Купони за безплатно пазаруване?!?

  • 57 028
  • 124
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 417
Купоните са готини като ги имаш. Често в Америка § Канада има такива, пращат по пощите, по вестниците, или по уебсайтовете на съответните компании може да ги принтираш. Много често тези купони са за намаление на 50 цента до 2-3 долара (зависи от стойността на продукта).
Например за да ползваш 5$ намаление на Памперс трябва да купиш кашон от 150 памперса (например) + кашонче с мокри бебешки кърпички, т.е. трябва да дадеш 40-50$ за да намалиш 5$.

Някъде четох статия за тези купони и колко разходи са за да ги осребрят. Например големите магазини (хипотетично Карфур) приеме купон за Памперс. Дава ви намалението на момента. Събира купон и трябва да го прати на компанията издател. След което компанията трябва да прати чек за съответната сума. Този процес на възвъщане на 50 цента (например) е дълъг (често седмици).
Мисля, че уловката е друга... защото много хора покрай купона взимат и други неща и така пазарната икономика върви. Купонът е едно извинение да се влезне в магазина. Много често повечето хора несмятат за нужно да купят 5 кетчупа за да имат намаление от 2$ общо.
Ще е интересно да го видя в БГ, но немисля че това ще стане.

# 16
  • Мнения: 1
Много сме обиграни в пестенето и ако пуснат такива купони, те ще се използват на 200% и всички ще пазаруват с тях Sunglasses. Никога няма да ги пуснат в България обаче - на мръсниците не им е изгодно толкова масово безплатно пазаруване...

# 17
  • Мнения: 0
Искам да попитам дали някой има представа в Полша как стоят нещата, има ли пазаруване с купони?
Меси предварително ако някой ми отговори  Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 1 677
Ами според мен е доста добра идеята за пускане на купони, не само с намаления, ами и с безплатни продукти. За какво дават пари на промоутърите, които кибичат по магазините за промоции и дегустации, като могат да пуснат същите продукти и в брошурата, които да можеш да си вземеш, когато ти е удобно. Естествено, че ще са ограничени и ще свършат бързо, ще настане паника и какафония сред купувачите, но все пак малко по малко ще свикнем и ние  Joy

# 19
  • София
  • Мнения: 2 855
За Икеа има такива купони - разпечатват се от сайта им, последно парчета торта хапнахме така. Не е безплатно, но пък има намаление.
Иначе не вярвам веригите да си причинят това в България - от десет кладеца вода ще донесат, за да ни убедят, че не е изгодно.

Замисляли ли сте се защо в брошурите на хранителните вериги има толкова много уж "промоционални" продукти ?- та аз ставам разногледа от толкова наснимани продукти, изнервям се и захвърлям брошурата, вместо с химикал и лист да си съставя списък с покупки за следващата седмица, както това става на Запад от Изтока Laughing Естествено, че е тенденциозно това и то просто функционира.

# 20
  • Мнения: 534
И аз го гледам и ми супер интересно.Още по-интересно ми е с нашите заплати как успяваме да издържим на цените по суперите.До кога ли ще издържим ???По нормалните държави имат и скъпи и евтини супери.А в наща скъпа държава само скъпи!!!Може ли в Германия,където уж нямат криза и да не коментирам заплатите,да плащат бебещко адаптирано мляко за 11 евро(качествено).В България същото,за нашия стандарт да е 29лв??

# 21
  • София
  • Мнения: 197
Примера с памперсите е ОК - аз бих се възползвала примерно от подобно намаление, защото за подобен "консуматив" ти се намалява единичната цена на бройката. Забелязвала съм доста майки и татковци (вкл. и аз) с калкулаторите пред щанда с памперси  hahaha
Предаването е много хубаво и пожелателно за БГ, но не вярвам изобщо, че тук е приложимо....

# 22
  • Мнения: 3
И аз го гледам и ми супер интересно.Още по-интересно ми е с нашите заплати как успяваме да издържим на цените по суперите.До кога ли ще издържим ???По нормалните държави имат и скъпи и евтини супери.А в наща скъпа държава само скъпи!!!Може ли в Германия,където уж нямат криза и да не коментирам заплатите,да плащат бебещко адаптирано мляко за 11 евро(качествено).В България същото,за нашия стандарт да е 29лв??


Здравейте!Да се включа и аз!Страшно го харесвам това предаване и даже искрено им завиждам на американците,че могат да пазаруват така,без да ги изхвърлят от магазина/както може би би се случило при нас/.По повод за АМ,мъж ми в края на миналата година беше по работа за 2-3 дни във Виена и там голямата кутия на HIPP/800 гр/ е била малко под 7 евро/ 6 и нещо/, а ние в началото ядяхме такова мляко и я купувахме между 25 и 30 лева.Та после как да не им завижда човек на другите-какви са им заплатите,какви са им цените и въпреки всичко пак са им предоставили начин на хората да могат да спестяват пари или даже да пазаруват почти без пари.При нас това няма да стане за мое,а предполагам и на повечето от вас съжаление.

# 23
  • Мнения: 1 163
Ще следя темата с интерес. Фен съм на ТЛС и отдавна си мисля дали и в БГ няма да има такова нещо.

# 24
  • София
  • Мнения: 374
АЗ се възползвах от промоцията на Шел и Лидл. Ако заредиш 15 литра гориво в Шел ти дават купон за 5 лв. намаление от цената на сметката в Лидл, като обаче сметката трябва да е минимум 30 лв. и плащаш реално 25 лв. Не е "безплатно", но си е вид намаление...

# 25
  • Мнения: 69
Интересно предаване, моля за точен ден и час кога го дават  Blush

# 26
  • Мнения: 3
Не съм то засичала от доста време.Иначе около 16-17 часа вървеше.Ако го засека или някой друг да пише.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 497
Това с купоните е добра идея, виждала съм от време на време по наши списания и вестници да пускат.
Предаването по ТЛС обаче е чисто извращение Simple Smile
Припаднах веднъж като гледах епизод с едно семейство, в което мъжа беше забранил да се пазарува по друг начин, освен с купони и купуваше всичко, за което има талончета. Дори и неща, които не му трябват, само и само да е горд, че е спестил. И събираше всичко в мазето. Беше лудост! Е, вярно, че за сметка от 115 долара плати само 15... Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 216
АЗ се възползвах от промоцията на Шел и Лидл. Ако заредиш 15 литра гориво в Шел ти дават купон за 5 лв. намаление от цената на сметката в Лидл, като обаче сметката трябва да е минимум 30 лв. и плащаш реално 25 лв. Не е "безплатно", но си е вид намаление...
Отиваме вчера в Лидл с такъв купон и се оказа, че до предния ден е важал hahaha

# 29
  • Мнения: 190
АЗ се възползвах от промоцията на Шел и Лидл. Ако заредиш 15 литра гориво в Шел ти дават купон за 5 лв. намаление от цената на сметката в Лидл, като обаче сметката трябва да е минимум 30 лв. и плащаш реално 25 лв. Не е "безплатно", но си е вид намаление...
Отиваме вчера в Лидл с такъв купон и се оказа, че до предния ден е важал hahaha
Мен пък такъв талон ми спаси кожата  Blush .Пазарувам си спокойна и вече на касата сметката 60 лв ще плащам и какво да видя имам 55 лв (като 5-те едвам ги събрах  Crazy)и докато ровя се сетих , Че мъжа ми ми даде такова талонЧе и го бях пуснала във Чантата  bowuu .Че натъкмих нещата, инак как във срам щях да бера  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт