Госпожата ме бие

  • 8 516
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 212
Моето дете,също беше два дена без проблем на ясла,но 3-тия вече не искаше!Каза че лелите се карали,а дечицата плачели,с такива впечатления е останал горкия SadАз му вярвам понеже ги чух как им се карат,и според мен детето ти не лъже!

Дете на тази възраст не си измисля! Категорично! Вземи спешни мерки!

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 26 388
Изказването на Плевнелиев не ме учудва...има нещо извратеняшко в него,такъв един мрънкащ,смирен... #2gunfire

# 17
  • Мнения: 249
Вчера синът ми на 4 г. ми сподели, че една г-жа от сборните групи ги биела с пръчка и ги скубела. Естествено си помислих, че си измисля, подложих го на кръстосан разпит, но той настоява че е вярно. Факт е че като ходеше за сборните групи, плачеше много и се дърпаше пред градината, а сега си е при госпожите от първа група и всичко е ок. Шокирана съм и не знам какво да правя. Има вероятност и да си фантазира, но говори само за една единствена госпожа. Чудя се какво да правя?!
 Пак повтарям става въпрос за сборните групи, неговите госпожи са си ок и той ходи на детска с кеф като е при тях.
Става въпрос за 128 ОДЗ Феникс. Ако има други майки с впечатления отттам нека сподели.


Според мен, детето Ви не лъже, нито преувеличава! Аз все още имам спомени от детската градина, но никога не съм казвала на майка ми за това, че ми дърпаха ушите откъсвайки ги. А и не само имаше и психичен тормоз, но не ми се конкретизира. Обърнете внимание на детето си, преди да е станало прекалено късно! Успех  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 212
Здравейте,ако може да използвам темата,за да не пускам нова. Моето момиченце от понеделник е на ясла,1-я ден влезна с желание,след това ми казаха ,че само от време на време ме е търсила и проплаквала. И 2-рия ден беше почти същото ,дори казаха ,че е яла. Но вчера на обед като я взех беше неспокойна и в къщи каза,че лелята я е пляскала по дупето и категорично отказа да иде днес.А преди като я питах казваше , иска да ходи. Според вас на тази възраст могат ли да си измислят нещо такова ? Тя по принцип е много чувствителна и само като чуе някой да се кара,дори и не на нея започва да плаче,а ако види някой да удря някого настава голям рев и паника. Дали си измисля само ,за да не я водя ?

Дете на тази възраст не си измисля! Категорично! Вземи спешни мерки!
Горния пост е към теб Лейла. Извинете за грешката.

# 19
  • Мнения: 99
Благодаря момичета за отговорите. Вече съм сигурна ,че детето не лъже. Говорих с една майка от групата,на която момченцето се е прибирало със сини уши от дърпане. Говорих с лелките ,но се наслушах на това как те са професионалисти,как са със стаж 30 год. ,как това при тях не се допуска и разни други. Резултата е че приключихме с яслата. Дано има по-рядко такива случки в яслите и градините защото наистина е жалко  Praynig

# 20
  • хасково
  • Мнения: 290
Здравейте,ако може да използвам темата,за да не пускам нова. Моето момиченце от понеделник е на ясла,1-я ден влезна с желание,след това ми казаха ,че само от време на време ме е търсила и проплаквала. И 2-рия ден беше почти същото ,дори казаха ,че е яла. Но вчера на обед като я взех беше неспокойна и в къщи каза,че лелята я е пляскала по дупето и категорично отказа да иде днес.А преди като я питах казваше , иска да ходи. Според вас на тази възраст могат ли да си измислят нещо такова ? Тя по принцип е много чувствителна и само като чуе някой да се кара,дори и не на нея започва да плаче,а ако види някой да удря някого настава голям рев и паника. Дали си измисля само ,за да не я водя ?

