Да се обединим - национален протест !!!

  • 16 638
  • 325
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
И наистина, като са помощи за "дете", с какво са по-различни моите деца, освен с "високите" доходи на родителите си, че да не получавам детски, които така или иначе не искам, искам да ги насочат другаде, където да са полезни за децата ми, училище, градини, занимални, здравеопазване и т.н.

# 31
  • Мнения: 434
Родилните пълни с мургавелки, снесли n-тото си дете, че да преживяват от помощи и детски, а майки с едно дете с проблем, се чудят на къде да поемат.....

Абсолютно съм съгласна с това, тези надбавки трябва да се спрат, така ще се намали и раждаемоста сред братята роми, защото в момента раждането на n-брой деца се е превърнало за тях в основен источник на доходи, чрез т.нар. детски.Всеки ден работата ми ме среща с такива индивиди и съм напълно наясно с тяхното мислене, нито една не работи, но за сметка на това ражда всяка година.

# 32
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Мине не мине месец и хоп - подобна тема!
Детски надбавки не трябва да има, а семейно подоходно облагане. Така всички, които работят и плащат данъци ще получават някакви суми, а не тия които не работят да вземат с пълни шепи, а тия, които са с високи доходи и съответно с по-голям принос към системата - един гол банан. И професията "раждане за детски" ще поизчезне.
А ако трябва да протестирам, бих протестирала срещу 15-те бона за избран депутат, които получава от бюджета всяка парламентарно представена партия. ЗАщото всички виждаме по избори къде отиват тия пари - в джобовете на циганските барони.

# 33
  • София
  • Мнения: 8 004
Надявам се да не прозвучи грубо, но 35 лв. не биха катурнали средностатистическо семейство. Същевременно тези пари са крайно недостатъчни за отглеждането на дете с увреждане. Смятам, че е далеч по-социално решението тези пари да се насочат към подпомагане на деца с увреждания.
България е с най-дългото 12 месеца платено майчинство, следвано от нови 12 месеца на 240 лв. 

# 34
  • Мнения: 838
Надявам се да не прозвучи грубо, но 35 лв. не биха катурнали средностатистическо семейство. Същевременно тези пари са крайно недостатъчни за отглеждането на дете с увреждане. Смятам, че е далеч по-социално решението тези пари да се насочат към подпомагане на деца с увреждания.
България е с най-дългото 12 месеца платено майчинство, следвано от нови 12 месеца на 240 лв.  

АААА, не така, хайде моля не слагайте за кой ли път семействата на деца с увреждания на опашката за помощи.
Помощи се дават на хора волно или неволно, изпаднали временно в затруднена ситуация и в нормалните държави са в размер достатъчен за да си стъпиш на краката. В масовия случай увреждането нито е за месец, нито за година, често е дори до живот,и най-важното- не е въпрос на избор, то просто се случва.
Не ми трябват нито детски, нито помощи за отглеждане на сина ми с увреждане, та ако ще и по 1000лв да са.
Искам адекватна здравна и социална политика чрез която детето ще получи необходимите му здравни и социални услуги, та аз спокойно да си ходя на работа и с кеф да си харча спечеленото, защото нито съм неграмотна, нито мързелива за да ме поставяте в исканията си в позицията на просяк така както го прави и държавата в момента с никаквата си политика само, защото съм родител на дете с увреждане който е решил, че няма да го изостави.
Мислете бе ,хора, мислете, преди да се изказвате!

Последна редакция: вт, 20 сеп 2011, 19:22 от pogar

# 35
  • Мнения: 12 679
pogar  newsm10

Детски надбавки не трябва да има, а семейно подоходно облагане.
Peace

# 36
  • Мнения: 838
Говорим за хора, които не живеят на гърба на държавата. Плащат данъци, работят, плащат си осигуровките,сметките и т.н.
...и говорите глупости ooooh!

# 37
  • Мнения: 9
pogar  newsm10

Детски надбавки не трябва да има, а семейно подоходно облагане.
Peace




            И от мене  newsm10

# 38
  • Мнения: 6 633
Кой кого принуждава да гледа детето си за 35 лв newsm78
Аз дори и детски не получавам ,нещо греша ли ,че "даваме " с мъжа ми от "нашите " пари за да си отглеждаме детето?

