останалите ми уреди са в кухно-трапезарията,а спалнята..ах,спалнята-там е игралният кът на детето,там спим всички,ТВ-то и PC-то също са там,лудницата е пълна.Искам диванче,масичка и ТВ. При нас няма. Само спалня и детско легло,съответно и никакъв режим на спане нямаме,нито ние,нито детето,защото нали се сещате-там работим на компютъра и гледаме ТВ......Моля,не ми пишете повече за уют и сплотеност!

# 233
  • София
  • Мнения: 3 099
Най-щастлива бях с мама, татко, батко и баба в двустайния с преходен хол - ние с брат ми в стаята, родителите ни в хола, на разтегателен диван и зад завеси; баба - в кухнята. Сутрините бяха вълшебни: шумни, весели, оживени...

# 234
  • София
  • Мнения: 12 560
A be темата  за какво е  newsm78  за малко жилище или ...... Thinking   Може би първо трябва да се уточни какво значи малко  Whistling

Според европейските норми под „средни условия“ се разбира на един човек от домакинството като жизнено пространство да се падат една стая и същевременно 30 кв. м от общата площ на жилището.

Можеш да си го намериш лесно в нета. Което значи, че за моето тричленно семейство средната жилищна площ е 90 кв.м. Ние живеем в 43 кв.м. Ето какво е тясно.


 Hug  Znam nana77 , в София за да си имаме собствено домакинство предпочитахме да живеем под наем т.е.  не при родители  Wink та знам какво е 3 членно сем. в гарсионера  Crazy

   Имам позната , чудесно семейство 4 членно , живеят в 50 кв.  Tired (под наем ) Събират пари за собствен апартамент, по-голям  Grinning  надявам се скоро да се похвалят  Hug



По горния ми пост бе ироничен  Wink просто някои започнаха да си мерят къщята тук  Grinning и темата се измести  Wink

Ааа извинявай, схванах го в прекия смисъл. Ма днес ми е простено   bouquet

# 235
  • София
  • Мнения: 9 898
Аз смятам, че при добро разпределение на пространството и малкото жилище би могло да бъде функционално. Ние сме четирима човека и живеем на 57 квадрата. Истината е, че който и да е дошъл вкъщи и да сме отворили темата, всички са се учудвали, че жилището ни е по-малко от 65-70 квадрата. Без да звучи самохвално смятам, че се справихме добре с разпределението на стаите. От входната врата се влиза директно в холо-кухнята., тоест няма стена, която да разделя тази част от антрето. От входа буквално зад вратата ни е дивана с масата. А от другата страна на входната врата е нещо подобно на антре с голям вграден гардероб. Голямата стая/хола от соц времената/ е дадена на децата- две момиченца. Достатъчно широко им е, имат си две бюра даже. Малката стая с балкончето е нашата спалня. Тя е наистина мъничка, но и по-голяма не ни е нужна, все пак е спалня, а не игрална зала.

# 236
  • София
  • Мнения: 44 318
да, то зависи как са разпределени квадратите...защото едни 65-70 свадрата като им сложиш голяма баня, отделна тоалетна и  дълги коридори, неусвоени балкони...и то надали за стаите остава повече, от колкото при вашето...освен това да, като кухнята не е самостоятелна а бокс получаваш още пространство за стая и т.н...

# 237
  • Мнения: 481
родителите се терзаят повече от децата. Гледането на децата става с внимание и любов, а не с квадратура на жилището. Децата измерват щастието с времето, прекарано с мама и татко, а не с площта, която имат на разположение. Освен това в детските очи, всичко изглежда по-голямо. Например в моите спомени, къщата на родителите ми е огромна, а сега същите стаи ми се струват като кибритени кутийки

Последна редакция: нд, 02 окт 2011, 11:43 от Piny

# 238
  • София
  • Мнения: 62 595
За мен тясното си е тясно, пък както ще да се преподрежда. Едни 50 квадрата както и да ги усвояваш, пак си остават 50 квадрата, няма как да се чувстваш като в 150. Всичко това с пренареждането, подреждането и прочие, е за успокоение на човека, че прави нещо по въпроса, а не че има реални промени. Ние да се накачулим 4 човека в 50 квадрата, пък каквито и мебели да слагам и вдигам, пак ще е тясно. Остава като японцита да спим на постелки на земята, които да прибираме сутрин. На дете на годинка-две  може да не му е тясно, ама като стане на седем, десет или петнайсет, няма как да не му отеснее.

# 239
  • Мнения: 3 506
Според мен точно на годинка - две е по-трудно в тясното, защото няма как да прибереш всичко, което не трябва да пипа детето, съответно е трудно (но не и невъзможно) непрекъснато да го следиш да не бутне нещо, да не пипне, където не трябва и т.н. На 7 или 10 голяма част от енергията се изразходва навън и не е никак трудно във времето, в което детето си е вкъщи, да поиграе нещо кротко, да почете, да си научи уроците - никак не виждам за какво са му повече квадрати. В тийн възрастта вече нещата са по-различни, разбира се. Уточнявам, че говоря за случая, в който едно семейство живее отделно. Със свекъри, баби и други роднини става доста по-сложно, в този случай на мен лично може и 150 квадрата да ми се сторят тесни Mr. Green Всичко е толкова индивидуално, а темата отдавна се отклони от първоначалното питане на авторката...

Общи условия

Активация на акаунт