Събитията в Катуница

  • 199 529
  • 4 668
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 662
Днес попаднах на едно изказване на Саркози, копирам го дословно от друг форум.
Конкретно за мен, има доста истини в думите на френския президент.Като се започне от това, че явно интеграцията на циганите е огромен проблем навсякъде, най-малко, заради тяхното нежелание, бит, култура и т.н.И другото основно е, че най-голяма вина за такива ексцесии имат родните ни политици, всеки знае защо...

09.2011 | 15:11
Френският президент Саркози направи скандално изказване разярен от отправените му критики относно предприетото екстрадиране на циганите към родните им страни: „Само Хитлер може да интегрира ромите -заяви френският президент по време на дебат излъчван по телевизията – Няма начин да интегрираш хора, които все още живеят в родово-общинния строй и отказват да полагат каквито и да е усилия да водят цивилизован живот. Как да интегрираш хора, които доброволно се отдават на просия, проституция и кражби, хора които искат наготово да ползват придобивките на съвременната социална държава, без да са положили и мъничко труд в изграждането и. Защо Българите се гордеят толкова много, че по време на холокоста са спасили “българските” евреи, а за циганите нищо не споменават, явно още тогава са искали да се отърват от тях. Нека тези, които са ги научили да живеят по този начин, нека те поемат отговорност за интеграцията им. Аз имам данни, че политиците особено що се отнася до България и Румъния, умишлено държат ромите в нищета, за да могат да си осигурят лесни за купуване гласове по време на избори. Знам, че един техен политик, за когото забележете самите Българи говорят, че бил най-умният от всички, та този политик каза, че: „Купуването на гласове било европейско явление.“ И този политик е лидер на партия, която уж също се бори за права и свободи на определен етнос. Какво може да очаквате от такъв народ, на когото дори и лидерите не са още интегрирани в европейските ценности."

п.п. това за агитките и аз го чух, имало мач след малко, след това идеята е всички заедно да отидат към Катуница...

# 16
  • Мнения: 654
Ах този Саркози,кой е той да ни съди Mr. Green
Ама е прав де Embarassed

# 17
  • Мнения: 5 370
Хе хе!

Фен съм на Саркооооо!

Нещо неправилно да е казал?
Ми не е!

# 18
  • Мнения: X
Вярно е, че циганите не могат да се интегрират. Около моята кооперация има няколко цигански блока. Не напълно циганско, но със смесено население.  Тези хора изкараха цялото лято на поляните пред блока. Често се прибирам късно вечер, понякога посред нощ слизам за цигари до денонощния павилион, който е пред блоковете. Циганите все си седят наоколо, бебета, старци, жени, мъже, не се прибират...Кога спят, не знам. И това са хора, повечето от които родени в тези блокове, прекарали целия си живот в жилищен комплекс, а не в катун. И пак са си същите. Не могат да живеят цивилизовано. Вярно е, че нашите са кротки, не пречат на никого. Но кръвта си е кръв, генът си е ген.

# 19
  • Мнения: 7 837
Без да наблягаме на етнос, при опит за умишлено нараняване и убийство на служители на закона, в някои държави направо стрелят. Но, там, "Нашата полиция ни пази", има друго значение и измерение.

# 20
  • SA
  • Мнения: 3 196
Ами какво да кажа, браво на Саркози! Време беше някой да каже истината такава, каквато е. 100% е прав.   bouquet

# 21
  • Мнения: X
Днес попаднах на едно изказване на Саркози, копирам го дословно от друг форум.
Конкретно за мен, има доста истини в думите на френския президент.Като се започне от това, че явно интеграцията на циганите е огромен проблем навсякъде, най-малко, заради тяхното нежелание, бит, култура и т.н.И другото основно е, че най-голяма вина за такива ексцесии имат родните ни политици, всеки знае защо...

09.2011 | 15:11
Френският президент Саркози направи скандално изказване разярен от отправените му критики относно предприетото екстрадиране на циганите към родните им страни: „Само Хитлер може да интегрира ромите -заяви френският президент по време на дебат излъчван по телевизията – Няма начин да интегрираш хора, които все още живеят в родово-общинния строй и отказват да полагат каквито и да е усилия да водят цивилизован живот. Как да интегрираш хора, които доброволно се отдават на просия, проституция и кражби, хора които искат наготово да ползват придобивките на съвременната социална държава, без да са положили и мъничко труд в изграждането и. Защо Българите се гордеят толкова много, че по време на холокоста са спасили “българските” евреи, а за циганите нищо не споменават, явно още тогава са искали да се отърват от тях. Нека тези, които са ги научили да живеят по този начин, нека те поемат отговорност за интеграцията им. Аз имам данни, че политиците особено що се отнася до България и Румъния, умишлено държат ромите в нищета, за да могат да си осигурят лесни за купуване гласове по време на избори. Знам, че един техен политик, за когото забележете самите Българи говорят, че бил най-умният от всички, та този политик каза, че: „Купуването на гласове било европейско явление.“ И този политик е лидер на партия, която уж също се бори за права и свободи на определен етнос. Какво може да очаквате от такъв народ, на когото дори и лидерите не са още интегрирани в европейските ценности."

п.п. това за агитките и аз го чух, имало мач след малко, след това идеята е всички заедно да отидат към Катуница...
Не разбрахте ли, че в сайта "http://neverojatno.wordpress.com" всичко е фикция! Това са авторски текстове, представени да изглеждат като истински новини. "Предсмъртното писмо" на Левски вече пет години се върти из мрежата, сега пък и реч на Саркози...  ooooh!

Случилото се в Катунци е ... не ми се говори, хора....  Sad

# 22
  • Мнения: 28
 Flowers Rose Flowers Rose
Мир на душите им...

# 23
  • Мнения: 6
П.С. Преди малко разбрах, че футболните агитки на "Ботев" и "Локо"-то, се организират, така че майки на тийнейджъри от Пловдив - не оставяйте синовете си без надзор!
Това не можах да го разбера. Какво общо има тук футбола и за какво се организират футболните агитки на "Ботев" и "Локо". На мач ли ще ходят или какво???

# 24
  • Мнения: 662
Аз го гледах в един форум, явно някой го е взел директно от въпросния сайт. Thinking

Прозвуча ми в типично негов стил, а и се казват доста истини, затова го копирах тук.Simple Smile

# 25
  • Мнения: 37
Аз същооо Tired то и няма какво да се каже ,на всеки му е ясно с каква развръзка ще е всичко SadМир на прахта на двете момчета  Cry

# 26
  • Мнения: 9


Смятате ли, че след случилото се ще има някакви последици и за кого?

     За какви последици да говорим - това, което говорил Цар Киро, че без него България ще се превърне в Косово? Или за това, че в България самозабравилите се вече стават толкова много и истината е - в България е страшно да живее човек?

     Просто питам. Praynig


    

# 27
  • Мнения: 1
Под последици имам предвид всякакви, не само законови. Иначе повтаряното навсякъде изречение, че за броени минути пристигнали над 200 полицаи, за да пазят родата на Рашков от разгневената тълпа, доста ме смущава. В много други ситуации не съм виждала такава полицейска експедитивност.

. А Бърза помощ за момчето с болно сърце след 40 минути.

# 28
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
А аз искам да попитам - Кой е този Кирил Рашков и не е ли време той да влезе в затвора? Поне за производство на фалшив алкохол. Колко му е той да е платил на оня с буса който уби момчето. Полицията вместо да пази българите от мангалските изстъпления отива да пази родата на този т.н."цар". Ами докато държавата я няма никаква и този "цар" и всички други като него не са по затворите, аз подкрепям линча - просто нищо друго не ни остава да направиме.

Последна редакция: сб, 24 сеп 2011, 17:16 от emokey

# 29
  • Мнения: 9
 Flowers Rose Flowers Rose Мир на душите им...

Общи условия

Активация на акаунт