Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ....

  • 40 062
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 236
Не съм , след като споделяш че е по-жизнен и активен и не ти изглежда дехидратиран, не би трябвало да се притесняваш.
Макар и по-малко напишкани може да прецениш все пак по цвета на урината, не трябва да е наситеета и със силен мирис. Когато щипнеш леко кожата на ръчичката, тя трябва бързо да връща предишното си положение. Доколкото разбирам вече оздравявате и съвсем скоро ще се възстанови и апетита, а за течнотсите съм сигурна, че постепенно ще откриете подходящ начин за предлагането им.  Hug

# 16
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Айла, мерси!
 Не изглежда дехидратиран, но вчера сутринта урината му си миришеше (т.е. памперса) затова се и поуплаших. Иначе преди да се разболее беше започнал да пие по мъничко вода от шишето с накрайника и от сламка, както и лека-полека бяхме увеличили малко количествата храна. Сега явно заради болките в гърлото не ще нищо да яде и пие освен кърма, всъщност затова и сега ме заболяха толкова зърната, преди също бяха чувствителни, но постоянното смукане си каза думата.  Crazy Акробатиките обаче не знам как ще ги избегнем, ич не го виждам това, Стоян освен, че суче в 1000 различни пози и сменя гърдите през 2 мин, разсейки не помагат, поне за сега, ама аз си пробвам де, току виж почне да минава номера.

Все още не съм пробвала с кутия от сокче, но това е понеже не купувам такива сокове, ще взема да се прежаля да изпием 1 с Георги и да запазим кутията, иначе добре се справяше и с най обикновена сламка и шише от мин вода.  Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 12 236
  Значи просто малко трябва да изчакаш да оздравее и нещата полека лека ще се нормализират. Често им се отваря вълчи апетит малко след като се оправят  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 68 671
Момичета, имам един въпрос, който на фона на осем месеца кърмене сигурно ще ви се стори глупав, но все пак да го задам.....до 6 месеца бяхме изцяло на кърма, кърмене на поискване. Но и досега се чудя кога точно да предлагам гърда, в смисъл аз предлагам при всяко размрънкване от страна на бебо, но ми се струва , че май не се прави така. Не мога много точно да разбера кога точно бебчо си иска да суче и затова, за всеки случай, аз предлагам гърда както писах, при всяко размяцкване.
         Никога не ми е отказвал досега-винаги поема гърдата, друг е въпроса че понякога просто се глези и  само лапа зърното и се хили.
          Ще се радвам да споделите при вас как е? Как разбирате че е време да предложите да суче-когато става дума за кърмене на поискване имам предвид.

# 19
  • Мнения: 7 418
   teta75,не виждам никакъв проблем при вас.  Hug
   И аз така........предагам да суче,когато се присетя или детенцето ми бръкне в блузата  Laughing (твоето е още малко да бърка  Wink )

# 20
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Здравейте!
Селма браво на теб ,че пусна тази тема - имахме нужда от подобна   bouquet
Така сега да си задам въпроса.Идва ни времето за отбиване  Sad.Не че ми се иска ,ама...Но това е друга тема.Та предложиха ми да пробвам да си спра кърмата с хомеопатични хапчета- ricinus communis 30.Обаче не знам дозировката- по колко на ден и колко време се пият.Знам само,че мога да давам на детето да суче,докато ги пия.Въпросите са ми следните:
1.Как е точната дозировка?
2.Ако пия хапчетата и давам пак на детето да суче,ще има ли изобщо ефект?
3.Може ли да се цадя при напрежение?
Ще бъда много благодарна на мами ,който са ползвали хапчетата да споделят опит  baby_neutral
Предварително благодаря на всички за отговорите  Hug

# 21
  • Мнения: 940
Не съм детето щом има ангина е нормално да отказва да приема каквото и да било. Аз бях забравила колко боли но изкарах една по време на бременността и още се присвивам като се сетя колко зловещо ме болеше гърлото, не можех и да си помисля да прекарам каквото и да е от там  Sad

mama moni и аз четох наскоро за рицинус и мисля че срещнах че се взима по веднъж на ден. Аз лично не го пробвах защото късно се сетих за него и вече си бях създала проблем. При всички положения трябва да отбиваш много бавно и постепенно за да нямаш проблеми. С дребния вече бяхме минали само на веднъж през нощта и то само от едната гърда и бяха доста празни та реших че няма да е проблем просто да спра. Само че сега гърдите ми са на едни много болезнени буци (иначе не са напрегнати от кърма) та ходих на мамолог и съм сега на антибиотици и мехлеми разни. Намалявай постепенно, ако наистина много ти се напрягат гърдите изцеждай по съвсем мъничко колкото да те отпусне и така. Но просто намалявай кърменето постепенно, в един момент ще усетиш че дори след ден два само по веднъж на ден няма да ти се напрягат гърдите. И си налагай горещи компреси ако усетиш да ти се офомят буци. Аз сега си правя компреси с реванол и 70% спирт - 50 на 50... успех!

# 22
  • Мнения: 11 103
Мама Мони,
хомеопатията, както и всяко друго лекарство, е добре да се взима след съвет с лекар (а за рицинуса защо ли имам спомени, че в някаква конкретна потенция го взимаха и за увеличаване на кърмата...?)
Рика ти е дала добри съвети - отбиването трябва да е максимално плавно, за да избегнеш проблеми за теб, пък и шок за бебето.
Най-добре е кърменията да се премахват 1 по 1, като оставяш поне седмица-две, преди да махнеш следващото, за да имат време гърдите да се нагодят към новия режим и да намалят производството. Ако видиш, че бебето е съгласно с намеренията ти за отбиване и започнеш процеса, можеш да пиеш и по-силен чай от салвия (градински чай), който е естествена спирачка на лактацията Simple Smile
Най-добре е да оставиш поне 2-3 седмици бебето на 1 кърмене, преди да го премахнеш изцяло - пак за да си спестиш проблемите, за които пише Рика. Още нещо важно, за да ги избегнеш - цеденето не е забранено! Ако усетиш бучки, силно препълване, дискомфорт, най-добре е да изцедиш малко, до облекчение (не напълно). От едно такова изцеждане веднъж на няколко дни лактацията няма да се стимулира кой знае колко, а спирането ще стане постепенно и ще избегнеш рисковете от запушване.

Статия, в която могат да се намерят полезни съвети за отбиването според възрастта на бебето - цък

# 23
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Параход ,Рика мерси за отговорите.
При нас плавното отбиване не проработи за съжаление.Преди два месеца махнах нощните кърмения.Обаче от тогава нямам никакъв успех с другите кърмения.Имам чувството,че само като си помисля за отбиване и той започва да суче още повече  ooooh!Станал е направо вманиачен.Миналата седмица бях лепнала вируса с повръщането,чувствах се като парцал,а за капак той цокаше като новородено на два часа.Накрая ме беше изцедил до последна капка.Скоро се опитах да махна обедното кърмене,но опита ми беше последван с многооо дълъг рев и накрая пак му дадох.Лошото е ,че моите здравословни проблеми вече са наболели доста,а много време отлагам отбиването.
Не искам да бъда разбрана неправилно-за мен кърменето е нещо уникално и ми даде неповторими изживявания.Ако от мен зависи,че кърмя докато детето се откаже само.Но по независими от мен причини трябва да приключим вече.Даже само от мисълта за това ми се приплаква ....
За хапчетата ще се допитам до лекар.Параход статията е много хубава.Мерси!

# 24
  • Мнения: 146
Здравейте.
Моля за бърз отговор с какво да мажа разранено зърно. Бебчето ми не засуква ареолата, а само зърното и се разрани ужасно. С какво да третирам и трябва ли да спра кърменето през това време

# 25
  • UK
  • Мнения: 4 308
Лансинох пробва ли? Предполагам, че зависи колко е зле положението, но казват, че помага, бил добър. Има и други подобни - Гармастан, на Авент. Силиконови зърна, докато позаздравееш малко? Ако не се лъжа, ако кървиш не трябва да кърмиш от тази гърда. Включвам се, защото помоли за бърз отговор, другите тук ще ти помогнат повече, аз не съм изпадала в подобна ситуация.

Последна редакция: пт, 23 сеп 2011, 14:15 от dejie

# 26
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Да, пробвай Лансинох, той не се отмива.

Оставяй гърдата на въздух повече, за да заздравее по-бързо.

# 27
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Здравейте.
Моля за бърз отговор с какво да мажа разранено зърно. Бебчето ми не засуква ареолата, а само зърното и се разрани ужасно. С какво да третирам и трябва ли да спра кърменето през това време


Аз имах същият проблем, но при мен единствено Гармастан свърши работа. Ако бебето ти приема силиконовите зърна е добре да пробваш с тях. Моето не ги хареса и аз се изцеждах няколко дни (2-3 до колкото си спомням  newsm78). Лично мое мнение е, че така заздравяват по-бързо  Peace

# 28
  • Мнения: 146
Благодаря ви много момичета за бързия отговор. Започнах да мажа с Гермастан, дано помогне, че никак не ми се иска да отвиква от гърдата. Той и без това сучеше само от едната, другата така и не я хареса - плюе, върти се, скимти, дави се, но не засуква. Силиконовите зърна изобщо не прие. Гърдите ми са огромни и бебчо не лапа цялата ареола, а само зърното, затова стигнахме до тук Ами ще продължаваме да се учим, дано успеем. Още веднъж - благодаря! 

# 29
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Di_va, можеш да се обърнеш към консултант по кърмене за да оправите засукването. Всъщност това е най-важното в случая, можеш да пробваш преди да дадеш гърдата малко да изцедиш за да омекне, после насочваш зърното към нослето на бебето така, че то да отвори широко устичка и да захапе хубаво зърното с част от ареолата. Ето ти една мн полезна статия за кърменето от големи гърди: http://xedra.wordpress.com/2010/10/27/bigbreasts/

Общи условия

Активация на акаунт