Да се обединим - национален протест !!!

  • 16 653
  • 325
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 48 197
Напълно подкрепям написаното от pogar и Sesilly
Тази тема е дъвкана толкова пъти...конкретния повод този път май е че в Пловдив щели да си получат детските в края на месеца( до когато е срока), а на други места вече са ги получили  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 654
Ако имах поне малко надежда,че ще получа подкрепа и идеята няма да бъде опорочена от някоя партия,бих протестирала за по добър живот.
Няма начин да няма начин,но не и когато ние не искаме да го намерим.
Докато телефоните измами все още хващат вяра,няма да се оправим.
Докато чукаме на дърво когато срещнем инвалид,а не се наведем да му помогнем,няма да се оправим.
Докато не решим,че искаме достоен живот,никой няма да ни го даде,независимо от заплащането.

# 47
  • Мнения: 984
Говорим за хора, които не живеят на гърба на държавата. Плащат данъци, работят, плащат си осигуровките,сметките и т.н.
Хубаво, обаче и ние плащаме данъци и осигуровки и то големи, толкова големи, че никога не сме взели и 1лв от държавата ни за деца, ни за топло, ни за нищо. Щото тя - държавата е решила, че нЕмане нужда, щото сме богати.
И ние така.
Никога не сме отговаряли на изискванията за каквито и да било надбавки, за моите деца няма място в общинските ясли и градини, ползваме частни такива, а всички знаем за какви пари става въпрос. Ако трябва да изчисля разходите, които държавата и общината ме принуждават да правя, за да съм добър родител, то излиза, че разполагаме с 200 лв. на човек за всичко месечно.
Не се оплаквам, не РИВЪ, обаче ме е адски яд като видя Пена и Кичка сутринта рано-рано, току-що оставили децата по градините да пушат цигари и да пият кафе в кварталното кафене, аз в това време вече трябва да съм влязла в час. Яд ме е, че съм проста и работя, за да има "месечни надбавки" и място в градините за техните деца!!! Че и протест ще ми организират! Ми организирайте си го, но не въвличайте хората в заблуждение, че това е протест на всички майки и то за повече надбавки.

Последна редакция: ср, 21 сеп 2011, 10:01 от Мишона

# 48
  • Мнения: 45
Пълен абсурд е и това, което пишат във Facebook.

# 49
  • Мнения: X
Мдаа, страшен протест се е заформил във Фейсбук.  Joy

А исканията им....  #Crazy


"Нашите искания
1.По-високи детски надбвки
2.По-висока минимална работна заплата(съответно майчинство и обещетения за родители останали без работа, самотни родители , двойно майчинство за близнаци)
3.По-достъпно образование (т.е. по-евтини помагала и учебници, безплатно образование за деца инвалиди и на социално слаби родители)
4.Място за всяко дете в детска градина или ясла (съответно по-ниски такси)
5.Повече работни места (предимиство за майки с деца)
6.Безплатно лечение за децата ни - независимо от държавата в която трябва да бъдат лекувани."


п.п. Правописните грешки са оригинални.

# 50
  • Мнения: 335
И аз бих попитала протестиращите откъде да се вземат тези пари - всяка да си направи сметката колко внася като данъци и осигуровки в държавата и колко иска да получава...
Най ми е весол ад слушам как на безработните децата трябвало с предимство да ги вземат в детските градини, щото родителите им нямали пари... Ами като е безработен да си гледа детето в къщи, поне това може да прави. Още повече че като не работи не внася данъци, а тези, които работят, печелят и внасят данъци - те имат пари и техните деца да не ходят на градина...ако може докато изкарват парите за децата на другите да си гледат и тяхното...

# 51
  • Мнения: 3 405
Струва ми се, че тази тема не се чете от организаторите.
Исканията пораснаха, спрямо първоначалните, твърде емоционално се подхожда.
Добре ще е някой да редактира текста, защото с него ще излязат и в национален ефир, има заинтересовани журналисти.
Емоциите могат да им изиграят лоша шега.

# 52
  • Мнения: 24 467
Мдаа, страшен протест се е заформил във Фейсбук.  Joy

А исканията им....  #Crazy


"Нашите искания
...3.По-достъпно образование (т.е. по-евтини помагала и учебници, безплатно образование за деца инвалиди и на социално слаби родители)
4.Място за всяко дете в детска градина или ясла (съответно по-ниски такси)
5.Повече работни места (предимиство за майки с деца)
6.Безплатно лечение за децата ни - независимо от държавата в която трябва да бъдат лекувани."


п.п. Правописните грешки са оригинални.

Сигурно бъркат вида на социалния строй с т.5. Представям си как държавата ще задължи частникът при подбора на персонала и какъв огромен смисъл има това.

А почнах от т. 3/първите две вече се обсъждаха и тук и в други теми енъф/, че ми стана интересно- колко се заплаща сега от посочената група лица за образование? Учебниците са безплатни до VІІ клас за всички, а помагалата не са задължителни и ако някой ви създава проблем, независимо какво е детето ви и вие, самите, за незакупено помагало- оплачете се в инспектората и министерството, дайте гласност. Трябва да се преустанови практиката на закупуване на незадължителни помагала и се отнася за всички.

Т. 6 е умопомрачителна. В коя държава всеки може да се лекува където си ще на държавни разноски?

# 53
  • Мнения: 4 841
Много шум за... нищо  ooooh!

Лошото е, че поредни недомислени инициативи (подкрепени от некадърни журналисти), компрометират всякакви по-сериозни действия по наистина сериозни теми... Създава се е едно пренебрежително отношение - "Кой, пак ли майките? Сега пък какво искат?" (Това е реален цитат на един политик)...

Няма да се учудя обаче, ако на такъв бравурен и неясен протест се съберат повече участници, отколкото на някоя смислена, обмислена и добре организирана инициатива  Thinking

Не знам, но много се натъжавам когато чета подобни неща... И пак се сещам за онзи анекдот, където дъщерята на един убит руски декабрист, която наблюдавала събитията през октомври 1917 г. през прозореца си, попитала прислужницата: „За какво се борят?”.
„Да няма богати” – отвърнала прислужницата.
„Странно, а моят баща загина, за да няма бедни”...

# 54
  • Мнения: 3 405
Тази тема е дъвкана толкова пъти...конкретния повод този път май е че в Пловдив щели да си получат детските в края на месеца( до когато е срока), а на други места вече са ги получили  Rolling Eyes

Не става ясно какъв е конкретния повод.
Ето какво гласи документ от групата във фейсбук https://www.facebook.com/groups/196870307049587/docs/

Цитат
Нека всеки се запише под своя град . Достатъчно е само да напише ще присъствам. Протеста не е политически насочен и няма да подкрепяме нито една от партиите , искащи да получат облаги на наш гръб . За два дни се събрахме 1370 човека - смятам , че можем и повече . Създадох групата по повод на публикация във форум в мрежата , в която пишеше , как майка се е принудила да вземе болничен на детето си , защото няма средства да закупи помагалата в у-ще , за чието заплащане парите са и били искани веднага . Не е справедливо в 21 век да не можеш да осигуриш образованието на детето си . Не е справедливо да не може да платиш таксата в детската градина , защото е по-висока от детските надбавки , които получаваш . Не е справедливо да си дете в нашата родина . Не е справедливо и да си възрастен . Искам бъдеще тук , а не в чужбина . ''Обичам родината - мразя държавата''.

# 55
  • Мнения: 9
"Искам бъдеще тук, а не в чужбина" - ами, хубаво, но...и в чужбина, за да получаваш детски надбавки трябва да работиш. За неработещите има социални помощи, които обаче не са под формата на Пари, а под формата на учебници, помагала, униформи и пр./за децата/, които пак се раздават само в случаите, когато доходът на семейството е под минималният за държавата. Така, че не е лошо да се преосмислят малко по-точно исканията на националният протест.

