Госпожата ме бие

  • 8 519
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 24
Педагозите в детските градини, които са с 30 години стаж са свикнали да "възпитават" децата с шамари /има изключения, разбира се/. Всички сме били шамаросвани от другарките като деца. Именно за това много се дразня като ми кажат: "Ама, госпожо, не е възможно детето ви да е било ударено от г-жа еди-коя-си, та тя е педагог с дългогодишен стаж!"

# 31
  • хасково
  • Мнения: 290
Този"стаж"  и "професионализъм"  като започнат да ми го размахват просто побеснявам вече.Всички са с един и същи репертуар.

# 32
  • Мнения: 5
Моето дете също посещава 128 ОДЗ и аз имам наблюдение, че децата се бият и дърпат уши. Веднъж видях как една леля биеше едно дете през ръцете и така му крещеше, че и аз бих ревнала- това се случи на двора на градината а представете си какво става вътре! Моето дете също ми се оплаква, че лелите го бият по дупето а понякога и по лицето, но лелите отказват това да се случва.
Директорката разбира се си защитава персонала. #Cussing out

# 33
  • София
  • Мнения: 821
Здравейте!
Благодаря на всички, които се включиха със съвети! След разговор с директорката на яслата, детето ми престана да казва, че го бие леля...
Затова, че не си мълчете, ако забележите такива проблеми! Все пак това са НАШИТЕ ДЕЦА!  Hug

# 34
  • хасково
  • Мнения: 290
Моето дете също посещава 128 ОДЗ и аз имам наблюдение, че децата се бият и дърпат уши. Веднъж видях как една леля биеше едно дете през ръцете и така му крещеше, че и аз бих ревнала- това се случи на двора на градината а представете си какво става вътре! Моето дете също ми се оплаква, че лелите го бият по дупето а понякога и по лицето, но лелите отказват това да се случва.
Директорката разбира се си защитава персонала. #Cussing out
Нашата директорка изобщо не си защитаваше персонала .Усетиха че ако продължават да ми се държат като"ощипани моми" ще я объркат много.Та директорката взе необходимите мерки.Иначе други институции щяха да ги предприемат спрямо нея.Предпочете тя да ги нагърчи,отколкото някой друг нея.

# 35
  • Мнения: 650
Момичета, кажете кои институции сезирате. Моите момиченца не говорят още, но откакто тръгнаха н аясла, когато направят беля и аз кажа "Ауууууу" или нещо от този род, започват да реват неистово, да треперят, даже шоколадчето от устичките им пада и не го търсят, рев, треперене и неистов ужас и страх очите им.
Отделно не полагат елементарни грижи. Аз имам един вариант за жалби, но си го пазя за кщраен случай. Все пак децата ми ще са там 2 години.

# 36
  • Мнения: 65
Според мен е най-добре да говориш с директорката. Има вероятност детето ти да си измисля, но пък има и много госпожи, които наистина правят такива неща.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 483
Момичета, кажете кои институции сезирате. Моите момиченца не говорят още, но откакто тръгнаха н аясла, когато направят беля и аз кажа "Ауууууу" или нещо от този род, започват да реват неистово, да треперят, даже шоколадчето от устичките им пада и не го търсят, рев, треперене и неистов ужас и страх очите им.
Отделно не полагат елементарни грижи. Аз имам един вариант за жалби, но си го пазя за кщраен случай. Все пак децата ми ще са там 2 години.

И ще  ядат бой през тези две години, ако не преприемете действия.

# 38
  • Мнения: 169
Според мен решението на проблема е учителките да не говорят много на родителите за това, което се случва с децата им. Не може един педагог да не може да се справи с обикновена конфликтна ситуация вътре. Не може да се държи като баба и дядо и да иска уважение и послушание от децата. На родителите се казват само фрапантните случки, т.е. големите.
Сега, всеки родител си обича своето дете повече. нормално е да го защитава и да не осъзнава нуждата от възпитание, в случая ограничения и забрани. Всички родители са изморени и се пибират от работа или грижи по втори, трето дете. на хората не им се слушат неприятни новини. Нормално е да реагират така. Учители, щадетет ги и им спестявайте някои неща, които не са съществени. 
Самото дете попада в друга роля, когато е в детската градина. Начин да опознава света, да контактува с него, да се социализира и адаптира.
Грешка на родителя е когато иска да постави своето дете под стъклен похлупак и да го предпази от несгодите. Рано или късно ще се срещне с тях. нека му помогнем да бъде самостоятелно и оравно в живота, а не да разчита до безкрай на мама и тати. Ето ви и примера с предаването на Жоро Бекъма, където се осмива точно това.
и много е грешно да убивате авторитета на детската учителка пред детето си. Помислете за неговите прояви след това не само в детската градина и училище, но и в живота като цяло.

# 39
  • хасково
  • Мнения: 290
Аз лично не съм против дисциплината и авторитета на учителките.Възставам срещу боя и дърпането на ушите като педагогични методи.Обидите ,които бълват голяма част от госпожите към децата ни.Бясна съм към неспирните им жалвания колко лоши били децата и колко тежка видите ли е работата им. Към създаването на негативно отношение към определено дете и превръщането му в аутсайдер още в детската градина. Призлява ми когато отида и позата на госпожата е седнала на пейката ,крещяща по тях.Вместо да снове между тях и да контролира кризисните ситуации още в зародиш. Тя е вечно невидяла и неразбрала какво точно е станало ,улисана в разговор с другата госпожа.Отпратила  детето ,когато е споделило че го удрят, с думите "Няма нищо"а после вдига врява че се саморазправял. Много неща,на пръв поглед незначителни за тях, за мен и вас ,и децата ни са ВАЖНИ! Време е да си развалят седянката и да застанат до децата ни ангажирани, отговорни и загрижени!

# 40
  • Мнения: 22
Е това ми е болна тема  Naughty Моето дете е още малко за ясла ,но чувам от познати за подобни случки  #Cussing out Е ,ако някоя такава "педагожка" се падне и на моето дете и си позволи подобна дързост ...въобще няма да питам вярно ли е или не !Нито ще се оплаквам на директорка или на който и да било  Naughty Просто няма да се стърпя ,не мога !Така ще я шамаросам ,че ще ме запомни!Не мога да си представа просто някой да ми удари детето ,аз не си позволявам подобно нещо !Само като си помисля и побеснявам!Много съм чувствителна на тази тема ,много съм избухлива  Mr. Green Пък ,недай си Боже мъжа ми да стане свидетел на нещо такова  #2gunfire
За мен е абсолютно недопустимо такова поведение ,това не може да е педагог ,то не е човешко!Живеем в 21 век ,все пак !
А и застаряващия персонал със старите разбирания ,нервите не им издържат ...Трябва по-млад персонал !

# 41
  • Мнения: 3 157
Последния пост е доста истеричен и неадекватен,въпреки,че не е писан от ,,застаряващ песонал със стари разбирания''-явно не е до възраст,а до хора...забелязала съм,че хората с по-ниска култура реагират така-първо крясъци,шамари,заплахи,пък после се изяснява кой прав,кой не(аз съм много чуствителна,мъжът ми е с много нисък праг на търпимост и т.н и т.н.).И за съжаление същите тези имат деца за възпитаване,резултата от такива родители е също толкова агресивно и неадекватно дете.

# 42
  • Мнения: 169
Последния пост е доста истеричен и неадекватен,въпреки,че не е писан от ,,застаряващ песонал със стари разбирания''-явно не е до възраст,а до хора...забелязала съм,че хората с по-ниска култура реагират така-първо крясъци,шамари,заплахи,пък после се изяснява кой прав,кой не(аз съм много чуствителна,мъжът ми е с много нисък праг на търпимост и т.н и т.н.).И за съжаление същите тези имат деца за възпитаване,резултата от такива родители е също толкова агресивно и неадекватно дете.
Поддържам мнението!

# 43
  • София
  • Мнения: 589
Вчера синът ми на 4 г. ми сподели, че една г-жа от сборните групи ги биела с пръчка и ги скубела. Естествено си помислих, че си измисля, подложих го на кръстосан разпит, но той настоява че е вярно. Факт е че като ходеше за сборните групи, плачеше много и се дърпаше пред градината, а сега си е при госпожите от първа група и всичко е ок. Шокирана съм и не знам какво да правя. Има вероятност и да си фантазира, но говори само за една единствена госпожа. Чудя се какво да правя?!
 Пак повтарям става въпрос за сборните групи, неговите госпожи са си ок и той ходи на детска с кеф като е при тях.
Става въпрос за 128 ОДЗ Феникс. Ако има други майки с впечатления отттам нека сподели.


Според мен, детето Ви не лъже, нито преувеличава! Аз все още имам спомени от детската градина, но никога не съм казвала на майка ми за това, че ми дърпаха ушите откъсвайки ги. А и не само имаше и психичен тормоз, но не ми се конкретизира. Обърнете внимание на детето си, преди да е станало прекалено късно! Успех  bouquet
Защо не си казала на майка ти? Кое те е възпирало да споделиш?
 

# 44
  • София
  • Мнения: 2 265
Моето дете миналата година след като тръгна в градината започна да заеква, започна да говори с висок глас. Тази година след 1 месец ходене и боледуване го спрях официално, не знам за добро или за лошо. Ние сме на 5. Уж предучилищна... Проблемът не ми изчезна. Не знам как да преодолея това викане, когато иска да каже нещо, заеква докато започне изречението и тази фраза - ще съм наказан ли?  Нямаме в такива изрази в семейството - ще си наказан...  Това, че те викат и сама го чух, момчето ми казва, че бият децата по лицето, но него не са го били госпожите, само много викат...

Интересно, ако намеря някаква бабка да му лее куршум, дали ще излезе госпожата.... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт