2880 лв накуп за майки студентки- 6

  • 49 273
  • 769
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 69
Подадох днес документите, средата на следващия месец е класирането.
Предупредиха ме, че подадеш ли документи за редовно, нямаш право да минеш задочно до края на следването (став авъпрос за магистратура, 3 семестъра), което малко ме озадачи, но...


Това за кой университет става дума?

# 16
  • София
  • Мнения: 2 104
Подадох днес документите, средата на следващия месец е класирането.
Предупредиха ме, че подадеш ли документи за редовно, нямаш право да минеш задочно до края на следването (став авъпрос за магистратура, 3 семестъра), което малко ме озадачи, но...


Това за кой университет става дума?

УНИБИТ
(Библиотекарския т.е.)

# 17
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
успех в класирането Peace        А някой знае ли какво следва след кандидатстването и евентуалното одобрение.....социалните проверяват ли отново и по какъв начин....задодох въпросче на сайта на министерството им,но още нямам отговор, а се оказва ,че аз май трудно ще го изкарам 3 год. ThinkingИзобщо какво следва....не ми се вярва много,много от тази държава да вземеш пари без да те подгонят.... #Cussing out..........извинявайте за песимизма ми,но навсякъде е така Mr. Green
Еми то по тая логика,ако случайно не изкреташ,скъсат те на 3 изпита и не можеш да запишеш следваща година,значи да ти вземат парите.Няма такова изискване.Просто трябва да си студентка редовно обучение към настоящия моментPeace

# 18
  • Мнения: 17
Утре отивам да се запиша за магистратурата - приеха ме редовно!!! Взимам уверението и стискайте палци да ми я отпуснат!

# 19
  • Мнения: 69
Утре отивам да се запиша за магистратурата - приеха ме редовно!!! Взимам уверението и стискайте палци да ми я отпуснат!
Браво на теб!  А теб къде те приеха?

# 20
  • Мнения: 21
Абе аз да попитам при записване ако ми дадат заявление мога ли да го ползвам newsm78 въпреки че се обсъждаше в предните теми, че трябва да е от месеца на подаване на документите в социалните, чудя се вече, защотот чета, че някой ще си взимат още при записване. ако става и аз да имам предвид  Simple Smile
поздравления на записалите и успех с помощта Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 418
Абе аз да попитам при записване ако ми дадат заявление мога ли да го ползвам newsm78 въпреки че се обсъждаше в предните теми, че трябва да е от месеца на подаване на документите в социалните, чудя се вече, защотот чета, че някой ще си взимат още при записване. ако става и аз да имам предвид  Simple Smile
поздравления на записалите и успех с помощта Simple Smile

И аз знам, че трябва да е от същия месец в който ще подаваш документите.

П.П.
уверение не заявление Wink

# 22
  • Мнения: 21
да де уверение  Embarassed ми ако ми дадат -ще си взема, пък като наближи ще питам, може ново да се наложи Simple Smile

Последна редакция: вт, 27 сеп 2011, 12:32 от zvezda777

# 23
  • Мнения: 272
Запис и от мен !!!

Аз си чакам паричките скоро време да ми ги преведат стискайте палци Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 865
И мен ме приеха, но аз май няма да се запиша, защото се оказа, че трябва да лежа... Така ми се искаше да ходя на лекции, за да ми мине бременността по - бързо  Cry

# 25
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Да питам по-разбиращите - имам записана редовна магистратура, прекъсната е в последен семестър, между временно съм изгубила студентските си права и за да ги възстановя трябва да се явя на входящия изпит, който естествено също съм изтървала  Embarassed Живот и здраве ще раждам декември, ако се явя на изпита следващия септември, детето няма да има годинка, мога ли да кандидатствам за тези помощи.

# 26
  • Мнения: 140
ето ме и мен-днес си взех решението от соц.сл. за 2640 лв,защото съм била записала м.август,а съм родила м.иули  #Cussing out-сякаш ги взимам от техния джоб......така-в какъв период имам право на обжалване-в 7-дневен или 14-дневен newsm78 и след това решението от обжалването откъде се взема- пак ли се ходи до соц.сл. или от Регионалната дирекция,където се подава обжалването- при нас са в две различни сгради,а не ми се занимава пак с тези намусени служителки в соц.сл. С една дума имам ли работа още с Соц.Сл. или вече само с Регионалната дирекция......

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 297
В заповедта, която си получила, пише в какъв срок и пред кой можеш да обжалваш. Прочети я цялата.  Peace Мисля, че срокът беше 7-дневен и пред РДСП, като жалбата се подава чрез ДСП, т.е. пак имаш работа при тях. Но говоря на изуст, нека да ме поправят момичетата, ако греша.

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Иули? Честно, като прочета студент така да пише, оплаквам висшето образование в България!

# 29
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Здравейте момичета  Hug

Извинявам се, че пиша във вашата тема, но просто не знам кого да попитам. Sad
Аз съм редовен докторант трета година и имам право на същата помощ като вас. От районната дирекция ми казаха, че тъй като пускам декларацията през септември, а детето е родено на 23.07.2011 то ще ми удържат парите за два месеца т.е. няма да ми преведат 2880, а 2400 лв. защото били месец за месец. В закона такова нещо не видях, а и в крайна сметка това е еднократна помощ, как така месец за месец. newsm78


ЗАКОН за семейни помощи за деца

§ 13. Размерът на еднократната помощ по чл. 8в за отглеждане на дете до навършване на една година от майка студентка, учаща в редовна форма на обучение, за 2009 г. е равен на дванайсеткратния размер, определен за тази помощ в § 101 от преходните и заключителните разпоредби на Закона за държавния бюджет на Република България за 2009 г. (ДВ, бр. 110 от 2008 г.), и се изплаща еднократно.


Вие кога подадохте декларациите и колко парички ви преведоха има ли още някой на когото са му одържали пари?

Общи условия

Активация на акаунт