Истанбул 6

  • 100 841
  • 743
  •   1
Отговори
# 180
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
E ,ти набързо оправи писмената традиция в Исляма и хадисите.Simple Smile За четирите ивици по гърба на котките и за това,че могат да падат на краката си благодарение на Пророка нищо няма да казвам.

(Офф -Мистик,четох тези дни че през 2010 един от аятоласите в Иран е издал фатва, забраняваща рекламите на магазини за храни за животни и на ветеринарни лечебници , ако на тях има кучета...)

peterky2002, по принцип си прав, но ми припомни друг град, разположен на два континента? Хората ходят до Гринич да се снимат с два крака от двете страни на меридиана; до Екватора по същата причина- как няма да минат по моста и да се разходят от другата страна на Пролива? Има и какво да се види и от към паметници на културата, и от към магазини - точно концепцията "хора , къщи , салтанати". Wink

Последна редакция: сб, 08 окт 2011, 12:02 от angelina.bgk

# 181
  • Мнения: 40
Мили дами',ако обичате напишете ми как да стигна до Френската улица от площад Тексим. Напишете къде се снима Кузей-Гюней и Фатмагюл „къщата на розата„ ако знаете за което ви благодаря.

# 182
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Аз ще напиша за Франсъз сокайъ , пу!  Wink От площад Таксим тръгваш по Истиклял. Вървиш, вървиш, стигаш до Галата сарай личеси  - голяма красива порта от лявата страна на улицата . Завиваш наляво покрай лицея, по улицата надолу, първата пресечка отново вляво и си точно на входа на уличката! Тя е цялата в стълби ,стъпалта са кафенета.
Ето и карта:https://lh5.googleusercontent.com/-nhbYYtVjSTo/TpAc4E8sJ4I/AAAAA … %252520sokagi.JPG

Последна редакция: сб, 08 окт 2011, 12:53 от angelina.bgk

# 183
  • Мнения: 2 709
Азиатската част по нищо не се различава от останалата нито като дух и настроение нито като цени.Там няма и кой знае какви забележителности и не е оправдано да губите и без това малкото си време да ходите до там само и само да казвате че сте били в Азия,а и те на панорамната обиколка ще ви заведат за малко там и ще имате удоволствието да минете по моста и да видите БОСФОРА отгоре.
Вероятно си права:) За азиатската част може би това, което наистина няма да е за изпускане е панорамната гледка от парка, но времето ни е наистина малко- само 2 пълни дни. Аз и преди съм била в Истанбул, така че основните забележителности съм ги посещавала, но останалите от групата ни не са и ще трябва да се съобразя и с тях. Така като чета май ще е по-добре да се съсредоточим само в европейската част. Има места за които предишния път нямахме време- като търговския комплекс Каньон например. Страшно ми харесва като архитектура и ми се иска да го видя на живо. А и много други места.

Последна редакция: сб, 08 окт 2011, 13:41 от BettyBoop

# 184
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 659
Аз съм абсолютно ПРО азиатската част! Там е любимото ми място от цял Истанбул  Embarassed

Сега втория път водихме приятели с нас, и те останаха очаровани точно от тази част на Азия, даже в бъдещите си планове искат там да са на хотел, или поне 1 ден да прекарат само там.

Крайбрежието, алеите, градинките, плажовете, палмите...ех.... Mr. Green И не само това, разбира се  Peace

Иначе Каньона е невероятен, но следобеда не е препоръчително да се посещава - заради архитектурата му го грее много малко слънце, а завихрянето на ветровете вътре е чутовно! Допълнителната дрешка за него е задължителна, и като цяло от Таксим нагоре много вятър духа и е много по-хладно...

# 185
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 421
Еха,този Каньон много ме заинтригува.Много ще съм ви благодарна,ако ми опишете подробно пътя до там.

# 186
  • Мнения: 11 743
За софиянци да спомена, че 2МКО имат 6 дневна самолетна програма за Истанбул. Завидях!

# 187
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
И е су-пер!

# 188
  • Мнения: 119
За софиянци да спомена, че 2МКО имат 6 дневна самолетна програма за Истанбул. Завидях!

Сега погледнах , че имат и четири , и петдневни автобусни програми.
Не знам друга агенция да предлага такова нещо.

http://www.2mko.com/destinacia_15.html

# 189
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Aз се хванах за цената на самолетните билети, защото в момента уреждаме една командировка до Истанбул и цената на билета е 519 лири... Всичко останало звучи още по-супер!

# 190
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 659
Роксалана, до Каньон се стига много, много лесно!

Стигаш до Таксим, или поне до метро станция Шишхане на Истаклял. Във втория случай стигаш първо до Таксим, и там се прехвърляш на другата линия по посока Левент, и слизаш точно на Левент - тя е 4та спирка (Османбей, Шишли, Гайретепе и Левент). Станцията има 4 изхода, като 2 от тях излизат директно в молове - Метросити и Каньон. Първия е 6 етажен, като 5 от тях са вкопани в земята, метрото е на най-долния етаж. Разстоянието между двата мола е около 200 метра, не повече. Взима се за 3-4 минути ходене пеша, така че можете да съчетаете. Каньон, обаче, е много по-впечатляващ!



Хубава оферта, обаче 529 лв на човек ми идват много, като тук не са включени летищни такси от 83 евро на човек, което са още 160 лв... изобщо за тези пари, човек може да съчетае  2-3 други места на куп, и то пак със самолет.

# 191
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 421
Шебек,много ти благодаря за подробния отговор,при следващото ни ходене в Истанбул ще отделя време и за този "обект".

# 192
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 945
 Hug WinkШебек,изчисти си кутията,да те питам нещо на лични! Hug Hug

# 193
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 659
Готово, Редеми  Hug Hug Hug

И за да не е оффтопик, малко прекрасни снимки с булчинска мода от Истанбул, че нещо съм на тази вълна  Party





# 194
  • Мнения: 11 743
Да не организираме скоро сватбено пътешествие до Истанбул?  Grinning  Там се намират разкошни места за фотосесии.

Общи условия

Активация на акаунт