Как се справяте с непрекъснатото боледуване, когато детето ви посещава ясла ?

  • 62 830
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 587
Ами момичета след 1 ден на градина днес е със страхотни сополи, хъркащ нос и силно неразположение. Не мога да повярвам, че е от градината. Отдавам го по-скоро на вятъра снощи, който макар и за 10-20 мин. успя да й зачерви устните... За този месец явно 1 ден ходене на градина ни стига...  Sick Иде ми да се гръмна!

# 16
  • Мнения: 572
Здравейте момичета,
След като детето ми започна да ходи на ясла 3 дни след това започна леко да кашля, да има сополки  Sad и въпроса ми към вас е давате ли някакви имуностимулатори или витамини, които да подсилят защитните сили на организма на детето и да не бъде с  непрекъснати сополи и да не боледува така често ? Защото си представям какво ще е зимата....Съжалявам ако темата е дискутирана, но не успях да намеря подобна.

Здравей, ние даваме по една доза Осцилококцинум веднъж седмично и рибено малсо по един път на ден 10 дни пие и 20 почива. Това за сега надявам се да не боледиваме много тази година.  Hug

# 17
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
  • Мнения: 355
Вчера се опитах сок от морков да дам - но той отказа да го пие - явно не му хареса -
Вие давате ли някакви фрешове за имунната система - дали трябваше морков и ябълка да го направя

# 18
  • София
  • Мнения: 423
А защо не да си хрупка морков? До сега не съм изстисквала сокове, не мисля и да започвам, всичко полезно го изхвърляш  Peace

# 19
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
  • Мнения: 355
Ами пишеше го в препоръките на доктор Михайлов - всеки ден чаша сок от моркови - и аз така направих
А за хрупането незнам - зъбите му никнат още и по принцип и месо не иска да дъвче и помислих че и морков няма да има желание - краставиците със зор изяжда едно корнишонче от градината току що откъснато

# 20
  • Мнения: 3 241
Общо взето никак не се справям.  Confused
Вече 1 година ходи на ясла и миналата зима носът й тече от октомври до март.
Лекарите след като разберат, че ходи на ясла казват, че е нормално - физ. разтвор и капки и това е.
Аз много се тормозех в началото, ама нищо не мога да направя.

Ако има висока температура или други болести освен хремата не ходи и се лекуваме, иначе си ходи.

# 21
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
  • Мнения: 355
Iventse   не можах да разбера  - като има само сополи водите ли детето на ясла

# 22
  • Мнения: 15 379
Да, само със сополи я водят.
Ако има нещо повече от хрема, тогава я лекува у дома.

# 23
  • Мнения: 3 241
Водим я, да.
Всъщност важно е сополите да са безцветни. Ако станат зеленикави ми казват да взема мерки.

Знам, че не е оптимално, но не e против правилата, а и нямаме много избор.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 135
Каляване, плуване и профилактика!!! Това е което правя за здравето на децата си и има ефект. Най много наблягам на профилактиката.

# 25
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
  • Мнения: 355
werka   сподели повече ако е удобно

# 26
  • Мнения: 472
Не се справих и я спрях от яслата началото на годината...сега другия месец тръгва на градина УЖ...още не съм решила и ще видим колко ще е "розово" положението...нищо не ппомагаше братче ни имуномудолатори,имуностимултари,хомеопатия и прочие.

# 27
  • Мнения: 126
Водим я, да.
Всъщност важно е сополите да са безцветни. Ако станат зеленикави ми казват да взема мерки.

Знам, че не е оптимално, но не e против правилата, а и нямаме много избор.


Според мен е важно да няма въобще сополи,независимо от цвета, защото като станат зеленикави вече и други деца са прихванали от безцветните и така.....
Ама вчера едно момченце беше с гъсти зелени сополи пък пак беше на градина, така че се ходи независимо от цвета.Сигурно ще прозвучи лошо, но добре че не беше от групата на дъщеря ми. Confused

# 28
  • София
  • Мнения: 3 826
Бели, зелени, сини сополите са си сополи и трябва да се вземат мерки още щом се появат, а не да се чака промяна в цвета им.

# 29
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
  • Мнения: 355
Аз пък като си спомням моето детсво - когато имах сополи в детската градина ни затваряха в една малка стая само сополивците и си играехме там
И съм против детето ми да ходи така на детска - просто защото ми пука й за другите дечица. Но всеки знае себе си.
Все пак трябва да постъпваме така че ние да се чувстваме добре

Общи условия

Активация на акаунт