# 56
  • Мнения: 984
Няма лошо в това да се преследват социални искания, но първо трябва да се помисли откъде ще се вземе, за да се даде. Всеки случай и досегашната данъчно-осигурителна тежест + допълнителните принудителни разходи за отглеждане и възпитание на дете идват много. Но важното е да се работи и, съответно, да се създава продукт.

Много ме огорчава това, че в един момент реакцията е "е, там, някакви си майки" или "пак майките искат". А татковците къде са? Те не искат ли? Аз предлагам да се организира работно място за абсолютно всеки мъж на възраст между 18 и 45 години, да му се натисне задника на работното място и да се следи работи ли или си почива. Така, ние ,"накакви си майки", ще имаме възможност да си гледаме работата "т.е. децата" Mr. Green и ще настъпи социален мир Simple Smile Peace. Разходите ще са двойно по-малки от сумата, раздавана сега под формата на соц. помощи и добавки, която масово се изпива по кръчмета и кафенета...

# 57
  • Мнения: 1 912

Много ме огорчава това, че в един момент реакцията е "е, там, някакви си майки" или "пак майките искат". А татковците къде са? Те не искат ли? Аз предлагам да се организира работно място за абсолютно всеки мъж на възраст между 18 и 45 години, да му се натисне задника на работното място и да се следи работи ли или си почива. Така, ние ,"накакви си майки", ще имаме възможност да си гледаме работата "т.е. децата" Mr. Green и ще настъпи социален мир. Simple Smile Peace, а разходите ще са двойно по-малки от сумата, раздавана под формата на соц. помощи и добавки, която масово се изпива по кръчмета и кафенета...
Да ти кажа, предполагам, че татковците на искащите майки работят баш от 8 до 5 от понеделник до петък, а в останалото време пият биричка с Гошето под асмата. Съжалявам, но точно такава асоциация ми изникна в съзнанието  Whistling
А майките са си измислили исканията, чоплейки семки в кварталната градинка. Още веднъж съжалявам, но за мен интелигентен човек не може да измисли такива неща  Stop

# 58
  • Мнения: 1 844
Ей,какви се изкарахте всички трудолюбиви,богати и с мъже за чудо и приказ.А тези другите, как не ги е срам,че са бедни,безработни и с  калпави мъже които знаят само бира да пият.Те дори нямат право да се обаждат и да искат каквото и да било.Дори трябва да са ви благодарни, че ви има, за да взимат от вас и да дават на тях.

Аз съм майка на две деца и получавам прословутите 35лева.И ще продължавам да ги получавам докато държавата ми дава това право.Нямам идея защо го има този праг от 350лева на член от семейството, но той е факт. Протеста обаче, няма да го подкрепя защото смятам,че всичко е плод на емоциите и изложените искания са смехотворни.

Последна редакция: ср, 21 сеп 2011, 16:42 от Четри в едно(така ми харесва)

# 59
  • Мнения: 1 912
Ей,какви се изкарахте всички трудолюбиви,богати и с мъже за чудо и приказ.А тези другите, как не ги е срам,че са бедни,безработни и с  калпави мъже които знаят само бира да пият.Те дори нямат право да се обаждат и да искат каквото и да било.Дори трябва да са ви благодарни, че ви има, за да взимат от вас и да дават на тях.Аз съм майка на две деца и получавам прословутите 35лева.И ще продължавам да ги получавам докато държавата ми дава това право.Нямам идея защо го има този праг от 350лева на член от семейството, но той е факт. Протеста обаче, няма да го подкрепя защото смятам,че всичко е плод на емоциите и изложените искания са смехотворни.
Разбира се, че трябва. Иначе сме на едно мнение  Wink

Общи условия

Активация на акаунт