Дете на тази възраст не си измисля! Категорично! Вземи спешни мерки!
Горния пост е към теб Лейла. Извинете за грешката.
Да споделя и аз моята горчилка по този повод.Опитват се да ме убедят че и двете ми деца(близнаци) лъжат в случая.На тренировката по футбол едно от децата е било блъснато и се ударило,но не е сериозно нараняване.Моите са от ПГ  т.е. от "големите".По техните думи го е блъснало едно от мъничките деца,за да вземе топката.Но веднага се обърнало и избягало в другия край на залата.Когато детето ревнало,до него бил най-близо единият от моите.Тренера в този момент обяснявал на друга група деца нещо .Госпожата на детето попитала кой го е блъснал и едно дете казало -Виктор.След което тя нахлува в нашата група,развиква се на моя.След нея и нашата госпожа го навиква.Отивам да ги прибирам-навикват ме и мен.Аз от своя страна  подхващам него.Той се разплаква и казва че не го е направил той,а всички на него се карат.Когато и брат му ме уверява че не го е направил Вики ми стана болно че и аз го навиках.Та в случая никой не си е направил труда да го попита "Блъсна ли го"Просто приемат думите на другото дете за истина а моите са обявени за лъжци.След скандала,който вдигнах на нашата госпожа,тя обяви и мен за такава.Добре че директорката ни е на място и взе нещата в ръце.Направи това ,което трябваше да направи още първата госпожа.Попита децата едно по едно.Включително и падналото,което даже не си спомня дали се е спънал или са го блъснали.И другите деца казали че не са видели кой го е блъснал,но Вики беше до него.И понеже си е палав и често му викат и го наказват,той поел вината и дори не се опитва да се защити,което е най-страшното.Дадох си сметка ,че отношението на госпожите към него го е накарало да се възприема като вечния виновник.Как не съм го разбрала по-рано.Бясна съм!Довели са го до примиреност,че няма смисъл да доказва невинноста си!

# 21
  • Мнения: 21 275
Олеле,ужас!Опази Боже!
Предполага се че тези госпожи трябва да обожават децата,камо ли да им посягат,ако имат проблеми с нервите,да не ги слагат в ясли и градини ...  newsm11

# 22
  • Мнения: 60
Вчера синът ми на 4 г. ми сподели, че една г-жа от сборните групи ги биела с пръчка и ги скубела. Естествено си помислих, че си измисля, подложих го на кръстосан разпит, но той настоява че е вярно. Факт е че като ходеше за сборните групи, плачеше много и се дърпаше пред градината, а сега си е при госпожите от първа група и всичко е ок. Шокирана съм и не знам какво да правя. Има вероятност и да си фантазира, но говори само за една единствена госпожа. Чудя се какво да правя?!
 Пак повтарям става въпрос за сборните групи, неговите госпожи са си ок и той ходи на детска с кеф като е при тях.
Става въпрос за 128 ОДЗ Феникс. Ако има други майки с впечатления отттам нека сподели.




На 29.02.2012 от 12 часа пред общинските сгради на всички големи градове  ще се състои протест срещу насилието в детските ясли и градини. Едното е петиция, другото е съобщение за събитие във Фейсбук. Подписвайте се и за записвайте където може за да се чуят гласовете ни ! Агенцията за закрила на детето е институцията. Но нищо няма да стане. Въпреки всичко трябва уж да се мине през тази процедура. Обърни се към тях те ще сезират кмета и ще се направи проверка, която за нищо не става, затова на този протест ще се чуят всички тези случаи !


http://www.peticiq.com/da_sprem_nasilieto_s_kameri


http://www.facebook.com/event.php?eid=245987978791375&pending

# 23
  • София
  • Мнения: 821
Здравейте!
Моят син от известно време ходи на ясла със страх от едната мед. сестра и казва, че ляля ... бие и ми показва главата си. 
Говорих с една майка, чието дете е в нашата група, че имам съмнения, че децата се бият, а тя ми каза, че нейното дете от известно време се е научило да й удря шамари. И тя имала съмнение, но детето й не говори още, за съжаление. Един ден случайно чух, че много има се карат и викат на децата лелките, но ако ги бият това е надопустимо!
Какво да направя в случая, дали да говоря с някоя от лелките или направо с директорката, но ме е страх, че после могат да продължат да тормозят детото ми, а агресията ражда агресия?!

# 24
  • Мнения: 60
Здравейте!
Моят син от известно време ходи на ясла със страх от едната мед. сестра и казва, че ляля ... бие и ми показва главата си. 
Говорих с една майка, чието дете е в нашата група, че имам съмнения, че децата се бият, а тя ми каза, че нейното дете от известно време се е научило да й удря шамари. И тя имала съмнение, но детето й не говори още, за съжаление. Един ден случайно чух, че много има се карат и викат на децата лелките, но ако ги бият това е надопустимо!
Какво да направя в случая, дали да говоря с някоя от лелките или направо с директорката, но ме е страх, че после могат да продължат да тормозят детото ми, а агресията ражда агресия?!


