Истинска боза

  • 14 705
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
аз питах за закваска от боза с подсладител Laughing
моя грешка, извинявам се...  Grinning

# 46
  • Мнения: 108
tania6, ще стане за закваска бозата с подсладител - аз също използвах такава за закваска, защото бързах да направя бозата, а се притеснявах с ръжения хляб дали ще успея да случа закваската.
Stryper, прецеди бозата и при мен се получиха топчета брашно, но като прецедих - стана супер.

# 47
  • На топло...
  • Мнения: 584
И аз не живея в България, опитвам сега да си направя закваската сама. Вчера забърках сместа и уж на стайна температура отлежава, да ама се утаи хубаво на дъното, нищо, че час по час я бъркам. Та я турнах във фурната на 40 градуса, да видим какво ще стане. Имам един стропорен съд, в който приготвям кисело мляко, мисля в него да я държа два дни след като първо се позатопли.
Стискайте палци Grinning.

# 48
  • Мнения: 2 275
Нану Hug стискам палци и докладвай,моля те
аз съм от бозаджийския район и ... накратко искаааам  истинскаааааа бозаааааа #Cussing out
мъжо вика "няма я бг-бактерията и няма да стане",но на мен и главата ми е от шопско Joy
отивам да пробвам с  боза с подсладител за закваска,мерси kresmi  bouquet
вчера е изтекъл срока,нали нищо й няма Thinking
истинската е без срок Joyне може да се пие като "изтече срока"

# 49
  • На топло...
  • Мнения: 584
Таня, непременно ще споделя резултата. В момента чашата пак е във фурната, да не изстива докато затоплям стиропора. Имам леееекото усещане, че започва някаква ферментация, защото като че ли се появиха балончета (след поредното бъркане, които май ги нямаше преди, въпреки че и тогава бърках)...

Стискам палци и твоето начинание да даде плодове Grinning!

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Аз бях правила боза по тази рецепта http://www.blizodobebeto.com/2008/06/19/boza/ . Водата е доста по-малко. На мен не ми се получи, но проблема не мисля, че е в рецептата  Mr. Green

# 51
  • На топло...
  • Мнения: 584
Уффф, просо намирам, но не мога да го смеля, това е проблемът... И ми прави впечатление, че тук закваската е със сурово такова брашно и чак после се препича - за същинската боза Thinking.

# 52
  • Мнения: 2 275
 ooooh!колко съм тъпа #Cussing out
аз по тази рецепта правих няколко опита (безуспешни) и закваската я правих с препечено брашно ooooh!
и сега нямаше да видя,че е сурово,ако не беше Нану  bouquet
брашно от просо трудно се намира,защото е с мноооого малка трайност
има в някои натурални магазини и в безглутеновите търговски сайтове

# 53
  • На топло...
  • Мнения: 584
Тъй, мисля да пробвам и с една чаша закваска, която да е със сурово брашно. Таня, не знам кое е правилно. Просто едната рецепта, тази на N-Master e с препечено, а на Василена е сурово.

Ако може Мастърчето да се включи с мнение много ще се радвам. Дано само не я притесняваме, искрено се надявам болният човек бързо да се подобри Praynig...

# 54
  • На топло...
  • Мнения: 584
Днес резултат определено има и той е в полза на суровото брашно, което си седя отвън, другото не иска и не иска да тръгва (може и да съм го претоплила). Но суровата закваска вече не мирише на брашно, а ароматът киселее леко, мехурчета се образуват постоянно, но още не са съвсем като при мая. Мисля да изчакам да стане като шапчица и тогава да забъркам основната смес с препеченото...

# 55
  • Мнения: 5 001
Oх....Ей мЪ!.....
Гледам справяте се успешно с бозата,доколкото виждам.... Hug Hug Hug
Правилно сте схванали,че закваската е с непрепечено брашно....Другото вече(за бозата е с препечено,но съвсем леко)......По рецептата дето съм дала ,закваската е също с препечено брашно,но явно не всеки се справя за да получи закваска.....Ей това не ми е много ясно защо се получава при вас......Единият вариант е ,че много го препичате.....Затова,с непрепечено по-бързо става.....Схванали сте "номера" явно!  Hug

Ако може Мастърчето да се включи с мнение много ще се радвам. Дано само не я притесняваме, искрено се надявам болният човек бързо да се подобри Praynig...


П.П. За съжаление болният човек не отива на добре....Божа работа!.....Както ТОЙ реши....Но на нас ни е много тежко(хората дето се грижим) ooooh!

# 56
  • Мнения: 2 275
мда,аз май хубаво го попрепичам брашното Mr. Green
Мастърче,мерси  bouquet
и кураж за болния човек

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 687
А защо трябва да е с препечено брашно? Дали няма да стане самата боза и със сурова, каква е разликата всъщност?  newsm78

# 58
  • На топло...
  • Мнения: 584
Предполагам, че ароматът е различен, на първо и най-важно място, а също и че по-бавно се разваля Simple Smile.

Мастърче Hug Hug Hug. Желая ви сила на тези, които се грижите... и най-доброто за болния Praynig.
Благодаря ти!

Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 21:19 от Нану

# 59
  • Мнения: 5 001
Мастърче Hug Hug Hug. Желая ви сила на тези, които се грижите... и най-доброто за болния Praynig.
Благодаря ти!
Нанунче....Мерси миличка !  Hug Hug Hug Hug

А защо трябва да е с препечено брашно? Дали няма да стане самата боза и със сурова, каква е разликата всъщност?  newsm78

Щото освен това дето е казала Нану вкуса е като на сурово....Не става оня вкус на боза,дето всички търсим.... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт