Отговори
# 585
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Аз го изгледах първия път, като го даваха. Много силен и въздействащ беше за мен и с добри послания. Заслужава си да се гледа заради тях.

# 586
  • Мнения: 4 871
Аз го гледах, когато го излъчваха премиерно. Не мога да ви опиша колко се ядосвах на действията на жената и майка ѝ, съответно в каква светлина представят бащата на сина му. Ядосвах се, защото е истинско, такива жени наистина съществуват и доста често карат децата да намразват бащите си.
Много е добър сериалът, аз специално много харесах актьорската игра.

# 587
  • Мнения: 5 745
Нов мини комедиен сериал по БНТ през февруари.



Гледах Петя на моята Петя вчера, хареса ми, препоръчвам. Не е биографичен филм за Петя Дубарова, тя е само вдъхновението. Има добре представени послания за съвремието.

П.С. Кирил Петков е бил на премиерата и също го препоръчва Grinning

# 588
  • Мнения: 3 960
Нов мини комедиен сериал по БНТ през февруари.



Започва днес от  21 часа по БНТ. Ще го дават сряда и четвъртък, 6 серии.

# 589
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790

# 590
  • Мнения: 5 745
Галерия ,,Синтезис‘‘ и Българска национална филмотека
представят изложбата

ЗВЕЗДИ НА БЪЛГАРСКОТО КИНО

1 март – 30 април 2022
Откриване: 1 март 2022, 18:00 ч.

До навлизането на дигиталните технологии, единствените свидетелства за снимачния процес на българските филми са фотографии с работни моменти, които са ценна част от архива на БНФ. В хода на работата по една филмова продукция, снимачният екип и фотографът на те¬рен главно са акцентирали върху портретите на актьорите. В изложбата са включени кадри на изявени български фотографи като Лоте Михайлова, Жана Карайорданова, Жени Вълова и др.

Като част от съпътстващата програма, във филмотечно кино ,,Одеон‘‘ ще бъдат показани от лентови оригинали осем филма, кадри от които са част от изложбата. Входът за прожекциите ще е свободен!

04 март 2022
Това се случи на улицата (1956), режисьор Янко Янков

10 март 2022
Тютюн (1962), режисьор Никола Корабов

17 март 2022
Двама под небето (1962), режисьор Борислав Шаралиев

24 март 2022
Смърт няма (1963), режисьори Христо Писков, Ирина Акташева

31 март 2022
Понеделник сутрин (1966 | 1988), режисьори Ирина Акташева, Христо Писков

07 април 2022
Шибил (1968), режисьор Захари Жандов

14 април 2022
Осмият (1969), режисьор Зако Хеския

21 април 2022
Петимата от Моби Дик (1970), режисьори Гриша Островски, Тодор Стоянов

# 591
  • Мнения: 5 545
Снощи беше премиерата на ''Петя на моята Петя'', някой гледа ли го/мисли ли са го гледа?
Да сподели впечатления, ако да.
Гледах го, хубав и дълбок филм. И се посмях на моменти, и пуснах сълза. Момиченцето в главната роля е много надарено, харесах го още от "Маймуна". И Албена Павлова играе много добре, Юли Вергов - също. Красиво заснет, ще се насладите и на поезията на Дубарова. Много теми засяга и те кара да се замислиш. Simple Smile Ако напиша друго, ще е спойлер, а още се върти по кината и може да разваля удоволствието на някого. Wink

# 592
  • Мнения: 2 775
"В сърцето на машината" е страхотен филм. Красиво заснет, красива и тъжна история, перфектен саундтрак. Простичък като замисъл, но до болка човешки.

# 593
  • Мнения: 5 380
Съжалявам, ако въпросът е задавам, но няма кога да чета назад в темата.
Има ли платформа, през която може да се гледа "В сърцето на машината", платено разбира се?
Много ми се хем да го гледаме, хем да подкрепим българското кино, но нямаме физическа възможност да го направим на кино.

# 594
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Към момента само в амазон - https://www.amazon.com/Heart-Machine-Bashar-Rahal/dp/B09QFRXVC5
Под публикации на страницата им имаше коментари, че ще го качат и в нетера.тв, но все още не са.

# 595
  • Мнения: 6 938
А може ли малко разяснение за Амазон, т.е. нещо по-специфично има ли?

# 596
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Разяснения не мога да дам, защото не съм правила опити да гледам оттам. Гледах го на кино.

# 597
  • Мнения: 5 380
Аз така и така съм почнала да питам, а и явно ще чакам до септември да пуснат "В сърцето на машината" достъпен и през ТВ.
Къде може да се гледа сериала "Порталът"?
Проверих в Nitera, няма го.
Гледам PlayTube го предлагат безплатно, но идеята не е да се гледа без пари, ако има  якъде и платен канал.

# 598
  • Мнения: 11 737
"Порталът" го има в YouTube.

# 599
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Гледам PlayTube го предлагат безплатно, но идеята не е да се гледа без пари, ако има  якъде и платен канал.
Щом не са го свалили от безплатните платформи, значи го няма на платена.

Общи условия

Активация на акаунт