# 39
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Говорим за хора, които не живеят на гърба на държавата. Плащат данъци, работят, плащат си осигуровките,сметките и т.н.
...и говорите глупости ooooh!

За или против си този протест?

# 40
  • София
  • Мнения: 8 004
АААА, не така, хайде моля не слагайте за кой ли път семействата на деца с увреждания на опашката за помощи.
Помощи се дават на хора волно или неволно, изпаднали временно в затруднена ситуация и в нормалните държави са в размер достатъчен за да си стъпиш на краката. В масовия случай увреждането нито е за месец, нито за година, често е дори до живот,и най-важното- не е въпрос на избор, то просто се случва.
Не ми трябват нито детски, нито помощи за отглеждане на сина ми с увреждане, та ако ще и по 1000лв да са.

Е нали и аз това казвам - тези пари да се насочат в тази сфера. Ще бъде далеч по-социално да се интегрират децата с увреждания, да се лекуват, отколкото родители и деца да се превръщат в заложници на заболяването. Не мисля, че е по-редно с тези 35 лв. да се стимулират ромите да се множат безконтролно в името на помощите.

# 41
  • Мнения: 838
Говорим за хора, които не живеят на гърба на държавата. Плащат данъци, работят, плащат си осигуровките,сметките и т.н.
...и говорите глупости ooooh!

За или против си този протест?

Ще Ви отговоря с 2 въпроса:

1. Вие каква предпочитате да сте- работеща със заплата, с която да се грижите добре за децата си или мизерстваща на социални помощи в питанка всеки месец кое ще Ви спрат по-рано- тока или водата?

2. За подобни ненормални искания очаквате ли подкрепа от някой като мен?

Малко по-горе съм написала повече от ясно какво мисля за исканията ви относно децата с увреждания, прочетете го, помислете, и ако отново се питате защо мисля така, хванете на случаен принцип дете с тежко увреждане и  пресметнете колко трябва да е социалната Ви помощ като неработеща грижеща се за дете с увреждане така, че да Ви стигне хем за покриване на всички разходи по детето, хем за  за да живеете нормално, а не просто да оцелявате често с помощта на приятели или просия.


Повтарям се, но пак ще кажа- мислете, ако трябва 100 пъти мислете и като измислите нещо добро- искайте.


# 42
  • Мнения: 2 563
Пожар добре ви го рекна. Спрете да намесвате родителите на деца с увреждания в жалката си просия, примесена с расизъм.

Социалните помощи трябва да са за нуждаещите се. Те не заменят адекватна социална и здравна уредба. Който има деца, си ги гледа, като ползва здравните и социални услуги, които държавата би трябвало да предостави, с помощ от гражданското общество.

# 43
  • Мнения: X

Социалните помощи трябва да са за нуждаещите се. Те не заменят адекватна социална и здравна уредба. Който има деца, си ги гледа, като ползва здравните и социални услуги, които държавата би трябвало да предостави, с помощ от гражданското общество.

Относно "социалните услуги" може ли по-конкретно? Здравните си ги знаем и мисля че не е това темата в която да ги коментираме. На мене ми се вижда твърде много това че за детските градини се плащат символични такси от 50 лв и реално поддръжката им и издръжката на децата в тях се поема от обществото, т.е. от данъците. За размера на майчинските и периода на плащането им да не говорим.
 
По темата - не 35 лв, а 3.50 не съм съгласна да дава държавата. Поне по начина по който го прави сега. На който му е малък доходът, да работи повече (ако трябва на две места), да придобие допълнителна квалификация, да отиде на гурбет, и т.н. А не тези които вече са го направили да плащат за това мама да маха гащи из мола, а детенце да иска ново джиесемче и маратонки, защото 350 лв на човек не им стигали.

Щом има в бюджета пари за даване, да ги дават на хора които наистина се нуждаят - нетрудоспособни, деца с увреждания и пенсионери. 


п.п. Ако има анти-протест, обадете се.  bowuu

# 44
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нищо не можах да разбера. Не било за закъснението. Кое закъснение?
Моля за ясна и конкретна тема на този протест.

Общи условия

Активация на акаунт