Повярвай ми че с разговори нищо няма да стане. И да се оплачеш където и да е, неможе да се докаже и резултат няма да има. Единият е начина за който аз се боря - камери , а другият е бой по кофата на лелката, докато сложат камери! Повярвай ми резултат от всичко останало - няма! Съберете им се няколко озлобени родители и ги бийте така както те бият децата ви - по главата ! Иначе нищо няма да стане! Присъединете се към протеста, тогава ще се вижда всичко на камерата и да видим как ще посегнат тогава !!! Аз също съм била бита в детска градина, и се чудя дали ако я видя тази същата със сегашната сила която имам дали ще ми плесне шамар ?

# 25
  • хасково
  • Мнения: 290
Здравейте!
Моят син от известно време ходи на ясла със страх от едната мед. сестра и казва, че ляля ... бие и ми показва главата си. 
Говорих с една майка, чието дете е в нашата група, че имам съмнения, че децата се бият, а тя ми каза, че нейното дете от известно време се е научило да й удря шамари. И тя имала съмнение, но детето й не говори още, за съжаление. Един ден случайно чух, че много има се карат и викат на децата лелките, но ако ги бият това е надопустимо!
Какво да направя в случая, дали да говоря с някоя от лелките или направо с директорката, но ме е страх, че после могат да продължат да тормозят детото ми, а агресията ражда агресия?!


Повярвай ми че с разговори нищо няма да стане. И да се оплачеш където и да е, неможе да се докаже и резултат няма да има. Единият е начина за който аз се боря - камери , а другият е бой по кофата на лелката, докато сложат камери! Повярвай ми резултат от всичко останало - няма! Съберете им се няколко озлобени родители и ги бийте така както те бият децата ви - по главата ! Иначе нищо няма да стане! Присъединете се към протеста, тогава ще се вижда всичко на камерата и да видим как ще посегнат тогава !!! Аз също съм била бита в детска градина, и се чудя дали ако я видя тази същата със сегашната сила която имам дали ще ми плесне шамар ?

Не е точно така.Като си траем те няма да се спрат.Една жалба в инспектората не е безобидно нещо.Това не е съд за да ти искат доказателства.Ще направят проверка.А ако и още някоя жалба стигне до инспектората,нещата стават сериозни за въпросната госпожа.Аз не ги оставям на мира и ги държа под око.Предупредени са- само да посмеят да си го връщат на децата ми.И аз разбирам от самите деца ,че сега се държат добре с тях.Но вчера мъжа ми отново ги е скастрил.Едното ми дете е с очила и няколко деца започнали да го наричат "очилато магаре"  Той се оплакал на госпожата ,но никаква реакция от нейна страна.А аз се боря да го възпирам от саморазправа.И как да стане това,след като те не овладяват проблемите още в началото.Той се закани че ако някой го нарече отново така,ще го натупа.Еее... тогава госпожата ще пропищи пак. 
Не ги оставяйте на мира.Това са нашите деца и ние имаме пълното право да изискваме от тях добро отношение и адекватни реакции.

# 26
  • Мнения: 169
Отиваш с детето и пред госпожата разяснявате ситуацията Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 9 517
Отиваш с детето и пред госпожата разяснявате ситуацията Peace
това е възможно най-лошата идея - децата имат уважение и някои страх от госпожите, най-вероятно пред госпожата детете ще отрече, само защото го е страх, да не говорим, че ще го натоварите с допълнително напрежение и ще му припомните за случката, което изобщо не е наложително...

при всички случаи се говори с госпожата на саме, не пред детето  Peace

# 28
  • хасково
  • Мнения: 290
Отиваш с детето и пред госпожата разяснявате ситуацията Peace
това е възможно най-лошата идея - децата имат уважение и някои страх от госпожите, най-вероятно пред госпожата детете ще отрече, само защото го е страх, да не говорим, че ще го натоварите с допълнително напрежение и ще му припомните за случката, което изобщо не е наложително...

при всички случаи се говори с госпожата на саме, не пред детето  Peace
Отиваш с детето и пред госпожата разяснявате ситуацията Peace
това е възможно най-лошата идея - децата имат уважение и някои страх от госпожите, най-вероятно пред госпожата детете ще отрече, само защото го е страх, да не говорим, че ще го натоварите с допълнително напрежение и ще му припомните за случката, което изобщо не е наложително...

при всички случаи се говори с госпожата на саме, не пред детето  Peace
Напълно съгласна съм с мнението.Детето не бива да понася повече напрежение и да застава между майка и госпожа.Това е ужасно наказание за него.То не бива и да разбира,че споделеното от него по някакъв начин представлява проблем.Следващия път няма и да каже.

# 29
  • Мнения: 189
дано се реши бързо тази история, за съжаление 80% от възпитателите в ДГ определено са си сбъркали професиите #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт